Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 38

  • 26 206
  • 310
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 252
Аз искам да попитам някой работил ли е с Руска мастика-1 вид и дали може да престоява по-дълго време в хладилника.Има ли някакви кусури откъм работата и забъркването и? Скоро дъщеря ми има РД и мислех да се пробвам.До сега съм работила само с Марципан Варна.

# 31
  • Мнения: 2 282
Готина рибка! А в предната тема видях невероятно красиви карамфили и гербери!

Петя, последната торта я правих със шоколадовото покритие, по рецепта от 1ва страница и бяло по Ванчето, и много ми пасна на сърцето, вече писах - много лесно за точене и корекция.
Иначе от готовия разточен фондан, за който писах, също съм доволна. Ама цвета му е леко жълтеникав и няма как да го боядисаш. Става за торта с фи 28.

Аз също съм от Варна и съм мераклийка за малко бавносъхнеща маса. Ама малко (1кг), че не съм замислила скоро торти...

# 32
  • София
  • Мнения: 2 113
Аз искам да попитам някой работил ли е с Руска мастика-1 вид и дали може да престоява по-дълго време в хладилника.Има ли някакви кусури откъм работата и забъркването и? Скоро дъщеря ми има РД и мислех да се пробвам.До сега съм работила само с Марципан Варна.

В линковете на първа страница имаше един руски сайт - нещо като artcake.ru, там имаше подобна (ако не същата) рецепта и някакви упътвания по приготовлението й.
Аз не съм я правила, знам само, че не е чисто бяла, защото има кондензирано мляко. Авторката в този сайт я ползваше и предпочиташе за фигурки, когато не й е необходима снежно бяла маса.

# 33
  • Мнения: 24
#Crazy #CrazyЛеле моми4етяа сбаркахте ме в4ера ви намерих случаино главозамаих се от способностите ви но Ви признах кога успяхте да запалните старата да отворите новата тема и да стигнете до 2стр, ОПАСНИ СТЕ Laughing
SILRAI,P4ELI4KA,VIOLETBLUE,БЬНИ БЛАГОДАРЯ ЗА ПОСРЕЩАНЕТО И ОТЗИВЧИВОСТА!!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Аз живея в Fuerteventura-един от канарските острови,разбирам че доста от вас сащо не живеят в БГ,Тук ще потарся пак бои за оцветяване ако някои от вас ми каже име на марка или как изглежда опаковката ако някоя от вас е в Испания,,,,,,,,,SILRAI-ако имаш адрес на които мога да си порачам сладкарска боя на сносна цена ще сьм ти много благодарна ако ми дадеш адреса,а другия вариант които ми хрумна е да ми пратят от БГ, само че идея си нямам каде се продава ако знаете кажете плииз Praynig
Имам и един друг вапрос видях че се използва много глюкоза при правенето на торти ако не открия тук може ли да я заместя с нещо и какво?? newsm78Благодаря предварително  bouquet  bouquetВече нямам тарпение да се пробвам в тортомаисторенето Laughing Laughing LaughingЦелувки за всички прекрасни сладкарки от мен Heart Eyes  chef  bouquet

# 34
  • Мнения: 24
Сребарен облак здравеи не живея вече вав Варна но сам от там,Таи като тук на Канарите не намирам сладкарска боя и глюкоза би ли ми казала от каде в Варна я купуваш за да пратя маика ми да ми купи и изпрати новачка сам в темата и тортите но като гледам какво сте сатворили адски се запалих и аз яд ме е много че нямам сладкарска боя за да почна на момента имам една боя за яица но се страхувам да оцветявам с нея незная става ли а и децата са ми много малки на  1,8мес,  и 4годинки да не ги натровя,С нетарпение ще чакам отговора ти за да ми трагнат боите насам вазможно по барзо!!Мерси предварително Peace

# 35
  • Мнения: 1 173
Петя да ти кажа честно и аз още не съм открила идеалното тесто. До колкото знам не искаш да работиш с готова маса заради вкуса( но пък защо не опиташ само за тази торта). Иначе и на мен там ми е проблема "класически фондан , руска мастика 2" , след като престоят около час , два и става на трици. Това никой досега не можа да ми обясни "защо"? А ето че и при други се получава. Аз лично смесвам ММФ с тази руска мастика , защото желатиновите покрития съхнат по бързо и за лятото е О'к- само да не се стричваше така.
 Карамелка невероятно красива торта -герберите са като истински. В албума ти има една друга кошница ( като истинска, на масурчета) ще споделиш ли как се плете , че отдавна и се каня на такава кошница   bouquet
Мишел много красив Немо, като истински

# 36
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Здравейте и от мен като в и гледам красивите и вкусни торти ми идва и аз да направя една ама ще ми се наложи сама да си я хапвам.

# 37
  • Мнения: 7 091
Нещо нета не ми работи като хората и толкова бавно зареждам, че ще умра напрво! #Cussing out Някой може ли да ми пусне линка към тортата на Карамелка с герберите, защото не мога да заредя страницата да го видя  Sad Мерси! Peace

# 38
  • Мнения: 492
mamabeny заповядай    www.clubcocina.es   тук ще намериш много от нещата които ти трябват  и www.theamericanstore.es   но  този сайт в момента е в процес на актуализация

# 39
# 40
  • Мнения: 452
Здравейте,милички аз редовно ви чета но пиша много рядко /май само като имам да показвам нещо/ и затова ето нещо и от мен.Хайде почерпете се с едно парфенце,някой беше писал че много обича.Понеже е за дом.консумация не се заглеждайте в какво съм я правила,формата ми няма дъно и затова я сложих в тава да не изтече.А на вкус беше божественна.Сега замислям торта с малини и затова събирам идеи.



ето и разрез:

# 41
  • Мнения: 7 091
Разкошна е!!!  Леле Карамелка как я накарахте да издържи на толкова разстояние?? Отвън захарна маса ли е или крем ( кошницата имам предвид)?
Браво!!!

# 42
  • Мнения: 1 491
barcela, суууупер   bouquet  Ягодите са в стихията си  Mr. Green

Ще се отплесна пак с домашни джунджурии и ще забравя като миналата седмица ...  Embarassed 

На 23-ти след обяд или на 24-ти сутринта (за сега няма яснота по този въпрос), потеглям към Царево, през Бургас, Сливен, Стара Загора (ако все още минава пътя през града....  hahaha) ако има някой, който има да иска нещо от София и бих могла да бъда полезна ... да свирка на лични

А сега отивам да си доизлапам ягодовото парфенце от вчера ...  hahaha hahaha hahaha

# 43
  • Мнения: 55
Момичета направо ме карате да са Embarassed.Радвам се че тортите ми ви харесват.И при мен има кусури обаче на снимките не се виждат.
Tandoori,отвън е готова моделираща маса.Да ви кажа и аз незнам как е издържала пътуването.Явно голямото желание на племенницата ми да си хапне такава торта......незнам.Чакам да ми пратят снимки след отварянето на кутията като ги получа ще покажа в какъв вид е била.
raya_usa,кошницата за която питаш е от марципан Варна.Правих фитили и директно върху тортата ги редях голямя играчка беше щот се късаше тестото и гледах да го замаскирам.Откакто си взех точилката кошници само с нея.
Мишел +, Немо е много хубав,как няма да схване идеята.
barcela така както ми се ядеше нещо сладичко ще ми доиде добре едно парченце.

# 44
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
И на мен ми хареса Немо
Една лека торта с ягоди.Само един тънък блат отдолу и после крем от:
400мл. течна сметана
400мл. прясно мляко
1 пак. крем без варене
1 желатин
ягоди колкото повече по-добре

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 19:50 от tarlio

Общи условия

Активация на акаунт