На море в Турция - all inclusive (тема 2)

  • 174 681
  • 852
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 605
Колкото до това че юли и август е много топло, незнам какво животно съм, но по принцип август при 45-50 градуса в Анталия си се чувствам екстра.

Мда, но когато пътуваШ с малко дете, такива температури стават проблемати4ни  Wink И аz съм живяла в тропиците беz проблеми, но кел файда да отидем на такова топло място с малко дете, като не можем да го иzведем преz по голямата 4аст на деня  ooooh!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Хм...ние мислиме към 20ти септември да ходим, оЩе ли е толкова топло тогава?  Thinking Не искам преz октомври, zаЩото тогава тук има ваканция и съответно не само цените Ще са по високи, но хотелите Ще бъдат и по пълни  Confused
Тази агенция също предлага полети от Варна - ние сме пътувала с тях и вчера се обадиха да питат планираме ли поч. скоро и ми казаха за полетите, но май в сайта не ги видях, но може да ги попиташ
http://www.europatour.com/

Мнооого ти благодаря, Анет, Ще кажа на татко да отиде на място. Бюрото йм било на Раковски, това е zад обЩината, нали?
Да!

# 17
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Вече се шашнах за парите - издадох си карта в евро, до нас от чейнджа ще си купя турски лири, но лошото е, че имат само по 50 на цяло

Ако имаш дебитна карта Маестро, няма проблем с директното теглене на лири в Турция от нея.
Миналата година ние така процедирахме.
Супер удобно е, а и таксата не е голяма.
Така не се занимаваме с долари, евро, и т.н.

# 18
  • Мнения: 4 406
Благодаря ти Pipince, аз се притеснявах за таксата.
Така, че спокойно ще си чакам заминаването

# 19
  • Мнения: 2 231
OФ, чета чета другата тема (разгледах и снимките които са супер на dollface ) пък то се оказа, че нова тема има. Да се запиша, да не пропусна нещичко. Laughing

# 20
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Колкото до това че юли и август е много топло, незнам какво животно съм, но по принцип август при 45-50 градуса в Анталия си се чувствам екстра.

Мда, но когато пътуваШ с малко дете, такива температури стават проблемати4ни  Wink И аz съм живяла в тропиците беz проблеми, но кел файда да отидем на такова топло място с малко дете, като не можем да го иzведем преz по голямата 4аст на деня  ooooh!

Имаш право разбира се  Peace
Колкото до температурите гледах някъде таблица, ей сега ще видя дали мога да я намеря. Та в тази таблица ми направи впечатление, че от септември температурите спадат доста и въобще не е като август.
ето в този каталог пише, че средната температура през септември през деня е 25 градуса /неможах да копирам таблицата  Embarassed/
http://www.aquatour.bg/02/uploads/1.pdf

# 21
  • Мнения: 728
Pipince, това е много интересно, имаш предвид от банкомат, че се теглят направо лири така ли, а твоите пари са си в лева ли, и дали става и с Виза, или само маестро?

# 22
  • София
  • Мнения: 3 880
някой питаше за около 20 септември...мисля, че тогава е супер там за почивка! а една позната мама от форума с малко дете беше ходила от 4 октомври м.г. и беше много доволна. била съм и месец май, тогава също е перфектно!
ние м.г. в Анталия бяхме началото на септември до към 6-ти с мъжа ми и се радвах, че не съм взела детето, защото за нас беше топло в часовете от 11 до 16-17 часа за плаж, а какво остава за малкият. беше около 35 градуса, но не знам защо на мен през цялото време ми се струваше повече, заради влагата ли, що ли, направо ми прилошаваше newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 3 854
Pipince, това е много интересно, имаш предвид от банкомат, че се теглят направо лири така ли, а твоите пари са си в лева ли, и дали става и с Виза, или само маестро?

Не съм Pipince, но още през 2002 г. съм теглила от международна дебитна карта Маестро в лева пари на банкомат в Турция.Избираш си местна валута и ти дава лири.След това тук банките ги осчетоводяват по фиксинга и съответно ти начисляват комисионна за всяко теглене.Комисионната на всички банки е стандартна и тъй като и наскоро бях теглила в краен случай в чужбина пари от такава карта мога да кажа,че е около 4 - 4,50 лв на теглене.Стандартната такса е около 2 евро и съответно някакъв малък процент от изтеглената сума, поради което е много по-изгодно да теглиш по-рядко по-голяма сума, а не често и малки суми!

# 24
  • Мнения: 2 575
За парите - искам да кажа, че ние въобще не сме взимали турски лири от тук, а само Евро. На място в хотела ( говоря за Риксос, не знам в другите как е ) на рецепцията имаше съвсем нормално чейндж бюро, в което курсът беше абсолютно добър и там сменяхме 2-3 пъти. През останалото време в магазините на хотела си плащахме в Евро ( и цените си бяха в Евро), а лири взехме само за такси до Белек и евентуално за пазаруване там, което не се осъществи защото нямяше кой знае какво за купуване.

# 25
  • Мнения: X
Радвам се, че са ви харесали снимките.    bouquet
Определено бих препоръчала този хотел (Grand Pasa 5*) като много добър и бих го посетила отново.  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 17:14 от Анонимен

# 26
  • Мнения: 1 006
И аз да се запиша, че бяхме решили за Top Kapo Palace, ама нещо за тогава няма да имам отпуска, такаче събирам инфо за всички хотели

# 27
  • Мнения: 327
tsve_te дай линк към хотела  Praynig
Прочетох старата ти тема за Виктория клуб - 2007 г, но в сайта на Алфа тур не открих такъв хотел. Пак ли бяхте там?
Колко ви излезе като сума и за колко дни?
Цитат
 
мисля,че е този хотел
http://www.alfatour.bg/cms_show_hotel.php?id=7047

# 28
  • Мнения: 327
Моля,ви ако някой има инфо за:
Royаl Wings hotel
-Lara
нека пише.Във форума не открих почти нищо за него.

# 29
  • Мнения: 1 243
Здравейте пътешественички,
При нас температурата сутрин беше около 27-30 градуса,по обед и следобед достигаше до 38,а нощно време беше около 23-25 градуса.Страхотна жега,но аз си обичам топличкото и не ми пречеше-  мона лиза Peace.За почивка обаче с малко дете ми се вижда доста рисковано,тъй-катои влажността на въздуха е доста висока,но всеки сам си преценява.
Мона лиза ,а това за 7 звезди-още се превивам от смях като се сетя за изцъклените погледи на другите в автобуса.Оказа се ,че почти всички са почивали в 5 звездни хотели ,но все за нещо бяха недоволни,а ние които бяхме в 3 звезден не можем от нищо да се оплачем.
Някой питаше дализ а втори път сме почивали там-да  Peaceи трети път ще има .Мислихме да сменяме курорта ,но на там пак се ориентираме за септември!

Алфа тур продължават да го предлагат.Като кликнеш върху офертата им за Кемер-Анталия,други хотели и за Кемер излизат около 50 хотела.Club Victoria е в началото.

Общи условия

Активация на акаунт