Виена (тема 2)

  • 75 733
  • 505
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 306
А някой може ли да даде повече подробности за това как може да се стигне до този шопинг център?

Другата седмица ще летим до Виена и разбрах, че за да се придвижим до града ще се наложи да ползваме влак, за който трябва да доплатим за ІІ зона към билета. Тъй като смятам, че ще ни е по-изгодно да си купим седмични карти за транспорта (ще бъдем там от сряда до понеделник), ще трябва да си доплатим за влака. Това доплащане как става, т.е. първо трябва да си купим седмични карти и на машината за билети има опция за доплащане за ІІ зона или по някакъв друг начин? Питам, за да не се объркаме и да си платим отделен билет (І +ІІ зона), защото от него няма да имаме нужда при условие, че си купуваме седмични карти.

# 16
  • София
  • Мнения: 326
И ние ще летим живот и здраве на 12-ти септември. Прочетох предната тема и си записах много важни неща, за което искам да благодаря на всички включили се. Не сме избрали хотел обаче... очаквах с нетърпение мамаСАННЯ да даде повече информация за апартамента, в който са били! За което й благодаря предварително

# 17
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Лятната резиденция на принцеса Сиси да се посети задължително.
1 ден трябва да отделите за там.Входа е безплатен.
Ако искате да разглеждате вътре двореца се заплаща.
Ние не стигнахме до там,имахме половин ден.
Там се намира и най-хубавата зоологическа градина.



няма такава красота.
Направо ти спира дъха

# 18
  • Мнения: 404
ако имаш време и искаш да разпуснеш-острова на дунав.коктейлчета,клубчета,танци...горещи ритми.и през деня е много хубаво.в близост е и сградата на ООН

# 19
  • Мнения: 485
Момичета, аз ще съм във Виена за два дни и половина в началото на септември. Благодарение на двете теми се ориентирах какво да разгледам. Обаче понеже ще пътуваме с кола от Будапеща дайте идеи къде да я оставим, че хостела, който запазих няма паркинг. Мерси предварително.

# 20
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
ако имаш време и искаш да разпуснеш-острова на дунав.коктейлчета,клубчета,танци...горещи ритми.и през деня е много хубаво.в близост е и сградата на ООН


Благодаря за това предложение, но май вече Годинките ми говорят за друг статус. Одъртяхме Демек. Радвам се, че там все още има емоция.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 306
Здавейте! Вчера се върнахме от Виена. Градът е чудесен! Останахме много впечатлени от Шонбрун и Музея на Сиси и Съкровищницата. Единият ден ходихме с влак до Будапеща, но вечерта с нетърпение искахме да се приберем във Виена. Всичко в този град е уредено и много чисто. Хотелът ни беше в тиха уличка между Ратхаус и Университета- 4 звезди, на централно място, много чист, богата закуска и перфектно обслужване. В централна зона има много свободни места за паркиране и много подземни паркинги, но не зная какви са цените.

За 5 дни видяхме много неща, но останаха още места за посещение. Не можахме да отидем до Гринцинг, до IKEA, до Shopping City Sud (SCS)... 

Надявам се отново да посетим този невероятно красив град.

Ако някой е ходил до IKEA и SCS, нека да опише какъв е транспортът до там, от къде се тръгва, важи ли билета за градския транспорт и какви стоки има в тези магазини.

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 13:50 от vstan

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 359
vstan, можеш ли да кажеш колко плащахте за нощувка за 1 човек в този хотел, в който сте били ?

И още един въпрос, гледам че си от Варна - с какво пътувахте - самолет или с автомобил ? Ако е със самолет - от Варна ли летяхте ? Извинявай, че така разпитвам, но ме е хванала някаква треска в най-скоро време да посетя Виена.

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 14:07 от prysila

# 23
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
До IKEA и SCS се отива с автобус, който тръгва от Операта и е безплатен на отиване. На връщане билета беше около 1,5 - 2 евро.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 306
Хотелът ни се казва Austria Trend Rathauspark Hotel. Преди три месеца направихме резервация чрез Бохемия- за хотела и транспорта. За пет нощувки платихме 500 евро за двойна стая. Пътувахме от Варна със самолет на Bulgaria Air - 107 евро на човек, отиване и връщане + летищни такси. От летището до Виена се придвижихме с влак S2.

Относно IKEA- автобуса има ли номер или на него пише, че е за IKEA? Билетите от къде се купуват и SCS близо ли е?

# 25
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
На него си пише, а и целият е облепен рекламно - няма как да го пропуснеш. Билети за връщане се купуват от ИКЕА. Може да се каже, че SCS и ИКЕА са в една "сграда" - просто си вървиш вътре и след ИКЕА започва SCS.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 359
vstan, мерси за информацията  Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 306
tigar-migar, и аз много благадаря за информацията. Hug Тъй като си запланувахме да отидем отново, ще гледам да посетим ИКЕА. Ако знаеш други интересни места, които не се описват по туристическите справочници, моля те да пишеш и за тях. Докато бяхме там, пред Щефанс дом продаваха билети за концерти на Моцарт в операта. Не попитахме на каква цена са, тъй като не си падаме много по опера, но като се има впредвид, че са предназначени основно за туристи си мисля, че няма да са много тежки опери. Не знам. Rolling Eyes. От темата разбрах, че е интересна и самата сграда на операта отвътре. Като отидохме там, видях, че имаше групи на всеки кръгъл час, но накрая след двуумене дали да влезем, за да разгледаме или да оставим за посещение с концерт, не влязохме. Може би сгрешихме, но нали трябва да остане нещо и за следващия път Wink.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 306
Момичета, а някой ходил ли е на опера? Ако има такива, ще моля да споделят впечатленията си.

Имам и още един въпрос - къде в Хофбург има музей на съкровищницата. Като бяхме там влязохме в музея на Сиси, където имаше колекция от злато и порцелан(чинии, вилици, подноси и т.н.). Останах зашеметена от красотата им, но от къде се влиза за съкровищницата- от местото за вход на Сиси или от друго място? Дано има такива, които са влизали в съкровищницата и да са по-наясно, защото там малко ми се объркаха понятията Rolling Eyes

# 29
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Момичета, а някой ходил ли е на опера? Ако има такива, ще моля да споделят впечатленията си.

Имам и още един въпрос - къде в Хофбург има музей на съкровищницата. Като бяхме там влязохме в музея на Сиси, където имаше колекция от злато и порцелан(чинии, вилици, подноси и т.н.). Останах зашеметена от красотата им, но от къде се влиза за съкровищницата- от местото за вход на Сиси или от друго място? Дано има такива, които са влизали в съкровищницата и да са по-наясно, защото там малко ми се объркаха понятията Rolling Eyes

Ходила съм в съкровищницата, за съжаление отдавна, при едно от първите ми посещения. Честно казано очаквах повече и може би затова бях малко разочарована. Като вървиш в посока към Ринга, след входа за музея на Сиси и Императорските апартаменти, следващият "вътр.двор" мисля, но отляво, до капелата. Т.е. на др място е входа.
Сори за идиотското обяснение, вероятно някой ще те упъти по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт