Възмутена съм!!!

  • 6 049
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 491
И ние сме си патили от фармацевтка. Щерката беше на около две годинки и й изписаха някакви специфични капки, които в момента ги нямаше в кварталната аптека и фармацевтката ми препоръча други за замяна, като изрично сама ме попита дали са за малката. След като се прибрахме у дома, мъж ми прочета, че са строго противопоказни за деца под 7 годишна възраст... Аз отидох и се оплаках директно на собственика на аптеката и въпросната фармацевтка след една седмица вече не беше служител там  Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 14 489


А фармацевтите вече са по-скоро търговци! Не се съгласявам на замяна на лекарствата от рецептата с други, видиш ли - "били едни и същи"!  Naughty

точно Peace
и много често присъствам на коментари за докторите, които са изписали лекарствата, което е недопустимо според мен

# 17
  • София
  • Мнения: 1 062
Възмутително!

Има ли някакъв начин да ги осъдите? Ако във вашата работа има добър юрист, разпитайте го какво да направите Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Ужасно неприятно! Добре, че момичето е прочело какво пише на опаковката.

И понеже се отвори темата аз скоро бях побесняла. Става дума за Нурофен детския сироп. Не бях купувала отдавна. На детето давам предписаните мнооооого отдавна 5 мл (каквато дозировка е изписана и в листовката). Скоро вдигаше ужасно висока температура и нурофена ни свърши. отидох и купих нов. Същия производител, същата дозировка, същата опаковка, но вкуса ягодов. Понеже чета всичко дето пише в лекарствата прочетох наново.. да си сверя часовника един вид. И там пишеше дозировка 7,5 мл за нашата възраст.  Rolling Eyes Много се зачудих. Взех двете листовки, сравнявайки ги открих, че всички дозировки за променени, т.е. увеличени, за всички възрасти. И азкато една видна блейка и понеже детето държеше 40 градуса 1 час реших да дам упоменатите 7,5 мл. В резултат на това то се обрина 10 минути по-късно. Обрива изчезна от само себе си и след като й дадох Ериус. После нашата лекарка каза, че най-вероятно е пренасищане от нурофена.
Та си зададох аз въпроса към кого да се обърна и да кажа, че един и същ препарат се предлага с различна дозировка? newsm78

# 19
  • Мнения: 2 018
Та си зададох аз въпроса към кого да се обърна и да кажа, че един и същ препарат се предлага с различна дозировка? newsm78

Предполагам - Защита на потребителите!

# 20
  • Мнения: 2 166
Ох, омръзна ми от служители в тая наша страна, които не си вършат работата добре и впоследтвие да нямат елементарна култура и съвест дори да се извинят, макар че в случая и това нямаше да помогне при евентуални негативно последици. Еми като си се наел да вършиш някаква работа, дори и чистачка в тоалетна да е ,ВЪРШИ Я ДОБРЕ!!! smile3514

# 21
  • Мнения: 799
Та си зададох аз въпроса към кого да се обърна и да кажа, че един и същ препарат се предлага с различна дозировка? newsm78

Предполагам - Защита на потребителите!

По скоро в Изпълнителната агенция по лекарствата - те одобряват текста на листовките.

# 22
  • Мнения: 1 310
Много неприятно Sad И на мен ми се е случвало - вместо вагинални таблетки ми дадоха нормални Crossing Arms Просто внимавам винаги и така Praynig

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Та си зададох аз въпроса към кого да се обърна и да кажа, че един и същ препарат се предлага с различна дозировка? newsm78

Предполагам - Защита на потребителите!

По скоро в Изпълнителната агенция по лекарствата - те одобряват текста на листовките.

И аз мислех за второто... Wink Просто не съм намерила време да се поразровя. не втърдя, че детето ми е получило утрикарията от 7,5 мл нурофрн. Възможно е да получи обрива и от 5 мл. Понякога организма се пренасища, но ме смущава тази разлика. Ако за моето дете на 5 г. тази разлика не е фатална, за едно бебе е възможно да е такава при по продължителен прием.. А може и просто по някаква причина да са повишили дозите, ама да бяха отбелязали да не се шашкат хората Wink

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Vache, а концентрацията на лекарството в сиропа провери ли? Да не би да са започнали да ги произвеждат по-разредени?
На мен подобни гафове не са ми се случвали. Само по време на бременност няколко пъти ми изписваха противопоказни лекарства, както и на децата като по-малки- лекарства, неподходящи за възрастта им.

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, а концентрацията на лекарството в сиропа провери ли? Да не би да са започнали да ги произвеждат по-разредени?
На мен подобни гафове не са ми се случвали. Само по време на бременност няколко пъти ми изписваха противопоказни лекарства, както и на децата като по-малки- лекарства, неподходящи за възрастта им.

Същото е! Проверих.. 100 mg/5 ml Wink Чакай да видя из нета какво има като инфо. Много бях озадачена, честно! Даже лекарката не ми вярваше, та й носих листовката. А си беше запечатано, на същия производител. И толкова полудях, че ходих по няколко аптеки да проверявам  Embarassed

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
Ето го с вкус на портокал
http://www.arishop-pharma.bg/bg/products/53.html

Другата дозировка не я намирам, но който има вкъщи нурофена с вкус на ягода може да провери как е дадена дозировката там.

# 27
  • Мнения: 342
Божкеее!А аз каквато съм блейка хич можеше да не забележа. Явно ще трябва да внимаваме повече. А реакцията на фармацевта е меко казано неадекватна! Дано поне мерките, които последват да са адекватни, макар че малко ме съмнява.
Peace
Останалото е без коментар...

# 28
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Това с листовките направо е лудост! Има още един пример - Coldrex Max Grip. На листовлата пише, че може да се пият 4 прахчета, а в действителност не трябва да се прилагат повече от две прахчета, защото парацетамолът в праха е 1000 мг. Дневната максимална доза за възрастен е 2000 мг. Е, може и малко повече, но в никакъв случай не е и 4000 мг, както е по листовка !

# 29
  • Мнения: 480
Не почетох цялата тема, но искам да кажа две неща:

1. Браво на авторката на темата за хъса да си търси правата. В случая едва ли ще има отговор или поне смислен отговор от Съюза, но е длъжна да опита.

2. НЕ СЕ съгласявайте аптекарите да взимат решения за лечението ви (въпреки, че и аз самата понякога го допускам, но то е само след като сравня двете листовки и прегледам набързо какво-що). Работя в сферата на фармацевтичната реклама и знам, че много компании, в стремежа си да повишат продажбите на даден продукт, така да се каже "поощряват" бройките продадени опаковки от даден медикамент.

Общи условия

Активация на акаунт