Paula Begoun-слушате ли я?

  • 2 315
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 641
Да си призная  за пръв път чета тези публикации. Определно ще я послучам обаче.  Wink
И използвам специален крем, но пък ще променя тактиката оттук нататък Simple Smile

# 16
  • Мнения: 289
Малко ми е трудно да кажа конкретно име, тъй като не съм в БГ и марките тук са различни. От марките, които се внасят в БГ, ето този продукт на Eucerin например е с физични филтри:

http://www.drugstore.com/products/prod.asp?pid=79531&catid=21503

Достатъчно е просто отзад на опаковката да гледате активните съставки да са тези, които ви написах.

Ева , ако все още си в Щатите, на Burt's Bees са с такъв тип филтри, Neutrogena имат 1-2 продукта с физични.
На Paula Begoun продуктите могат да се поръчват и в България. Това е с физични филтри:

http://shop.paulaschoice.com/product/pure-mineral-sunscreen-spf-15/sun-care

# 17
  • Мнения: 2 386
Burt's Bees са organic ако не се лъжа даже?
Мерсиии, скоро се връщам там.  bouquet

Би ли казала и някой продукт на Neutrogena  Blush , a и за много хора е позната козметика и в България..

# 18
  • Мнения: 605
Четох в сайта на Пола с голям интерес. Повечето неща са наистина много полезни, за съжаление аз не мога да си ползвам матиращия крем /за комбинирана към мазна кожа/ за около очите където контура ми е сух  Rolling Eyes
Дори се сдобих с някои от нейните продукти, благодарение на моята най-добра приятелка  Heart Eyes
За слънцезащитата - не си правете никакви илюзии, че слънцето не вреди, за марки няма да говоря, там всеки си има собствени предпочитания  Peace

# 19
  • Мнения: 289
Не си спомням със сигурност дали Burt's Bees бяха сертифицирани organic за всичките си продукти, но част от тях със сигурност. Ето тук на сайта им има разни интересни неща по този повод:

http://www.burtsbees.com/webapp/wcs/stores/servlet/ContentView?c … 051&langId=-1

А на Neutrogena  болшинството са с химични, но ето това е с физични филтри:

http://www.drugstore.com/products/prod.asp?pid=72814&catid=2 … dBrandFilter=7519

Аз за съжаление не съм специалист по марките с минерални филтри, тъй като ползвам основно химични ... по-малкото зло, отколкото да ходя без защита, а са по-леки за мазната ми кожа от физичните.

# 20
  • Мнения: 1 645
Не съм я чувала даже....никога Rolling Eyes
Поредното казано и изписано по повод кое вредно и кое полезно,какво трябва и какво не трябва,къде,кога,защо,с какво....Кое било лъжа и кое истина...
На единия полюс-защитници,на другия полюс-отрицаващи,на третия полюс-истината е по средата.Истината за всеки е различна!!!
Всеки може да издига лозунги и да призовава -"За бога хора,не купувайте ...."
И козметика прави,значи...ами трябва да я продава по някакъв начин-като отрича всичко останало в случая.Позната стратегия-трябва да измисли нещо ново че да се купува,иначе ще се слее с останалите 1000000 на пазара.
Дори няма да си правя труда да чета,утре вече няма да е актуално и ще се чете нещо друго написано от Бегона Паулова...

# 21
  • Мнения: 605
Мими23, ако беше попрочела малко все пак, щеше да видиш че жената не отрича продуктите на останалите 1000000 на пазара  Sunglasses
Вярно е, че за всеки истината е различна, но мислиш ли, че всички маркетингови и рекламни трикове с които ни карат да купуваме по 100 вида мазила са в наш интерес, мм Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 645
Мими23, ако беше попрочела малко все пак, щеше да видиш че жената не отрича продуктите на останалите 1000000 на пазара  Sunglasses
Вярно е, че за всеки истината е различна, но мислиш ли, че всички маркетингови и рекламни трикове с които ни карат да купуваме по 100 вида мазила са в наш интерес, мм Mr. Green



Ами честно казано започнах да чета но до няма и половината се отегчих...чували сме ги тия неща и други подобни на тези не веднъж и дваж,всеки ден нещо ново.Да бе не отрича,защитава своята теза,опровергавайки се с останалите-все същото.Че ги и кръстила-Изборът на Паула,ами да неин си избор,да няма да е моя,я.
Нямам абсолютно никакво отношение към жената-позитивно или негативно Peace
За мен се нарежда редом до всички останали,решили да правят милиони с мазила базирани на рекламни и маркетингови трикове (пиша го с твоите думи защото и в предния пост абсолютно същото написах,но ти не ме разбра) и продължавам да си ползвам козметиката,която според мен е добра за мен и е изпитана в действителност а не по писаници,семинарии и лекции...Един вид Мими'с чойс така да се каже Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 492
Да , слушам я за някои неща , за други тъпо и упорито продължавам в същия дух .
Преди години попаднах на сайта й и  от тогава си го чета редовно и се образовам .  Simple Smile
Но все пак това с околоочния крем не мога да го преживея , все така си давам лептата на Клиник - страх лозе пази .  Blush

# 24
  • Мнения: 3 342
Не само я слушам - тя е моят пътеводител в козметичните дебри Laughing
Абонирана съм за Beautypedia-та и вече не купувам козметичен продукт, преди да прочета там подробности за продукта.
Последните години се убедих, че в повечето случаи е права.
И не, не използвам нейни продукти.

# 25
  • Мнения: 4 292
Тази жена е абсолютно непозната за мен, никога не съм я чувала. Статията е интересна и полезна, определено.
Хвърли ме в дълбока размисъл до колко продуктите, за които си давам парите са наистина необходими. Освен това съм съгласна с нея, че защитата от слънцето е много, много важна.

# 26
  • Мнения: 605
Мими23, и аз далеч не съм прочела всичко което пише, но ме накара да се замисля относно необходимостта от толкова много козметика  Peace Защото май както е тръгнало,  ще измислят отделни кремове за лявата буза и за дясната буза и ще стане още по-весело  Mr. Green
По едно сме на абсолютно еднакво мнение с теб - всеки трябва да направи своя избор, според нуждите и реакциите на своята собствена кожа  Flutter

# 27
  • Мнения: 4 076
Според мене,не казва нищо ново.
Всяка жена,ползвала поне по 1 бурканче противобръчков или за околоочен контур кремове,е разбрала,че бръчката не може да се заличи по този начин.Но поддържайки чрез подходящата козметика доброто състояние на кожата си,се надяваме да забавим този процес.Естествено,не по-малко важно е поддържането да е и отвътре,но козметиците винаги "пропускат" тази малка подробност  Rolling Eyes
 Отдавна се знае,че и евтините,и скъпите кремове ползват съставки,закупени от един и същ производител на суровини.Естествено,че нищо не е сътворено от алхимия,но това не значи,че е полезно.В момента се сещам за тютюна.Това,че е идва от средата около нас,не го прави полезен.Разбирам я-няма как да говори против петролопродуктите и да реже клона,на който седят.
Напълно съм съгласна,че слънцето вреди,но човек това винаги го е знаел и инстинктивно е бягал на сянка.За себе си обаче стигнах до извода,че изобилното предлагане на УВ продукти е маркетингов трик.Вероятно е и вредно,защото ти внушават сигурност,че намазан с тяхното изделие,можеш да се печеш на воля.Неотдавна една дерматоложка обясняваше цифрата на факторите като указваща колко време е безопасно да се печем,намазани с него.Според мене,изобщо не е желателно да се " печем" на силно слънце намазани,или не.
Хидратанти,успокояващи съставки и индивидуалната реакция към тях,"различното" стареене...това също се знае,но повечето фирми се пеят едно и също от години,а тя се опитва да се разграничи от тях...лошо няма.

# 28
  • Мнения: 1 645
Мими23, и аз далеч не съм прочела всичко което пише, но ме накара да се замисля относно необходимостта от толкова много козметика  Peace Защото май както е тръгнало,  ще измислят отделни кремове за лявата буза и за дясната буза и ще стане още по-весело  Mr. Green
По едно сме на абсолютно еднакво мнение с теб - всеки трябва да направи своя избор, според нуждите и реакциите на своята собствена кожа  Flutter

Ами именно,това ми беше идеята.Козметиката,която ползвам я няма в нейните листи,но това не значи че ще събера всичко и хвърля в коша и от днес нататък ще си давам парите за козметика удобрена от нея,но неудобрена от мен.Аз съм минала през всякакви марки и продукти и от това на което съм се спряла съм доволна,пробвам и нови неща и сама си правя списъците кое-да и кое-не.
Бронзовата пудра на Клиник,която е анти-продукт на месеца и е толкова обсъждана в сайта и и абсолютно отречена....ами ползвам я в момента и съм доволна.Не е най най най,разбира се че винаги може и по добре,но си е пудра като пудра и аз си я ползвам с кеф...

# 29
  • София
  • Мнения: 9 483
#Crazy Laughing  Цяла наука е това, връщам се да чета, отсега да съм подготвена..

Копче, би ли резюмирала изводите за слънцезащитата в едно изречение, че ме гложди?  Blush
Ами, с  удоволствие! Ама 1 изречение- няма да стигне.  Wink Mr. Green
Само че нито съм толкова добре, а в момента и-нито така бърза с превода от английски  Embarassed, но най-важните неща тя ги е обобщила под Заглавието:
Sun Essentials.  Hug
Там е отговорила на всички евентуални въпроси по темата.
Това, което научих от нея е да чета етикетите на кремчетата, когато купувам и да търся една от следните съставки: avobenzone, titanium dioxide, zinc oxide, Mexoryl SX, или Tinosorb.
Повечето детски кремчета съдържат физичен филтър, беше казано и по-горе.
Могат да се познаят по по-трудното разнасяне и пенетриране в кожата. Te съдържат titanium dioxide, zinc oxide.  
Такива са кремчетата на Avene и Eucerin нaпример.

Това кремче на Eucerin, напр. Age Protecting Gesichtscreme 25 има и химичен и физичен филтър в състава си.

Кремчетата и лосионите с химичен филтър съдържат: avobenzone (Butyl Methoxydibenzoylmethane), Mexoryl SX, или Tinosorb.
Тиносорб е съставката на слънцезащитните кремчета нa Spirig Pharma- така известни в мрежата- Daylong.  Peace
Новата слънцезащитна серия на Vichy видях, че е с включен в Mexoryl SX състава.

benzophenones and oxybenzone също се водят, че предпазват от UVA лъчите, но не толкова ефективно, колкото гореизброените.
Повечето дневни кремчета на Avon, които уж се водят с 15 Spf защита например, обаче, се базират в голямата си част обаче точно на тези съставки. Wink

Ами това е, което се сетих сега на прима виста. Hug

Общи условия

Активация на акаунт