СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ

  • 90 999
  • 2 001
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 318
Цитат на: Джу в юни 17, 2008, 01:58:07
...
А как може да се провери дали има други деца с новозаявени предимства между първо и второ класиране и колко са те? Наясно съм за защитата на личните данни, но във възможността до всяко име в листа на чакащите да е видимо има ли заявено предимство или не не виждам нищо некоректно. Още повече че е ясно, че тези деца ще бъдат приети независимо че не са от първите в листата чакащи и причината за това ще се види едва тогава 


Джу, срещу всяко дете, за което е заявено предимство, пише "предимство", било то в списъка на чакащите или в списъка на класираните. Най-вероятно гледаш градина, в която всички с предимство вече са класирани. Ето виж: http://kg.sofia.bg/?page=stat-rating&stat=YTo1OntzOjk6InJhdG … 0IjtzOjA6IiI7fQ== .
 
 Спяща, мерси.   bouquet Това означава, че в случая на 120ОДЗ приетото дете на 2ро класиране е заявило предимството си малко преди него (защото на първо такова няма). От своя страна това означава, че в случай на невалидно предимство и наново освобождаване на единственото свободно място то ще бъде заето от първото дете от чакащите, т.к. за момента няма други с предимство. Правилно ли ги разбирам нещата?
 


Точно така, ако предимството на това дете е фалшиво, то ще освободи място и ще се заеме от някое чакащо детенце, но ако се появи ново дете с предимство ще измести всички чакащи
Eeee, ако пак има някакви неотчетени предимства ще е голяма излъгация. Все може някой да се е нуждаел едно класиране да мине за да види, че не му е отчетено предимството от системата или сам е забравил да го сложи...ама чак пък до трето... И понеже сме първи чакащ (за втори път)...няма да го преживея.

Ако има някакво ново предимство може да е например на братче/сестриче, което са записали на второ класиране и другото детенце от семейството е с предимство за следващите класирания. Но за второ и т.н. класиране това е много малко вероятно, тъй като повечето деца са записани на първо класиране и предимството вече е видно на второто кл-не
Това ми е ясно, куки. Въпросът е, че детенцето което ни измести на второ класиране изведнъж се оказа с предимство ( на първо няма такова). Може да е не е било отчетено на първо, забравено да се заяви, или просто некоректно такова - някакъв отчаян опит на родителите да се 'пробват' по този начин. Надявам се скоро ще стане ясно дали ще бъде записано или не, и ако не, евентуално ще влезем на трето, ако не се появи някой с ново предимство, което както ти казваш е малко вероятно, но все пак. Не знам просто доколко може да се разчита на списъка с чакащи, в който поне за момента, други с предимства не се виждат  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 2 708
Това ми е ясно, куки. Въпросът е, че детенцето което ни измести на второ класиране изведнъж се оказа с предимство ( на първо няма такова). Може да е не е било отчетено на първо, забравено да се заяви, или просто некоректно такова - някакъв отчаян опит на родителите да се 'пробват' по този начин. Надявам се скоро ще стане ясно дали ще бъде записано или не, и ако не, евентуално ще влезем на трето, ако не се появи някой с ново предимство, което както ти казваш е малко вероятно, но все пак. Не знам просто доколко може да се разчита на списъка с чакащи, в който поне за момента, други с предимства не се виждат  newsm78

Съвсем права си, до края на седмицата ще се види истинско или не му е предимството, а за списъка на чакащите разбира се, че може да се разчита, щом сте първа резерва имате реален шанс  Peace

# 17

2. Получих емейл в който се казва, че ако сега не се запиша губя правото си дори в градината в която сме приети, това променено ли е? Защото сме чакащи номер 1 и незнам как да разбера дали е дошъл нашия ред ( има 5 свободни места)
Това значи, че сте класирана в някоя градина (вероятно не най - желаната, щом сте първа резерва) още от първо класиране и според регламента ако не се запишете 2 поредни класирания кандиатурата ви се деактивира

Деактивира се и от двете градини ли? Това означава ли , че няма смисъл да чакам от първи чакащ да стана класирал се?
В момента пише че има 5 свободни места и ако аз се запиша във втората градина, на следващо класиране другите с по задни номера ще се включат в тези 5 а аз нямам право да се запиша, Нещо не схващам логиката???????????

# 18
  • София
  • Мнения: 2 708

2. Получих емейл в който се казва, че ако сега не се запиша губя правото си дори в градината в която сме приети, това променено ли е? Защото сме чакащи номер 1 и незнам как да разбера дали е дошъл нашия ред ( има 5 свободни места)
Това значи, че сте класирана в някоя градина (вероятно не най - желаната, щом сте първа резерва) още от първо класиране и според регламента ако не се запишете 2 поредни класирания кандиатурата ви се деактивира

Деактивира се и от двете градини ли? Това означава ли , че няма смисъл да чакам от първи чакащ да стана класирал се?
В момента пише че има 5 свободни места и ако аз се запиша във втората градина, на следващо класиране другите с по задни номера ще се включат в тези 5 а аз нямам право да се запиша, Нещо не схващам логиката???????????

Най - добре е ако не смятате да се записвате в класираната в момента градина да натиснете бутона "откажи" и на следващото класиране ще участвате в по - горните ви желания. Ако се запишете сега в класираната градина губите право да се класирате по - нагоре на следващите класирания

# 19
  • Мнения: 318
Това ми е ясно, куки. Въпросът е, че детенцето което ни измести на второ класиране изведнъж се оказа с предимство ( на първо няма такова). Може да е не е било отчетено на първо, забравено да се заяви, или просто некоректно такова - някакъв отчаян опит на родителите да се 'пробват' по този начин. Надявам се скоро ще стане ясно дали ще бъде записано или не, и ако не, евентуално ще влезем на трето, ако не се появи някой с ново предимство, което както ти казваш е малко вероятно, но все пак. Не знам просто доколко може да се разчита на списъка с чакащи, в който поне за момента, други с предимства не се виждат  newsm78

Съвсем права си, до края на седмицата ще се види истинско или не му е предимството, а за списъка на чакащите разбира се, че може да се разчита, щом сте първа резерва имате реален шанс  Peace
Мда, силно се надявам на трето да се класираме   bouquet

# 20
Да, но ако деактивирам втората градина, и тези 5 места в първата градина до 20ти се заемат, ние оставаме на улицата
А общо градините в списъка ни са две, тогава?
Мисля да изчакам до 20ти и през деня да питам в първата градина колко места са им останали.
Въпросът ми беше, ако не деактивирам втората, отпадаме само от нея или от от всички класирания вкл и за първа градина?

# 21
  • Мнения: 491
Какво ще рече "Свободно записване"? ...

След последните актуализации по работата на сайта се реши, че ще има ежеседмични класирания, докато не се запълнят свободните места, което значи, че може да се стигне до 10-то класиране и натам. Няма свободно записване, всичко минава през сайта

куки сърдечно благодаря за отговора. Това би трябвало да означава, че тази събота ще излезнат списъците от 3то класиране, нали така? И още, тази информация за ежеседмичните класирания има ли я някъде черно на бяло? И доведена ли е до знанието на директорките? Защото днес ходих да се видя с една от директорките и тя незнаеше как точно ще се процедира, а последните данни, които имаше си бяха съгласно старото положение със свободно записване и дори си го беше разпечатала така при нея. Горката изглеждаше мега уморена Tired.

# 22
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Ellypr, нещо линка в старата тема, който трябва да препраща към тази не сработва. Ако може да го оправиш, че така по-лесно ще намерят всички новата тема (щото аз я потърсих в подфорума "Нашите деца" и така я намерих, а от линка не можах).  Peace

И аз така. И благодаря за новата темичка!   bouquet
Хайде повече хубави новинки да има...

# 23
  • София
  • Мнения: 2 708
Какво ще рече "Свободно записване"? ...

След последните актуализации по работата на сайта се реши, че ще има ежеседмични класирания, докато не се запълнят свободните места, което значи, че може да се стигне до 10-то класиране и натам. Няма свободно записване, всичко минава през сайта

куки сърдечно благодаря за отговора. Това би трябвало да означава, че тази събота ще излезнат списъците от 3то класиране, нали така? И още, тази информация за ежеседмичните класирания има ли я някъде черно на бяло? И доведена ли е до знанието на директорките? Защото днес ходих да се видя с една от директорките и тя незнаеше как точно ще се процедира, а последните данни, които имаше си бяха съгласно старото положение със свободно записване и дори си го беше разпечатала така при нея. Горката изглеждаше мега уморена Tired.

Да, тази събота ще има трето класиране. Би трябвало директорките да са наясно, доколкото знам всяко едно уточнение, дори и най - дребното пристига при тях като инфо. А ако те не са наясно с нещо се допитват до общината  Peace

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 08:31 от куки

# 24
  • Мнения: 476
а мен тези дни ме вълнува следния въпрос:
- класирани сме в градина по второ желание
- в тази на първо сме първа резерва
- в първата има обявени 20 места
- да предположим, че класиранията сега приключат с подредбата, описана по-горе
- трябва да се запишем във втората - пиша "трябва", защото така казва системата, а целта е да се запишем в градина (да речем)

Есента обаче някой решава тази бройка да бъде увеличена. От 20 става 25 примерно. Това означава, че ако тя беше обявена предварително, щяхме да сме класирани в първата градина. А иначе есента ще се запишат разни с доста по-задни номера.

Теоретично ако есента предява претенции, ще ми бъде отговорено, че сме се записали във втората градина по собствено желание. Обаче така казва великата система, желанието е принудително, а ако бройката се промени впоследствие, следователно и системата не си е свършила работата по правилна подредба.

Има ли някой адвокат, да ми каже, по какъв начин може да се предяват претенции есента за справедливост при описаните по-горе обстоятелства.

И мен ме вълнува точно този въпрос. Ситуацията ни е идентична, само че моето дете е номер 2 в чакащите.

# 25
  • София
  • Мнения: 109
Предварително се извинявам, ако това вече е обсъждано, но просто не можах да изчета първа тема.
Първото ми питане е за държавните ясли. Попитах екипа на сайта за тях и се оказа (а и то си е очевидно), че за тях не се кандидатства през сайта. Става въпрос конкретно за 66 ясла в Овча купел (старата част). Много ми е трудно да стигна до там в работно време за да проверя. Ако някой знае как стои въпроса с кандидатстването там и свободните места, ще съм много благодарна за всякаква информация. Това все пак е някакъв вариант за нас, поне до пролетта.
Второто нещо, което не можах да разбера е за принципа на класиране - за едно от ОДЗ-тата, за които кандидатстваме има едно детенце, което и на първо и на второ класиране е прието. Какво значи това, освен че явно не са го записали първия път.

# 26
  • Мнения: 47 991
Запис Hug
За яслите- там се кандидатсва по друг ред- подава се молба в 1 раб ден на новата година и после се записват деца по реда на молбите
От друга страна, има и там предимства(виж сайта, раздел нормативни документи, наредба 6 за яслите) , а и много директорки си приемат дечица по свое усмотрение
Така или иначе трябва да подадеш хартиена молба там


Моля майчетата да гласуват в анкетата в подписа ми!Анкетата е за спорния въпрос с местожителството като критерий за прием!

# 27
  • София
  • Мнения: 109
Запис Hug
За яслите- там се кандидатсва по друг ред- подава се молба в 1 раб ден на новата година и после се записват деца по реда на молбите
От друга страна, има и там предимства(виж сайта, раздел нормативни документи, наредба 6 за яслите) , а и много директорки си приемат дечица по свое усмотрение
Така или иначе трябва да подадеш хартиена молба там


Много благодаря за инфото. В такъв случай сме закъснели ужасно. Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 8 283
Dencho, извинявам се ако съм пропуснала нещо "между редовете".
ДА много хубаво да се построят градини, да се ремонтират, я кажи колко градини могат да се построят с парите за програмата, по моите изчисления николко .. за съжаление цените са кошмарни. Върти ми се че за програмата е платено 280 000

Ето един пример:
IX. Лозенец      ЦДГ 93  
               подмяна на дограма 600 кв.м.                  120 000,00
               ремонт санитарни възли и дворна канал.   150 000,00
               хидроизолация 2000 кв.м.                            60 000,00

нямам представа къде е това ОДЗ, колко е голямо

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 09:10 от Desem

# 29
  • София
  • Мнения: 6 260
Desem, само още едно уточнение - тези близо 300 хил. не са само за този модул за записване в детските градини. Доколкото помня, има и части като финанси и ТРЗ, като идеята е по-нататък програмата да се свърже с Admin, която пък е програмата на общината, с която тя работи в момента.  Peace

Плодова фея, не можах да гласувам в анкетата, защото опциите не са ми достатъчно. Аз съм против районирането по квартали и ще ти кажа защо - 1928 г. пра-пра дядо ми си купува къща в "Лозенец". Когато аз бях ученичка обаче, руската гимназия за моя район беше в "Емил Марков" (настоящ "Гоце Делчев" в община "Триадица"). Лошо няма, училището и сега продължава да се счита за добро (73 СОУ, втора немска), но все пак не можех да се запиша в руската гимназия на "Лозенец" (35-то, което ми е по-близко). След 89-та г. отново сме "Лозенец". Сега на някой му щукнало, че трябва да се създаде нов квартал "Южен парк" - това са блоковете, които се намират в самия парк. Но понеже не може 1 квартал да е от примерно 3 блока, усилено се говори, че границата е изместена от ул. "Славище" на ул. "Богатица", т. е. и ние попадаме в него. А кв. "Южен парк" най-вероятно е в "Триадица". Т. е. близо век семейството ми живее в "Лозенец", а аз няма да мога един ден да запиша второто си дете, ако го имам, в квартала! От друга страна съм абсолютно убедена, че не трябва да можеш да кандидатстваш в детските градини в един град, ако поне не си се регистрирал, че живееш в него. Мотивът съм си го излагала и по-напред - дори и някой да иска да планира каквото и да било, ако хората не се регистрират, няма на каква база да се стъпи. Всичките ми разсъждения се отнасят към настоящата ситуация на плащане на данъци, т. е. когато дори за МДТ няма децентрализация и дори по-високите данъци за кв. "Лозенец" отиват в СО, а не остават в конкретния район.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт