Бибероната -ужас

  • 4 766
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами какво да те посъветвам? Ще ти разкажа 2 истории. Ти реши дали ще са ти от полза.
Голямото ми дете също заспиваше с биберон задължително. Но когато му излязоха зъбчетата, една вечер го сложих да спи и след около 15 мин. той се разплака. Отивам да видя какво се е случило, светвам лампата в стаята и виждам, че биберона и изгризан и липсва горната част от него. изпаднах в ужас, че сигурно го е глътнал. Е, не беше намерих го в леглото. Показах му го, но той си иска биберона. Ходих вечерта до аптеката, за да купя друг. Неговият беше NUK и в нашия град тогава не продаваха тази марка. Купих друг обикновен биберон-залъгалка. Прибрах се, дадох му го. Той не го хареса. И така приключи заспиването с биберон.

Другият случай е със сестра ми. Тя, също като твоето дете, е била голяма и все е искала биберон, за да заспи с него. Веднъж сме отишли на гости на семейни приятели във Варна, когато сме се прибрали майка ми е сложила сестра ми да спи. Но тя си потърсила биберона и майка ми казала, че сме го забравили във Варна и не може да се вземе. Тя поплакала, поплакала и заспала.

# 46
  • Мнения: 2 757
Гледай само като я откажеш от бибата да не си лапне пръста. А той е доста по-опасен от биба за зъбите. С мен така се е случило и резултатът е налице - деформирана захапка, поради която не изговарям правилно някои звуци.
И според мен е малка да я отказваш. Не че не може да опиташ, ама ако е чак такъв проблем се откажи да я мъчиш

# 47
  • Мнения: 438
И при нас няма развитие в отказването. Вече тръгва с рев за яслата,защото там лелята и взима бибито. На сън пищи,че не си я дава и така.....през деня иска да си я носи,за да не изчезне.....Въртим се в омагьосан кръг и не знам кога ще излезем от него.

# 48
  • Мнения: 379
И при нас няма развитие в отказването. Вече тръгва с рев за яслата,защото там лелята и взима бибито. На сън пищи,че не си я дава и така.....през деня иска да си я носи,за да не изчезне.....Въртим се в омагьосан кръг и не знам кога ще излезем от него.
на 2 г и 1/2 сте още с биба, а как сте с гърнето тогава newsm78; не го приемай като критика, но ми е странно как се справят родителите деца, които толкова трудно свикват /щото и моето е такова!!!/

# 49
  • София
  • Мнения: 8 937
И при нас няма развитие в отказването. Вече тръгва с рев за яслата,защото там лелята и взима бибито. На сън пищи,че не си я дава и така.....през деня иска да си я носи,за да не изчезне.....Въртим се в омагьосан кръг и не знам кога ще излезем от него.
на 2 г и 1/2 сте още с биба, а как сте с гърнето тогава newsm78; не го приемай като критика, но ми е странно как се справят родителите деца, които толкова трудно свикват /щото и моето е такова!!!/
Ами май няма връзка м/у биберона и гърне. Защото ние свалихме памперса на 1г и 10 м., пък бибероната ни е голям проблем.

# 50
  • Мнения: 2 646
ние до миналата седмица също бяхме с биберон,обачееее една вечер сама си го прегриза на две и вече не става за смучене Mr. Greenплаче и мрънка на сън,но съм категорична- край,приключихме с този артикул!
колкото повече време минава,толково по-се привързват към бибата  и отказването става ужасно трудно,затова щом веднъж сте го махнали,не се поддавайте и не го връщайте!

# 51
  • Мнения: 438
С гърнето сме от миналата година по това време. На 1г и половина махнахме и нощния памперс,но с бибероната не става и не става.

# 52
  • Мнения: 379
щом няма връзка с характера, значи просто детето има нужда от "емоционална патеричка" - нещо, на което винаги може да разчита и да се успокоява; при нас е "нанчо" /одеало, което не ми дава дори да пера  Crazy/, за някой е играчка, за други пръста в устата, при вас е бибата явно; според мен ако лишите детенце от това "успокоително" трябва да му предложите заместител

# 53
  • Мнения: 438
MamaDonna - ние с имаме и един Мишо заедно с бибероната. Двете неща са винаги заедно и когато тръгваме някъде говоря за тях като за " атрибутите". Права си - когато нещо не и е спокойно си ги гушка и се успокоява сама.

# 54
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Записвам се да следя темата.
Ние не мърдаме никъде без биба newsm78

# 55
  • Мнения: 269
Аз атакувах по всички фронтове!  Twisted Evil
Отрязах частта която се смуче и обилно намазах с горчивото лекарство.
Как не я въртя - не става!
Казах му, че вече е голям и затова бубата горчи. Той я опита и сам констатира, че "горти" Heart Eyes
Това беше преди десет дни. Имахме няколко неспокойни нощи, но всичко мина и замина.
Той буквално не я изпускаше по цяла нощ. През деня не я търсеше, но докато спеше задължително тапата му беше в устата. Захапката му стана странна и затова реших, че е наложително да я махнем.
На 1г 11 м. е.

Искам да попитам препатилите дали захапката има шанс да се коригира от само себе си или ще трябва да носи шини? Confused
Ех, да я бях махнала по-рано...

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 23:33 от fiflyasha

# 56
  • Мнения: 2 577
И аз поради зъбите махнах бибата. видях, че първите предни зъбчета отиват доста напред...
на 1.9 м. я махнах - заспиваше само с нея. Изпояде 4-5 биби - изяждаше ги сам.
После реших да го подготвя предварително , че МАУ взима бибата на децата. И така една седмица...После започнах да не му я давам и да се правя, че котето е взело бибата и да я търсим. Първите дни след търсене и рев я намирахме. После спряхме да я търсим и така. Беше много възмутени  като легнеше вечер се подмазваше с меко гласче на котето, което всъщност нямаме.
"Мауууу, биби" и така съвсем нежно, ама котето не идваше и така...
лесно стана..
Сега сме на 2 г. ,но заспиваме с шише с кисело мляко, не мисля скоро да го махна, защото категорично не иска да я де мляко то лъжица.

# 57
  • Мнения: 1 100
Срязването действа безотказно. Като посмуче малко и види, че вече не е същото сама ще се откаже. Дъщеря ми така се отказа - бибата се скъса, тя я пробва няколко пъти и накрая я хвърли. ..............

Смея да оспоря това твърдение веднага Rolling Eyes Първо и резнах само върха и съответно изобЩо не обърна внимание и си я ползваШе сладко, салдко...После я кръцнах оЩе малко, при което много се обиди и разстрои и докат не дадох истинската "биби" пла4еШе неутеШимо...

Стана ми 4удно за какво изкривяване на зъбките говорите Thinking анатоми4ните залъглаки биберони не могат да деформират по никакаъв на4ин устната кухина, особено ако се ползват само споради4но (при заспиване например), а не постоянно. Това, по думите на педиатър.

Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 16:13 от dune

# 58
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
И аз смея да твърдя, че срязването не действа безотказно, не съм ги рязала, защото тя сама си ги гризе, при нея биберона е свързан не със смукане, а с гризане. Бибероните ни са в безобразно състояние, но тя си ги търси и аз не й ги крия, заспива с биберон, но докато не се покажат и последните зъби не смятам да я тормозя.
Утре ще снимам състоянието на бибероните и ще покажа за какво иде реч.

# 59
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
на 2 г и 1/2 сте още с биба, а как сте с гърнето тогава newsm78; не го приемай като критика, но ми е странно как се справят родителите деца, които толкова трудно свикват /щото и моето е такова!!!/

Това пък какво общо има?! махнахме памперса без проблем, за много кратко време преди да навърши 2 години. С биберона заспиваше до почти тригодишна...

Мирелка, а при вас нещата как са сега?

Общи условия

Активация на акаунт