Бибероната -ужас

  • 4 749
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 312
хванала съм се за главата с тая биба, а някой знае ли как беше оня номер с рязането на върха на бибата
Какъв номер?
Няма специални инструкции за рязане.
Аз я нарязах на кръст и то толкова дълбоко,че стигнах почти до пластмасата.
Няколко дни си я искаше,казвах му,че е скъсана-гледаше ме умно и повтаряше:Паката/Павката/ късана бибата,разперваше ръце и викаше:няма бибата.
Беше на година и половина когато го направих,но това няма значение.
Възрастта на която другите деца правят нещо не е критерий,по който да се водиш.
Сега синът ми е на 3 години и 4 месеца.
Всяка вечер пие от шише с биберон.
Причината:
Категорично отказва да пие мляко/кисело и прясно/по друг начин.
Незнам защо.
Така е решил-мляко се пие от шише.
Изпива 3х300 мл/1 на лягане,второ към 3-4 часа-става,взима си го от шкафчето и пак ляга,третото сутрин за Добро утро/.
Иначе плодови млекца си яде с лъжица.
Чешит.

# 16
  • Мнения: 575
Само внимавай с това рязане, да не глътне някое парченце и да се задави.
Не знам дали разбира дъщеря ти и до колко говори, но преди 2 седмици отказах детенцето на моя приятелка на 2.5 г. Без насилствено да става, беше много лесно. Бях и на гости с моето бебе и детето много се радваше на бебето, а майка и постоянно и повтаряше - виж бибата е за бебета, ти си голяма вече, нали си кака. То обаче милото се криеше и си лапаше бибата срамежливо Simple Smile И тогава я попитах дали ще си подари бибата на бебето, и тя каза - да, и ми я даде. Направих се, че я прибирам в чантата на бебето и после още няколко пъти я попитах сигурна ли е, да не плаче после и т.н. тя каза - давам я.
И така, същата вечер не е питала за бибата, на другата вечер е попитала, но майка и казала, че бибата е при бебето. Малката се сетила, че верно я е подарила и се съгласила. И така е попитала още 1-2 пъти, но мирно и спокойно и се обяснява, че бибата е за бебето и така. Вече всичко е забравено, дори и не се сеща, така че може да се пробваш някой път, ако имаш приятелка с бебе. Та мисълта ми е да я "действаш" малко на психологическа основа, ако разбира де, онова детенце все пак беше малко по-голямо и говори свободно и разбира всичко. Но от опит глава не боли.
Но и това с рязането звучи по-лесно. Пробвай варианти.
Четох тук преди време и за друг случай, хората пътували във влак с детенцето, дошъл кондуктора и те го помолили да каже на детето, че щом няма билет да си даде бибата вместо билет, иначе ще го свали от влака. И хлапето си подарило бибата на кондуктора. Номера проработил.
Импровизирай с някакъв такъв номер, цаката е така да извъртиш нещата че да я даде доброволно.
Успех Peace

# 17
  • Мнения: 2 126
Такаааа....една страхотно до болка позната за мен тема.Това беше моят кошмар до преди месец.Направо в чудо се бях видяла.Дъщеря ми е на 2 години и 5м. и биба винаги е търсела само за заспиване.Аз се радвах много че ня носи по улиците и си мислех че ще я откажем лесно.Да,но не.Първите ми опити бяха миналото лято на около година и половина.Не и я дадох - първият ден някак се оправихме,но на втория на обедния сън тя просто не заспа и такъв рев му дръпна,че чак се давеше.Дадох и я и пак се почна,само биба за заспиване и нищо друго.Говорих и какво ли не.Преди 2-3 месеца една сутрин се събуди и и казах че зъбите и ще порастнат и езика също от тая биба Embarassed Blush.Тя ме погледна много заинтригувано и на обяд каза "неискам биба" Shocked Хубаво,но на този обяд изобщо не заспа.После едва изкара до вечерта,изкъпах я и тя едва гледаше,само каза дай ми бибата,дадох я и всичко започна отначало Tired И така до въпросният понеделник в който се върнах от работа и майка ми каза че на обяд не и е давала бибата и тя заспала.Вечерта я залъгах нещо и пак без нея заспа.Следващите дни ме питаше къде и е бибата,аз и обясних че я няма вече и че ако иска да купуваме нова няма да има парички за книжки (които обожава).И така питаше в продължение на седмица и спря.Направо съм толкова щастлива.Много са прави тези дето казват,че на всичко му идва времето.аз съм се убедила в това покрай децата ми Peace

# 18
  • Мнения: 5 393
Иво се отказа от бибата за заспиване едва преди месец и нещо. През деня не я ползваше, но за заспиване не можеше и дума да става без бибата. Сега още я споменава от време на време, но без драми. Отказа го баща ми, който му заяви, че няма да го вози в новия си джип, ако не престане с тая биба, и нашичкия взе, че предпочете возенето Laughing

# 19
  • Мнения: 438
Ох,чета тази тема с надежда да открия нещо и за нас.....
Дъщеря ми е вече на 2г. и 6 месеца. Няма отказване от бибата и това си е.
В яслата едната леля и каза от утре да е без биба и вече 2 седмици ходим с рев и с уговорката,че ще е с бибата. Преди да тръгне на ясла преди 2 месеца само спеше с нея,но сега вече не тръгва никъде без нея. Имам чувството,че и дава някаква сигурност и не иска да се разделя с нея.
Ще следя темата с интерес!

# 20
  • Мнения: 5 001
Ние я дадохме на едно бебе агънце Laughing бяхме на една вила и едно от момичетата с нас го заведе в съседната къща да види малки агънца, като се върнаха му каза, че са я оставили на бебетата агънца и малкия почна да обяснява много въодушевено и да се смее. Беше малко преди да направи 2 години. После в продължение на седмица ме пита няколко пъти и забрави. Мислех че ще е по-трудно отказването, но явно уцелихме период.
Изчакай удобен период, да е спокойна.
За всичко си има време, убедих се и с бибата и с махането на памперса Peace
успех

# 21
  • Мнения: 3 405
На големия ми син биберона го махнахме на 2 годишна възраст. Отидохме на почивка и аз му казах, че съм го забравила. Тъгува една нощ за неговия "буьон" (биберон), но новото място бе достатъчно любопитно, за да му помогне да го забрави безболезнено. Повече не се сети за "буьона".
С малкия как ще процедирам не знам. Сега е на додина и пет месеца и е привързан към биберона си. Ще почакам още няколко месеца и ще импровизирам.

Успех и по-малко тъгуване за биберона!  Hug

# 22
  • Мнения: 1 312
Ох,чета тази тема с надежда да открия нещо и за нас.....
Дъщеря ми е вече на 2г. и 6 месеца. Няма отказване от бибата и това си е.
В яслата едната леля и каза от утре да е без биба и вече 2 седмици ходим с рев и с уговорката,че ще е с бибата. Преди да тръгне на ясла преди 2 месеца само спеше с нея,но сега вече не тръгва никъде без нея. Имам чувството,че и дава някаква сигурност и не иска да се разделя с нея.
Ще следя темата с интерес!
Как ти разрешават в яслата да я вкарваш с биба?
При нас не можеше и аз затова го подготвих 2 месеца преди да тръгне.
Отделно от това искаше да пие само от шише/не,че не можеше от чаша/,но и него не даваха да вкарваме,стоеше в шкафчето.
Научи се само от чаша да пие там.

# 23
  • Мнения: 5 393
Как ти разрешават в яслата да я вкарваш с биба?
При нас не можеше и аз затова го подготвих 2 месеца преди да тръгне.

В яслата на Иво си има деца с биберони.Явно навсякъде е различно.

# 24
  • Мнения: 1 312
На мен ми обясниха,че е понеже са много деца на едно място и може другите да му я вземат или да му пият от шишето и не е хигиенично/разбира се/.

# 25
  • Мнения: 5 393
В началото Иво като тръгна на ясла един ден отивам да го взема и го заварих с биберона в устата- не беше негов ooooh! 

# 26
  • Варна
  • Мнения: 40
Ох,слава Богу нямах никакъв проблем с биберона,поради простата причина ,че дъщеря ми сама се отказа от нея-беше на почти една година!Не съм си и помисляла,че толкова лесно ще стане-явно съм имала късмет в това отношение!Дори се притесних,защото незнаех как ще успея да я приспивам при това положение!Имаше много зор заспиване с бибата,а камо ли без нея!Но се получи!
За сметка на това пък имах проблеми,и още ги имам-с гърнето!А е на 2 год и 4 мес!Иначе говори нон стоп, а се тарикатида каже за акото и пишото-все я подканям и тя си свършва работата-осъзнава за кво става въпрос,но.........Като й писне да я подпитвам дали има пиш-тя с досада ми казва,цитирам-нямам пиш,ако нямам и дуда нямам!.......
Съжалявам,малко се отнесох!Ама нали всеки с проблемите си!

# 27
  • Мнения: 1 312
hahahaМи от къде да пиша детето тогава?
Стига го тормози Mr. Green

# 28
  • Мнения: 38
А при нас биберона го взе Баба Меца, за да го занесе на нейното Мече. Просто на този етап, това беше в този етап най-впечатляващия "герой" за малкия, а и много обичаше да ходи в зоологическата градина, за да храни мечката с ябълки... Laughing
След това ме пита един или два пъти, но след като му обясних, че вече я е подарил, нямаше проблем Peace

# 29
  • Мнения: 38
Просто на този етап, това беше в този етап
Crazy Crazy CrazyИзвинете за безсмислицата, не погледнах какво съм писала, преди да публикувам ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт