Наистина матиращ крем!

  • 77 065
  • 378
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 768
Момичета , към настоящия момент нямам наблюдения.Казах преди време , но каквото и да се е променило , едва ли е много  ooooh! Работя с медицинска козметика - лично аз ползвам само  Darphin от 7-8 години.

# 196
  • Мнения: 1 952
Преди време в един от заводите една леля бъркаше крем с  дървена лопата, като тези за бъркане на лютеница в домашни условия. Имали повреда , но производството не можело да чака .Мога да разказвам още искаш ли?
#CrazyЛеле,сериозно ли ет ова?Аз наистина смятах,че тук са започналаи да влагат някакви пари в козметичната индустрия...
Добре,след като си толкова запозната на коя българска фирма може да се разчита за качество или няма такава? newsm78
Пълни глупости, това е практически, не само теоритически, невъзможно. За стандарти, изисквания и контрол сме чували всички.

# 197
  • Мнения: 1 768
Ти нали живееш в България  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing за какви глупости говориш?Огледай се  Laughing

# 198
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Колкото и да не ни се иска да го приемем,българките нямаме козметика с която да се похвалим....говоря за българско производство.
Преди бях попаднала на някакъв документ в който се казва ,че при изследването(проверка) на продуктите на Елея ,Арома(поне тези си спомням)....не е открито никакво съдържание на Q10....,а самите кремчета са от тази серия. Confused
Остава ми надеждата Роза Карлово и то определена серия.

# 199
  • София
  • Мнения: 4 494
Момичета , към настоящия момент нямам наблюдения.Казах преди време , но каквото и да се е променило , едва ли е много  ooooh! Работя с медицинска козметика - лично аз ползвам само  Darphin от 7-8 години.
Явно си много "наясно" - тогава добре знаеш че такова животно като "медицинска козметика " - няма - или е козметика или е медицинско средство за определен проблем

# 200
  • Мнения: 7 947
Viliko , едната ми диплома е със специалност : Промишлена парфюмерия, козметика и фармация. Не бих искала да ти разказвам какво е състоянието на родното ни производство.Имах обаче късмета да посетя заводите на VICHY , както и лабораториите, е не мисля , че има поне нещо, с което да се сравняваме.Та за това няма да говорим за разработки , откриване и патентоване на съставки, нови технологии  и разни такива.Преди време в един от заводите една леля бъркаше крем с  дървена лопата, като тези за бъркане на лютеница в домашни условия. Имали повреда , но производството не можело да чака .Мога да разказвам още искаш ли?
Това, че производството във Виши е било в перфектни условия какво гарантира? За мен лично серията им за мазна кожа не струва - доста пъти съм описвала, а цените им са високи.
Възможно е българската козметика да не е е онова, което пишат на опаковките, аз лично не съм неин защитник, но съм на мнение, че НЕ може така общо да се класифицира "българското не е добро"!!!
А относно добрата козметика - всеки е с различна кожа и съответно едни ще са доволни от едно - други от друго!
Темата не е за спорове обаче, а за споделяне на опит - когато прочетеш отзиви за определен продукт - това те улеснява в избора. Все пак е по-добре от това да отидеш и купиш нещо ей така само защото е за твоя тип кожа или защото ти го препоръчват в аптеката.

# 201
  • Мнения: 1 768
Медицинска козметика има и тя се ползва в някои случаи, като адювант към медикаментозно лечение.Много сте странни, не ви разбирам - ако някой напълно непознат от нет пространството ви препоръча нещо ще го закупите ,но ако ви го препоръча специалист, който на всичко отгоре в момента ви вижда  и преценява състоянието на кожата ви не му се доверявате.Простете, но това показва само глупост Shocked Противоречите си като казвате , че ако някой каже колко добре му действа даден продукт - то и на вас ще действа така , но в следващия момент ми изтъквате доводи - колкото кожи , толкова различни поносимости и действия  ooooh!

# 202
  • София
  • Мнения: 4 810
маринекс, никаква глупост не показва, а говори за нивото на консултантите в магазините за козметика и аптеките.
Предпочитам да чуя мнението на хора тук , които са ползвали даден продукт и си казват съвсем честно как им се е отрзил и пр., отколкото някоя "леля" дето се чуди как да ми пробута най-скъпото кремче или най-модерното в момента. Такива неграмотни отговори съм получавала от консултанти в реномирани магазини, че да се чудиш как са ги избирали.

# 203
  • Мнения: 1 768
Илли, знам , че има и такива , но всички преминаваме обучения.Не искам да споменавам къде работя , имам прекалено много клиенти, а и не искам да се тълкува като реклама.Съжалявам , че си попадала на некомпетентни колеги , но ако мога ще помогна с удоволствие , а ти ще си купиш от там от където ти е най удобно или изгодно  Wink

# 204
  • Мнения: 7 947
"Специалистите" в козметиките и аптеките какво точно виждат от кожата ми, като съм с фон дьо тен например  Crazy или пудра, която тотално е премахнала в момента мазнеето... И ако за теб е достоверна препоръката само на един човек /продавача/, то за мен лично не е и е много по-ценен отзива на жените тук, които честно споделят мнението си за определен продукт!!! Може и противоречиви отзиви да има, но това си е информация, която да имаш едно на ум и от "специалиста" не можеш да получиш! Да говорим ли сега и за частния бизнес и напъните за реклама на скапани продукти с цел продажбата им?

# 205
  • Мнения: 1 952
Кои сте тези всички, дето преминавате обучения?
И айде да си говорим за друга козметика, а не Виши, защото тя не е критерий за хубав продукт.

# 206
  • Мнения: 1 768
Вилико, мила когато някой от нас си разбира от работата , в процеса на продажбата или консултацията задава ред въпроси , на които вие клиентите давате отговори.Това е най- точния метод за определяне на проблема.Дори последния хит техника - дермоанализатора , няма да направи по- точен анализ на кожата , защото той отчита моментното състояние .А колкото до това какво си намазала на лицето си ела да те погледна и ще ти кажа какъв е типа. Има начини , и не се гледа само омазняването , а и ширината на пората , грапавина на кожата , стари белези от лезии,линии  на дехидратация - абе много е  Wink

The same myself - кажи кои марки те интересуват.Тук в една друга тема , съм изброила козметика подходяща за суха и атопична кожа на поне 4 -и марки.Когато съм споменала Виши е защото съм имала възможнос да посетя заводите.А иначе на пазара има още доста марки достойни за уважение и внимание.Както е тръгнало ще закъснея за работа  Laughing Laughing Хубав ден от мен, ще продължим или по късно или в понеделник , че смятам да забегна за малко извън София още от утре  Wink

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 11:04 от marinex

# 207
  • Мнения: 177
Аз пък като попитах за матиращия на Елеа ми дадоха пак Hidromat Control, но отдолу пише super moisturizing cream 24h а не mattifying moisturizing cream. Също така на този тук във форума пише mat + sebum control, а на моя mat + 24h hydration. Някой ползвал ли е от този вид? newsm78 newsm78 newsm78 Почвам го пък....

# 208
  • Мнения: 2 388
Аз пък като попитах за матиращия на Елеа ми дадоха пак Hidromat Control, но отдолу пише super moisturizing cream 24h а не mattifying moisturizing cream. Също така на този тук във форума пише mat + sebum control, а на моя mat + 24h hydration. Някой ползвал ли е от този вид? newsm78 newsm78 newsm78 Почвам го пък....

Да, аз съм писала по-нагоре някъде. Той е с витамин Е ( червени сферички ). Аз лично не бях доволна.

# 209

Общи условия

Активация на акаунт