Отговори
# 15
  • Мнения: 1 674
Сега започнах да я пускам на улицата да играе с децата,но постоянно съм на терасата и я наблюдавам.
И аз така бях с баткото.Пусках го от 4-5 годишен

# 16
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Oт 5 годишна играе сама навън,а малкото от 3  Mr. Green,но само защото е с кака си.
 Живеем на сравнително спокойно място,всички хора се познаваме.
 Точно пред блока ни има заградени бивши тенис кортове,които почистихме и децата играят там.
 Но там играят само деца от нашия и съседния блок,голяма група са и са свикнали един с друг. Peace

# 17
  • Мнения: 421
Сега започнах да я пускам на улицата да играе с децата,но постоянно съм на терасата и я наблюдавам.

и аз така! но сина ми се срамува от другите деца ,и само ми вика"прибирай се бе мамооооооооо"  Embarassed

# 18
  • Мнения: 4 292
Все още не съм започнала да го пускам сам. На пет годинки е и няма изгледи това да се случи скоро. Живеем в тих и спокоен квартал, но просто не мога да си представя да го оставям сам на този етап. Няма да съм спокойна, все още не е достатъчно самостоятелен.

# 19
  • Мнения: 34
На 7,5 год. е, пускам я понякога сама пред блока на площадката, но съм все по терасите. В повечето случаи има по 5-6 майки на по-малки деца, които се грижат и за другите, така че притесненията ми са малко по-малки, но все пак надзъртам.

# 20
  • Мнения: 8 999
Децата ми са на 7 и на 8 г. Пускам ги от миналата година да играят сами в двора на кооперацията /той е заграден/.

# 21
  • Мнения: 1 049
Много зависи от детето според мен. Сьседката ни има две близначета на 3 години и ги пуска сьвсем сами навьн  Shocked (вьпреки, че пред кьщата ни има улица и минават често коли). Те обаче са така добре инструктирани и толкова много слушат, че никога не стьпват сами на улицата или не правят нищо без да попитат майка си.  Simple Smile Моята дьщеря като я знам каква е буйна и прави всичко наобратно каквото й се каже (а кьм колите да не говорим как тьрчи, вьпреки че всеки пьт й обяснявам колко е опасно), сигурно и на 5-6 години да стане пак няма да я пускам сама навьн.  Wink

При нас дори е нормално повечето деца на 6 години да ходят сами на училище, което обикновено не е сьвсем наблизо и им се налага да пресичат поне няколко оживени улици. Винаги сьм се чудила на смелостта на такива родители, но незнам, може би донякьде е и до манталитет.  Thinking

# 22
  • Мнения: 809
Стефчо е на 4.5 г. Живеем в къща с двор. Но и там не го пускам сам.
Направо изтръпвам при мисълта, че ще трябва да го пусна един ден. Confused

# 23
  • Мнения: 798
Въпрос на пространство.
Ако имахме градинка пред вкъщи, сигурно още от сега щях да го пускам  Laughing
Всъщност е малко над три години и вече се замислям къде и как ще си играе с деца самостоятелно. Градинката, в която ходим е по диагонал на сравнително голямо кръстовище, плюс още 2-3 преки. Няма как да не се тревожа, дори и на 6-7 г. А около нас няма деца на сходна възраст и общо взето по-наблизо най-много да кара колело по улицата, което пак не е вариант, защото и тротоара е зает от коли и наистина трябва да е по улицата (макар и да е малка, квартална, спокойна).
А още като беше на 1 и половина на вилата го  пусках съвсем спокойно по поляната, но си го гледам от терасата и няма никакъв проблем и за двама ни.
Тъгувам за спокойните години, когато играех до посред нощ под прозореца на нашите ... и аз доволна и те - спокойни....

# 24
  • Мнения: 1 967
охоо... на мен ми се струва че изобщо не се вижда момента, в който ще го пусна сам да си играе навън......  #Crazy

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
охоо... на мен ми се струва че изобщо не се вижда момента, в който ще го пусна сам да си играе навън......  #Crazy
Ох и аз съм като теб.

# 26
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Пускам я да си играе сама от 5-годишна мисля. Живеем в малък град и много деца играят навън сами. А и тогава тя си играеше на площадката зад блока на свеки, та тя я контролираше, без да съм я молила. Сега вече съм разширила периметъра, в който може да играе, пускам я до по-далечни места, но телефонът и виси на врата, та да знам във всеки един момент къде се намира. Нека свиква постепенно с това, че трябва да е самостоятелна, нали наесен е ученичка. Пък и и имам доверие, много ми е разумно детето, знам, че като и кажа да не мърда отнякъде, няма да мръдне.

# 27
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Синът ми е на 5 год.Пускам го сам навън пред блока,пращам го и до магазина за дребни покупки.Живея в малък град и ми е спокойно.
По принцип той е доста самостоятелен.Имаме си и ние няколко правила,.....едно от които е да знам винаги със кого е, и къде играе.Без мое разрешение или това на баща си знае,че не трябва да ходи никъде, без да знаем ние.

# 28
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...
Тъгувам за спокойните години, когато играех до посред нощ под прозореца на нашите ... и аз доволна и те - спокойни....

Колко са били спокойни, само те си знаят  Wink

По темата - дъщеря ми е на 4. Не мога дори да си помисля, че ще пусна сама пред блока. Зад нас има градинка, но и огромен булевард, пред блока има улица, по която карат дивашки. Съседите ми са предимно пенсионери, които не биха могли да реагират адекватно във всякаква ситуация, дори да са свидетели. И просто не мога да си представя и в следващите 1-2 години да играе сама  Embarassed.

# 29
  • Мнения: 2 448
Все още не го пускам, макар, че в махалата има деца на неговата възраст, които играят на улицата без родителски надзор.
Според мен на 4 и половина е рано. Много рано.....

Общи условия

Активация на акаунт