Ясла с пренощуване

  • 2 828
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Ако ми се налага бих я оставила. Не мисля, че се отразява толкова зле на детето да бъде само. Децата, които са свикнали да бъдат постоянно с майките си за мен са обект на съжаление. За щастие моята дъщеря може сама, може и с майка си. Радвам се, че е достатъчно социално ориентирана и мога спокойно да я оставя и за цял ден на друго място. Ако се наложи да пренощува някъде никога не съм го приемала като драма - дали аз ще я целуна за лека нощ или баба и не и се отразява различно. Честно казано понякога много ми се иска и нашата ясла да има такава група. Ако трябва от Младост(примерно) да тръгна в 16.00, за да стигна до яслата в 18.00 (в центъра е и се минава през любимите ми задръствания) бих предпочела да остане да спи там.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
не бих си оставила датето в такава ясла в никакъв случай. преговаряй да си ги взимаш. в противен случай - друга ясла. не мога да си представя, че ще виждам детето 2 вечери в седмицата. че ще се събуди през нощта и ще е само. че няма да го целувам за лека нощ. и няма да му чета приказка. а, не Confused

Това прозвуча покъртително, Касис..леле чак ми иде да ревна за такива дечица-горканчовците..  Cry

Ееее, нее. Повечето деца ги взимат в сряда. Не ги виждат по 2 вечери. Повечето дечица остават вечерите в понеделник, вторник, четвъртък. В петък си ги взимат родителите. Никоя нощуваща група не работи в събота и неделя  Wink
Понякога хората имат такива съдби, че нямат избор. А между другото седемдесетте години много деца са ходили на седмични градини...

# 17
  • Мнения: 9 814
Не искам да се заричам, но по принцип- не, няма да си оставя детето.
Само се надявам никога да не ми се налага.

Ако, при теб случая е такъв и нямаш възможност да си гледаш детето, не се притеснявай, не мисля, че такива места са чак толковма страшни.

# 18
  • Мнения: 4 594
Честно казано понякога много ми се иска и нашата ясла да има такава група. Ако трябва от Младост(примерно) да тръгна в 16.00, за да стигна до яслата в 18.00 (в центъра е и се минава през любимите ми задръствания) бих предпочела да остане да спи там.
аз бих пътувала ако трябва и 5 часа на ден в задръствания , но ще си взема детето

# 19
  • София
  • Мнения: 39 766
Това е т.нар. седмична ясла. В нашият район има такава. Функционира и като нормална, т.е. водиш и си взимаш детето.
Не ми се е налагало да използвам услугите на седмична ясла. Не се заричам обаче, че в никакъв случай няма да запиша детето си в такава.

# 20
  • София
  • Мнения: 9 860
Моите деца ходят в такава градина,но не нощуват там.В интерес на истината в началото не знаех,че има и нощуващи деца.Впоследствие разбрах.Не са в отделна група,просто нощуващите деца след 18ч ги събират в една група и с тях остава леличка през нощта.Дано не ми се налага да оставям никога децата си там,но това е също решение.Една от приятелките на дъщеря ми е нощуващо дете.Майката няма помощ отникъде и се налага да ходи на две работи.Взима си детето когато не е нощна смяна,а когато е на работа нощем-детето спи там.
Доколкото разбирам темата не е за и против такъв тип ясли..разберете,че има и хора,за които това е единственното решение.Е,има и всякакви идиоти,без извинение.една от майките оставя детето си спящо там,взима го само в петъка,детето започва значително да изостава,но жената казва,че си търси работа през деня и е заета...разбирайте все още не ходи на работа,просто търси. Tired

# 21
  • Мнения: 4 434
аз не бих си дала детето ва такава ясла  Thinking

# 22
  • Мнения: 953
Познавам възрастни, които са посещавали седмични градини, не виждам да им се е отразило по някакъв начин или да не обичат и уважават родителите си.

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Ами тя авторката изчезна, пък ние тук си чешем клавиатурите... а всъщност всеки от нас е взел решение за себе си за детето си  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Имам позната, която си пусна децата на седмична ясла. Беше много зле финансово и казваше, че поне там децата са на топло и нахранени. Много се измъчваше, но беше самотна майка и това беше някакъв изход за нея. Така изкараха една година. После нещата се нормализираха.

boto,

Нямаш никакво право да пишеш, че децата, които били само с майките си са за съжаление. Ако нямаше нужда децата да са с майките си дълго време щяхме като вид да сме по-близо до насекомите - снасяме яйцата и кой откъде е. Не е случайно, че до 3-годишна възраст децата се водят почти бебета. Дори крокодилите си гледат децата, да не говорим за птиците и бозайниците. Ако искаш, може да си оставиш детето като кукувиците някой друг да го гледа.

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 20:44 от RadostinaHZ

# 25
  • София
  • Мнения: 39 766
boto,

Нямаш никакво право да пишеш, че децата, които били само с майките си са за съжаление. Ако нямаше нужда децата да са с майките си дълго време щяхме като вид да сме по-близо до насекомите - снасяме яйцата и кой откъде е. Не е случайно, че до 3-годишна възраст децата се водят почти бебета. Дори крокодилите си гледат децата, да не говорим за птиците и бозайниците. Ако искаш, може да си оставиш детето като кукувиците някой друг да го гледа.
С това съм съгласна. За какво съжаление става дума? Дияна я гледах до 2,8г. Не работех, баби няма, сами я гледахме. Ами само с мен е била, но не мисля, че е някакъв обект на съжаление. Много си е добре детето Simple Smile

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не бих си дала детето в такава ясла, дано не ми се налага да опра до тези услуги.

# 27
  • Мнения: 1 298
И аз познавам възрастен, посещавал седмична детска градина - съпругът ми.

Винаги е много емоционален на тази тема. Спомените му за това време бих нарекла...горчиви.
От самата  градина помни само лошите неща - как са ги къпели, принуждавали да ядат, ей такива.

Самотата, чувството че си изоставен там, че не си гушкан, че просто не си у дома...трудно му е да го забрави.
Сега е весел, социален, умен човек. Но връзка на доверие с майка си и баща си не е изградил.

# 28
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
И catnadeen изобщо не си права, че в тези групи са деца на социално слаби  Wink В нашата група имаше например детенце на самотна майка (не социално слаба), която работеше на смени и нямаше как да взима детето до определения час. Просто нямаше кой да й гледа детето.
съгласна съм, но споделих личните си наблюдения без да обхващам целия кръг от възможни причини за оставяне на детето там
и не съдете така прибързано - наистина има хора, които това ги спасява да задържат детето си!
аз затова заведох и помогнах на приятелката ис да си запише детето в такава ДГ - тя е самотна майка, няма баща и майка на които да разчита, братята и сестрите й също не могат - какво да прави ако почен да работи хлебарка пак?
ще оставя детето когато смените не позволяват да го гледа и това е....а иначе с какво да плаща ток и вода? с каков да храни детето след 2г като спре майчинството???? то и тя уви не могат да караат на фотосинтеза все още....

та в частност - да живеят тези ДГ и ясли!
но ако майката няма ОСНОВАТЕЛНА причина да оставя детето - а причината е само тази - че за да ходи детето трябва да спи там - за мен е басурдно да се взема такова решение

# 29
  • Мнения: 1 674
Не, не бих го оставила и дано не ми се налага!
и аз не бих си оставила детето в такава ясла

Общи условия

Активация на акаунт