Страх и леене на куршум?

  • 17 731
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
На тази възраст е напълно нормално е залепен за теб и в тоалетната.

Страх се лекува най-добре с обяснения и примери.

Което, разбира се, не пречи да ходите по баячки.

За себе си, винаги съм предпочитала да заведа детето в парка и да прочетем някоя хубава приказка.
Но аз съм неверник:)


# 16
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Не съм суеверна, но определено баячките помагат. Големият ми син се уплаши от една буря,  и дълго време имахме големи проблеми.Говорих, обяснявах,/той бе 7 год./, нищо не помогна.Тогава баба му занесе негова тениска да му баят ,спа с нея ,пи водата , и да чукна на дърво нещата отшумяха. Според мен възраста няма значение.Успех!

# 17
  • Мнения: 14 654
А откъде знаете, че няма да навреди? След като бабите познават точно от какво се е уплашило детето, значи му се набъркват в енергийното поле, това безопасно ли е? Не съм си водила детето при такава, въпреки че имаше период, в който пищеше всяка нощ насън и много ми досаждаха да го заведа, но аз все пак съм нормален човек и не го направих.

# 18
  • Мнения: 139
Е, момичета днес след обяд не можах да се преборя и заведохме детето при въпросната баба. Тя взе, че наистина позна от какво е уплашен, но ще видим дали ще има ефект. Опитах се да му обясня за какво става въпрос и дори постоянно ходим да гледаме на терасата, за да се увери че лошата заря вече я няма. Надеждата ми е с времето да отшуми или по-точно да забрави и да си стане отново онова безпроблемно дете, което си заспива само и непробудно.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 503
С времето ще забрави, и моя син горе-долу на тази възраст се изплаши от един камион и отказа да заспива сам, но с времето забрави.Хубаво е, че сте го завели при бабата, не знам дали вярвам в тези неща,50 на 50 съм, но със сигурност няма да му навреди.

# 20
  • Мнения: 5 877
Моето дете се беше стреснало и пищеше от фойерверки, вярно по-голямо беше от твоето.
Обяснявах какво е, защо се прави, от какво е, показвах снимки на фойерверки, после видео.
Сега излиза на балкона да им се радва.
Според мен всички страхове се лекуват с говорене.

# 21
  • Мнения: 1 298
Наистина, защо сте толкова сигурни, че тези неща не могат да навредят на детето ви?

Израснала съм сред суеверни хора, водили са ме от време на време по такива места.
И да - оказа влияние. Изпитвах странен страх от тези хора. Ставах още по-плашлива и неуверена във
собствените си сили. С времето се справих с това, но не съм припарвала при баячки от много години.
За мен суеверията правят човек слаб, пасивен и страхлив.

# 22
  • Мнения: 84
Леенето няма да му навреди. Но не се притеснявай толкова. Той е още малък и този проблем ще отшуми. Пък и щом заспива при теб значи се чувства по - сигурен. Не му отнемай тази сигурност, но за определен период.

# 23
  • Мнения: 139
Да не казвам голяма дума, но нещата май се поуспокоиха и вече спи пак на своето легло.

# 24
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Добре, че детето се е успокоило. Докато човек не изпита на гърба си страха трудно вярва в такива неща. Бях бременна в първия месец, когато със сестра ми намерихме майка си починала от два дни. Не мога да опиша какъв шок беше. Тогава ходихме при една баба. Тя каза, че страхът ни е твърде голям, затова с леене на куршум няма да стане и трябва да ни веси. Ходихме общо три пъти и не съжалявам. Дано твоето дете вече да е добре, но ако са ви казали да отидете пак, аз бих отишла отново.

# 25
  • Мнения: 784
В почти всеки пост като зомбирани повтаряте  "няма да му навреди" ?! .........

Всички врачки и баячки са прокълнати от Бога. Силата им е от лукавия. Да заведете детето при такава е все едно сами да го предадете в ръцете на дявола. Ще има някакъв временен ефект, колкото да се доверите и повярвате, а после, след години даже, не се чудете ако нещо много лошо се случи с детето ви и не питайте "Защо Господ допусна това?".

Когато имате проблем, заведете детето в някой православен храм, за да му прочете свещеника молитва. Ако още не е кръстено - направете го. Това е истинското лекарство.

Тази седмица са Петровите пости - време да се замислим и вгледаме в себе си.

# 26
  • Мнения: 118
По - добре купете фойерверки и му покажете.Говорете ,обяснявайте,иначе следващият път ще трябва да му леят снаряд.

# 27
  • Мнения: 2 803
А откъде знаете, че няма да навреди? След като бабите познават точно от какво се е уплашило детето, значи му се набъркват в енергийното поле, това безопасно ли е? Не съм си водила детето при такава, въпреки че имаше период, в който пищеше всяка нощ насън и много ми досаждаха да го заведа, но аз все пак съм нормален човек и не го направих.
PeaceДа, така е. Не рискувам с детето си да му баят и там куршуми да леят. Изпитвам страх от бабички, които са като магьосници. Не знам с какви сили или заклинания го правят. Предпочитам да взема други мерки.

# 28
  • Мнения: 9 052
стига глупости, идете на психотерапевт ако тряба и главно автора на темата трябва да се прегледа.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Винаги когато децата се уплашат им леят куршум-много им помага

Общи условия

Активация на акаунт