Върнаха подаръка- ами сега?

  • 11 780
  • 168
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 747
Не ми се вързва тази история - телевизор, микровълнова, баркбекю, DVD - 1000лв стигнаха ли? Отделно 2 багажника ядене и пиене! Хем обзавеждате половината къща, хем си носите яденето и пиенето да не ги натоварвате, че сте много хора....  newsm78 До тук никаква логика.  Thinking  И биете път 700км с деца, а не знаете къде ще спите...

# 61
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Сигурно са и повече от 1 000 лв. На въпросният сигурно му се е искало само да дойдат, да разтоварят и да изчезват. Нали уж им бил приятел,пък нито се е подготвил къде да си настани гостите (дори и те да си платят),ами и жена му явно не е знаела. Странно приятелство,но пък ще им е за урок.
Не виждам нищо лошо,ако къщата позволява да ги покани за 2-3 дни. Ходил да си избира подаръците няколко дни(явно не е избрал каквото му падне и най-евтиното),а после никакъв го няма. Поне някаква благодарност да покаже. Не бил длъжен да им обръща внимание,да ги кани,а защо тогава толкова е държал да си избира въпросните уреди? От подаръците няма да се откаже,но от приятелите, да Crazy

# 62
  • Мнения: 4 965
Не ми се вързва тази история - телевизор, микровълнова, баркбекю, DVD - 1000лв стигнаха ли? Отделно 2 багажника ядене и пиене! Хем обзавеждате половината къща, хем си носите яденето и пиенето да не ги натоварвате, че сте много хора....  newsm78 До тук никаква логика.  Thinking  И биете път 700км с деца, а не знаете къде ще спите...

Е, защо да не стигнат 1000 лв.?!
ДВД-тата са по 100-200 лв., барбекюта има за по 50-100 лв., микровелетата се намират и за 300, по-малки телевизори - тоже. Може пък домакините да не са харесали, че подаръците са евтини.  newsm78

Но и на мен ми е адски странно как са тръгнали 10 човека и 3 малки деца, без да имат твърда уговорка къде ще спят, какво ще ядат и т.н.
Аз самата не бих тръгнала, без да имам номер на резервация (най-малкото, приятелят е трябвало уж да организира спането и може да е трябвало капаро - не е длъжен да го плати от джоба си, я)...

Аз лично вкъщи оставям за преспиване само страшно близки хора и то след предварителна уговорка - не допускам всеки, а и никога не бих се вдигнала да гостувам с дни на някого (дори и с преспиване другаде), защото тези няколко дни човекът може да си има други планове. Едно е да те канят "ей така" в общи приказки, друго е да имаш конкретно отправена покана. Аз оставам с впечатление, че в случая такава конкретна покана е нямало, а гостите са се натрапили, защото решили да идат на рожден ден...

# 63
  • Мнения: 4 520
Не, тя домакинята върнала подаръците, защото се обидила от отношението на гостите (каквото и да значи това  newsm78), не защото не харесала подаръците. Каквато и да е причината, просташко е да връщаш подаръци. Според мен де.  Grinning

# 64
  • Мнения: X
Моля, да ме извините, но това ми прилича на снобарщина.

# 65
  • Мнения: 4 965
Не, тя домакинята върнала подаръците, защото се обидила от отношението на гостите (каквото и да значи това  newsm78), не защото не харесала подаръците. Каквато и да е причината, просташко е да връщаш подаръци. Според мен де.  Grinning

И аз бих се обидила - изсипват се накуп (след обаждане "по пътя"), а после се връткат и си тръгват; после няколко дни си чакат в хотела и се сърдят; накрая се врътват и си тръгват от рождения ден. А и никъде не пише, че те с нещо са зачели домакинята (занесли си манджа и подаръци за мъжа й), а на нея поне 1 китка да бяха взели...

# 66
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Когато не желаеш да имаш каквито и да било отношения с определени хора ,съответно не им приемаш и подаръците....

# 67
  • Мнения: 2 821
Стига сте си чесали езиците относно гостоприемството на приятелите....

решихме - ще ги дарим!!! Благодаря за мненията. Изводите си ги направихме. Пожелавам приятен дин на всички.

Сега остава, ако Ем реши, да сподели на кого ще ги дарят или да пише дали е приела идеята за майката в безизходица.

# 68
  • Мнения: 19 501
Не разбрах какво толкова има в "отношението на гостите" - намерили са си хотел и са отишли само на рождения ден - само за товада връщаш подаръци.....Но и на мен нещо не ми се връзва, имайки предвид, че ако и в къщи ненадейно се изсипят 10 човека и две деца в очакване на  "кафе и освежителен душ"... Едно е да отидете на рождения ден, а друго цялата компания за няколко дни, очевидно очаквайки да отседнете във въпросната вила. А въпросът с върнатите подаръци мисля че вече няколко души дадоха много удачно предложение. Ще ми е интересно да разбера дали действително сте ги подарили на майката, която е в нужда.

# 69
  • Мнения: 2 577
Моля, да ме извините, но това ми прилича на снобарщина.


И аз се чудех как да го напиша, по-възпитано, ама е точно така. Права си.
Първо толкова скъпи подаръци са твърде задължаващи. Ако аз не съм посрещнала или дарявала някого подобаващо ще ги върна. Понякога много внимателно човек трябва да премисли какво да подари. Понякога когато подаръкът е скъп не ти е приятно, защото е задължаващо, ако ти не си посрещнал госта както трябва или пък не би искал следващия път да се харчиш толкова много.
Напомня ми на циганските сватби и обявяването по микрофона кой колко дал на всеослушание. Там теглят заеми, за да идат на сватба и после цял живот изплащат.
Може би така разбирате приятелството вашата компания, но замисляли ли сте се, че са доста задължаващи подобни жестове?
Когато отиваме някъде с компания винаги нещата уговаряме предварително. Когато ходим на нашата вила и сме поканили приятели - също. Купуваме заедно храната, пиенето, всичко. Ние сме домакини, защото предоставяме вилата - разходите за ток и вода си поемам ние. Останалото се разделя приятелски, за да не се чувстваме ние натоварени, нито пък те задължени другия път.Всички жени и мъже участваме заедно в домакинската работа - чистене, готвене..Защо пък трябва да се чувствма прислужница , при условие, че всички сме отишли на почивка Money
Луда работа newsm78

# 70
  • Мнения: 11 747
бе той домакина ХХХ сам е избирал задължаващия подарък 3 дни, пък после те му се изсипали неочаквано...  Confused  няма такъв филм! На мен лично би ми било адски неудобно да поискам или дори да се съглася да получа толкова голям подарък за РД, освен ако няма да храня и поя хора 3 дни, както и те са очаквали... Ама пък и храна си занесли, да не ги товарят - кой ще товарите бе? Баси рожденния ден - на 700км, носете си манджата и ми купете телевизор, ама от по-големите да е...  Thinking   Нищо не ми е ясно от тази история! Нещо куца, има нещо гнило в Дания

# 71
  • Мнения: 2 577
то за домакина ясно, че е явно някой невъзпитан човечец, пък и алчен. Имах предвид - жена му. Според мен е постъпила правилно.

# 72
  • Мнения: 4 740
 Сещам се и за друг вариант. Така като препрочитам темата и се запитах дали независимо че домакина е избрал подаръците, домакинята е била в течение за цялата история с гостуването....Аз в предишната си връзка съм имала случаи бившия ми мъж да кани гости без дори да ми е казал. Те идват, аз съответно неподготвена, не правя фасони за да им намекна че не ми е приятно, просто се обличам и излизам.  Та ако жената не е знаела и не е била подготвена, след като хората са си тръгнали много ясно че ще настоява нейния да върне подаръците след бутафорното гости.

# 73
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
С любезното съдействие и на домакина решаваме да вземем телевизор, микровълнова, барбекю и DVD. 3-4 дена тичахме по магазините-голямо избиране падна.

Този човечец определено сам е определил какви да са подаръците и сам си ги е избрал. Те какво да му кажат " Избери си по евтини,че да не си ни длъжен". Това е избрал,това са взели хората. Но все пак и нещо от негова страна трябва след това.
Има нещо недоизказано и за двете страни,но пък някой наистина в нужда ще се зарадва на тези придобивки.

pina,точно това си мисля и аз Peace

# 74
  • Мнения: 103
Ако си поканя приятели на гости не бих ги оставила да спят по хотелите и да се спасяват сами. Все пак чужда държава, чужд език не че няма да се оправят  ама е малко нередно. Ако е за екскурзията няма да пълнят багажници с подаръци и ядене,а ще си платят на фирма за пълно обслужване. Поведението на домакина е малко неадекватно, меко казано. Едва ли хората са му се изсипали без предупреждение след като авторката е написала, че са имали уговорка да ги настани някъде наблизо да спят. Не само, че не е спазил уговорката ами не ги е ипосрещнал. Що за поведение. Че и подаръците върнали. Тия хора май нещо звездоманията ги тресе или май по точно казано простащината. Тяхната версия за случилото се сигурно ще е по различна от тази на авторката, но каквато и да е не оправдава неадекватното им поведение. Не мога да си представя да се държа така с приятелите на съпруга ми. Щом ги е поканил в къщи значи са хора които ми идват на гости и аз им осигурявам почивката от ...... до ....... без мрънкане и коментари. Заслужили са си го.

Общи условия

Активация на акаунт