Какво искате да се промени.....?

  • 1 896
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 735
Тъй като имам доста време за мислене/покрай ежедневната работа около беба/ ми се е загнездила от около месец идеята за тази тема:Та какво искате да се промени в държавата като цяло,около вас самите,така че децата като пораснат да живеят по-добре?
Сега имаше тема за кучешките изпражнения-това е едно от нещата,които не искам да ги има-бездомните кучета и изпражненията, навсякъде по улици и градинки.Не искам да се пуши навсякъде.Искам по-висок стандарт.Искам по-добър контрол даже и върху плодовете и зеленчуците,които купуваме.Скоро в дир бг четох,че Русия е забранила вноса на зеленчук от Турция,заради вредни вещества,а у нас май вече никакви проби не вземат.Преди вземаха за нитрати.У нас всичко може!Искам и политиците никога да не премълчават като за Чернобил и искам,искам...
Пишете,ако ви гонят такива мисли...

# 1
  • Мнения: 219
Ох,те са много нещата като започнем от ниското майчинство и детски не знам в коя държава си гледат децата с 25 лв. Проблемите с детските градини също са много. Да не говорим,че няма детски кътове в кварталите,където живеем.За контрола върху детските храни просто нямам думи никакъв го няма.В нашата държава с две думи ни казват не раждайте деца,вместо да направят така,че да има по висока раждаемост.Дано за нашите деца живота е по добър като дойде време те да имат семейства

# 2
  • Мнения: 1 367
Откъде да започна?Някои неща  може да се струват маловажни,но нали въпросът е какво искам да се промени.Значи:
-искам стандарта на живот в нашия град да се повиши.Живея в не много голям град,където няма толкова възможности за високо платена работа,както в София и Пловдив напримар
-искам повече детски площадки,на които не се разхождат кучета
-искам да зачитат предимството ми на пешеходна пътека
-искам единствения парк в града да се поддържа в друго време,а не когато е пълно с майки с деца по алеите да минават косачки,камиони и шумни тумби мургави хигиенисти
-искам да се следи за състава и качеството на хранителните продукти.Къде остана Българският държавен стандарт?
-искам по-малко дупки по улиците.Не мога да си позволя всеки месец да купувам нова количка
Такива неща искам.Не е много,нали?

# 3
  • Мнения: 2 131
не знам в коя държава си гледат децата с 25 лв.
newsm78 Хм, имам грозно усещане за това накъде ще тръгне темата.
Стели, подкрепям изредените от теб неща, естествено.  Peace
Не знам дали има връзка с въпроса на авторката, но аз искам още нещо. Искам майка ми, която е пенсионер, да не се чуди как да си намери работа, за да припечели някой лев отгоре. Искам пенсиите на родителите ми да бъдат достатъчни, за да имат спокойни старини и да не се изгърбват и сега от бачкане, при положение че са го правили в продължение на повече от 30 години.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 592
Оххх...

Ами, много бих се радвала ако човеците престанат да пикаят и серат по улиците и градинките. Говоря както за големите, така и за малките.

Уж не съм гнуслива, ама като видя някоя майка да си събува детето, за да се изпикае или изсере там, където другите дечица играят и ми иде...  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  Sick  Sick  Sick

# 5
  • Мнения: 104
- Искам да спрат да ни лъжат политиците за щяло и нещяло
- искам да няма толкова коли по тротоарите, та да можем да се разхождаме по тях, без да се налага да рискуваме живота си ежедневно обикаляйки поредния паркирал на тротоара автомобил
- искам повече зелени площи
- искам да затворят Кремиковци, та да спре да трови цяла София
- искам заведения, в които може да отидеш и да не излезеш после целия вонящ на цигари
- искам някой да се интересува от мен и правата ми, а не да ги потъпкват постоянно
- искам да има наказуемост за "богоизбраните"
- искам всички хора да си гледат съвестно работата, както се опитвам и аз да го правя
- искам повече честност у обикновенните хора, като онази продавачка в магазина за обувки, която ме издири от собствения ми мобилен, за да ми каже, че съм го забравила там. А дори не я познавам, и дори нищо не си купих от магазина и.
- искам да ми обяснят защо плащам два-три пъти повече за подгряване на топла вода отколкото в съседните блокове. И разни "ми толкова отчита..." не ме удовлетворяват

...

# 6
  • Мнения: 46 558
Единствено кучетата са ми проблем на мен.

# 7
  • Мнения: 9 814
Много неща искам да се променят, но няма да ми стигне цяла вечер, за да ги изреждам.

# 8
  • София
  • Мнения: 352
Аз искам да изчезнат вандалите,които рушат всичко около себе си независимо дали е обща или частна собственост.Докато ги има и да се прави нещо хубаво няма смисъл  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 029
И аз искам много неща да се променят, но знам, че в близките десетилетия това няма да се случи  Confused
Поне ми се иска като минавам по пешеходната пътека с детето си да се чувствам спокойна, а не застрашена за живота си и този на детето ми, както и да не ме псуват шофьорите зад мен, когато аз спирам да дам път на някой... Да мога спокойно да минавам по тротоара с количката без да е необходимо да заобикалям спрелите върху него коли, да не се сблъсквам ежедневно с глутници кучета, да има нормални чисти градинки със здрави съоръжения, а не изпочупени и застрашаващи сигурността на децата останки.... Все неща, които не са толкова нереални, но за съжаление са въпрос на култура, която очевидно липсва на повечето в тази държава  Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 2 660
Искам тротоари без кратери, рампи и прагове, без паркирали коли по тях....
Чисти градинки и плажове без опаковки, фасове и спринцовки...

# 11
  • София
  • Мнения: 39 816
Много неща искам, но няма да ми стигне времето и мястото.
Дияна има голям проблем с бездомните кучета, с безразборното пироманство, бомбички, пиратки и т.н.
Повече зелени площи и забавления за деца.

# 12
  • София
  • Мнения: 978
Искам да престанем да бъдем такива простаци. Искам на Държавата да й пука за децата й, а не да провежда геноцид спрямо собственото си население. Искам спокойствие. Искам нормална и човешка разходка с детето в градски условия, а не докато стигна до парка и градинката да преграквам от псувни по безхаберни шофьори, разбити и абсолютно осрани от кучета тротоари и т.н. и още стотици други неща

# 13
  • Мнения: 1 029
искам само спокойствие за себе си и за семейството си (следователно за всички семейства Grinning)

# 14
  • Мнения: 1 168
не знам в коя държава си гледат децата с 25 лв.
newsm78 Хм, имам грозно усещане за това накъде ще тръгне темата. 
LaughingТъкмо мислех да опонирам за майчинството, ама ти ме спря   bouquet
а иначе толкова неща ми се иска да се променят в БГ и в същото време ми е ясно, че няма никакъв шанс да се случи и това много ме натъжава.
Ние все някак ще се оправим, но ми се иска да има повече помощ и топлина за болните деца и техните родители, решили да се грижат за тях и да има повече човечност към децата.
Сега ще прозвучи фашистко, но искам специален затвор за родителите на деца дето ми се хилят изрусени по ТВ-то и обясняват как си хранили детето дето на 2 год. тежи 6 кила и за насилниците на деца. И в този специален затвор да ги държат на сух хляб и вода и да ги спукват от бой докато издържат. Мразя такива изверги, та чак се разтрепервам, ще ме извините за резкия тон и силните думи! Rage

# 15
  • Мнения: 423
искам онези които крадат парите от данъците които аз плащам да спрат да го правят
искам онези, които се правят, че всичко е наред, да видят, че нищо не е наред
искам онези, които живеят на гърба на останалите, да започнат да живеят като останалите-разбирай да се хваната да бачкат здраво
искам онези, които са избягали да се върнат, защото сами са го поискали
искам онези, които са толкова изпростели, озлобени и сърдити на целия свят да се сетят, че проблема е в тях , а не в света
и ако всичко това се случи, искам да съм все още тук, за да мога да му се порадвам

# 16
  • Мнения: 411
искам само спокойствие за себе си и за семейството си (следователно за всички семейства Grinning)
Peace Peace Peace Peace

# 17
  • Мнения: 3 376
Много бих искала хората да не хвърлят боклуци където им попадне.
Също и родителите да възпитават децата си да не го правят.

И да научат кой цвят контейнер за какво е.

# 18
  • Мнения: 6 443
Най-вече да се промени стандарта на живот и възпитанието на българина.

Това също  Peace

И да научат кой цвят контейнер за какво е.

# 19
  • Мнения: 4 753
Много неща искам да се променят, но няма да ми стигне цяла вечер, за да ги изреждам.

 Peace
Искам една златна рибка, дето изпълнява желания и ще я направя разногледа...  Crazy

# 20
  • Мнения: 481
Съгласна съм с повечето написани мнения. Искам да добавя, ако може с вик:
За бога оправете болниците! Поне детските отделения.
Бездомните кучета в Пловдив май намаляха драстично. Каквото и да се прави - браво.

# 21
  • Мнения: 1 898
Искам да се промени манталитета на работодателите по отношение на наемането на работа на майки с малки деца.
Искам да се подобри като цяло и заплащането на труда, както и да няма разлика в предлаганата заплата за една и съща позиция, изискваща една и съща квалификация в зависимост от това дали се заема от мъж или жена.
Искам да ми правят път, когато пресичм на пешеходна пътека, особено когато съм с детето си.
Искам да изчезнат като с магическа пръчка всички паркирали по тротоара коли.Невъзможно е-знам, но поне бих могла да си го пожелая.
Искам обществото ни да стане хем по-толерантно към определени неща, хем по-безкомпромисно към нарушаването на обществените правила и норми.
Искам чист въздух, чисти паркове и улици и чиста храна за детето си.
И не на последно място искам  цялостна промяна в държавната политика относно подпомагането на децата с увреждания и децата в неравностойно положение.
Толкова много ли искам?

# 22
  • Мнения: 537
Ами....хората. Доста сложна цел, но ако хората започнем да виждаме от гледната точка на другия и не сме толкова големи егоисти, всичко ще си дойде на място. И здравеопазването, и соц. политика, и образованието и т.н.  Peace

# 23
Аз бих пожелала следното:

- КОНТРОЛ И САНКЦИИ. Много хора в БГ казват, че тук няма закони. Напротив, има, но никой не следи за изпълнението им. Няма глоби!. Ако на пешеходна пътека накой отнеме предимството на пешеходец, кой ще го глоби? Никой! И следващия път той пак така ще направи. Ако някой разбие пейка в парка, пак така.

- По-отговорно отношение на лекарите като цяло.

- Самосъзнание! Не може да въвиш по улицата, кошчето да е на 3 крачки от теб и да си хвърлиш боклука на земята. Или да те мързи да слезеш до контейнера и да си хвърлиш торбичката от терасата. А после  - било мизерно и мръсно. Ми така ще е докато има такива хора.

- По-безопасни детски съоръжения. Не е нужно постоянно да изтръпваме за децата в коя тръба ще се ударят като се качват по пързалката или какво ще е последствието като паднат на бетонната площадка.


И още мноооого неща!

# 24
  • Мнения: 1 044
Искам по-добро здравно обслужване в чисти и добре оборудвани болници и лекари, които ще си вършат работата съвестно и безкомпромисно, без задни мисли за рушвети
Искам добро образование за детето си
Искам чисти паркове и градини

# 25
  • Мнения: 502
  И аз да се включа в хубавата тема.
 Искам всички да започнат да си вършат работата съвестно-полицаите,лекарите,производителите на храни,учителите,политиците.
 Искам законите да се спазват безусловно и от всички.
 Искам децата ни да четат повече и да станат по-интелигентни,да не се вкопчват само в парите и удоволствията.
 Искам шофьорите на автомобили да спазват правилата!
 Искам общините да си вършат работата,за която им плащаме!
 Искам да купуваме само качествени продукти и да ни остават пари за море и екскурзии!
 Искам да съм спокойна за здравето на децата си,разчитайки на добри лекари и модерно здравеопазване!
 Искам достйни старини за родителите си.
 Искам гражданско общество без партии и секти,а изградено на принципа-най-достойните заслужават уважение!
 Ееех,много неща искам... ooooh!

# 26
  • Мнения: 24 467
Ами най- вече ми се ще да се променим ние самите. Да работим повече и по- качествено, да мрънкаме по- малко и да сме социално по- активни, предприемайки конкретни и навременни действия.

# 27
  • Мнения: 48 023
Искам да гласувате в анкетата в подписа ми, защото искам да променя регламента за кандидатсване за ДГ!
И много други неща искам да променя,но едно по едно, все пак не мога всичко наведнъж Hug

# 28
  • Мнения: 1 155
Искам да има повече ЧИСТИ И ХУБАВИ градинки, където да играят дечицата.
Искам да може лесно да може децата ни да могат да тръгнат на ясла и  детска градина.
Искам шофьорите да се съобразяват когато видят майка с количка, която пресича.
Искам да няма коли по тротоарите за да може да си бутам количката, а не треперя че може някой идиот да ни путне по улицата.
Искам да получавам нормални доходи докато съм в майчинство.
Искам по-добро здравно обслужване, както за мен, така и за детето ми.
Искам търговците на детски стоки да НЕ СПЕКУЛИРАТ и надуват нещата постоянно.

# 29
  • Мнения: 2 960
искам и се моля всички които обичам да са здрави ,щастливи а до мен!!!
За всичко останало ,което ИСКАМ а виждам ,че искате и Вие -първо трябва да си поискаме дълголетието на орлите и костенурките ...защото иначе не виждам някога да станем свидители на ИСКАНИЯТА СИ!!!Ще изтече още дОООООста вода докато нещо помръдне  ooooh!в тази посока.

# 30
  • София
  • Мнения: 7 109
 И аз да се включа в хубавата тема.
 Искам всички да започнат да си вършат работата съвестно-полицаите,лекарите,производителите на храни,учителите,политиците.
 Искам законите да се спазват безусловно и от всички.
 Искам децата ни да четат повече и да станат по-интелигентни,да не се вкопчват само в парите и удоволствията.
 Искам шофьорите на автомобили да спазват правилата!
 Искам общините да си вършат работата,за която им плащаме!
 Искам да купуваме само качествени продукти и да ни остават пари за море и екскурзии!
 Искам да съм спокойна за здравето на децата си,разчитайки на добри лекари и модерно здравеопазване!
 Искам достйни старини за родителите си.
 Искам гражданско общество без партии и секти,а изградено на принципа-най-достойните заслужават уважение!
 Ееех,много неща искам... ooooh!

Много добре си го казала! Обобщава почти всичко , което и аз искам.

# 31
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
В България?
Искам да се променят хората - да спрат да бъдат тесногръди,безнадеждни подлоги на всеки, който е с по - добри възможности и който може да им бъде от полза!
Искам да се промени съзнанието на хората - да започнат да се оценяват като личности, а не като подметки на политиците.
Искам да се промени манталитета на хората - "Не е важно аз да имам, важното е и ти да нямаш!"
Искам да се промени този прототип, който кара българите винаги да търсят някой друг виновен - я политик, я бизнесмен, я тоя, я оня ...
Искам да се избави от мързела си българина(въобще не е вярно, че сме работливи, това я било сигуно далеч през вековете)
Искам да се променят хората в тази държава!
Да трудно е да се живее тук, трудно е дори да се оцелее, но не е невъзможно!Има много възможности, особено да хора средно до към 40 години(след тази възраст започват полека да се стесняват, но пак ги има), няма смелчаци които да изпробват уменията и знанията си.Има много възможности за учене, за работа, за развлечения(на мен лично само за развлечения не ми остава време, но ... няма да е все така Sunglasses)
Има си всичко необходимо, че да живеем добре.И законите ни са си закони - просто няма кой да ги спазва!А с търсенето на вина у другите, всъщност сами си запушваме пътя напред.Както са казали старите хора "Помогни си сам, за да ти помогне и Господ"
Не е трудно, сами да си извоюваме това което желаем!НИкък даже не е трудно(ще дам просто пример - зарибих мой приятел, другата седмица да отидем в събота да садим дървета - искам по чист въздух за детето си - не мога да огранича автомобилите,автобусите,заводите и тн., но мога да садя дървета и да заразя с моя ентусиазъм още хора).Не искам бездомни кучета - аз имам възможност да си взема куче, може би даже две(живея в къща с двор) и вместо да изтръскам сума пари за "марково куче"с което да се фукам насам натам, смятам да си взема бездомно - едно бездомно куче на улицата по - малко.
Изглежда безнадеждно, както ги пиша нещата тук във форума, но не е!Една птичка пролет не прави, но ако всяка една птичка доведе със себе си още само една, и втората още само една, птичките се събират и пролетта идва Wink

# 32
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Ей тук някъде прочетох за шофьорите, които не спазват правилата.Има ги и са много, ама майките(особено с колички) са по - зле и от шофьорите, които не спазват правилата ConfusedВчера кормувах - е за 3 часа не видях една майка, която да пресече с детето или децата си на указаните места - всичките явно се бяха втурнали на някъде да ходят много бързо през улички, пресечки, кръстовища,зад остри завои обрасли с треволяк(което е наистина много опасно)...
Та и това искам също да се промени - да станат по - малко потенциалните самоубийци в България!

# 33
  • Мнения: X
Искам да има тротоари, по които да ходим, а не да слизам на улицата с количката, с риск да ни убие поредния пиян тъпанар зад волана.Искам да не е толкова пренаселена София, задушавам се направо.да не е така мръсно. Да не са толкова прости хората.И толкова незаинтересовани.да няма такава бюрокрация.Да има ефективно работеща здравна система.Да не трябва двама души с добри професии да бачкат и пестят цял живот, за да изплатят едно жилище.да оправят пътищата.да се кастрират кучетата.Да увеличат пенсиите.Също да осигуряват всички на истинските им заплати.да няма проблеми с местата по яслите и градините.Персонала в обслужващата сфера да се научи на поведение, ако не, да ги уволняват.Престъпниците да са зад решетките.и още хиляди неща.тва е най-скапанат държава, а за софия направо не ми се говори Sad

# 34
  • Мнения: 1 171
Искам хората да имат ЕЛЕМЕНТАРНО възспитание - да не си изхвърлят боклуците където им падне; искам да се спазват правилата за движение по пътищата, съответно да се сведат до минимум катастрофите; искам просто хората да бъдат по-добри. Това са много прости неща, които ми идват на ума сега и които още в момента могат да се спазят. Има още много, много, но на този етап само може да се мечтае Sad.....

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Искам мъжът ми да не трябва да се претрепва от работа, за да осигурява минимален жизнен стандарт на семейството си! Друго не ми трябва. Ако това стане, ще вярвам, че има надежда за милата ни родина... Ако не стане до 2-3 години обаче, ще плюя на целия си патриотизъм и ще тегля една майна на шибаната държава!

# 36
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
- Искам да спрат да ни лъжат политиците за щяло и нещяло
- искам да няма толкова коли по тротоарите, та да можем да се разхождаме по тях, без да се налага да рискуваме живота си ежедневно обикаляйки поредния паркирал на тротоара автомобил
- искам повече зелени площи
- искам да затворят Кремиковци, та да спре да трови цяла София
- искам заведения, в които може да отидеш и да не излезеш после целия вонящ на цигари
- искам някой да се интересува от мен и правата ми, а не да ги потъпкват постоянно
- искам да има наказуемост за "богоизбраните"
- искам всички хора да си гледат съвестно работата, както се опитвам и аз да го правя
- искам повече честност у обикновенните хора, като онази продавачка в магазина за обувки, която ме издири от собствения ми мобилен, за да ми каже, че съм го забравила там. А дори не я познавам, и дори нищо не си купих от магазина и.
- искам да ми обяснят защо плащам два-три пъти повече за подгряване на топла вода отколкото в съседните блокове. И разни "ми толкова отчита..." не ме удовлетворяват

...

newsm10
И ааааз искам! Искам също да няма нито едно бездомно куче да се разхожда на свобода и да прави каквото си иска.

# 37
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Първо: Да се променим самите ние  Embarassed
да бъдем по-човечни и състрадателни и след това:

искам тротоари
искам пътища
искам зелини площи
искам детски площадки
искам и искам и искам.......

# 38
  • Мнения: 540
 И аз да се включа в хубавата тема.
 Искам всички да започнат да си вършат работата съвестно-полицаите,лекарите,производителите на храни,учителите,политиците.
 Искам законите да се спазват безусловно и от всички.
 Искам децата ни да четат повече и да станат по-интелигентни,да не се вкопчват само в парите и удоволствията.
 Искам шофьорите на автомобили да спазват правилата!
 Искам общините да си вършат работата,за която им плащаме!
 Искам да купуваме само качествени продукти и да ни остават пари за море и екскурзии!
 Искам да съм спокойна за здравето на децата си,разчитайки на добри лекари и модерно здравеопазване!
 Искам достйни старини за родителите си.
 Искам гражданско общество без партии и секти,а изградено на принципа-най-достойните заслужават уважение!
 Ееех,много неща искам... ooooh!
smile3501 smile3501

# 39
  • Мнения: 3 929
Искам всичко онова, което искате вие, но защо, след като всички искаме едни и същи неща, те не стават?

# 40
  • Мнения: 24 467
Според мен защото повечето хора търсят промяната навън, т.е. нещо външно да се промени, а не намират основните причини в себе си и собственото си поведение. По този начин промяна, т.е. идването на нещо по- добро не очаква никого. "Очаква ни" голото "чакане" на промените, които желаем.  Laughing

# 41
Според мен нищо не се променя и няма да се промени, защото сме овча нация. Всеки стои и се натиска, иска си разни неща, но никой не се опитва да направи каквото и да е. И както каза  bloodywhite, все се търси някой друг виновен.
Един пример е турското робство или "Присъствие", както искате го наречете. Стоиш и се натискаш 500 години и чакаш да дойде някой и да те спаси. Ами що не са чакали още 500?

# 42
  • Мнения: 2 401
Аз искам едно единствено нещо - да се промени мисленето на хората

# 43
  • Мнения: 606
Гербер, права си. В главите ни е Ганьовщината. От там идва всичко. Всичко си правим и търпим сами. Един на друг и на себе си. Не са ни извънземните криви.

Общи условия

Активация на акаунт