Тези гадни напукани пети

  • 151 945
  • 315
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 88
Здравейте, да споделя с вас какво стана при мен с напуканите ми пети. Миналата година петите ми се напукаха и нацепиха до такава степен, че не можех да стоя изправена. Изчетох доста неща и се спрях на крема на Sholl за напукани пети http://krem-za-men.de31.com/sholl-Крем-за-напукани-пети-60мл-p-1696.html?zenid=44d7a47049562bfaf63d84153c9ca06d. Мислех си, че няма да има ефект и ако не друго поне ще ми се омекотят малко. Мазах сутрин и вечер и за моя изненада за две седмици не остана и следа от пукнатини. Това го направих на края на лятото. Може би след няколко седмици след това вече сложих затворени обувки. От тогава до сега съм нямала проблем. Сега вече с носенето на чехли и сандали и изсушаването на кожата виждам отново, че започват леко да се напукват, въпреки мазането с други кремове за пети. Смятам ако към края на лятото отново са се напукали да почна да мажа пак със същия крем.
Майка ми от както се помня е с мазоли и сцепени пети /такива че ги реже с ножче/. Казах и за крем да пробва. Вярно три тубички е изхабила, но на единия крак петата се оправи /пукнатините се затвориха/ другия все още има една. Казва, че не я болят и са чувства добре.
Това мога да сподела от моя опит. Надявам се да съм помогнала на някой.

# 286
  • Мнения: 3 464
Здравейте Simple Smile
Моите проблеми с петите започнаха в 8мия месец на бременността- едната ми пета се сцепи толкова дълбоко, че чак потече кръв  ooooh! и дори няколко дни не можех да стъпя добре на този крак. След като това чудо зарастна, ходих на педикюр където премахна мъртвата кожа с кюрета. обаче ме сряза отзад над петата, та не посмях да отида повече.  Rolling Eyes последно ходих при друга маникюристка, която използваше електрическа пила, но като че ли с кюретата имаше по-добър резултат. от вчера съм собственик на този комплект http://www.zepter-medical.com/index.php?m=215  мислех си, че е само за маникюр, но като си го взех вчера се оказа, че има пила и диск за пети, та досега се разкрасявах  Joy последната маникюристка, при която ходих, използва много хубав крем за крака и мисля да си поръчам от него, ако е на прилична цена. пусто, не запомних името му  ooooh! препоръча ми крем "здраве" бялата опаковка. каза, че е хубав. вие имате ли впечатления от него? похвали и кремовете на Ейвън за пети ( и аз съм доволна от тях). Ако може да ми препоръчате някакъв ексфолиант за петите, ще ви бъда много благодарна  Grinning

# 287
  • София
  • Мнения: 6 210
caprice, аз си взех най-обикновен ексфолиант на Елеа и съм доволна, но нямам сериозни проблеми с петите. Маникюристката ти да не би да е ползвала продуктите на Gehwol, ако е така - наистина са много добри  Peace.

# 288
  • Мнения: 3 464
caprice, аз си взех най-обикновен ексфолиант на Елеа и съм доволна, но нямам сериозни проблеми с петите. Маникюристката ти да не би да е ползвала продуктите на Gehwol, ако е така - наистина са много добри  Peace.
Не, нещо със "с" беше. Ще и се обадя утре да я питам.  Simple Smile

# 289
  • Мнения: 222
отдавна не съм се разписвала тука, но да похваля един крем на Ейвън от серията Планет спа  - крем за ходила и лакти с шеа в кутийка е: е, няма такъв продукт просто, мажа се след баня и то не всеки ден и вече не ми се налага толкова често да си търкам петите от загрубяла кожа, страхотно омекотява, а лактите ми са като бебешко дупе  Heart Eyes

# 290
  • Мнения: 221
маякуб,и аз го имам,много е приятен ...мирише много приятно.Аз си мажа лактите и краката и съм също много доволна.

# 291
  • София
  • Мнения: 42
Здравейте, темата е малко стара, но ще пиша. Имам много напукани пети от известно време, може би 2-3 месеца. Мазах се с много мазен крем, преди това търках с пемза, обаче не става и не става. Моля ви, посъветвайте ме с какво да се мажа. Не смея с всичко, защото съм бременна и не знам как ще подейства на бебето Simple Smile

# 292
  • Sofia
  • Мнения: 26 645
Обикновен глицерин от аптеката действа вълшебно при проблемни пети,маже се вечер,слага се памучен чорап и така се преспива до омекване на кожата и затваряне на раните,след това се пристъпва към стъргане с пемза и отново мазане до отзвучаване на проблема

# 293
  • Мнения: 3
Здравейте, темата е малко стара, но ще пиша. Имам много напукани пети от известно време, може би 2-3 месеца. Мазах се с много мазен крем, преди това търках с пемза, обаче не става и не става. Моля ви, посъветвайте ме с какво да се мажа. Не смея с всичко, защото съм бременна и не знам как ще подейства на бебето Simple Smile
Хубави кремчета има на д-р Шол. Щом си бременна, то ти е и трудно да пипаш стъпалата. Просто иди на добра педикюристка, която е внимателна и стриктно държи на хигиената- те имат подготовка и ще ти помогнат. За 20лв ще ти се реши проблема.

# 294
  • София
  • Мнения: 42
Здравейте, темата е малко стара, но ще пиша. Имам много напукани пети от известно време, може би 2-3 месеца. Мазах се с много мазен крем, преди това търках с пемза, обаче не става и не става. Моля ви, посъветвайте ме с какво да се мажа. Не смея с всичко, защото съм бременна и не знам как ще подейства на бебето Simple Smile
Хубави кремчета има на д-р Шол. Щом си бременна, то ти е и трудно да пипаш стъпалата. Просто иди на добра педикюристка, която е внимателна и стриктно държи на хигиената- те имат подготовка и ще ти помогнат. За 20лв ще ти се реши проблема.


veselamama, благодаря за отговора, ако имаш някоя предвид пиши ми на лични. За София разбира се Simple Smile   bouquet

# 295
  • Мнения: 807
Знаете ли за някакви парафинови терапии за омекотяване на петите, както има за ръце? Ползвала съм много кремове на Scholl, но резултата е само като се намажа, след това е пак същото. Искам нещо, което да донесе коренна промяна, защото ми е много неприятно така.

# 296
  • София
  • Мнения: 3 761
Намазваш крачетата с най-обикновен вазелин от аптеката,обуваш чорапки и лягаш да спиш и така всяка вечер.
Честити бебешки петички!

# 297
  • Мнения: 2 216
Момичета на палеца на ръката имам мъничка цепнатина /милиметър може би/, но ме боли ужасно много. За пръв път ми се случва и не знам с какво да го лекувам

# 298
  • Мнения: 3 410
Ако имаш цвете алое, откъсни си един лист и напълни цепнатината с желе, и така няколко пъти и ще се затвори раничката Peace

# 299
  • Мнения: 2 216
Нямам, но ще потърся щом помага
Благодаря
П.С.
Много хубави аватар и подпис имаш

Общи условия

Активация на акаунт