Тези гадни напукани пети

  • 151 979
  • 315
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 901
Аз днес си купих Кератолин на Био Трейд  Twisted Evil Не мога да кажа дали ще има ефект от него, но съм почти сигурна, че едва ли ще е така. Преди 1-2 години дерматолог ми беше изписал крем на Био Трейд с помпичка за тялото, води се лосион за тяло с уреа по повод на една кожна алергия. Срокът му изтече отдавна, но имам много от него и преди от време на време си мажех петите, защото знам, че уреата омекотява, но нямаше впечатляващ резултат, а и не очаквах много, защото взе пак е лосион за тяло. Е, преди малко се намазах с Кератолин-а за пети, замириса ми познато, сравних съставките с тези на лосиона - 1 към 1 са. Няма една различна съставка  #Crazy Не знам до колко е нормално... 1во, че се понабутах с този крем за пети (моя е грешката, че не погледнах по-рано), 2ро - чудя се с какво съм се мазала преди - алергията ми беше доста сериозен проблем!

# 271
  • Благоевград
  • Мнения: 2 878
Аз пак да споделя впечатленията си от крем Здраве за крака с ментол. Петите ми лятно време са ужасни. Преди ги почиствах само с пемза и уж беше добре. От една година обаче положението стана нетърпимо. През 2 дни аз имах много дебел слой за премахване. Купих си пила за крака на Титан май беше  newsm78 и този крем. Започнах всеки ден във вода с леген да потапям краката и да търкам хубаво. След това подсушавах и слагах чорапи (не ме питайте на 42 градуса навън как съм спала с чорапи  ooooh!) и още на първата седмица забелязах резултат. Сега, една година по-късно, вече нямам проблем. Дори не се налага всеки ден да почиствам петите, а през 3-4 дни, крем също мажа рядко, но петите ми изглеждат много добре. Горещо с две ръце препоръчвам този крем, а ръцете след като съм мазала краката, са страшно меки и миришат много приятно, за напукани ръце от препарати върши страхотна работа  Grinning

# 272
  • Мнения: 118
Здравейте, от личен опит искам да кажа, че мазането с какъвто и да е крем има слаб ефект, колкото да ги омекотява съвсем леко, но не и да заличи пукнатини, мазоли и т.н. Моята кожа е ужасно суха навсякъде, а петите още повече, пробвала съм доста кремове -и скъпи , и евтини и единственото което ми помогна на мен е отстраняването на мъртвата кожа с кюрета, първо от професионалист, а сега се справям сама. Не съм ходила да ми ги третират с ел.пила, явно тя е по-добро средство, но за домашния условия ми върши работа и кюрето. Все се каня да пробвам мехлема с невен и мас, но лятото не е много приятно да се прилагат такива мазила.
zorika, като ти гледам снимките мога да ти кажа, че не е толкова влошено състоянието на петите ти и само от едно посещение на педикюр ще се оправят, след това ще ходиш отверме-навреме и ще се мажеш с кремове.

# 273
  • Мнения: 278
Здравейте, от личен опит искам да кажа, че мазането с какъвто и да е крем има слаб ефект, колкото да ги омекотява съвсем леко, но не и да заличи пукнатини, мазоли и т.н. Моята кожа е ужасно суха навсякъде, а петите още повече, пробвала съм доста кремове -и скъпи , и евтини и единственото което ми помогна на мен е отстраняването на мъртвата кожа с кюрета, първо от професионалист, а сега се справям сама. Не съм ходила да ми ги третират с ел.пила, явно тя е по-добро средство, но за домашния условия ми върши работа и кюрето. Все се каня да пробвам мехлема с невен и мас, но лятото не е много приятно да се прилагат такива мазила.
zorika, като ти гледам снимките мога да ти кажа, че не е толкова влошено състоянието на петите ти и само от едно посещение на педикюр ще се оправят, след това ще ходиш отверме-навреме и ще се мажеш с кремове.
Да, права си. Сега не са много зле, но аз ги третирам по схема от повече от година и състоянието значително се подобри. Особено лявата пета не се е пукала от година.
И аз съм на мнение, че мъртвата кожа трябва да се премахва иначе положението се влошава, а е и грозно на външен вид.

# 274
  • Мнения: 118
Ako отидеш на педикюр само за един път ще се улесниш доста, защото ще започнеш после "на чисто" да се бориш, поне при мен така се получи. Колкото и да търкаш с пемза и пила за пети няма да премахнеш пукнатините до край.

# 275
  • Мнения: 4
Ние много уважаваме един бг крем, направен по народна билкова рецепта - казва се Витасин. Използва се при заличаване на белези, при алергични обриви, разширени вени и т.н. Струва някъде около 5 лв. и се продава в аптеките. Мъжът ми има проблеми с петите. Така се нацепват, че чак кръв потича. Само това го спасява.

# 276
  • Мнения: 0
Ето снимки на едната ми пета - която е доста зле, не знам защо с другата нямам такъв проблем, преди и след и с какво ги третирам: http://zorika.snimka.bg/other/peti.516727.19572478
паролата е zorika

Ами наистина при теб положението не е толкова зле. След като ги третираш остават пукнатинки, но като цяло има голяма промяна. Ето снимки на моите, които са доста напукани и направо се чудя какво да използвам, тъй като при мен ефекта е краткотраен: http://tani44ka.snimka.bg/maternity/peti.518099 Някой друг също ако може да даде снимки ше е добре  Simple Smile
Паролата е tani44ka

# 277
  • Мнения: 118
Определено само педикюр ще оправи положението! С кремове не мисля, че има шанс. Трябва да се премахне това втвърдяване и тогава да се започне с кремовете и те да действат върху вече новата кожа. Ще е добре да се включат тук професионалистките, дано някой прочете.

# 278
  • Мнения: 5 539
Ето снимки на едната ми пета - която е доста зле, не знам защо с другата нямам такъв проблем, преди и след и с какво ги третирам: http://zorika.snimka.bg/other/peti.516727.19572478
паролата е zorika

Ами наистина при теб положението не е толкова зле. След като ги третираш остават пукнатинки, но като цяло има голяма промяна. Ето снимки на моите, които са доста напукани и направо се чудя какво да използвам, тъй като при мен ефекта е краткотраен: http://tani44ka.snimka.bg/maternity/peti.518099 Някой друг също ако може да даде снимки ше е добре  Simple Smile
Паролата е tani44ka

Твоите пети изглеждат като моите, когато съм ги зарязала.
Ще ти кажа какво помага на мен, тъй като не ми се дават 20 лева за педикюр, а и ме е страх от инфекции и зарази от общи ванички и инструменти.
Краката се накисват поне 15 минути в топла вода с разтворен малко сапун. После с пиличка за пети се изтъркват старателно, за да падне мъртвата кожа. Плитките пукнатини се заличават, по-дълбоките намаляват.
След подсушаване краката се намазват с крема на Шол, този, който е за 7дни. Струва между 8 и 10 лева, но няма равен. Забрави всички Биле-та, Витасин-и и прочее вазелини, те само омазняват. Шол наистина овлажнява и подхранва, при това осезаемо и моментално.
Мазането с крема е по два пъти на ден, сутрин и вечер. Когато петите се пооправят, може и по веднъж.
Процедурата с накисването и изпиляването - минимум веднъж седмично.

След няколко дни ще имате нови петички, но ефектът трябва да се поддържа. Оставите ли се 1-2 седмици без поддръжка, всичко се връща на старото положение.
Не е толкова трудно, но се иска постоянство. Сухите пети са завинаги, просто се нуждаят от елементарна грижа и поддръжка.
Това да ни е кусурът Laughing

# 279
  • Мнения: 278
Аз по-назад съм описала същата процедура, която я правя веднъж в седмицата, защото петите ми не са толкова зле, вече. Както и го търкам с пемза докато се къпя, а с пилата, когато са сухи. Не съм ползвала Шол, защото ми идва скъпичък, но съм ползвала доста други и според мен по-важно е редовното махане на мъртвата кожа и овлажняване след това и задължително чорапче за известно време. За мен ефект има с всеки крем, даже и да не е специален за крака. И пак казвам, тази процедура я правя от около година и петите ми са като нови. Преди се пукаха до кръв и изглеждаха точно като на една стара баба, която прекарва цял ден в градината ...

# 280
  • Мнения: 9
Понеже мога да ви дам малко линкове и информация...
Относно крема за пети - всички продукти на фирмата са чудесни. Има и други от същата серия и всички са разкошни /например този за изгаряния ме е спасявал доста пъти/:
http://krem-za-men.de31.com/%D0%91%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%91%D1%8E … b7739271f7ca94df6
Sholl са също фирма с много добри традиции и с качествени продукти за крака:
http://krem-za-men.de31.com/advanced_search_result.html?y=0& … 5%D0%BC+AND+sholl
а пемзи има във всички магазини, ето едни по-хубави: http://krem-za-men.de31.com/advanced_search_result.html?keyword= … _in_description=1

# 281
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте, на мен не са ми напукани петите а по скоро ми се бели кожата на ходилата от неудобни обувки. Кажете някакво спасение имам пила на sholl е е лоша но не помага в случая  bouquet

# 282
  • София
  • Мнения: 602
tzvetihc, защо не опиташ с ексфолианта на Scholl (Rough Skin Remover)? Той е с твърди частици и е за премахване на мъртвата кожа, но мисля че ще ти свърши работа. Аз го ползвам след като съм си киснала краката в соли и ги подсуша. Намазвам ги с ексфолианта и хубаво ги масажирам. След това изплаквам краката и ги намазвам с крем.

# 283
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 550
Здравейте момичета!И аз съм една Лиз Хърли,но само откъм пети.Странното е,че проблема ми е дясното копито.За никоя част от тялото си не се грижа толкова много,колкото за петите.Всяка седмица стържа с кюрета,пиля,ежедневно мажа-нищо.Но я да пропусна,веднага се цепват и кървят(лявата по-малко).Понеже ползвах повечето от изброените илачи,сега смятам да опитам нещо,което бях ползвала за детето,когато се подсичаще и ще докладвам има ли ефект.Едно домашно масло за регенерация.
А се страхувам от педикюра и гъбките,които може да лепна.

# 284
  • софия
  • Мнения: 1 305
Scintillia Ще го пробвам ексфолианта, пилата е готина мисля че и това трябва да е добре.

Общи условия

Активация на акаунт