Тези гадни напукани пети

  • 158 572
  • 315
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 950
Знам,че има омекотяващи кремове на ейвън за пети.Някой знае ли вършат ли работа?
Аз мажа моите с вазелин преди да си легна и слагам едни стари чорапки(да не мазня чаршафите)-ИМА ЕФЕКТ!

Крема на Ейвън не върши никаква работа. Не си го взимай. Аз го използвам - и никакъв ефект.

Аз ползвам също крема на Ейвън от доста време, но преди ми действаше много добре, а сега пак са ми сухи петите  newsm78
В момента повече ползвам Кератолин и по-добре ми ги омазнява  Peace

# 76
  • Мнения: 804
Случайно видях темата и ще споделя моя опит.
От три-четири години нямам проблем с петите, макар да е логично с възрастта той да се засилва. Използвам от време на време спирт "Антимикобета" С него сутрин и вечер, след душ мажа петите и твърдите образувания на палците. След известно време (около седмица) мъртвата загрубяла кожа пада и петите стават като бебешки.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 950
Случайно видях темата и ще споделя моя опит.
От три-четири години нямам проблем с петите, макар да е логично с възрастта той да се засилва. Използвам от време на време спирт "Антимикобета" С него сутрин и вечер, след душ мажа петите и твърдите образувания на палците. След известно време (около седмица) мъртвата загрубяла кожа пада и петите стават като бебешки.

Ще го пробвам   bouquet

# 78
  • Мнения: 277
Ах момичета, от кога търся такава тема. В нашето семейство май е наследствено това с петите: майка ми, аз, брат ми. Много неприятно се получи на плажа миналата седмица, една "приятелка" се изцепи "Ау, че са ти напукани петите, ряпа да сееш в тях!" Мажа се с крем на Avon, Здраве, имам и други пръскалки, стъргалки, но нищо не ми помага. Ще пробвам от предложените тук и ще споделя, наистина положението е отчайващо.

# 79
  • Разград
  • Мнения: 3 114
Ах момичета, от кога търся такава тема. В нашето семейство май е наследствено това с петите: майка ми, аз, брат ми. Много неприятно се получи на плажа миналата седмица, една "приятелка" се изцепи "Ау, че са ти напукани петите, ряпа да сееш в тях!" Мажа се с крем на Avon, Здраве, имам и други пръскалки, стъргалки, но нищо не ми помага. Ще пробвам от предложените тук и ще споделя, наистина положението е отчайващо.

Преди всичко тази мъртва кожа трябва да се почисти.За да се напукат така,както описваш,значи доста се е насъбрала.Първо се почистват,а после се мажат,или там каквото правите.При вече почистени крака може и само с пемза да поддържате+кремче.

# 80
  • Мнения: 6
Има едно кремче ( българско), но сташно ефективно- Кератолин крем за пети с урея; омекотява и подхранва; особоно подходящо след търкане с  пемзата

# 81
  • Мнения: 66
И аз съм доволна от кремчето Кератолин!!!  Peace

# 82
  • Мнения: 188
мажа стапалото с зехтин, увивам в найлонова торбичка, затоплям навлажнена хавлиена кърпа в микровето, увивам крачетата, лягам и чакам 10-15мин.
стават като бебешки.....
успех

# 83
  • Мнения: 277
Ах момичета, от кога търся такава тема. В нашето семейство май е наследствено това с петите: майка ми, аз, брат ми. Много неприятно се получи на плажа миналата седмица, една "приятелка" се изцепи "Ау, че са ти напукани петите, ряпа да сееш в тях!" Мажа се с крем на Avon, Здраве, имам и други пръскалки, стъргалки, но нищо не ми помага. Ще пробвам от предложените тук и ще споделя, наистина положението е отчайващо.

Преди всичко тази мъртва кожа трябва да се почисти.За да се напукат така,както описваш,значи доста се е насъбрала.Първо се почистват,а после се мажат,или там каквото правите.При вече почистени крака може и само с пемза да поддържате+кремче.
Явно вие не сте ме разбрала. Процедурата по почистване я правя всяка вечер, няма как да се е насъбрала мъртва кожа. Не съм сигурна дали на вас ви се е случвало на идеално гладки пети да се "сцепят" до кръв без основателна причина. Това имах предвид като писах, че и на други членове в семейството имат този проблем.

# 84
  • Разград
  • Мнения: 3 114
Ах момичета, от кога търся такава тема. В нашето семейство май е наследствено това с петите: майка ми, аз, брат ми. Много неприятно се получи на плажа миналата седмица, една "приятелка" се изцепи "Ау, че са ти напукани петите, ряпа да сееш в тях!" Мажа се с крем на Avon, Здраве, имам и други пръскалки, стъргалки, но нищо не ми помага. Ще пробвам от предложените тук и ще споделя, наистина положението е отчайващо.

Преди всичко тази мъртва кожа трябва да се почисти.За да се напукат така,както описваш,значи доста се е насъбрала.Първо се почистват,а после се мажат,или там каквото правите.При вече почистени крака може и само с пемза да поддържате+кремче.
Явно вие не сте ме разбрала. Процедурата по почистване я правя всяка вечер, няма как да се е насъбрала мъртва кожа. Не съм сигурна дали на вас ви се е случвало на идеално гладки пети да се "сцепят" до кръв без основателна причина. Това имах предвид като писах, че и на други членове в семейството имат този проблем.

Аха,сега разбрах.Не ми се е случвало.Да не би пък от много почистване да се е получило,да се е изтънила кожата там?Един консулт с кожен лекар би изяснил проблема.

# 85
  • Мнения: 277
Един кожен лекар ми каза, че е наследствено. Щом майка ми има такъв проблем, аз също ще го имам. От тази година се сцепват и хоризонтално, стават като вълнички  ooooh!

# 86
  • Разград
  • Мнения: 3 114
Наистина,за първи път чувам за подобно нещо.

# 87
  • Мнения: 5 535
Един кожен лекар ми каза, че е наследствено. Щом майка ми има такъв проблем, аз също ще го имам. От тази година се сцепват и хоризонтално, стават като вълнички  ooooh!
и при мен е по наследство, но Шол наистина свърши чудеса с моите крака

# 88
  • София
  • Мнения: 901
А тези, които ползват крем Кератолин, могат ли да ми кажат на коя фирма е  newsm78  Аз имам крем, който се казва Кератолин на Био Трейд, в бяло шишенце  с червена помпичка, но кожната лекарка ми го даде за едни петна по тялото и ако става за петичките казвайте да почвам и тях  Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 4 299
При мен помага редовното ( всяка вечер) ползване на пила и овлажняващ крем ( ползвам ментовия на Рефан, но и с други съм пробвала, все вършат работа). Пилата не е от металните, а от онези, които приличат на шкурка Laughing
Но наистина дори и една вечер да пропусна усещам разликата, просто след ходене с чехли по софийските улици краката  ми стават черни като на малаче Confused

Общи условия

Активация на акаунт