Летели ли сте бременни, моля за съвет!

  • 2 318
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 163
Само Но-шпа. Не го ползвах при нито един от полетите (6 с първата бременност, 2 - с втората).

# 16
  • София
  • Мнения: 3 099
Края на 6-ти месец летях и всичко беше ОК.

# 17
  • Мнения: 11 315
Непременно питай самолетната компания до коя г.с. разрешават да се лети с тях. Много е важно да се знае дали се иска и някакъв мед. документ при чекирането.

# 18
  • Мнения: 1 215
Летях в средата на осмия месец до Лондон и обратно, лекарят ми каза да пия МАгнерич и мисля Папаврин преди да летя. Но като цяло не ми е ставало лошо или нещо друго.
А в самото начало, бях във втори месец летях до Рим, но това даже не го броя за летене по време на бременност:)

# 19
  • София
  • Мнения: 1 228
За г.с и компаниите: при последния полет уж казаха, че до 28 г.с. било разрешено без документ, аз бях 27 (чартър беше). Обаче понеже не бяха много убедени от агенцията, като ме питаха стюардесите, казах, че съм 25 г.с. Питах докога може - до 27 казаха... На връщане въобще не ме отбелязаха като бременна  Crazy

Месец преди това в БГ Еърлайнс до Брюксел просто ме погледнаха и се зачудиха май-май дали не съм си дебела (бебето беше напречно и коремът ми имаше причудлива крива форма, по - ниско от предната бременност и кривичко)  hahaha Попитаха след доста колебание "Вие бременна ли сте?" Казах "да" и това беше, не са ме питали за г.с.

Виж, за секюрити чековете въобще не съм се замисляла - минавах си като всички Embarassed

# 20
  • Мнения: 11 315
rally , аз го споменах, защото днес например разговарях с една от чартърните компании, които летят от нас до Бургас и ми казаха, че може до 32 г.с. нормално, а с разрешение от доктора до 36.г.с, което много ме изненада.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 228
Ами то май е различно с всяка компания... Накрая мисля, че ги е страх да не тръгнеш да раждаш в самолета, ама това за по - дългите полети... Чартъра, с който летях аз беше турски, ама не помня как се казваше  Embarassed Тези дето летят София - Измир - София, с тях работеха много агенции миналата година. Може и да не са само едни  newsm78

Както и да е де, момичето, което пусна темата е 4-5 месец  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 158
Аз летях с мъжа ми до САЩ в края на 6ти месец и се върнахме в БГ в края на 8ми месец. Отделно през престоя също летяхме там няколко пъти. Естествено цялата идея си беше малко щура, тук родата се изпопритесни, като пристигнехме в САЩ за малко да ни върнат обратно щото се усъмниха, че нарочно отиваме, че да родя там и да стане американски гражданин  Crazy
Полетите, с прекачвания, бяха много дълги, но Слава Богу издържах ги. Никъде не ми искаха документ от лекар, нито са ме питали по летищата нещо за разрешение от лекар. Беше преди 3 години. На връщане беше доста по-трудно, и малко настинах. Пиех през цялото време колкото може повече течности.  Иначе ако някой реши да прави нещо подобно, го съветвам да има наистина основателна причина, защото си има рискове. При нас поводът беше for business and pleasure. При нас на връщане имаше закъснение на самолет и в Лондон на прекачването трябваше буквално да тичаме в продължение на 10 минути през половината летище, водени от служителка, понеже в противен случай просто си изпускахме със сигурност полета. Всички ме гледаха така  Shocked и се чудеха дали няма да родя там  Crazy След това едвам дишах, бях вир вода и застинах от климатика в самолета ...

Е, бебето си се роди в БГ при това 9 дена след термин. И страшно обича да ПЪТУВА !!!

# 23
  • София
  • Мнения: 721
Летях бременна в 5-ти и в 6-ти месец - не съм имала проблеми, не към пила нищо (въпреки че си носех Но Шпа в случай на контракции, слава Богу не се наложи).
Успех!

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз летях когато бях в 3-я и 4-я месец....всичко мина добре и нямах никакви проблеми

# 25
  • Мнения: 2 617
Имах два полета като бременна - в края на втори месец. Лекарката в България ми беше предписала Но-Шпа за всеки случай, но не съм ги вземала.
Аз имах ужасно гадене през цялата бременност, но полетите минаха много добре.
Не се притеснявай, важно е да си спокойна.  Peace

# 26
  • Мнения: 377
Аз летях в шестия месец .Мина нормално всичко , пиех Магнезий (не само заради полета).Наистина питат в кой месец си и зависи от авиокомпанията изискванията са различни.През датчиците минах  (не се бях замисляла , че може и да са вредни).

# 27
  • Мнения: 53
Аз бях в 4 месец и летях наблизо, до Варна. Лекарката ми каза да взема но-шпа. Нямах проблеми.

# 28
  • Мнения: 1 049
Xaйде сега, секюрити чековете обльчвали... ами ако се замислите и на 10 000 м. височина сьщо има обльчване, но повод за размисьл може да има само който го прави всеки ден непрекьснато. Wink

А по темата, летях бременна в края на 3-ия месец без никакви проблеми. Хапчета не сьм носила. Спомням си само, че ми препорьчаха да ставам на всеки половин-един час, да пия повече течности и да не седя все на едно място. Както и по вьзможност да нося специален стегнат чорапогащник ако полета е над 5-6 часа, защото бременните са по-предразположени кьм тромбоза при застояване на дьлги полети. Иначе няма какво толкова да го мислиш, всичко ще е наред и приятен полет!  Hug

# 29
  • Варна
  • Мнения: 222
летях бременна нач. на 4ти месец с полет около час и половина в едната посока

Това сякаш аз съм го писала. С допълнението, че лекарката ми препоръча една таблетка Но-шпа половин час преди полета. Така и направих. За по-дълги полети ми каза, че е препоръчително по едно хапче на всеки два часа от полета. Ставаше ми лошо, но то си беше нормално състояние тогава.

Общи условия

Активация на акаунт