Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 4

  • 36 874
  • 267
  •   1
Отговори
# 75
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Да ви питам - колко ви е светлата височина на стаите? Сега съм се зачудила дали 2,50 ще е достатъчно или ще ми дойде ниско newsm78 Холът ще е по-висок, той е подобен на този на Anneese.

# 76
  • Мнения: 3 770
ljuboznatelna , 2,50 е ниско ! Моите тавани в момента са 2,55 и всички полюлеи съм ги скъсявала максимално , за да може да се минава под тях.И пак някой висок към 1,90 си удря главата.В панелката таваните ни бяха 2,80 и са ок.В къщата на първи я и втория етаж са проектирани по 3 м. , колко ще останат след тавани и гипсокартони не знам , за спалните са 2,90.

# 77
  • Мнения: 2 255
абе то мебелите ясно, че са много далече, ама човек не е лошо да помисли и за таквиз подробности овреме  Joy

# 78
  • Мнения: 3 770
Мисля , ВЯРА , мисля , ама може още дълго да си остана с мисленето !  Laughing Като кажа докъде съм стигнала с мисленето на мъжа и отнасям някой намек , че ми хлопа дъската ! Рибата в морето , ама моя тиган е на котлона , че и олиото вече е загрято !   Joy

# 79
  • Мнения: 2 255
Мисля , ВЯРА , мисля , ама може още дълго да си остана с мисленето !  Laughing Като кажа докъде съм стигнала с мисленето на мъжа и отнасям някой намек , че ми хлопа дъската ! Рибата в морето , ама моя тиган е на котлона , че и олиото вече е загрято !   Joy
А той да не би да иска да му оставиш мисленето на него  newsm78 да види лесно ли е  Joy ей тия мъже  Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 3 770
Ами , хич го няма с този тип мислене , но ми се смее като кажа , че съм планувала примерно еди къде си да има контакт ,щото еди какво си щяло да има там - от този род мислене! Laughing

# 81
  • Мнения: 276
Да ви питам - колко ви е светлата височина на стаите? Сега съм се зачудила дали 2,50 ще е достатъчно или ще ми дойде ниско newsm78 Холът ще е по-висок, той е подобен на този на Anneese.

При мен е 2.7 . Част от хола ще е на 15 см платформа( не съм сигурна дали така се казва), а част от кухнята ще е с окачени тавани. По план беше 2.55. Питахме надзорника и той прави някакви изчисления и каза, че може да  си "пуснем" 15 см, ако не променяме цялостната височина на сградата.... и ние вкопахме целият строеж малко по--дълбоко. Голямо обяснение направих Crazy Аз си го разбрах Laughing

ВЯРА, прозорците ни  са достатъчно големи, а освен това на вторият етаж аз ще имам само спални за гости и баня, така че много неща няма да се качват и свалят.

Anneese , търсих да видя покрива ти, но не го намерих. Може ли да пуснеш линк отново  bouquet

# 82
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Anneese, цената която ти взимат е напълно прилична. Още повече, че става въпрос за цялостно изграждане и довършване на грубия строеж.
Собствените ми сметки също излизат на 200евро на кв.м., имайки предвид че ще достороявам отстрани и ще ми трябва доста арматура, бетон и поддържащи колони.

Нещо не разбрах обаче - фирмата софийска ли е, и ако е така ще дадеш ли името, щом си доволна. В момента все още чакаме визата за проектиране, но предполагам, че до около два-три  месеца ще сме готови да започваме строежа.

Колкото до таваните, ако можех да избирам, бих се спряла на височина 3м.-3.20 между плочите. Трябва да имате предвид, че на пода има замазка, която е поне 10-15 см, след това плочки или дюшеме - още 10см. А на тавана, за да искате идеална гладка форма, ще трябва гипсокартон - още около 10-15см.
Всъщност след всички декоративни работи, бих била доволна да имам таван на височина около 2.8м. Така ще мога да го боядисам в някой от любимите ми топли цветове, без да изглежда прихлупено.


А скатен покрив без прозорци не бих направила никога. Всяко нещо, което ограничава видимостта ми навън ме подтиска.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 480
мисля , ама може още дълго да си остана с мисленето !  Laughing Като кажа докъде съм стигнала с мисленето на мъжа и отнасям някой намек , че ми хлопа дъската ! Рибата в морето , ама моя тиган е на котлона , че и олиото вече е загрято !   Joy
Като няма пари на куп остава само това....мисленето

# 84
  • София
  • Мнения: 12 256
  Хайде да ви попитам как ви звучи тази обява - тук
   
Цитат
Местоположение:
град София, Младост 4
Камбаните

Данни:
Квадратура: 1000
Регулация: НЕ
Ток: ДА
Вода: ДА
Допълнителна информация:
Поземлен имот изваден от горския фонд, с отреждане за спорт и атракцион, част от имота с отреждане за ЖС, зона ЖМ1, лице на черен път, възможност да се обедини с още парцели- съседни. За контакти: Вяра Досева 0896 76 86 91
Особености:
За жил.строителство
  Това което разбрах от ровенето ми в нета е че ЖМ1 е зона за малоетажно жилищно строителство с подобни параметри -ЗА УСТР.ЗОНА ЖМ1 ПЛ.20-30% КИНТ 0,6-0,9 НАДЗ 20-40 %КИНТ 0,4
  Става ли за къща и освен това няма регулация, но на едно място четох ча всъщност ако е за собствено ползване няма нужда от регулация, просто отстоянията от краищата на парцела трябва да са по-големи.
   Ако има смисъл и си заслужава парцела, ще се опитам да открия някои с които да си го разделим защото не мога да си позволя декар, а мисля че половин декар е достатъчен. Тези които разбират повече от парцели, биха ли казали дали има смисъл. Това е единствената оферта съвсем близко до София откъм Мл 4, на приемлива цена която открих.

# 85
  • Мнения: 3 770
мисля , ама може още дълго да си остана с мисленето !  Laughing Като кажа докъде съм стигнала с мисленето на мъжа и отнасям някой намек , че ми хлопа дъската ! Рибата в морето , ама моя тиган е на котлона , че и олиото вече е загрято !   Joy
Като няма пари на куп остава само това....мисленето


Ти пък откъде знаеш , че нямам парите на куп ?! Може би дилемата е съвсем друга , но пък не ти и дължа обяснения !

# 86
  • Мнения: 192
  Хайде да ви попитам как ви звучи тази обява - тук
   
Цитат
Местоположение:
град София, Младост 4
Камбаните

Данни:
Квадратура: 1000
Регулация: НЕ
Ток: ДА
Вода: ДА
Допълнителна информация:
Поземлен имот изваден от горския фонд, с отреждане за спорт и атракцион, част от имота с отреждане за ЖС, зона ЖМ1, лице на черен път, възможност да се обедини с още парцели- съседни. За контакти: Вяра Досева 0896 76 86 91
Особености:
За жил.строителство
  Това което разбрах от ровенето ми в нета е че ЖМ1 е зона за малоетажно жилищно строителство с подобни параметри -ЗА УСТР.ЗОНА ЖМ1 ПЛ.20-30% КИНТ 0,6-0,9 НАДЗ 20-40 %КИНТ 0,4
  Става ли за къща и освен това няма регулация, но на едно място четох ча всъщност ако е за собствено ползване няма нужда от регулация, просто отстоянията от краищата на парцела трябва да са по-големи.
   Ако има смисъл и си заслужава парцела, ще се опитам да открия някои с които да си го разделим защото не мога да си позволя декар, а мисля че половин декар е достатъчен. Тези които разбират повече от парцели, биха ли казали дали има смисъл. Това е единствената оферта съвсем близко до София откъм Мл 4, на приемлива цена която открих.


Всичко на теория както си го описала изглежда много добре. Но имайки предвид огромното търсене в този район и това че парцела не е продаден би следвало да се прегледа по добре имота.

Проверете дали може да се вкара в регулация. Дали има транспортерн достъп. Дали има наблизо ток и вода.
Изисквайте от продавача да ви извади виза за проучване и проектиране по временния член в ЗУТ (не му помня номера) - по 60 м2 на етаж на съсобственик. След това подайте молби за присъединяване към енергото и соф. вода. Предложете на продавача вие да финансирате тези операции, щото ако не получите някой от тези документи после отивате в страхотно приключение.

# 87
  • София
  • Мнения: 12 256
  Демби благодаря ти за изчерпателния отговор. Точно подобно мнение ми трябваше за да знам какво да питам и да изисквам.
  Последен въпрос, пишеш да попитам дали може да се вкара в регулация, но на едно място в някакъв строителен форум четох че всъщност не е задължително ако строиш къща за твоето семейство и лично ползване. Да знаеш нещо повече по въпроса? А за ток и вода, уж пише че има, но може би имат в предвид наблизо...
   Но и си съвсем права, че има нещо съмнително с тази цена и търсенето в райна  Thinking Още веднъж благодаря ти много за съветите.

# 88
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Aila ще вкараш в регулация само застроеното.Провери точно отстоянията,защото мисля че ги промениха.И ако ти дадат 500 кв.м. с какви размери ще е ?

# 89
  • Мнения: 998
Браво, момичета! - за 2 дена - 4 страници!!!! Laughing Hug
Много хубави стълбички гледах че сте пуснали. И за харесвам такива теснички и завити. От друга страна съм си мислила, че може и да остаряваме някой ден в тази къща и ....как се катерят тези стълби.... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт