Време вече не остана, през АВГУСТ аз ще стана мама

  • 19 815
  • 292
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 31
Аиде и мен ме разревахте малееееееееее.
Меган77 браво много си фешън много си по хубава наистина ти се изкефих страхотна шапка е развесели ме.
И моя е като яице и винаги е бил такъв благодаря ви за успокоението но до инфаркт може да стигна не ща и да чуя че е момиче грях не грях искам си моя Алескандър и това ако ме е объркал доктора този при които ще раждам да дава сега 1000лв.Така ми каза че плаща 1000лв неустоика  ако е сгрешил пола но утре ще ходя пак да ме види че сега не е в града.И ако е объркал не знам от къде ще вади Александър и 1000лв да му мисли че трябва всичко наново да ми купува остави дрехите легло количка кошници чувалчета всичко е в синьо.

# 211
  • Мнения: 68
Да ви попитам един въпрос,само не ми се смейте.Какво представляват тези хемороиди? EmbarassedПитам понеже не знам и никога не сам имала.

# 212
  • Мнения: 12
 newsm45 newsm45 newsm45и на двете стихотворения ревах та се  скъсах,чак щях да събудя детето с хлипанията!Много са затрогващи!

 Честито на Joli i от мен!Лека и безпроблемна бременност!

  Graci,Tsveti,много е кофти това със стриите!Аз нямам никъде,но моя приятелка  беше заприличала на драна от тигър,та знам как се чувствате

# 213
  • Мнения: 2
Честито и от мен на мама Ковачева и да и е жива и здрава малката принцеска Калина   bouquet   bouquet   bouquet

Не съм писала през почивните дни, че имахме гости, и ето на-колко много съм пропуснала. Сега и аз започвам с моите оплаквания.

В четвъртък бях на контролен преглед при моята докторка. Питах и аз дали имат тук терапия с Витамин-К и тя ме успокои че в болниците имат такава практика(учуди ме само че каза само една инжекция но може тук дозата да е наведнъж  newsm78 ), а също така ми каза да си купя Витамин-Д капки за бебета че в млякото нямало много много.
Следващият въпрос който разисквахме беше че от няколко седмици имам едно бяло течение+ Бракстън-Хикс подготвителните контракции+спазми в мускулатурата на матката. Предледа ме тя с ръка и вика: "ау, ми много ти е съсена шийката- под около 5-6 см. Може и да не дочакаш термина. Хайде да отидеш на един ехограф и ще видим какво става."
Отидох аз в петък на ехограф и там ме гледаха. Тук обаче няма такава практика като в бг ехографиста да обяснява надълго и нашироко на пациента какво вижда и какво не. Седиш си там на леглото, а той си гледа, записва, прави снимки, и ако го питаш нещо по повод на изследването ти се казва:"Аз нямам право да Ви казвам нищо. Като напиша подробния репорт ще го пратя при Вашата лекарка и с нея ще дискотирате Вашите въпроси"(това е при всеки един преглед с ехографа, което от една страна ми допада защото в бг като почнат да ти казват едни термини ти настръхва косата само, и ако не си мед.лице можеш да се побъркаш защото не разбираш за какво става въпрос, и ехографиста се изнервя и може да те нагруби )
И през weekenda си разхождаме нашите гости из забележителностите в града(което си беше всъщност доста изморително за моите крачета) и в събота ми звъни телефона- ДОКТОРКАТА(а тя в събота и неделя пациенти не приема) И ми вика по телефона че ме чакат в болницата където ше раждам, да отида там и да ми бият по спешност 2 инжекции че резултата от ехографа наистна показва доста скъсена шийка на матката и не може да предвиди кога моята госпожица ще реши да излезе. отидохме ние в болницата и ми биха в събота едната инжекция а след 24h и другата-Celestone injection. Това е инжекция за да се развият на бебенцето белите дробчета ако реши да излезе преди 35 седмица и да може да диша самостоятелно (аз днеска почнах 34). А ние така се шашнахме в събота защото нямаме нищо купено още за бебката защото според нас ИМА ВРЕМЕ  #Crazy  #Crazy  #Crazy И в неделя като си изпратихме гостите тръгнахме из града да напазарим нещата за чантата за болницата. Е да ама се оказа че съм забравила списъка с нещата за болницата, та по памет понакупихме 2 комплекта дрехи, пелени, памперси и такива разни че ако ни изненада бебето да имаме поне с какво да го облечем Simple Smile)))))

Ох аз доста пописах но имах доста за разказване. ООО и сега се стреснах още повече, че бебето е напълно възможно да се роди по-рано защото със мама Ковачева бяхме на един и същи термин. Ох почвам да изпадам в паника вече- наближава май финалът, доста е близичко даже.... baby_neutral

# 214
  • Мнения: 12
   Bube 85 хемороидите предсавляват разширени кръвоносни съдове покрай правото черво,могат да са външни-т.е.видими или вътрешни,невидими.Кървят при ходене по голяма нужда,болят често и създават дискомфорт.Появяват се често по време на раждането,заради напъните,които жената трябва да извършва,надявам се че обясних добре? Rolling Eyes

 
Bobito81,кажи как ти е глезена?Сигурно вече се оправя надявам се!

  Megan 77,mного си фешън с тази шапка -аз много обичам шапки и нося непрекъснато,оценявам твоята по достойнство-супер е!
 
  Wkibg,дано не се появи бебчето предварително,стискам палци!Все пак най-добре да си е доносено,нали така?

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 16:47 от agramd

# 215
  • Мнения: 68
agramd Да добре го обясни благодаря ти,значи и при мен от днес са се появили,а аз се чудех как да ги позная и се чудя сутринта какво става след като ходих по голяма нужда(с извинение). Благодаря за информацията.

# 216
  • Мнения: 143
Мартини-мама, това стихотворение съм го записала в бебешкия дневник на големия и винаги си поплаквам като го разглеждам. Имам го вече за голям, помага ми вкъщи, но все още си е детенце, което има нужда и то от внимание.
Вики, няма страшно, дано се задържи още бебчо! Добре поне, че са взели мерки за дробчетата, но дано са излишни и всичко да е наред.

# 217
  • Мнения: 2 376
Аиде и мен ме разревахте малееееееееее.
Меган77 браво много си фешън много си по хубава наистина ти се изкефих страхотна шапка е развесели ме.
И моя е като яице и винаги е бил такъв благодаря ви за успокоението но до инфаркт може да стигна не ща и да чуя че е момиче грях не грях искам си моя Алескандър и това ако ме е объркал доктора този при които ще раждам да дава сега 1000лв.Така ми каза че плаща 1000лв неустоика  ако е сгрешил пола но утре ще ходя пак да ме види че сега не е в града.И ако е объркал не знам от къде ще вади Александър и 1000лв да му мисли че трябва всичко наново да ми купува остави дрехите легло количка кошници чувалчета всичко е в синьо.
Бобито, дори и да знаех със сигурност, че нашето е момиче, щях всичко в синьо да накупя. Синьото е любимият ми цвят. Обаче сега понеже не знам и наблягам на бялото, че родните са като хищни хиени. Какво толкова ги интересува какъв ще е бебчо не знам. newsm78 Само това питат: "Разбра ли вече?"  #Cussing out
Пък има толкова други хубави неща, които мога да им кажа...  Heart Eyes

# 218
  • Мнения: 26
Ааааааа не, няма да се разберем така. На това стихче за щерките се разревах двойно, нали съм мама на девойки  Cry А колко бързо растат не е истина. Стефи беше едно малко, сладко бобче, с едни сладки мамини бузки само за хапане. И въртеше дупето като патенце с памперса Simple Smile Ето я на мама малката -голяма буболечица в детската ясла, а сега е голяма вече и не се гушка толкова :


Миши мило предполагам как се чувстваш  Hug Hug Hug

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 17:25 от Asija

# 219
  • Мнения: 990
Бобито, и мен ме омотаха яко за пола на бебето, на мен пък ми се ще да е момиче, ама може и момче да излезе...
За всеки случай си подготвям дрешките за изписване, пеленки и кошарката в светло зелено, и без това розово не обичам  Crazy

# 220
  • Мнения: 31
Утре ще ходя на Зд при наи голямото светило тук този док е израждал маика ми с мен и благодарение на него съм жива.
agramd благодаря ти че попита по добре съм значително и раната от вадинето на мъдреца се позатвори кеф.Ама не се трае от жега тука честно ви казвам и бебето чак е притихнало. ooooh!
Асе много ти е сладка буболичката толкова е миличка.....Да я изяде човек

# 221
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 733
Момичета пих и лимон, пих и оцет, дано да се оправя. Днес определено е по-добре от снощи, че тогава не излязох от тоалетната. Ама аз и нищо не съм яла. Тази вечер смятам да хапна препечени филийки със сиренце и дано да няма последствия.

Аз мойта кака първите месеци си я обличах в синьо.Ми всички казваха че ще е момче и аз купих някой неща. Пък тогава намяше 3Д видеозони и нищо не беше сигурно. Количката й също беше синя. Тя сигурно затова порасна лудетина колкото за две момчета. Laughing

# 222
  • Мнения: 11
Здравейте   bouquet
  
Надявам се всички с проблеми да се оправят   Shocked малко ни остана не трябва да се излагаме точно сега , за бебчовци не е добре  Naughty  много внимавайте и си почивайте повече   bouquet
МамаДона се изгуби някъде  Rolling Eyes  
ох мислих още нещо да пиша , но ....  newsm78  бягам защото имам да уча за изпит  Confused

# 223
  • Мнения: 1
И аз да се включа набързо.
Днес бях на преглед и съм много доволна, малкия е пораснал много, вече е 1.75кг. Всичко е наред, единствено кръвното ми малко ме притеснява 105/70, но ми казаха че е нормално.
Др. седмица съм на запис на тонове. Заминавам на 5.07 за Велинград /за една седмица/. Много съм доволна, че ми остават 4 дена работа и после... блажена почивка!!
Стихчетата са невероятни и много мили! Съжалявам за МишиМади и нейния син, но най-важното е да ти е жив и здрав! Аз съм сигурна, че той много те обича!!
От няколко дена съм самичка вкъщи и ми е малко скучно, няма я малката ми сладурка-племеничка, сега е при баба си в Париж. Но скоро ще се върне при леля  Peace
Седим си сами с Бизу (котката) и само се чудим кой на кой креват да полегне  Mr. Green
...Хайде ще ставам, ще гледам телевизия и ще пусна една пералня, колкото да отчета дейност тази вечер.
Йоли, честито мила, няма по-хубаво нещо от това да видиш очакваните две черти   bouquet

Приятна и по-прохладна вечер желая на всички!!! Heart Eyes

# 224
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 733
Мама Дона е на морето на почивка в Елените

Общи условия

Активация на акаунт