Време вече не остана, през АВГУСТ аз ще стана мама

  • 19 790
  • 292
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 12
     Ani,точно това е диетата,която лекарите препоръчват при разстройство-препечени филийки,обезсолено сирене,варени или печени картофи,варен ориз,печена ябълка и най-обикновени солети,приемай много течности-често,но по малко на веднъж,за да не предичвикаш повръщанеОт плодовете можеш да консумираш банани,но твърди.Дано се оправиш по-бързо!Пиши как си!
    И исках да допълня,че изпитан бабешки лек при такива ситуации е сурово нишасте разбъркано с малко вода,малко е гадно,но помага.

# 226
  • Мнения: 215
ЕЙ, момичета, да ви се похваля - днес завъряих семстриално СУ:)) и съм много щастлива, другата седмица ми е държавния Crazy

# 227
  • София
  • Мнения: 1 139
Здравейте,августинки!!!Ще ме приемете ли във вашите редици,макар и доста късничко.Моят термин е на 30 август,чакаме момченце,това ми е първа бременност и съм на 27 години.Чета ви отдавна,но все не се осмелявах да се включа.Ще се радвам отсега нататък да го правя Grinning

# 228
  • Мнения: 10
Доколкото знам мамадона от утре отпрашва към моренцето, но нали вкъщи няма интернет, та затова не се включва. Аз от вчера забелязвам, че корема доста ми се е смъкнал надолу, но не съм отчела контракций и други такива. Само дето отвреме навреме ме наболява кръста. не мога да спя от жегата. Ние имаме климатик, но тази сутрин една съседка се оплака, че и капе и и наводняваме терасата, та ще чакам да дойдат техниците. Излзам на разходка, че чак сега се ядва навън Wink Добре дошла PINKI_81  Hug

# 229
  • Мнения: 3
Здравейте мамита!  Hug
Нямам никакво време да чета нищо в темата, така че не съм компетентна да пиша много, но се включвам само да ви кажа да не ме мислите! Времето е страхотно, морето е топло и ви изпращам милион солени целувси. Не ме мислете - курорта е страхотен - райско кътче. Не мога много да пиша, защото Крис ме побърква да играе на някакви игри, но споко - при мен всичко е наред. Ей, да не ме забравите. Леле като се върна колко има да чета. Живот и здраве уикенда ще се прибираме. Айде чао засега! много  Heart Eyes

# 230
  • Мнения: 26
 newsm62 newsm62 newsm62 newsm62 Четете и се смейте. Темата е уникална http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=287641.80

# 231
  • Мнения: 82
 Wkibg мила ама как така са ти казали,че шийката ти е под 5-6см и това е проблем  newsm78
нормалната дължина е към е 4см,а моята вече е под 3 и затова всеки ден съм на системи.М/у другото ,ако реално има проблем лягай у вас поне за 2-3 седмици да влезнеш в 9 месец

милички първият ден на заточение мина,в началото имах компания едно момиче,което подготвяха за инвитро,но от 12 до 19 изкуках от скука,добре че любимият дойде по едно време(но утре заминава за Белград чак до петък  Sad ),доки също мина да ме види и я питах м/у другото за мнението и за банките за стволови клетки и тя каза,че на всичките си пациенти препоръчва българските,защото винаги можеш да провериш какво става с клетките ,които си съхранил,а според нея в чуждите банки е възможно да ги използват,а аз точно бях решила да ги съхраним в Крио Сейв(Белгия,Холандия) и сега не знам какво да правя  Thinking
после започнах да разпитвам една акушерка за ражданията,та днешния ден някакси мина,но ме чакат още 4 -какво да се прави,ще търпя всичко за бебка,само тя да е добре

PINKI_81  добре дошла   bouquet

# 232
  • Мнения: 2
Ох ами незнам защо така е разбрал мъжът ми. Понеже тя на английски говори докторката аз като чух че ще ми бият по спешност инжекциите за дробчетата на бебето се вцепених и ошашках и казах на него да си говори с докторката и да слуша внимателно какво казва, ама той пък какво ли разбира от женски неща- кой знае за какво е ставало на въпрос(щото после милият ме пита "абе цервикс и шийка на матката отделни неща ли са или едно  #Crazy  #Crazy  #Crazy ?"). А и изобщо не съм се замисляла колко пък ще е дълга шийката. Ох значи трябва като отида другата седмица(дано устискам дотогава) да я разпитаме внимателно и двамата да слушаме  Joy  Joy

# 233
  • Мнения: 10
Значи все пак мамадона е вече на моренцето Simple Smile Пак не съм разбрала нещо. Стела, ама ти вечер се прибираш вкъщи така ли? Ето пак не е толкова лошо, ако те пускат. Поне ще си спиш в твоето си легло. гледай позитивно. Още малко остана

# 234
  • Лондон
  • Мнения: 56
При вас размерите не са ли според височината на бебето - 56, 62, 68 и т.н.?

Взех най-тънкото. Това избрах - да се радва таткото.



Не са според височината, а според месеците.
SIZE 1 (0-6 months)
SIZE 2 (6-18 months)
SIZE 3 (12-36 months)

Сега ми пратиха имейл да ме питат кой размер искам. Да взема ли от 6 до 18?

# 235
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 618
Не са според височината, а според месеците.
SIZE 1 (0-6 months)
SIZE 2 (6-18 months)
SIZE 3 (12-36 months)
Сега ми пратиха имейл да ме питат кой размер искам. Да взема ли от 6 до 18?

По-добре вземи № 1 все пак зимата бебетата ни ще са по на 4-5 месеца и ако трябва да взимаш тогава ще трябва да е по-дебело и е добре да е по-горния размер. Все пак нали това е тъничко?! Ама е много хубаво, аз тук не съм виждала такива.

newsm62 newsm62 newsm62 newsm62 Четете и се смейте. Темата е уникална http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=287641.80

Направо вече ме боли корема от смях. Това децата са страшна работа.

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 22:37 от ani_d

# 236
  • Мнения: 2
здравейте пак,

стелка браво че поне вечер се прибираш, събирай инфо за раждането да разказваш после Heart Eyes

мамадона, весело изкарване-пържи се и за нас:)

добре дошла на Пинки Simple Smile

eya, много е яко това което си взела, и аз точно се замислих колко голямо чувалче трябва..то ще се роди лятото ама реално ще е малко бебе когато вече захладнее..по-добре вземи по-голямо newsm78
а по кой списък пазаруваш? аз попитах веднъж тук за списъците, появиха се няколко и сега пак не знам кой беше финален и какво да взема #Crazy пак ще се тича в паника в последния момент ...
също се чудя отсега ли да си взема сутиен за кърмене? дали ще ми стане полсе newsm78 че скоро няма да съм така подвижна а и в жегите..
аре от мен лека:)

# 237
  • Мнения: 502
Не са според височината, а според месеците.
SIZE 1 (0-6 months)
Сега ми пратиха имейл да ме питат кой размер искам. Да взема ли от 6 до 18?

Според мен вземи сега SIZE 1. Следващото ще е доста голямо, ще се омотава много. Вечер като кърмиш ще го вземаш с чувала, не е удобно, ако виси още 1 метър.  Peace

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 22:44 от Martini mama

# 238
  • Мнения: 2
Момичета имам един въпрос към вас. Всищност според мен трябва да го отправя към мамите които  ще стават за втори, трети път и нататък. Какво ще кажете за помпите за изцеждане на млякото- мнения, препоръкии съвети, механична или електрическа, предимства и недостатъци, марки и т.н. Имаше ли полза от тях, колко дълго ги използвахте, ще използвате ли сега.
Тук има доста противоречиви мнения по въпроса за помпите(но според мен този континент е доста зле като информация, кое е най-доброто за майката, детето- абе зле са тука хората, не са образовани по някои въпроси) и искам да разбера нещо от изпиталите вече мами в бг. Дано не сте дискутирали вече тази тема да не става повторение.

Чао от мен отивам да пера и гладя бебешки дрехи   bouquet

# 239
  • Лондон
  • Мнения: 56
Благодаря ви!!! Взето е.  Wink

malkabubi, аз съм доста импулсивна в покупките си... затова пазарувам стриктно от един списък с поправките на Мартини мама, който го имаше по-рано в темите. Мартини мама ми се стори много практична, организирана и критична... и сметнах, че тя ще е моя 'експерт' - ако тя одобрява - значи е ОК да купувам. Laughing Мартини мама, надявам се да не се разсърдиш - това си е комплимент  Wink

Аз купувам почти всичко от ebay. Има нови детски неща на страхотни цени, защото на хората им подаряват по много и явно остават. Вчера например купих 3 чифта чисто нови бебешки дънки на NEXT за 6 паунда. Досега не съм изхарчила повече от 200 паунда за бебето, а имам горе-долу всичко от списъка - доста повече дрехи всъщност Embarassed ама ако не ги използвам ще ги подаря на някоя приятелка в България -  там ми казаха, че дънки например под 20 лева нямало... е^&$ ти цените в тази държава! Като гледах и оказиона на Котката за пореден път се възмутих...  старо Куини Бъз + столче Макси кози - 650 лева... ново можеш да си купиш за толкова!  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Ето, намерих даже - http://cgi.ebay.co.uk/2008-Quinny-Buzz-3-Midnight-Cabriofix-Bran … Zp1742.m153.l1262

TREKKO Graco - 600 лева... ето я и нея тук, нова с всички аксесоари за 159 паунда.... Thinking
http://cgi.ebay.co.uk/NEW-GRACO-TOKYO-TREKKO-TRAVEL-SYSTEM-PUSHC … #ebayphotohosting
#Cussing out #Cussing out #Cussing out
 

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 00:33 от eya

Общи условия

Активация на акаунт