Време вече не остана, през АВГУСТ аз ще стана мама

  • 19 811
  • 292
  •   1
Отговори
# 195
  • Лондон
  • Мнения: 56
Мммда... Французойката, много сте шармантна!!! Евала! 

Да питам нещо аз... аз си работя по списъка усърдно... и стигнах до 'спални чувалчета - 2 бр.' Simple Smile
Някой беше споменал за спални чувалчета преди (май Мартини мама беше) . Аз някакви такива гледам като форма:



обаче имат различни  TOG-ове. 1 - за лятото, 1.5, 2, 2.5, и 3 - за зимата.
Да вземам ли от всички по едно или да взема едно тънко и едно дебело... или пък две 'средни'?
Някакви съвети от 'патилите' ?

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 13:16 от eya

# 196
  • Мнения: 38
Eya, вземи си едно тъничко и малко като за лятната жега. Пък после вече като му го пробва джуджито (нали не бъркам) и ще си знаеш второто чувалче какво да е. Така ще си спестиш купуването на неща, които няма да са ти от полза и само ще седят в гардероба. Иначе тези са много сладки. Аз съм ползвала много чувалчетата до към 2 години, после вече не ми даваше да го слагам в тях. Но така не се отвива още преди да съм се върнала в леглото след като съм го завила.
Аз от онзи ден съм на тема покупки, но засега само за болницата и за веднага след изписването. Дрехи още не съм купувала, защото искам да си събера всичко, което имам от преди и да преценя, после ще купувам след като се роди. Сега ще си взема само нещо за изписването. От онзи ден, дето ви казах, че май се е смъкнал долу, и сега и аз вече пазарувам. Днес пак си мислех не съм ли много нетърпелива да пазарувам, но като гледам даже изоставам в класациите. Wink

# 197
  • Мнения: 2 376
Момичета,
аз също гледах чувалчета.  Обаче първо ми изглеждат много голями и много тънки.
У нас нямаме климатик, но при 40 градуса вътре ходим с жилетка. А при -25 да не ви разправям какво е  Crazy Бутилката с олиов кухнята се размръзна в средата на Април  ooooh!

# 198
  • Мнения: 702
Момичета аз си взех болничният и всичко с моите изследваня е наред,нали се бях притеснила,че ми отичат краката,но явно е от жегата малко ми се е покачил хемоглобина от 101 на 108 но си продължавам с желязото,не ме гледа на видеозон,защото преди седмица бях на консултация,следващата ще е на 10.07 да оправяме документите за раждането,че аз на 7.07 влизам в 9м ,то не остана!
Бобито не се тормози заради тези лекари щом са ти казали 100% момче,значи ще е такова,а нали сте му видяли и всички атрибути,а и много зависи тази от ЖК на каква паратура те гледа,аз като бях бременна с Ивайла там където ходих на ЖК видеозона беше от втората световна и като ме гледаха все ми казваха,че ще е момче ама не била много сигурна,и аз все си се съмнявах в 7м отидохна друго място при много по добър специалист и тои ми каза,че ми гарантира 100%,че ще имаме момиче и такова се роди Laughing

# 199
  • Мнения: 104
Иоли,честито, хайде сега всичко да е наред   bouquet
Интрига,от първото раждане получих доста голям хемороид, който без да правя нищо изчезна.След като забременях пак се появи, но мисля че след време ще се скрие.Най важното е след ходене по голяма нужда да се измиваш обилно с вода.

# 200
  • Мнения: 6
Мами, нещо на което попаднах сега...Може и да е пускано или да сте го видели, но колото по скоро идва август, толкова по актуално става и всички трудности и проблеми след това могат да се обяснат с него:

А исках да заспиваш сама
като големите... сякаш си голяма...
ти просто протягаш към мен ръка
и търкаш сънено очички - "мама"!

А исках да проходиш късно...
да пълзиш... и от инати да не ми се тръшкаш...
сега помагам ти да се крепиш
да правиш крачки, стискайки ми пръста.

И мислех си - въобще не съм такава
да тичам редом с теб, с лъжица...
Не знаех, казвайки ми "мамо",
че ще съзра в очите ти светица,

че имаш точкова любов за мен,
че ще съм толкова безкрайно нужна...
Момиченце, усмивката ти взе ме в плен
на "младостта" си станах чужда!

А мислех, че ще заспиваш сама,
ще се научиш да говориш рано...
сега прегръщайки те нощем моля само
да казваш много дълго още "мамо, мамо..."!

# 201
  • Мнения: 502
И аз не мога да пропусна да похваля мадам Меган колко добре изглежда. Бравос!  Hug

eya, вземи си тънко за в началото. И по възможност от моделите от горния ред на снимката и не най- малкия размер. Вземи си ако искаш и едно средно дебело, но по- големичко, да ти е като резерва, като напикае малкото, а и да става за есента. На Мартинито първото чувалче му беше памучно без никаква вата, все едно пелена. Беше по- голямо, но с възможност за скъсяване с едни връвчици. При вас размерите не са ли според височината на бебето - 56, 62, 68 и т.н.?

# 202
  • Мнения: 143
 future_mama, направо се просълзих от това стихотворение.

# 203
  • Мнения: 1 410
future_mama,и аз се разплаках !!!Защото така и не усетих колко бързо пораснаха децата...А пък сега и малката отхвръкна...Това стихитворение сякаше писано точно за нея.И все ми се струва ,че не давам достатъчно от себе си.

# 204
  • Мнения: 92
Привет момичета Hug
След като писах ,писах  дълъг пост ,ни спря тока #Cussing out
Та така..започвам от начало и се надявам да не спре когато напиша вече целия си пост.
Да дам отчет и аз,бях при доки днес LaughingНе съм качила,води в норма,бебка 2340гр Shocked(ей тук се шашнах но каза че дава отклонение ехографа +;– 100-200 гр)Не е за притеснение,засега всичко и е в норма Laughing.Заела е мястото си ,главично е и гръбчето е от ляво,захарта и съм 6.Това че са ниски засега ,не означава че ще ме реже и има много време до 12 август Party.Поне с това малко ме успокои.

Поръчах си и инжекцията за антителата,в четвъртък ще ми я доставят и ще идя да ми и сложат.
И малко да се пооплача....Открих си днес сутринта пред огледалото първите ми стрий.Знаех си че ще ме навестят ,но много рано този път SadХем  ги очаквах,въпреки че се мазах с какво ли не и от началото без прекъсване...то си е до кожа smile3511.Върху старите са и се заблуждавам сама себе си ,че не си личат много Joy
От 2-3 дни ми излезе и хемороид smile3516,не ме боли но е неприятно.Доки каза че ,е нормално през бременността,от тежестта било на бебка Rolling Eyes.Айде наревах се ,отивам да полегна Simple Smile

# 205
  • Мнения: 502
Айде да ревнат и момчешките мами:  Hug

Заета мама

Ръцете ми заети бяха през деня.
Не можех да играя или да ти почета;
Когато молеше и канеше ме ти,
за теб минутка аз не отделих.

Днес кърпих дрехите и сготвих,после прах,
ти дотърча с рисунка и със весел смях
и каза:"Мамо,виж каква шега!"
Аз рекох:"Синко,чакай малко,не сега".

Внимавам хубаво да те завивам,
молитвата като си кажеш и излизам,
на пръсти отивам лампата да загася -
а трябвало е още миг да постоя.

Животът кратък е,годините летят и изведнъж -
момченцето пораснало е и е вече мъж.
Не е край теб с молбите си безкрайни
и не споделя скъпоценните си тайни.

Албумите с картинки са прибрани,
игрите до една са изиграни.
Молитвата вечерна,целувка за нощта -
това са вече минали неща.

Ръцете ми,заети постоянно,
сега притихнали стоят.
Тъй бавен,муден,празен е денят.
Да можех да се върна и да сторя
онези нещица,които искаше ми ти с:"Мамо,моля!"

# 206
  • Мнения: 1 410
 newsm45, моето момче не живее с мен,а това ми е най-голямата болка!Понякога ми иде да вия от болка.

# 207
  • Мнения: 15
Здравейте мамчета!
Първо искам да честитя на мама Ковачева рожбичката и от сърце да и пожелая сили и вяра в Бог, малката Калина да расте и да я радва![/glow]
Аз да ви се похваля!!! Бях в София на гости на сестричката ми и си изкарахме страхотно! Ако искате ми вчрвайте, но във всяка бременна жена(приблизително като нас!) аз се вглеждах и търсех да видя някоя от вас! Обаче не можах!
Сестра ми живее ....  Разсадника ли е, Красна поляна ли е...???? Както и да е, от терасата и се виждат клиниката на Д-р Щерев, а отсреща е "Тина Киркова"(нали така я наричате??). Зет ми се шегуваше, че като нищо да го направим шопче бебето... Няма проблем - все в едната вика ще те приемат! Simple Smile!!! Е, слава Богу,, всичко е наред. Скъсахме се от разходки - първо в зоолог. градина. Аз мислих че ще са 20 клетки една до друга, а то било колкото един Сливен! Shocked
На следващия ден отидохме в НИМ. Еееее, момичета, голям кеф ви казвам! Неща ,които съм учила с години и съм виждала само на илюстрации, сега ги видях на живо. Страшно съм доволна!
И за последно да ви споделя за Mall of Sofia . Тц-тц-тц, страшна работа! То малко се получи като по филмите, ама наистина там можеш да се почувстваш като европеец!
И така , имам и още страхотни преживявания, но да не ви занимавам с моите глупости, нали тези неща на вас са ви под носа и сигурно ви е смешно отстрани??? Embarassed
Надявам се всичко със Стела_а да мине добре.
Поздрави на всички!

# 208
  • Мнения: 38
Момичета, какво ви става и какво правите с тези стихотворения?!?  Wink Не знаете ли, че тук има бременни жени, които за всичко реват?!?  Wink И аз пак си поревах на стихчетата!  Embarassed (Това по-горе беше на майтап  Mr. Green)

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 16:30 от valeni

# 209
  • Мнения: 10
 newsm45 Ole shte si reva do dovechera....! Mnogo milo mi stana s tezi stihotvorenia. daje i na majo gi pratih, niama samo az da reva ia....!Tsvetelinka....i az taka sas striite. mnogo e tejko polojeieto. te sa lilavi. Vse edno obriv. Ujanso e...kazah veche i predi SHTE IGRAE LAZERA...! smile3515

Общи условия

Активация на акаунт