от кога шоколад

  • 10 098
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 443
Колкото по-късно,толкова по-добре  Peace
Но не мисля да давам Киндер и разни там детски шоколадчета.Ще започна с натурален черен шоколад  Peace

# 31
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
   Опитвал е шоколад,понеже от яслата са ни изпращали шоколадови яйца,по различни поводи.Очевидно не е алергичен.Аз самата не съм купувала шоколади и не смятам да го правя,докато сам не си поиска.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз пък не виждам чак такава драма в шоколада, че чак "колкото по-късно, толкова по-добре"... Thinking Не съм я "захранила" рано с шоколад, но съм я свикнала по малко да получава /например 1 парченце - малко блокче от Киндер за деня/ и тя си знае и през ум не й минава да иска още и да се пазари и тръшка. Даже и не се сеща понякога с дни, но като поиска не й отказвам.
Не мога да си представя, че детето ми ще яде само "полезни" неща. Не изпадам в такива крайности.
Понякога тези крайни мерки водят до там, че човек си наваксва един ден със забранените в миналото неща...Имам такива примери около себе си.

# 33
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Давах шоколад след годинката от детските,но малки парченца.Сега дори не се сещам да купувам за нас,още повече пък за нея.Когато и донесе някой Милкинис си го хапва с удоволствие,но по едно блокче на 2-3 дена.

# 34
  • Мнения: 298
Аз пък не виждам чак такава драма в шоколада, че чак "колкото по-късно, толкова по-добре"... Thinking Не съм я "захранила" рано с шоколад, но съм я свикнала по малко да получава /например 1 парченце - малко блокче от Киндер за деня/ и тя си знае и през ум не й минава да иска още и да се пазари и тръшка. Даже и не се сеща понякога с дни, но като поиска не й отказвам.
Не мога да си представя, че детето ми ще яде само "полезни" неща. Не изпадам в такива крайности.
Понякога тези крайни мерки водят до там, че човек си наваксва един ден със забранените в миналото неща...Имам такива примери около себе си.

Ето един разумен чавек-много точно обяснено  newsm10

# 35
  • Мнения: 801
На 17 месеца дядо Коледа го запозна със шоколада, след 4 месеца намерихме след Великденския заек стотици шоколадови яйца, зайци, пилета и каквото още си му е по реда. Давам вечер след хранене и десерта едно малко Кinder, 5-10 M&M´s или 5 Haribo, след това пием какао и мием зъбите за лека нощ. В неделя традицията повелява едно яйце, играчката му се дава само в наше присъствие. Все си мисля, че не субстанцията, а дозата ѝ са решаващи.

# 36
  • Мнения: 173
ей това като чуя значиииии   Close - дадох, ама много малко ... или си дал или не си- няма средно положение
аз на моето дете няма да дам скоро шоколад, защото не мога да си обясня какво полезно за растежа и здравето му има в него  Peace


Извинявай, но определено има разлика от една парче до един шоколад. Ако дядо й, например, и  даде    един то според теб да я оставя да го изяде целия, защото тявече така и така го е опитала. Това за мен е лишено от всякаква логика.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 734
Дъщеря ми е яла и шоколад,и вафла и бонбон.Когато има повод и някой и е подарил или черпи,изобщо не виждам причина да не й дам.Все пак става въпрос за най-много едно блокче,не за цял шоколад.Разбирам да се тъпче детето по цял ден с такива неща,да,тогава е вредно.Но в умереното облажване от време на време не виждам нищо лошо,нито вредно.И не води до пристрастяване Peace

# 38
  • Мнения: 4 428
Определено колкото по-късно, толкова по-добре  Peace Докато са още малки и се лъжат, не виждам защо зорлем да й давам шоколад, за да я дресирам  Thinking Просто момента се отлага максимално, докато стане неизбежно. Тогава може да се прилагат някакви тактики, за да се ограничава колиството. Не виждам какво му е сложното да не даваш шоколад на малко дете. Така нито ще се тръшка, нито ще си иска.
Аз на моята щерка не й купувам шоколад. Пробва за първи път към 1.6год Постоянно й подаряват шоколади, но аз не й ги давам. Вече съм казала шоколади да не й подаряват. Не искам да се учи, че шоколада е нещо специално и е подарък. Като започне да си иска и не мога да я отклоня, ще й взимам по някой шоколад.
И аз не бих купувала детските. Те са много по-сладки дори от млечните нормални шоколади. Аз попринцип ям натурален. На дъщеря ми също ще взимам такъв.
До сега не съм имала проблем в магазин. Искала е разни боклуци, но й казвам, че не може и с това се приключва /пу-пу/. Не й давам нито шоколади, нито зрънчо, нито близалки, нито чипс и всякакви подобни боклуци. Купувам бисквити Закуска, солети и от време на време обикновени вафли. За нас също не купувам такива неща, така че няма как да я изкушаваме. Пък и съм на принципа, че правилата в къщи трябва да са за всички. Как да я убедя, че нещо не е хубаво да се яде, като ние с баща й го ядем постоянно.
Ами това е

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 21:58 от veselina_s_p

# 39
  • Мнения: 2 122
ей това като чуя значиииии   Close - дадох, ама много малко ... или си дал или не си- няма средно положение
аз на моето дете няма да дам скоро шоколад, защото не мога да си обясня какво полезно за растежа и здравето му има в него  Peace


Извинявай, но определено има разлика от една парче до един шоколад. Ако дядо й, например, и  даде    един то според теб да я оставя да го изяде целия, защото тявече така и така го е опитала. Това за мен е лишено от всякаква логика.

искам да кажа, че няма значение, колко си дал- детето е захранено
Стефания до скоро не беше яла зрънчо например, в градинката едно дете ядеше и тя от любопитство си взе да опита /защото й предложиха/, обаче в момента, в който си сложи пръчката в устата беше моментално изплюта, тя не познава вкуса и опредлено не й допадна- много е важно да формираме правилния вкус на децата от тази възраст още, за това има захранване, а не хранене на кърмачето  Peace
моето дете не яде зрънчовци, помбери, данонинота и темподобни дето не ги одобрявам, не виждам никак да й липсват, наддава си щастливо и доволно и аз съм особенно горда от факта Grinning

# 40
  • Мнения: 4 044
И аз бих искала да отложа даването на шоколад, а  шоколадови изделия - вафли, бисквити и т.н. въобще не искам да давам.


В тази връзка не разбирам как още има баби и дядовци /моите свекър и свекърва, например/, които от сега се канят  да й дават  шоколад ТАЙНО. Ами толкова ли не им стига мозъка да дадат на детето банан или круша или диня?
Не мога да разбера дразнят ли ме, или наистина са убедени, че нищо няма да му стане на детето, но пък ще ги заобича като източници на сладкиши, за разлика от мама и татко. Ноо ако продължават с тези изказвания най-много да си "спечелят" да не общуват с внучката си вън от моето полезрение!!!

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 09:43 от blueeyes

# 41
  • Мнения: 21
Аз мисля да го отложа възможно най-дълго...иска ми се да отложа поне до 3 годинки...,но незнам как ще стане...

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Здравейте мили мами.Искам само да споделя следното нещо- отлагайте или по възможност въобще не давайте на децата си шоколад и разни вафлички,чипсчета и крокита и тем подобни поне до 4 годишна възраст на децата си.С голямата си дъщеря постъпих точно така,но с малката отпуснах края и сега детенцето си пати заради мен.

# 43
  • София
  • Мнения: 17 592
Данониното според мен е основно скъпо, не толкова полезно.
Шоколад ще получи, когато няма как да го избегна - с други думи, вероятно, когато поиска докато ям аз... и то не скоро - според мен е още малък.

# 44
  • Мнения: 1 586
Опитвал е шоколодови яйца и шоколадчетата на Киндер,старая се да не му купувам освен ако не е крайно неизбежно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт