от кога шоколад

  • 10 104
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 849
След като навърши две годинки ,и няма спирачки сега  CrazyДавам по малко ,гледам да е детски или бял .Пристрастен е като майка си .

# 46
  • Мнения: 2 172
Мииии,аз съм много лоша майка и съм и давала да опита шоколадов бонбон ,когато беше на 7 месеца  Blush Разбира се,много и хареса,но то беше по-скоро близване или леко засмукване  Laughing Това беше инцидент,просто сърцето ми го продиктува да дам нещо вкусно на детето си(ех,че сърце  Crazy ).Нищо не и е станало,не се е обринала или тем подобни,но няма да го повторя поне до 1,5 годинки и то от време на време  Peace

# 47
  • Мнения: 298
Оф,омръзна ми от префърцунени особи.Я стига с глупостите-появи се една Емилова и всички хукнахме да ставаме модерни. Лично аз съм била "закърмена" с шоколад,в деня на изписването ми,всички са били събрани в другата стая и брат ми който е бил на 3 год ми е набутал цял шоколадов бонбон в устата защото "и бебето иска папа бон" и какво ми е станало? Брат ми милия е бил много злоядо бебе и е захранен с БОБ направен като за възрастни и какво му е станало? И двамата нямаме нито една алергия. Вие кога ще разберете че може да се яде абсолютно всичко,но когато е в границите на нормалното  ooooh!

# 48
  • Мнения: 2 122
Shocked кои са границите на нормалното питам аз
нормално е дете на година и 3 месец да пие кола може би, ми да го почваме и с уискито и фъстъците
ти си храни детето и с кебапчета още от на 2 дена ако искаш, има хора, които не разсъждават така
едно време са ги кърмили до 7 години, що не се кърми сега така, ами в повечето случаи- ох, нямам кърма, ох, не ми е хранителна кърмата  Close
да не говорим за другите неща които са били "едно време"
и аз никога няма да приема, че да ядеш запържен боб е нормална захранка за бебе  #Crazy

# 49
  • Мнения: 11 036

и аз никога няма да приема, че да ядеш запържен боб е нормална захранка за бебе  #Crazy


Една приятелка, с която захранихме едновременно, захрани дъщеря си с боб яхния. ooooh! Хвалеше се, че това било педагогическо захранване, абе много горда и доволна беше ... Sick

P.S. А аз, префърцунената, си мъчих детето с пасирани моркови и картофи. Mr. Green

Последна редакция: сб, 26 юли 2008, 09:26 от Linofrina

# 50
  • Мнения: 9 973
ще чакам максимално дълго

# 51
  • Мнения: 298
Изобщо не става въпрос за деца на 1 или 2 год,самата аз спазвам много точно какво яде моето дете - в момента все още нагъваме плодови и зеленчукови пюрета и безмлечни каши,и винаги съм се възмущавала от майки които захранват децата си още на 1 мес с разни сокчета и плодове.Ами тогава на 5 мес да му дадем и пълнено агне. Тук става въпрос за това че не е нормално дете на 2-3 год да не е кусало блокче шоколад или вафличка.
P.S. Ако зависи от мен,бебка никога няма да куса месо поради факта че аз не го ям от мнооого години и след многото прочетени материали против месото и от личния си опит знам колко е вредно то.

# 52
  • Мнения: 1 467
Аз също бих изчакала до 3 годинки поне, а после бих давала шоколад над 70%, който е най-хубавия, колкото по-голям е процентът, толкова по-добре. Тези на Киндер определено не са добра идея.

# 53
  • Мнения: 298
А защо Киндер-а не е за препоръчване? Не се заяждам,а просто питам.

# 54
  • Мнения: 1 467
Най-полезното нещо в шоколада е самото какао, което обикновено в шоколадите, продаващите са пазара е не повече от 20% и е примесено със захар, млечни мазнини, хидрогенни мазнини, сиропи и други.

От гледна точка на хранителните съставки, черният шоколад съдържа какаово масло, масла, които естествено се съдържат в какаовото зърно и други мазнини, които имат неутрален ефект върху нас. А в млечните шоколади, част от мазнините идват от млякото и от други източници, които увеличават холестерола в кръвта.

Ето и една статия на английски тук: http://www.astrologyzine.com/healthy-chocolate.shtml

# 55
  • Мнения: 27 524
Откогато майката сметне за редно, няма правило. Аз давам след година и половина някъде, забарвям вече  Crazy Взимам яйцата на Киндер и шоколадчетата им. Важното е да не се прекалява и да не става за сметка на останалите храни, иначе няма проблем и нищо лошо  Peace

# 56
  • Мнения: 27 524
бих давала шоколад над 70%, който е най-хубавия, колкото по-голям е процентът, толкова по-добре.

Взимам си понякога 95%, но едва ли някое дете ще го хапне  Joy

# 57
  • София
  • Мнения: 3 099
Линт имат и 99%...

След навършване 1 г. и 6 м. дадох "шоколад" под формата на млечната каша на Милупа с парченца шоколад. Толкоз. За сега.

# 58
  • Мнения: 1 467
бих давала шоколад над 70%, който е най-хубавия, колкото по-голям е процентът, толкова по-добре.

Взимам си понякога 95%, но едва ли някое дете ще го хапне  Joy

Наистина много горчи Laughing
Но казват, че вкусовете на децата се възпитават..

Общи условия

Активация на акаунт