Щури игри, торти и балони за Юлските ни бонбони

  • 13 486
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 984
За страхуването - малчо онзи ден трепереше от една пързалка. Доста време гледахме как се пързалят децата и после го оставих да седне най-отдолу и той милия се вкопчи в мен и почна да трепери. Онези колички които се клатят и свирят също много го плашат. Радва им се само ако е гушнат в мен. Ммм и с автобусите имахме проблеми. Стряскаше се като отварят вратите и се разплакваше на всяка спирка. Обаче един хубав ден заседнахме на една спирка и 40 мин гледахме как минават всякакви шумящи и бръмкащи и аз обяснявах, че само тракат и не са страшни със спокоен тон. Няколко лелки много ни се смяха, но пък след това престана да подскача и се возихме без проблем  Mr. Green
Абе на мама смелчагата  Heart Eyes
Честита месечинка на Дели. Много хубави спомени имам от този ден.  Hug

# 16
  • Мнения: 1 773
Никола се изплаши и разплака от свирещите и клатещи колички също, а Кая си се возеше безстрашно до него  Grinning
Ками, спомням си един откъс от Ф.Додсън. Преразказвам накратко - ако детето ви хапе други деца имате две възможности. първата е да кажете строго не, да го дръпнете настрана и да му обясните, че така не е хубаво да се прави. След около 6 месеца до година ще се научи. Ако не ви се чака толкова дълго прибягвате до втората възможност - ухапвате го и вие, но достатъчно силно, за да не си помисли, че е игра...не си спомням обаче за коя възраст беше този метод, дали не беше за по-големи дечица (въпреки, че той разглежда общо периода от първите стъпки до ранно юношество и би трябвало за нашите фъстъци да се отнася), книгата ми е в сестра ми  и не мога да проверя
Силве, сетих се, че съм го чувала това за плодовата киселина, но също съм чувала, че абълките са полезни за здрави зъби Grinning

# 17
  • sf
  • Мнения: 10 156
А този .Додсън включва ли предположение,че ако използваш втория вариант детето може да те ухапе отново, за да ти го върне и така ще си се хапете безкрай? Някои теории в книгите са абсолютно безумни- това го разбираш като се сблъскаш с действителността на площадката

# 18
  • София
  • Мнения: 3 524
хелоу
марти целуни никола от нас, , аз направо потънах  Blush но ще се реванширам Hug милия, стреснал се е от колите ли? няма страпно малка мишка Hug, а той и кокото така, а м@яConfusedинтересно, на коко много му хареса да се вози с една кола на едно детенце в парка а втория път като седна нададе страшен вой и се уплаши. съшото се отнася и за тези триколките- 1вия път му хареса, а после само искаше да се доближи но не и да се качи Rolling Eyes
честита последна месечинка на дели!  bouquet
честити зъбчета на всички на които са излезнали още малки бисерчета  bouquet
коко е луднал да ме обикаля тази мишка и не ми дава секунда без него та едва пиша общо взето.

исках още вчера да се похваля че му купихме нов стол за кола и столче за хранене за път. и двете са phil&teds, много са удобни и от хубава материя, а и много ни ги похвалиха Peace остава сега и да ги пробваме де Laughing

хубави разходки, ние днес ще отидем до борисовата градина, ако майка ми ни закара, че ицо е цял ден на работа и така Peace

# 19
  • Мнения: 98
Здравейте.
Ние зъбчетата ги търкаме сутрин и вечер от няколко дни. Голям купон е, на Сашко много му харесва. Не знам колко качествено успявам да ги измия, но се надявам да е по-добре от нищо, а и да създаваме навици. Естествено, всичката паста се нагълтва, но се надявам това да не е проблем. Иначе на нас май ни избива 9-тото зъбче - кътник  ooooh!

# 20
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Здравейте ,
малко отгоре-отгоре ви прочетох , щото ми мрънкотят тука ,
Пожелавам на заминаващите приятно прекарване ,
на месечковците да са живи и здрави ,
а на Ками и Ева весел празник днес !
Аз четох , пак в книгата на Додсън , че децата на тази възраст не изпитват нужда да си играят с други деца , нямат социално съзнание или там както се казва , те възприемат другите деца като играчки.А както знаите играчките се мачкат , дърпат и им се вика , та нормално е , като поотраснат ще почнат да си играят както трябва с другите.
Айде да бягам , до понеделник.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Ели, я разкажи за столчето за кола, каква му е цената, от къде, има ли легнало положение, което да доближава това на кошницата, щото Ивчо все спи в колата  Rolling Eyes

А как се казва тази книга че ме заинтригувахте?

А този .Додсън включва ли предположение,че ако използваш втория вариант детето може да те ухапе отново, за да ти го върне и така ще си се хапете безкрай? Някои теории в книгите са абсолютно безумни- това го разбираш като се сблъскаш с действителността на площадката
Донси, много вярно  Peace На отпускарите приятно отпочиване  Hug

Честито на кой каквото има за честитене, че зверо не ме оставя спокойно за малко   bouquet

Рени дано не са сериозни нещата  Hug
Айде че плажа зове  Joy

# 22
  • Мнения: 384
Приятно изкарване на всички морски!  Hug Нямам търпение,сънувам морето вече!Позитивно съм настроена,макар че незнам как ще се справя с двамата сама по плажа,на заведенията и нощем.
Честито на всички месечинковци и празнуващи!
А Никола вече взе да танцува на музика,хваща се за нещо и се клати усмихнат в такта.Те сега почват да танцуват и са много смешни.
Аз с каката съм имала проблем с незачитането и на авторитети,в смисъл бунтува се срещу всеки който е по-голям,по-силен и й налаганещо.Веднъж удари с пръчка приятелката ми щото тя й се скара да остави въпросната пръчка.Тя приятелката ми детска учителка и много внимателно,педагогически го направи.Така се вбесих че взех пръчката и я ударих така както тя удря.Мисля,че имаше ефект.Трябва да си строг от време на време според детето.На мене това ми куца малко,но не може да се радваш на детето си какво е дивичко като виждаш че не постъпва правилно.Има баби и майки дето каквато и простотия да направи тяхното,то е един малък бог и други деца едва ли не освен тяхното няма.Виждала съм баба да реве с внучето,щото го били ударили,а то не беше съвсем така.Всеки е склонен да оправдава своето.Аз все още се уча и имам доста проблеми,щото Надина и дъщерята на моята приятелка Клара са супер различни и не се разбират.Трудно ни е да запазим приятелството си,но заради децата нетрябва възрастните да се карат и разделят!  PeaceЛМ

# 23
  • Мнения: 329
Шушонче,с този плаж прекаляваш  Laughing Hug
Аз се захващам с къщната работа ,след като изпратих Ева и баща й на разходка.
Били,Марти  Hug,трудно ще се справя ,защото тя и без друго е много вироглава,но смятам че трябва да съм по-строга и ще имам успех,засега незнам ,но по натам когато започне повече да разбира  LaughingСега замо казвам "не",ама с по-рязък тон,все едно стряскаш ,иначе не чува "не-то"
Ели,давай снимки на покупките и това столче за хранене също ми изглежда интересно  Thinking
Ева като че ли не се плаши от нищо,онзи ден баща й ряза една врата със циркуляр и тя беше плътно до изхода да гледа Rolling Eyes,обича прахосмукачката,пасатора,сешоара.Сега се сещам че единствено от подвижният душ се страхува Mr. Green
Хайде че работа ме чака

# 24
  • Мнения: 502
  Здравейте момичета!Ще седна да ви изчета,че много сте изписали.Докато бебо спи!Хубав ден от мен!Завиждам на всички заминаващи на морето! Laughing

# 25
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Аз ... такова , изчистих , сготвих и пак тука , Тедо спи , днеска не ще да яде , това аз за пръв път го виждам , да видим дали само приказки съм смела или ще удържа да не го гоня с манджата.
Тедо танцува отдавна , само си вдига ръцете и ги върти , винаги като чуе музика.Онзи ден на едно кафе на съседната маса хората си пуснаха някаква чалга на телефона и нашия вдигна ръцете.
Яна , напълно съм съгласна с теб , да не си мислите че съм от ония дето до 8-ми клас на детето викат остави го , то е малко и не разбира.Разбират диванетата и то много добре , мисълта ми беше , че за да решим как да ги възпитаваме трябва да знаем какво се върти в малките им главици.А на мен понякога ми е трудно да разбера.
Шушонче , книгата е "Изкуството да бъдеш родител" , на мен много ми хареса стила на автора , доста неща си обясних , някои не ги приемам и хич и няма да им обърна внимание , ама ще си купя и другата му книга , нещо за дисциплина беше.То и тая я купих след като веднъж вие тука я обсъждахте и ме заинтригува.

# 26
  • sf
  • Мнения: 10 156
Кико разсипа един пакет солети в детската, стъпка половината и сега седи в средата на кочинката и си хапва парченца. Айде сега някой автор на някоя книга да ми каже да го набия или да седна с него да ям солети  Joy нещо съм се разлигавила, още не съм започнала да събирам багаж, а в 17ч имаме среща с едни приятели, та ако дотогава не го събера, хич няма и да си лягам довечера  Confused

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Ками  Mr. Green  Hug

Били за тази  ли става въпрос, имам ел. изданието, но все я прескачам, ще взема да я прочета  Thinking

Ивчо и той почна от скоро да маха с ръцете като чуе музика  hahaha Иначе страх няма от нищо май  Thinking работещата прахосмукачка е нещото което най го забавлява. Докато аз се опитвам да изчистя той ми я тика във всевъзможни краища на стаята. Абе с каквото и да започна да шумя и той там да види да пипне. Днес се уплаши от едно кученце обаче (няма да казвам къде че Ками се дразни  Mr. Green). То го залая щото му се радваше и Ивчо като подскочи, а беше в ръцете ми, и се разрева.  ooooh!

Айде бай, героите ще почиват  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 568
Честита последна месечинка на Дели!  Hug Да е все така чаровен и послушен.

Аз ухапах веднъж така София  Embarassed, след като месеци наред й казвах "не" със строг тон. Хапането не се повтори. Съгласна съм с теб, Яна. Трябва по-твърда ръка понякога. и Софи е труден характер и обясненията не винаги вършат работа. Вече по-взе да се слуша де, но все пак е и по-голяма. Като гледам Ири каква е темпераментна...  ooooh! Голяма борба за надмощие ще бъде.

И Ири е голяма танцьорка и тя вдига въцете и ги върти в китките, все едно играе кючек  Mr. Green

Момичета, много съм развълнувана и щастлива. Днес разбрах, че моя приятелка чака бебе през зимата след 13 години опити да забременее.  newsm44 Много се радвам, цял ден си се смея самичка. Дай Боже всичко да й баде наред.  Praynig

# 29
  • Мнения: 73
Здравейте  Hug

Благодаря за споделеното от вас за агресията. Явно трябва да поема твърд курс на поведение спрямо някои "заигравки" на Гери. Пък било то и ухапване от моя страна, ако продължава да не разбира от дума. Все пак това го предлага психолог, който е написал книга въз основа на не един или два подобни случаи  Peace А иначе е ясно, че всеки решава сам за себе си каква тактика да избере.
Иначе я пускам да си играе с други деца от сравнително скоро, всъщност откакто проходи, за да може да се социализира преди яслата наесен. Може би сега чувства някаква сила, увереност от това, че става по-независима като ходи, знам ли...Наистина се надявам да отмине скоро  Hug

За страха - последните дни Гери я е страх от кухнята  Rolling Eyes когато сме там се вкопчва в крака ми е започва яко да мрънка. Още не мога да си обясня от какво точно там.

Честити месечинки   bouquet
На заминаващите на почивка пожелавам лек път, хубаво време и весело изкарване  Hug

Герка, а на твоята приятелка пожелавам сладко и здравичко бебенце, когато му дойде времето  Hug
Били, много ти е готина мацката на аватара  Grinning

Последна редакция: сб, 21 юни 2008, 20:22 от Gerundi

Общи условия

Активация на акаунт