ХЕМОРОИДИ И КЪРМЕНЕ

  • 23 389
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 121
Аз също съм против употребата на чай от сена  Naughty
В родилния дом след раждането понеже имах проблеми с тоалетната, акушерката ми каза да си взема шоколадче за разхлабване..... Цяла нощ Стефан не спа и коремчето ми пукаше-голям рев падна чак до сутринта #Crazy #Crazy Така че никакви билки за разхлабване докато бебчето е на кърма Naughty
Освен сините сливи, крушите и овесените ядки, разхлабващо действие имат:
- лъжица мед(домашен), разтворен в чаша топла вода
- сладко от рози.
Това съм го пробвала и мога да споделя, че не оказа въздействие върху беболинчо Peace

# 16
  • Мнения: 139
И аз имах подобен проблем.Моят се поприбра малко след раждането ,но от време на време ми кърви по малко .Аз го мия със студена вода и когато много ме боли си правя отвара от смрадлика и се оправя,ако проблемът много те тормози се консултирай и с лекар Hug Peace

# 17
Аз не казвам,че Сена трябва да се пие постоянно,но на мен лично много ми помогна.А относно кърменето - моят син е на 10 месеца.До шест месеца беше само на кърма ,не пиеше даже и вода .В момента продължаваме да се кърмим не само сутрин и вечер,слагам кърма даже и в безмлечни каши.Не съм усетила бебето да има по-силни колики след консумацията на чай и каквито и да е други проблеми.Жената която ми каза за чая ,ми каза че и го е препоръчала нейната лекарка

# 18
  • Мнения: 121
 По повод мнението на въпросната лекарка, мога само да кажа - колкото лекари-толкова мнения може да чуе човек Rolling Eyes
Не искам да споря с теб sofiast, на мен също ми препоръча акушерката в болницата въпросното билково шоколадче. Но просто споделям, че се отрази изключително зле на бебо... Е вярно - на мен ми подейства, но за негова сметка. И сега още ме е яд като се сетя...
От педиатърката, която посещавам зная, че не бива да пия билки, т.к. преминават в кърмата и оказват същото въздействие върху бебето. Когато билката е с разхлабващо действие- тя повлиява разхлабващо и на детето- логично е .
Въпрос на избор е дали да следваме препоръките или не! Sunglasses В крайна сметка всеки сам поема отговорността и си носи последствията от свото действие или бездействие !

# 19
  • Мнения: 3 743
За запека: И аз се присъединявам към съвета за домашен пчелен мед в чаша топла вода. Най-добър ефект има сутрин на гладно, и по възможност по едно и също време.  Peace
За хемороида: и аз имам, поприбра се с Прокто Гливенол, но още не е скрил напълно, а вече 14 дни мажа Tired

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Още нещо, което е безвредно, полезно (доставя витамини от В-групата и други полезни вещества) и действа чудесно за запека, без да пречи на бебето - пшенични или овесени ТРИЦИ, не ядки Laughing Те са фибри и регулират бързо запека. Трябва да се приемат с много течности.
Има и специални фибри по аптеките, но са доста по-скъпи - те също могат да се ползват при кърмене.
Ако проблемът със запека е хроничен, помага и няколко месеца терапия с пробиотици - те не пречат на кърменето, даже са полезни и за бебетата.

# 21
  • Мнения: 1 531
нещо,което се сетих сега - значително облекчава положението да сложиш вазелин/маз непосредствено преди изхождане... така ад се каже,да омазни ситуацията Peace

# 22
  • Мнения: 121
Gali80, аз също използвам Прокто Гливенол, но си взех свещички. До момента съм използвала само 2, но съм много доволна. Болката изчезна и почти се прибра тоя гад  Twisted Evil.
Имам още 3 свщички дано да "оправят пожението" Praynig Laughing Laughing

# 23
  • Мнения: 3 743
Hiksita, аз съм дала краен срок на моя хемороид до края на тази седмица Joy, ако не се е прибрал ще търся други решения. Сподели, ако победиш в битката се прибере напълно "това нещо" Hug

# 24
Момичета меда не е ли алерген?Могем ли да го ядем докато кърмим?
Днес забравих да си изям сутринта ядките и беше ад в 00 Whistling
П.С.Не яжте люто Crazyужаснооооооооо е.......А толкова обичам....И праши не бива да носим...пак се възвъщат гадините ooooh!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 269
Момичета меда не е ли алерген?Могем ли да го ядем докато кърмим?
Днес забравих да си изям сутринта ядките и беше ад в 00 Whistling
П.С.Не яжте люто Crazyужаснооооооооо е.......А толкова обичам....И праши не бива да носим...пак се възвъщат гадините ooooh!

Ми за меда мисля, че не трябва да се дава на бебето, а от 1 лъжица за теб едва ли може да има проблем (поне при нас не е имало, мед в чаша топла вода сутрин на гладно ме спасяваше по време на бременността, сега дествам с мюсли и най-вече овесени трици).

# 26
  • Мнения: 65
Още един крем, който при всички, хора, на които съм го препоръчала е имал супер добър ефект: doloproct
За запека - дуфалак, напълно съвсестим с кърменето, сто процента естествен

# 27
  • София
  • Мнения: 6 269
Още един крем, който при всички, хора, на които съм го препоръчала е имал супер добър ефект: doloproct
За запека - дуфалак, напълно съвсестим с кърменето, сто процента естествен


На мен този крем не ми подейства толкова добре. Нито пък 2 шишенца Дуфалак Sad

# 28
  • Мнения: 835
Аз също кърмих и след раждането имах хемороид. УНИЩОЖИХ го за 2 дни с Антифлегмин-ветеринарен препарат.Малко е гадно веднага като го намажеш, но ефекта е страхотен.Горещо ти го препоръчвам.

# 29
  • Мнения: 121
мармашотка я дай малко повече инфо за тоя цяр....Антифлегмин?
А и още нещо - твоето хемероидче бебе ли беше, новоизлюпеничко след раждането или поотраснало досадниче...? Питам щото моите са вече в предпенсионна възраст, ама не се дават лесно- не им се мре на гадините....Ама няма да им се дам, щото съм инат и ще ги моря до последно... smile3508

Общи условия

Активация на акаунт