Имали ли сте проблем с това...?- на 3г. и не иска да си сваля чорапките

  • 1 755
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Още сме в същия период.Купих и красиви чехлички и и показах /то е няколко пъти казвано де/как мама и тати обуват чехличките боси или направо си ходим боси.От вчера в къщи се събува,но днес при баба си пак не е дала да я събуят.Уж тръгнахме без чорапи,но тя преровила раничката и си намерила.

# 16
  • Мнения: 4 915
Ще премине.

Пък може и въобще да не й слагаш чорапи сутрин, когато я обличаш.  Wink Ние сме ги архивирали чорапите за есента.  Laughing

# 17
  • Мнения: 606
Дъщеря ми е на 3г. и не иска да си сваля чорапките.
Марти е на почти 4 и си докопа зимните ботуши. Познай каква тема бих пуснал на твое място.  hahaha

# 18
# 19
  • Мнения: 1 311
Много ми е познато.  Миналото лято изживяхме същото. Било му студено - при 40 градуса навън  Embarassed Чорапите се събуваха вечер преди баня и бяха първото нещо, което се обуваше като излезе оттам. Същия проблем бяха късите ръкави и късите панталонки. Да не говорим за титаничната борба, която водихме за да не ходи с бяла тениска отдолу и шарена с картинка отгоре. "Ми на мен ми е студено" беше железния отговор при описаните ситуации.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 616
 За такива неща не се притеснявам - синът ми ходи бос, само да се стопли малко и вече не иска чорапи. Но при малката е по - различно. Не обича да и боцка на краката, пробвахме се 2 дни със сандалки на босо, но първо че и станаха ранички навсякъде където се опира сандала (така сме и с чехли и сандали и въобще всякакъв вид обувка), второ като влезе в пясъчника и се почва едно пищене, че има "пасън" и да си чистим краката. Проблема го решихме като СЛАГАМЕ чорапки. Скапаха ми се в яслата, че било топло и щяла да се поти - ами по-добре изпотена отколкото с рани. В къщи също и е по-удобно с чорапки да си ходи.
Може и на твоето хлапе да му е нещо некомфортно и затова да си държи на чорапите. А ако вечер не се поти - може крачетата му да са по-хладни и така да и е по-добре  Peace

# 21
  • Мнения: 1 447
Дано да е просто период който ще отмине защото братовчедка ми от малка искаше винаги да спи с чорапи и никой не можеше да и ги свали.Имаше си специални чорапки за спане.В момента е 23 годишна,омъжена и продължава всяка вечер да си спи с чорапи.Само не ме питайте и лятото дали спи с тях,защото не знам не съм я питала.неудобно ми е

# 22
  • Мнения: 768
 Минахме точно през същото. Тук криво-ляво се търпеше, но на морето с чорапи по плажа....носех по два чифта и сменях, защото наставаше кански писък и рев, ако се опитаме да го оставим бос. Веднъж в най-голямата жега, всичко живо голо и босо, мъжът ми му ги свали насила, накара му се и вика "покажи ми само един човек с чорапи и веднага ти ги давам" и хоп - точно пред нас момиченце с чорапки....Това беше, спряхме борбата и след време проблемът сам си отшумя.

# 23
  • Мнения: 377
Споко! Просто са смешници! Моят син не даваше да му обувам къси панталонки посред лято. Дърпаше крачолите надолу и ревеше. Искаше си дълги! Е, мина му! Само трябва да ги изчакаш сами да "вземат решение"!

# 24
  • Мнения: 6 461
Точно проблем с чорапите сме нямали ,но до скоро Пламен обикаляше с якето из къщи.
И другото което наблюдавам при него е ,че иска в къщи да е облечен с дрешките за излизане.
С Тошко съм нямала такъв проблем.

# 25
  • Мнения: 2 124
За такива неща не се притеснявам - синът ми ходи бос, само да се стопли малко и вече не иска чорапи. Но при малката е по - различно. Не обича да и боцка на краката, пробвахме се 2 дни със сандалки на босо, но първо че и станаха ранички навсякъде където се опира сандала (така сме и с чехли и сандали и въобще всякакъв вид обувка), второ като влезе в пясъчника и се почва едно пищене, че има "пасън" и да си чистим краката. Проблема го решихме като СЛАГАМЕ чорапки. Скапаха ми се в яслата, че било топло и щяла да се поти - ами по-добре изпотена отколкото с рани. В къщи също и е по-удобно с чорапки да си ходи.
Може и на твоето хлапе да му е нещо некомфортно и затова да си държи на чорапите. А ако вечер не се поти - може крачетата му да са по-хладни и така да и е по-добре  Peace

Моята също не позволява да я обувам на босо, иначе вкъщи си е босичка, но понякога решава, че иска чорапи и е много настоятелна - снощи държеше и аз да си обуя. Ония ден искаше да спи на обед с боди с дълъг ръкав.
Аз лично зимата също спя с чорапи, нищо че на доста хора им е смешно, но боса ли съм изобщо не мога да заспя, защото не ми се стоплят краката.

И освен удобството (описано по-горе в цитата) което за всеки е различно нещо (междудругото няма нищо станно в това на плажа детето да е с чорапи - аз даже умишлено вземам за всеки случай, защото пясъкът понякога е така нажежен, че едва се издържа, а какво остава за нежната детска кожа), или прищевките на възрастта, евентуално може да има и друга причина -   когато бях в детската градина, веднъж преди да си легнем за обед, едно момченце направи някакъв коментар за краката ми - О, царят и царицата излизат на разходка!- аз толкова се засегнах, че до 1ви клас си криех краката, когато си лягахме - първо се завивах, после се събувах, анлогично и обуването ставаше под чаршафите. детска работа Wink

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 21:51 от speranzza

# 26
  • Мнения: 2 978
Скоро ще стане на 4г и все още мрънка за чорапите....на периоди е обаче.

В къщи когато сме,  сама се усеща, че и е топло и ги сваля, ноо на вън без чорапи, не и не Naughty Simple Smile
Опитвам се да обяснявам, после я оставям...мисля, че ще мине.

Чорапите не ме притесняват, но блузите с дълъг ръкав лятото и потниците зимата, ме побъркваха Crazy

Общи условия

Активация на акаунт