Лаптоп от Щатите?

  • 4 490
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 801
По-изгодно ли е пазаруването на лаптопи от САЩ и Дубай newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 44 120
Да, ако има кой да го донесе Simple Smile

# 17
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 801
По-изгодно ли е пазаруването на лаптопи от САЩ и Дубай newsm78
Да, ако има кой да го донесе Simple Smile

То това е ясно, в какво се изразява тази изгодност? Цената с колко е по-добра? Някакъв пример

# 18
  • Мнения: 4 784
Miriel , Accer Aspire 6920 G - 1400 долара от Дубай.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=182209&photo=62
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=182209&photo=63
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=182209&photo=64
Тук в Бг не съм сигурна, но около 1900 лв без ддс май беше и то с по - ниски параметри.

# 19
  • Мнения: 48


Понеже пратката ти ще е скъпа, предполагам че би искала да я застраховаш. Като го направиш, ще трябва тук да платиш ДДС, мито май няма за компютъри. Номера с подаръци не минават, всичко >45 евро по закон се обмитява, освен ако не е мостра. Така че прецени, дали  си струва да го пращаш тук.

Разбрах, че в митницата стока обявена като електроника, се обменя сто на сто.! При тези обстоятелства, изпращането на лаптоп се обезмисля.
А по пощата, в никакъв случай, както е казала и Eve .

# 20
  • Мнения: 87
 Моят съвет е задължително покупката да стане на 2ри септември. Тогава е Labour day и само за деня имат страхотни намаления. Аз си купих лаптоп, намален от 800 на 500 долара. Беше с промоция тип Mail-in Rebate, което означава, че плащаш 800 долара, даваш си адреса и до два месеца ти пращат чек за 300 долара. Но щом имаш човек, който е там- значи няма никакъв проблем. Следи сайтовете на Circiut City и Office Depot.
Иначе най-добре отиди в района на Централна автогара, на ул. Козлодуй, където е митницата има много агенции. Посъветвай се с тях какъв е най-добрия вариант да ти изпрати лаптопа. Защото знам, че има някакви опции за хора, които напр. са живяли дълго в чужбина и се връщат с материалните си придобивки да не плащат мито...или поне по-малка ставка.
На мен няколко пъти вече ми пращат разни дреболийки от Щатите, камера за лаптопа, мишка...и не съм плащала мито, идват си по пощата, но са прекалено малки за сравнение, на лаптопа няма да му се размина.

# 21
  • Мнения: 852
При мен стана  лесничко,защото братовчедка ми ми донесе от щатите лаптоп.
Цената беше от някаква промоция,доста е добър и струваше само 500 долара.Донесе го лично миналата седмица.Само за инфо два модела по стар тук в Бя струва 900 лв.

# 22
  • Мнения: 48
При мен стана  лесничко,защото братовчедка ми ми донесе от щатите лаптоп.
Цената беше от някаква промоция,доста е добър и струваше само 500 долара.Донесе го лично миналата седмица.Само за инфо два модела по стар тук в Бя струва 900 лв.
E кво излиза тогава, че ние българите сме по-богати от американците за да си купуваме скъпи телефони, скъпи лаптопи с нашите мизерни заплати, спрямо техните.......

Благодаря ти Nya , за този вариант изобщо не се бях сещала Hugще се възползвам от съвета ти.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 120
При мен стана  лесничко,защото братовчедка ми ми донесе от щатите лаптоп.
Цената беше от някаква промоция,доста е добър и струваше само 500 долара.Донесе го лично миналата седмица.Само за инфо два модела по стар тук в Бя струва 900 лв.
E кво излиза тогава, че ние българите сме по-богати от американците за да си купуваме скъпи телефони, скъпи лаптопи с нашите мизерни заплати, спрямо техните.......



Там всичко е така. И с фотоапаратите и МРЗ плейъри и ГСМ-та и дрехи и играчки и колички за бебета и кво ли още не....всичко е два-три пъти по-евтино. Особено американските неща...
Общо взето каквото в европа е една цена в евро в щатите е същата в долари....а ние тук сме най-зле...Wink Може би това не е така само с най-най-най-новите модели...точно като излязат някои техники държат що-годе една цена...но там много бързо падат цените, почват разни намаления и др оферти и така.....
А има и друго - качеството , което е за щатите, няма почти нищо общо с това тук....за повечето неща....

Miriel - харесай си един модел и се поразтърси..аз лично от лаптопи не се интересувам особено...

# 24
  • Мнения: 2 386
Мейл ин рибейти има не само на Лейбър Дей, a целогодишно. Най-много намаления (уж) има на Black Friday по Thanksgiving. Освен магазините, посочени от Ния, следи и офертите в Staples.

Общи условия

Активация на акаунт