Ха такааа.....Залъгалките причиняват ....

  • 1 361
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Дъщеря ми я ползваше от края на първия месец някъде докъм 7-8-месечната си възраст, когато повече не прояви никакъв интерес към нея и определено си искаше циците.

Точно на същата възраст някъде големият ми син се отказа от пръстчето. Като гледам брат му върви по същия път. Доскоро заспиваше смучейки палеца си, а ако го кърмя непосредствено преди лягане, съвсем безцеремонно пускаше цицата, лапаше палеца и се обръщаше на другата страна. Все по-често обаче предпочита да заспива на гърдата.

Относно проговарянето, ние пък може да служим в подкрепа на тезата, че дълго кърмените деца, т.е. пристрастените кърмачета, чиито уста са били запушвани с цици  Mr. Green, започват да говорят по-късно. Синът ми реално проговори преди около месец. Преди това казваше само откъслечни думи, при това доста ограничени на брой. В интерес на истината смятам, че нито цици, нито пръст или залъгалка са фактори, оказващи влияние върху възрастта на проговаряне.

# 16
  • Мнения: 2 132
И аз не съм съгласна с част от изказванията. Моето дете спи при мен, кърми се когато поиска, успокоява се и се приспива пак с цицата,не я оставям да плаче, но обича и да си смуче пръстите(не  е ползвала биберони и не е пила от шише). От известно време си открива ръцете и ги гледа с интерес и естествено ги пъха в устата. Още не гукаме много, което си е показател че това е нещо индивидуално, а не се влияе от биберони и т.н. И на мен ми се е случвало да се приспиваме с гърдата и тя да се опитва да си мушка пръстите. Или пък пуска гърдата в полусън и се доприспива с пръстите. И изобщо не виждам как това , че си смучи пръстите е знак , че детето няма телесен контакт с мен.

# 17
  • София
  • Мнения: 137
Хайде и аз да се изкажа по спора. Бебетата са в т. нар. "орална фаза" и си създават удоволствие като смучат- ръце, биберон, и най- вече гърдата на мама. Ако се научат да смучат палец, ръка, крак или нещо свое развиват способността си да се самоутешават- нещо позитивно, според мен. Според научни изследвания в областта на психиатрията травмата от липсата на удоволствие при недостиг на сукане /на биберон, цица, ръка и тн/ е по- голяма от борбата с навика в по- късна възраст. Колкото до несигурността- всеки, който е роден я изпитва, защото с раждането всички се чувстваме ужасно отхвърлени от мама и от най- хубавото място на света- утробата. Родените вагинално деца са още по- несигурни и плашливи поради тежкия и мъчителен процес на преминаване през родовия канал. Всичко това е съвсем нормално и няма нещо притеснително в него, поне според мен.
Това съм учила аз. А като майка мога да кажа, че е физически и психически невъзможно да сме перфектни родители и да предпазим дечицата си от всичко. Онова, от което не успеем да ги предпазим ще ги провокира да развиват независимост и самостоятелност.
Лично аз не намирам, че умението на детето ми да спи в леглото си е липса на любов. Все пак, ние подготвяме децата да се справят с лека- полека с живота, а не да имитираме утробата си докато пораснат достатъчно, за да понесат истината, защото те никога няма да са достатъчно големи за нея. А и известна самостоятелност на бебето ще позволи на мама да има малко време за себе си и да не изперка от 24 часови дежурства. Аз също смятам, че немските възпитателни методи като оставяне на бебето в самостоятелна стая от раждането и тн не са много топло посрещане в живота, но и другата крайност също не ми се струва здравословна.
Но най- голямата истина за мен е, че всеки човек си ма своя истина за нещата и няма универсални рецепти не само за гледането на деца, но за каквото и да е. И Слава Богу. Лека ви нощ и само позитивни емоции през новата седмица.  bouquet
  202uu newsm10

# 18
  • Мнения: 553
като споменах проговарянето визирах по-скоро онези 1-2 годишни сладури които просто си стоят с бибата в устата каквото и да правят, а има доста такива ако се огледате  Simple Smile по градинките.
и принципно има разлика между "запушването на устата с цица" и с биберон. защото първото хич да не е, предполага гушнато в мама, с гръб към всичко интересно ставащо наоколо и нещата си намират естествения баланс. детето трябва да балансира между удоволствието да суче и любопитството към стващото наоколо. а при бибата този избор не сттои презд детето и то може да си с нея в седи в устата и докато прави повечето неща и затова неусетно се пристрастяват към нея някои деца и затова е толкова късно и трудно отказването от бибата. защото няма по-голямо изкушение което да ги накара да избират и да се откажат от нея заради него...
това си е мое мнение или по-скоро разсъждение само споделям, не държа някой или всички да са съгласни с мен.
и изрично 2 пъти подчертах че аз проблем с биби не съм имала, което от една страна може да показва че съм на прав път, но също толкова - че прост имама късмет да не съм се сблъскала с исниския проблем и затова да го подценявам

хйде да не се караме за такива неща. мнението е нещ което може да се промени с времете, няма нужда да вадиме тежката артилерия за да го защитаваме 

# 19
  • София
  • Мнения: 346
Големият ми син беше без залъгалка, с много чести ушни инфекции и доста мълчалив. Малкият си отрасна със залъгалка , без ушни инфекции и не можеш да му затвориш устата  Laughing . Ама коя съм аз , че да оборвам научни светила  Hug

# 20
  • Мнения: 121
Напълно подкрепям мнението, изказано от само за снимка и също като Ariana мога да споделя, че големият ми син израстна без залъгалка, без да си смуче пръстчетата, но с много чести ушни инфекции(продължаващи и до сега Sad) и проговори късно. В следствие на къса юздичка( най- вероятно) дори сега не изговаря думите правилно. Така че няма да обобщавам всеки може да си направи извод доколко оказва влияние (не)смучкането на биба върху ушните инфекции и проговарянето....
За бебко искам само да добавя, че също не смуче биберон, но много настойчиво си лапа ръчичките. И това не е 100% съм убедена от липса на внимание, нито от глад , нито от там някакви си други тъпизми...., а това си е рефлекс... Когато бе на 1 седмица педиатърката се смая колко силен сукателен рефлекс има детето.... Това само може да ме радва, т.к. нямаме проблеми със сукането!!!
 Joy Joy Joy Joy
А вярвам, че това е навик, който изчезва след определен период- като за всяко дете той е различен.... . И по- добре да не изказваме мнения кой как да ( не ) си гледа детето, защото коя майка не желае най- доброто за детето си..?
Такаа гедам, че и аз като повечето мами преди мен много се отплеснах от основната тема, която бе, че "Бибероните-залъгалки предизвикват ушни инфекции" newsm78 Thinking

Общи условия

Активация на акаунт