В една стая с бебето

  • 3 807
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Откакто се е родило детето, живеем в една стая с нея. Тесничко е, но има място и за спалня, и за  детско легло, и за тв, и за компютър. Намира се място за всичко, като живееш в гарсониера ти се налага.

# 16
  • Мнения: 1 896
Нашето бебе си няма легло и е много щастливо от този факт. Grinning Спи при мама и татко, леглото е голямо. Батко й имаше креватче, когато беше бебе, но единственият удобен начин за мен, за да не ставам нощем, беше да долепя неговото легло до нашето и да махна преградата помежду ни. А и просто сме привърженици на съвместния сън с бебето, който се препоръчва и от лекари и консултанти по кърмене.
Баткото сега спи в отделна стая, въпреки че беше свикнал да е на една ръка разстояние от мен. След раждането на бебето сам поиска да се отдели, защото в началото тя го будеше и него нощем. Сега никой не може да го накара да спи при нас.

# 17
  • Мнения: 4 753
Най-важното е да се избегнат прозорците, за да не става течение и да се проветрява... Иначе бебешкото креватче не сме го долепили до спалнята, за да имам място да минавам, пък и на него имаме чекмеджета, но е на една ръка разстояние и достигам бебето без да ставам... Това за мен е по-добрият вариант, защото стаята е малка...  Peace

# 18
  • Мнения: 1 691
Долепили сме креватчето до вътрешната стена далече от прозореза, но от моята страна на леглото, че да ми е наблизо. Пак се налага да ставам 1-2 пъти през нощта, но е отскоро, защото допреди няколко месеца той си спеше на нашето легло.
Имаме и телевизор и компютър в стаята, но той не е пристрастен към тях (засега). Вечер се заглежда в телевизора откакто поотрасна, но едва ли за повече от 15-20 минути (общо за цялата вечер).

# 19
  • Мнения: 1 745
При нас пък леглото на бебка не е долепено до спалнята,перпендикулярно е,но това не ми е било проблем никога. NaughtyТака или иначе трябва да ставам като се разплаче,а аз направо си я взимам при мен и така.Вкъщи много настояваха да е долепено,но нямаше как,а и аз нали съм инат,не пожелах.Както прецениш,така си подреди.Моята спалня е отрупана с играчки и е почти като детска стая. Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 1 175
Ние също дълго умувахме как да подредим мебелите,така че хем да се сместим тримата,хем да имаме всичко нужно подръка  Rolling Eyes  Нямам снимка,но горе-долу измислихме следното-гардеробът и скринът са на едната стена.
Спалнята е по средата,като от едната и страна(откъм прозореца) сме сложили двете нощни шкафчета едно върху друго(вече приличат и те на скрин),а от другата страна е детското креватче.Не е долепено до спалнята,все пак трябва да има къде да минаваме.Други мебели няма,също и ненужни вещи,така ни е доста удобно  Peace

# 21
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Нашата спалня е доста голяма, така че май няма да съм ти полезна  newsm78. Общо взето сме разположени така: гардероба на стената зад вратата, срещу него е спалнята а от моята страна е детското креватче, никога не съм го долепяла до моето легло, защото не съм смятала за нужно да се въргаляме всички заедно с две думи всеки да си знае мястото за спане. Други неща освен огромна купчина играчки нямаме.
Успех в подредбата   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 39 771
Аз правих разместване в детската. Детското легло сложих под прозореца. В момента в стаята има два матрака, на които спим аз и мъж ми. Дияна отказа да спи в детската и спи на нашето легло. Мисля когато минат коликите на Алекс да преместя кака му в детската.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
За щастие не ми се е налагало да организирам подобно нещо, бебето си има стая, но ако се налагаше, вероятно бих приспособила "подвижна стена" - параван, завеса, нещо подобно, което да го отдели поне визуално, така че да си мисли, че си има свое място.

# 24
  • Мнения: 19 303
А защо му е на бебето да гледа към телевизора? Само си усложнявате живота.
Аз не искам да гледа към телевизора.За това и написах, че това е от нещата, които искам да избегна  Peace
Объркала си предния си пост и затова си помислих, че искаш да гледа към тв-то.

# 25
  • Мнения: 835
Една идея - ако ви е много тясно в началото докато е още малко може да спи в коша на количката.Така ще ти заема малко място и ще може да прецениш в последствие к,во ще ти е удобно.

# 26
  • Мнения: 553
докато беше съвсем малък ме беше страх да не го затиснем или да го завием през глава с нашето одеало на леглото и преместихме спалнята да е опряна от мойта страна до стената и сложихме дюшечето на нея до стената.може да се закачат халкички на стената за да се връзва на тях обиколника, на "Г"да не е голо. Така като е едно ниво по-нависоко и по-нагоре, на нивото на главите ни бях спокойна, а и се отвори място за шкафчето с дрешките му.

# 27
  • Мнения: 52
Ние също спим в една стая с бебка.Леглото е отдалечено от нашето ,но това не ми представлява трудност,защото тя през ноща не се буди и не ставам. Peace 

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
Поразместихме малко, изнесохме компютъра в хола, махнане някои неща и се намери място за креватчето. Simple Smile Още спи при нас, макар че мислим есента да го отделим в негова си стая.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт