Афти и висока темература?

  • 58 889
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 097
На мъж ми от време на време през зимата му излизат афти и от него знам,колко е неприятно и колко много боли. SadГорките дечица.
Преслава спря да вдига Т.Днес за първи път си хапна пилешка супичка,иначе карахме само на бисквитки,солетки и вода.
Вчера се опитах да и дам мед със сода,но явно не и хареса никак....напъна се и повърна водичката,която беше изпила преди това.По-принцип тя не пие никакви лекарства и трудно я убеждавам да го направи за разлика от батко и.

При Боби,нещата все още са едни никакви.Хапва по малко през деня,колкото да не е без хич и пие водичка.Температура снощи последно вдигна 40 градуса и то изведнъж.Както му няма нищо,ахва,че го боли главичка,пипам цялото гори. Shocked
Той поне пие милият всякакви илачи и снощи му дадох мед със сода.Мръщи се ама трае.

Нати,и двамата имаха лош дъх.При Преслава вече изчезна но при Боби все още не.Детето и то се усеща,и непрекъснато иска да мие зъбките,но пък после казва,че му щипело от пастата и церим лошият дъх със бонбони теменужки. Rolling Eyes

Дано бързо да се оправят всички болни дечица. Praynig
Не стига,че имат тези отвратителни афти,не стига че горят от Т ами като капак и горещините, направо ги съсипват и  силици за нищо нямат. Sad

Калина изобщо нищо не може да хапне. Само вода пие със сламка. Не е яла от 3 дни почти. Сега пак спи, а като е будна вие направо  Tired Сутринта изпаднах в нервна криза от безсилие...
И при афтите никакво развитие няма - стоят си там и не стават на ранички.
Казва, че и коремчето я боли.

# 31
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Калина изобщо нищо не може да хапне. Само вода пие със сламка. Не е яла от 3 дни почти. Сега пак спи, а като е будна вие направо  Tired Сутринта изпаднах в нервна криза от безсилие...
И при афтите никакво развитие няма - стоят си там и не стават на ранички.
Казва, че и коремчето я боли.
Нати,знам какво ти е, аз съм плакала във такива моменти,като ги гледам проснати и отпуснати,пък иначе жизнени деца. Sad
Това за коремчето,наистина може да я боли,при положение,че не е яла милата. Sad
Аз пръскам със Тантум-Верде,Фунгостатин и ампулки Витамин С.
Пробвай да и даваш освен водичка и по малко айран.По принцип разхлажда от жегата и детето може да живне. SadАйрана няма как да дразни афтите мисля,защото в началото и двата отказваха вода,искаха сок,обаче сокът им дразнеше особенно натуралният.После искаха айран,него го пиеха и Боби казваше,че не щипело от айрана.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 097
Пробвай да и даваш освен водичка и по малко айран.По принцип разхлажда от жегата и детето може да живне. SadАйрана няма как да дразни афтите мисля,защото в началото и двата отказваха вода,искаха сок,обаче сокът им дразнеше особенно натуралният.После искаха айран,него го пиеха и Боби казваше,че не щипело от айрана.

Не иска нищо освен вода  Rolling Eyes Направих й студено мляко с какао. Отпи малко, но само толкова. Какво ли не й предлагах - и любимия й сладолед и кремче - нищо не иска дори да опита  Tired

Жегата не ме тревожи толкова, защото пускам климатика от време на време.

# 33
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
ИВКА10 - Ние също го изкарахме това чудо преди 3 дена.Слава богу мина леко без температура.Но лекарката ме предупреди излишно да не давам ; Кисело мляко, айрян,сладолед,сметана,и нат.сокчета.По възможност само вода да пие.
Но при всяко дете е различно.
Дано бързо им мине на горките дечица.Само при мисълта как ги боли, направо ми става лошо.

# 34
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Пробвай да и даваш освен водичка и по малко айран.По принцип разхлажда от жегата и детето може да живне. SadАйрана няма как да дразни афтите мисля,защото в началото и двата отказваха вода,искаха сок,обаче сокът им дразнеше особенно натуралният.После искаха айран,него го пиеха и Боби казваше,че не щипело от айрана.

Не иска нищо освен вода  Rolling Eyes Направих й студено мляко с какао. Отпи малко, но само толкова. Какво ли не й предлагах - и любимия й сладолед и кремче - нищо не иска дори да опита  Tired

Жегата не ме тревожи толкова, защото пускам климатика от време на време.
Нати,ами дано започне да хапва поне по-малко.Не искам да те плаша,но ако продължава само така на водичка без никаква храна,трябва да посетите лекуващата и лекарка.
Дано не се наложи и се справите сами,което от сърце ти желая. Hug

# 35
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
ИВКА10 - Ние също го изкарахме това чудо преди 3 дена.Слава богу мина леко без температура.Но лекарката ме предупреди излишно да не давам ; Кисело мляко, айрян,сладолед,сметана,и нат.сокчета.По възможност само вода да пие.
Но при всяко дете е различно.
Дано бързо им мине на горките дечица.Само при мисълта как ги боли, направо ми става лошо.
На мен ми казаха,единственно за сладоледа,че не трябва да им давам.Аз попитах само за него обаче,защото и двамата си похапваха преди да се разболеят.
За другите неща, не знаех. Rolling Eyes
Първите дни Преслава ми отказваше както храна,така и вода.Достраша ме да не се обезводни и започнах да предлагам сокчета,айрани,само и само да поеме някаква течност организма и.

# 36
  • Мнения: 958
Нати, дъщеря ми е така от миналия понеделник.
За афтите, моята зъболекарка препоръча хексорал за жабурене. Слагаш на една клечка за уши и мажеш афтата без да натискаш.
При нас помогна правим го 2 пъти на ден, и облекчава болката. Нищо друго от горе описаните не помогна, да не говорим че тези които са нистатин, са ужасно горчиви и детето направо повръщаше от тях.
Понеже Никол също не е чла от една седмица и даваме да пие глюкоза 5%, много е слабичка, но е хранителна.
Ако искаш консултирай се с лекар, но на нас това ни помогна, след цяла седмица мъки.

# 37
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати,ами дано започне да хапва поне по-малко.Не искам да те плаша,но ако продължава само така на водичка без никаква храна,трябва да посетите лекуващата и лекарка.
Дано не се наложи и се справите сами,което от сърце ти желая. Hug

Не издържам да се притеснявам и само да я гледам, че не се подобрява и извиках след обяд един педиатър, на когото имам доверие и към който се обръщаме все в такива тежки случаи.

Нати, дъщеря ми е така от миналия понеделник.

А кога спряха да я болят афтите и до кога имаше температура? Изобщо, кога за почна да се подобрява?

# 38
  • Мнения: 958
Афти имаше от понеделник огромни, две на бузите и две на езика, едната отгоре, едната отстрани, първо третирах с мед и сода и Фунгостатин, ама никакъв резултат, в четвъртък почнах с хексорал, все още има малки остатъци, но не са вече бели, а червенички и не я болят сякаш толкова. Последно имаше температура в неделя, но сега пък се оказа че и е възпалено ухото, въпреки че пихме агументин. Но поне се радвам че афтите не я мъчат вече, то милото, даже биберона на шишетата като смучеше плачкаше толкова я болеше. Глюкозата хем я подхранваше, хем я пазеше от обезводняване, сега почна да яде по малко, плодче, супичка. По-течна храна.
За афтите ми казаха да продължа да мажа поне 5 дена след акто изчезнат, профилактично.
Аз понеже всяко лекарство пробвам преди да и дам, та хексорала не е гаден, даже има обезболяващ ефект. Ама мойто е малко не разбира и се дере, като и слагам, обаче явно усещаше облекчение, защото ми сочеше шишето и си мушкаше пръсчето в устата да покаже че иска  Hug
Стискам палци да се оправите. При нас афтите бяха в следствие на някаква бактериална инфекция, имашме и много червено гърло.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 097
Стискам палци да се оправите. При нас афтите бяха в следствие на някаква бактериална инфекция, имашме и много червено гърло.

А как разбрахте, че са от бактериална инфекция? Може би затова и антибиотик са ви предписали, защото по принцип не се пие при афти.
Калина също е с много зачервено гърло и подозирам, че сега като дойде докторът ще изпише антибиотик също.

# 40
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Стискам палци да се оправите. При нас афтите бяха в следствие на някаква бактериална инфекция, имашме и много червено гърло.

А как разбрахте, че са от бактериална инфекция? Може би затова и антибиотик са ви предписали, защото по принцип не се пие при афти.
Калина също е с много зачервено гърло и подозирам, че сега като дойде докторът ще изпише антибиотик също.

ИВКА - много е гаден меда със сода но два дни по два пъти на ден - пъхам това в устата и ДАни пищи , реве и повръща, но ефекта е, че въпреки, че цялата му уста е в афти - по венците, по бузите и езика е в налепи - детето дори се опитва да яде, пие почти без проблем, и въобще 8мин рев и зверска болка му спестяват после 24ч страдание...

НАТИ, горещо ти препоръчвам да се напънете и да направите промивка със сода - ако не с мед щото много ги боли - явно прави някаква комбинация защото содата почва да мирише докато я бъркам с меда
та ако не можете с мед - във вода много много сода и я карай да плюе
успех,

а можеш да пуснеш гърлен секрет да провериш бактериална инфекия ли е
обаче аз чух че били гъбични - затова и масово както виждате педитата не изписват АБ - в моного редки случаи и то сппоред мен ако вируса слиза надолу или детето направи и гнойна ангина като за капак

# 41
  • Мнения: 958
Изследваха ни в детска педиатрия, ходих посред нощ, детето пищеше страшно, кръв и гърлен секрет. Казаха бактериална инфекция. Афти вече имаше. Ужасно беше.
Аз даже не знам каква е разликата между вирус и бактерия, ама такива мъки не са човешки.
Мед и сода пробвах, ама ние сме малки и не става, повръща.

# 42
  • София
  • Мнения: 7 097
Инстинктът ми и интуицията не ме излъгаха и този път и правилно се притеснявам от вчера  Rolling Eyes Докторът изписа Зинат, защото едната афта е инфектирана и гнойна, а гърлото кърваво червено и изобщо състоянието на устата й не е хич добро. Даже устничките й отвън, по които нямаше афти "цъфнаха" и станаха подути и с корички. Изписа още и няколко мазила и витамини. Под едното й ухо, към края на челюстта има оток. Като го видях, щях да припадна  Shocked Докторът каза, че е нормално - лимфите са се подули.
Започваме сериозно лечение и се моля детето ми да започне да се подобрява  Praynig

# 43
  • Мнения: 958
Стискам палци. Звучи ми точно като при нас.
Много боли и гърлото и ухото и афтите.
Това което мен ме посъветваха и направих, беше след антибиотика задължителни кръвни изследвания и ушен лекар. Даже това стана днес, ушния каза че още има инфекция в ухото и  даде капки. Понеделник сме на контролен преглед пак.
Дано малката кукла да се оправи по-бързо и да минат тия болки!

# 44
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
НАти какви мазила ви изписаха?
да това са лимфите дето ти е казал доки - може и на врата отзад отстрани да забележиш като топчеца

Общи условия

Активация на акаунт