Афти и висока темература?

  • 58 900
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Като се махне бялото на афтите, стават като ранички.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Като се махне бялото на афтите, стават като ранички.

И тези ранички още повече ли болят?

# 17
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Нати мила, да не те отчайвам но, раничките са също много болезнени.Моето момиче чак като пиеше вода се свиваше и плачеше горката.
Опитай с лайка да правите гаргара,незнам дали си втълпявам но си мисля че при нас помогна.
На вас тушираха ли ви ги с Ваготил?

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
На вас тушираха ли ви ги с Ваготил?

Не.
Няма да мога по никакъв начин да я накарам да направи гаргара с лайка. Тя вече и вода не иска да пие  Tired Сега ги погледнах, че са станали жълтеникави афтите - не са така бели вече.

# 19
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Ние като отидохме на лекар веднага ги тушираха, това се прави еднократно, един вид ги горят.
След тази процедура нови афти не и излезнаха.Станаха ранички, дори не вдигна изобщо температура, а в устата и всичко беше побеляло.
Може би затова и по бързо минаха.На петият ден си ядеше и пиеше без проблем.

# 20
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Нати внимавай в тази жега да не се обезводни детенцето.Моята доки ми каза ;плаче не плаче водичка трябва да пие.Аз давах със сламка или с малка лъжичка.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати внимавай в тази жега да не се обезводни детенцето.Моята доки ми каза ;плаче не плаче водичка трябва да пие.Аз давах със сламка или с малка лъжичка.

Със сламка й дадох и аз и успя да пие, макар и ревейки.

Нашата педиатърка я нямаше на работа и отидохме при някаква друга, която я замества. Та тя ни попретупа...Всъщност, не знам дори нашата да беше, дали щеше да ги тушира  Rolling Eyes

# 22
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Защо не отидете при някой зъболекар, те също имат разни мазила за афти и изобщо възпаления.
Успех дано по бързо минат тези гадости на детето.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Защо не отидете при някой зъболекар, те също имат разни мазила за афти и изобщо възпаления.
Успех дано по бързо минат тези гадости на детето.

Защото общото й състояние не е никак добро и не ми се иска повече да я водя, където и да било. Тя все спи и пак вдигна температура  Tired

Мерси за пожеланията!

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
НАТИ, ние от дг в петък се прибрахме с афти
направих разтвор по описание на педито с нистатин, купих и нистатин - за мазане
ДАктарингел, тантум верде

и сега убиеца е мед със сода - то това почва да смърди на амоняк и ДАни го плюе, пищи и се дере - но го облекчава след това за няколко часа
но езверско - явно адски боли щото детето пищи сякаш го дерат

и при нас и двете деца са с Т, само дано и Мими не направи афти щото аз ще се гръмна собственоръчно

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
НАТИ, ние от дг в петък се прибрахме с афти
направих разтвор по описание на педито с нистатин, купих и нистатин - за мазане
ДАктарингел, тантум верде

и сега убиеца е мед със сода - то това почва да смърди на амоняк и ДАни го плюе, пищи и се дере - но го облекчава след това за няколко часа
но езверско - явно адски боли щото детето пищи сякаш го дерат

и при нас и двете деца са с Т, само дано и Мими не направи афти щото аз ще се гръмна собственоръчно

Ох, съчувствам ви, мила  Tired

Аз съм вече пред пълно отчаяние - не съм предполагала, че е такава гадост това. Не мога да си позная детето - не говори изобщо, само спи, а като е будна плаче. За ядене и дума не може да става, само вода пие със сламка. Температура пак вдига, но не чак толкова висока. Притеснява ме, че устичката й започна да мирише много лошо - не знам нормално ли е  Rolling Eyes

Бързо оздравяване ви желая и дано го изкарате по-леко, че е един ад просто  Tired

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Ох,съчувствам на всички ви.Имам две малки деца и в края на годината го изживях това нещо.Кошмар.4-5 дена вдигаха температура и то доста висока.Наистина,че организма много се изтощава.Почти през цялото време спяха,а през другото плачеха.Докато са още мехурчета е добре,но пукнат ли се започва ужаса.Голям човек не го изтърпява,та децата ли...
Ние се мазахме с Дактарин,Гранулин-едно зелено лекарство ,продават го във ветеринарните аптеки.Преди години имаше Гранофорин но вече не се произвежда.Пиехме и хомеопатично лекарство Borax.
При нас продължи 2 седмици Crossing ArmsДано по-бързо се оправят дечицата ви. Praynig

# 27
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Боракса хомеопатичното - педиатърката нямаше време но ми каза по тел да го спра - дава отражения при някои деца

Нати, при нас устата също мирише - нормално е - езика е целия в налепи, не сме мили зъби от петък...
аз обаче съм дзвер - давам сокчета и вода, а за да не се обезводни и щото пие  - кока кола, те.е пепси
давай й да пие каквото иска
ние първите дни изкарахме на сладолед - колкото и да е абсурдно - давах, щото бактериите издържат на топло, но на хладно - не и викам - така и така болен, поне ако може да уморим гадовете
не че ги уморихме, но не бе напълон гладно детето
сега го натъпках ревящ и пищящ с ядене два пъти и направо вечерта бе загладил косъма...

уф бързо оздравяване, че е ад - имала съм болести, но такъв болезнен кошмар децата не бяха преживявали до сега

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 15:14 от catnadeen

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
При Калина температурата продължава, боли я все повече и повече  Tired Успях да й прегледам гърлото и е кърваво червено. Извиках един частен педиатър, на когото имам доверие и който все ни спасява в такива ситуации да я прегледа след обяд, защото се притеснявам, че не се подобрява  Tired

catnadeen, желая ви от сърце бързо възстановяване  Hug

# 29
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
На мъж ми от време на време през зимата му излизат афти и от него знам,колко е неприятно и колко много боли. SadГорките дечица.
Преслава спря да вдига Т.Днес за първи път си хапна пилешка супичка,иначе карахме само на бисквитки,солетки и вода.
Вчера се опитах да и дам мед със сода,но явно не и хареса никак....напъна се и повърна водичката,която беше изпила преди това.По-принцип тя не пие никакви лекарства и трудно я убеждавам да го направи за разлика от батко и.

При Боби,нещата все още са едни никакви.Хапва по малко през деня,колкото да не е без хич и пие водичка.Температура снощи последно вдигна 40 градуса и то изведнъж.Както му няма нищо,ахва,че го боли главичка,пипам цялото гори. Shocked
Той поне пие милият всякакви илачи и снощи му дадох мед със сода.Мръщи се ама трае.

Нати,и двамата имаха лош дъх.При Преслава вече изчезна но при Боби все още не.Детето и то се усеща,и непрекъснато иска да мие зъбките,но пък после казва,че му щипело от пастата и церим лошият дъх със бонбони теменужки. Rolling Eyes

Дано бързо да се оправят всички болни дечица. Praynig
Не стига,че имат тези отвратителни афти,не стига че горят от Т ами като капак и горещините, направо ги съсипват и  силици за нищо нямат. Sad

Общи условия

Активация на акаунт