лесно ли научихте децата да ходят без памперс?

  • 8 878
  • 167
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 379
Нашите майки разказват, че когато ние сме били бебета, сме започвали да подсказваме тези свои нужди много преди годинка. Не знам дали е така, обясняват го с липсата на памперси и комфорта, който създават.
това не е съвсем така; аз съм почнала да си казвам чак след 2,5г. ; като се има предвид, че вече съм рецитирала стихчета, значи не съм била много "изостанала" Wink според мен е въпрос на готовност на детето; те са малки, но определено си имат собствено мнение кое, кога и как  Mr. Green

# 151
  • Мнения: 3 205
В края на май месец (беше почти на 2 години и 2 месеца) му свалих памперса една сутрин, обясних му какво да ми казва като му се пишка и какво - като му се ака и го оставих така. Отне му 2 седмици да започне да осъзнава кога му се пишка и кога му се ака, да се задържа и да ми казва преди да се напишка / наака. Първоначално спеше с памперс следобед и нощем, сега вече - само нощем, но ако му се допишка, се буди и си казва. Не помня вече от колко време не съм виждала мокър памперс. От време на време стават фалове, но е рядкост - веднъж на 1-2 седмици.
Миналото лято пак му бях махнала памперса - не с цел да го уча, а за да не се спарва. Но тогава все още не беше готов за такава крачка и го изпишвах аз през определени интервали от време. Не съм разчитала той да ми казва, защото въпреки че се притесняваше, като направи локвичка на пода, просто не можеше да осъзнае предварително, че му се пишка. Тогава също така се страхуваше от гърнето и не желаеше да има нищо общо с него - изпишвах го прав. Ако детето не е готово, просто няма как да го научиш насила. Обясняваш всеки ден кротко и спокойно, показваш, поощряваш и един ден ще се научи. 

# 152
  • Мнения: 2 908
Прибързано се похвалих. TiredДнес ми се изака в градинката в гащите,та едва смогнах да го изчистя-добре,че една майка ми помогна с вода да я измием.А уж акото вече не беше проблем-него само в гърнето го прави,само пишото е проблем,ама на....... TiredВчера ми пиша 6 пъти по земята в къщи......Ако не успея-в яслата на септември ще я учат,че аз съм почнала от 10-месечна и няма добри резултати до сега.Много съм изморена вече,изнервям се бързо,след 6-тото пишане ми идваше да я хвърля през терасата Rolling EyesА тя сякаш вижда,че се изнервям и нарочно го прави. #Crazy

# 153
  • Мнения: 592
За през деня ми отне 1 седмица. Това стана точно като навърши 2 години. Сега, от 2-3 седмици вече не салагам и през ноща, но става доста по трудно. Поне веднъж трябва да я будя за да няма аварии, а това я прави много нервна през деня. Ограничавам течностите, но и това е трудно в тези жеги, а и то милото като почне да се моли за малко вода....няма думи каква мъка ми е.

# 154
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
Почти цял месец ми отне докато го науча в кукуто.Много го беше страх да ака там,като чели се и гнусуваше.Сега много рядко се напишква в гащите ,но вече сме без памперс.

# 155
  • Мнения: 2 018
Лесно е - просто го махнете - лятото е добър период.  Колкото по-рано, толкова по-добре /особено за момченцата/.  Peace

# 156
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Вече мога да се отчета с резултати,трябваха ни
три дена за да свикнем без памперс.
В началото казаваше след като е свършила работата,
после малко изпускаше в гащите,но от вчера имаме пълен
успех,пишкане само в гърнето,без ното едни мокри гащи Peace

# 157
  • Мнения: 14 133
Не. Дневният го махнахме на почти 3год. , но инцидентите спряха, когато стана на 3г. 3-4мес. Нощният го махнахме, когата навърши 4год.  Wink

# 158
  • Мнения: 601
Учудващо за мен при нас нещата се получиха много бързо и безпроблемно.От пролетта я слагах да стои по 2 пъти на ден след сън за малко.Понякага нищо не правеше,понякога даже не изкаше да седне, но не настоявах просто бях постоянна- всеки ден я слагах и и казвах защо я слагам.От средата на юни го махнах окончателно.Първия ден си пикаеше на гащите  Laughing и казваше " МОКРО" и казвах и че трябва да пиша на гърнето и ще е суха.
Втория ден я подканях през 30 мин. и се получи.
На третия тя запояна сама да си казва " МАМО МОКО '" или " АКО"
и така за 3 дни го махнахме.
Сега има случаи когато се заиграе да се напишква на гащите ,но това става все по рядко  Wink
Даже и слетобед когато заспива не пиша в памперса насън .Когато стане си казва.
Само не се карайте на децата и не ги стресирайте , така само ще влошите ситуацията.
Когато са готови ще се получи.Бъдете постоянни и не се вторачвайте в това.Нека махането на памперса стане  м/у другото. И не сравнявайте детето си с другите. Всички деца са различни.

# 159
  • Варна
  • Мнения: 3 363
Почнах да я уча преди около месец / на 1г. и 9 м. /. Акаме само в гърнето. Пишкането го изтърваме от време на време. Използва съответните думички - "пиш" и "ако". На обед и вечер спи с памперс, на разходка понякога също е с него. И аз мисля, че лятото е подходящо време за отучване. Махаш памперса и слагаш гащички, понякога просто после бършеш локвички от пода, но рано или късно свикват.

# 160
  • Мнения: 339
Здравейте майчета!
Вече сме почти на 8 месеца и ми се иска бебко да започне да се изхожда в гърне. Вече имаме такова, а и времето е подходящо за тази задача.
До сега не съм се интересувала-струваше ми се толкова далеч....За това моля за вашите съвети как да започна и какво да правя, за да направим прехода от памперса към гърнето.
Благодаря предварително!
На тази възраст започнах да го слагам на гърнето да си седи по малко и въпреки че ми се струваше безсмислено, това оказа ефект и още преди годинка си вършеше голямата работа само там. Сега даже си го носи когато му се ходи и само от време на време се изпишква в гаштичките. Моя съвет е да започнеш от сега, като се държите да не падне и да се уплаши от гърнето и задължително слагане преди и след хранене и преди и след сън.

# 161
  • Мнения: 553
Оказа се много по лека задачка, отколкото предполагах  Wink
Първите 3-4 дни са най трудните. Моя съвет е да махнете памперсите и много леко и внимателно да се справите с навика да си върши нещата в гащите. Само за 3 седмици и вече малкия ми казва ако има нещо, а днес дори го сложих да спи следобедния сън без памперс  Hug Ще видиш колко по лесно от очакваното ще е. Само не прави грешката да ''каниш'' детето прекалено често да пишка, да наказваш или да повишиш тон  Naughty Аз първите дни го ''каних'' през около 40-50 мин, след това през около час, час и половина. Вече още по на рядко, но очаквам той да си каже ако има  Flutter Успех! И не се отказвай!

# 162
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Синът ми започна да ползва гърнето на 2 год. и 6 месеца.Сам пожела.
Дъщеря ми се научи да ходи на гърне на годинка и нещо(не помня точно)
Махнахме памперса и дневният и нощният наведнъж.

# 163
  • Мнения: 2 616
А като се напишкат какво правите освен, че бършите локвичката? Марти къде казва, къде се крие да се изпишка, но сме още в началото, още не съм загубила куража да го уча, само не съм наясно колко време трябва да го оставя с мокро дупе след като се напишка, за да му е мокро и изобщо трябва ли, какво да му обясня, как да го науча да си казва или показва като той не говори още?

# 164
  • Мнения: 24 467
Гледам- година и 4 месеца. Не съм уверена, че това е възраст, в която може да се премине към ефективно обучение.
При моите деца вече писах- направих го по- късно, след година и половина- до две /първото по- рано, второто- някой месец по- късно/. За 2-3 дни децата разбраха за какво иде реч, но вече говореха. Можеха да обяснят, че искат гърнето. До научаването им имаше няколко инцидента, като не съм ги оставяла мокри.
Практикувам така- обяснявам какво се прави. Съответно детето не разбира от раз и се напикава. Усеща, че е мокро /да схване връзката между определени усещания у себе си и последиците от това- пиша ми се- мокър съм/ и идва да каже, че се е напишкал. Обяснявам отново къде и как се прави това, повеждам хлапето към банята, махам мокрите гащички и панталонки, измивам дупето и обувам нови и сухи. Пак обяснявам. Тази процедура и при двете момчета съм правила за тези 2-3 дни най- много 5-6 пъти общо. В останалото време сме хващали момента, а към третия ден детето само си го хващаше и казваше навреме. Това мога да споделя от личен опит. И наистина- с овладяване от детето на тази технология и при сън напикаванията станаха рядкост.

Общи условия

Активация на акаунт