Как да и кажа, че съпругът и си има любовница?

  • 19 080
  • 190
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 315
Съвсем добронамерен съвет - не се набърквай никога, никога, никога в такива неща! Приятелката ти така или иначе ще разбере, още повече, че мъжа и е такъв тъпак, че не се и крие. Но не е твоя работа да казваш.
Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 13 216
... Понякога истината боли,но това не означава ,че лъжата лекува!В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна. Джон Стайнбек

 Peace
Именно.
Лъжата влезе ли в един дом, той е загубен, без значение дали е за пари, коли или жени, може и да не е за добро, но това е принцип, който за мен е железен.


Добре де, Никол, ама това на мен ми звучи като лозунг... Нищо не искам да кажа за мъжа ти, просто чисто хипотетично, 100% ли си сигурна, че и за него е принцип. Аз не познавам хора, които да не са лъгали (не искам да употребя послъгвали като за по-безобиден вариант) Wink Така че и в едно семейство рано или късно лъжата влиза под една или друга форма. Ако за теб е принцип и си сигурна 100% в себе си как може да си 100% сигурна в някой друг, пък било то и най-близкия ти човек?

Tess...  Hug тамън това щях да кажа.. независимо кой ще ми поднесе такава новина все ще ми е черен. Това не е съобщение за смърт, че да има значение кой ми го казва...

П.С. Според мен всички теоретизират в момента. На мен не ми се е случвало и нямам идея как ще рагирам в действителност, затова и вие не сте застраховани на практика от "По-добре да не знаех".. Wink

# 77
  • Мнения: 189
Много субективно е в различните случаи дали трябва да се каже такова нещо. Имам приятелка, която ясно си е казвала, че и да се случи такова нещо, не иска да знае. Ето - на нея не бих и споделила, защото знам становището и по въпроса. Нак-добрата ми дружка съм я предупредила - разбере ли такова нещо, непременно да ми каже. Аз съм горд човек,няма да понеса мисълта да ме гледат със съжаление. Изневярата ако е налице, не искам и от приятелката си излъгана да остана, с мълчанието си тя точно това ще прави.

А в твоя случай ми се струва, че приятелката ти иска да знае истината. Дали ще се разделят е отделен въпрос. А и мъжът и май хич не се и крие, ако много обича жена си, а това само е за развлечение, поне  да се потруди да не я излага пред хората...На него му е спокойно, че приятелката ще си трае, що да не си развява байрака пред цялата махала   

Понякога истината боли,но това не означава ,че лъжата лекува!В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна. Джон Стайнбек

абсолютно заставам зад изказването  Peace

# 78
  • Linz
  • Мнения: 11 619
РЕНИ, дълбоко не съм съгласна с теб.
Докато схващате изневярата като нещо, СЛЕД което би могло да има проблем, ще има и приятелки, които се плашат от променливото ви доверие.
Не съм сигурна, че разбрах това, за променливото доверие.
Проблем може да се появи ако изневярата се разкрие. Друг е въпросът дали приятелката би искала да знае истината.

# 79
  • Мнения: 45
Много филми гледат тук някой хора  Mr. Green Пък снимки, пък подхвърляния  Crazy Аз бих отишла и крачка по-нататък в сценария. Защо не направиш снимките и не изнудваш с тях съпруга, преди да ги връчиш? И пари може да направиш!  Joy Joy Joy

Сега сериозно. Тенора е да си държиш езика зад зъбите, и аз бих се присъединила към този съвет. Не разбирам какво точно те тормози толкова?  newsm78 Че не си "честна" към приятелката си?  Thinking Винаги, към всички и за всичко ли си честна? 24 часа на денонощие, 7 дни в седмицата, 365 дни в годината... и така от както се помниш?  Wink Хайде, хайде... всички имаме малките си и големи тайни, всички сме лъгали! Има много ситуации в този живот когато лъжата, или премълчаването, е по-добрият вариянт от изтрисането на някаква истина  Peace

Никой не е рефер на чуждите взаимоотношения. Всички дами, които пишат, че биха искали да го знаят, и то по възможност от най-добрата си приятелка, изказват хипотеза, която не са изживяли. Никой НЕ ИСКА, никой не гори от желание да знае такова нещо, ако се случва!  Stop А ако има съмнение, всеки е достатъчно голям за да реши как да постъпи: разговор, следене, затваряне на очите, примирение... възможности много. Няма място за чужда намеса, под формата на услуга. Но пък което бих направила е да говоря със съпруга и да му кажа, че държанието му е просташко, като иска да се целува, поне да не го прави пред входа и на сгляда.  Sick

# 80
  • Мнения: 46 565
Vache, това си е мой принцип, надявам се и негов, но не мога да го твърдя, така че разбирай мой, не наш.
Аз не лъжа и не искам да живея с човек, който ме е лъже.
Затова, поставяйки се на мястото на потърпевшата от темата, бих искала приятелката да ми каже.

Иначе на него, разбира се, нямам му 100% доверие, ей така, за всеки случай, въпреки, че до сега не се е издънвал (не става дума за жени, а по принцип за лъжа).

# 81
  • София
  • Мнения: 13 216
Vache, това си е мой принцип, надявам се и негов, но не мога да го твърдя, така че разбирай мой, не наш.
Аз не лъжа и не искам да живея с човек, който ме е лъже.
Затова, поставяйки се на мястото на потърпевшата от темата, бих искала приятелката да ми каже.

Иначе на него, разбира се, нямам му 100% доверие, ей така, за всеки случай, въпреки, че до сега не се е издънвал (не става дума за жени, а по принцип за лъжа).

Да, сега те разбрах...  Peace
Но в последното ти изречение е разковничето...  "Досега не се е издънвал" означава по-скоро "Досега НЕ ЗНАМ да се е издънвал"  Wink Wink Wink Има лъжи и тайни, които се крият с поколения  Grinning

# 82
  • Мнения: 957
Аз пък съм точно обратното..сега приятеля ми отива на морето за да работи за около 2 месеца и половина..и ако става нещо там..аз искам да разбера..за да знам дали този човек ме заслужава..не може аз да седя и да го чакам и да го мисля..а той да се мляска с друга.

# 83
  • Мнения: 45

Аз не лъжа и не искам да живея с човек, който ме е лъже.


oops е, сега излъга Outta Joint  

# 84
  • София
  • Мнения: 7 090
Бях в такава ситуация, кръстница съм на детето в семейството. Не казах на приятелката си, не намерих тази смелост, тя разбра много скоро точно от махленските клюкарки. Попита ме дали съм знаела, не отговорих нищо, мисля, че разбра. Разведоха се и двамата искаха от мен и мъжът ми да сме им свидетели при развода, не се съгласихме. Сега и двамата са по-щастливи в новите си връзки. Ние с нея все още сме приятелки.

# 85
  • Мнения: 884
Не очаквам най-добрата ми приятелки да си замълчи, ако е видяла съпруга ми с друга.За това и си подбирам приятелките...Кажи по възможно най-внимателния начин...и си остани най-добрата и приятелка.

# 86
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 693

Аз не лъжа и не искам да живея с човек, който ме е лъже.


oops е, сега излъга Outta Joint  

 newsm78



Не бих искала да съм на твоето място...
Наистина е отвратително.
Може би, бих казала на "съпруга" Sick, че ЩЕ кажа на приятелката си, той да си прави сметката, дали ще продължи, или не.
Ако кифлата ми е съседка, просто бих я попитала, дали е наясно със ситуацията, в която си е завряла задника.
В зависимост от развитието в рамките на времето (не много дълго, разбира се), ще преценя, дали трябва да кажа на приятелката си.
Но, аз съм си аз - не обичам да ме заливат с помия, мен, а също и хората, на които държа.
За себе си знам, че искам да ми бъде казано.

# 87
  • Мнения: 3 929
Не бих й казала. От опит знам, че това би било една голяма грешка от твоя страна, която може би и най-вероятно ще ви коства приятелството. Умният човек не казва всичко, което знае. Ако толкова държиш тя да научи за това, направи така, че приятелката ти да стане "неволно" свидетел на срещата между съпруга й и любовницата.

# 88
  • София
  • Мнения: 13 216
Аз пък съм точно обратното..сега приятеля ми отива на морето за да работи за около 2 месеца и половина..и ако става нещо там..аз искам да разбера..за да знам дали този човек ме заслужава..не може аз да седя и да го чакам и да го мисля..а той да се мляска с друга.


Eeee, има значение дали ти е приятел или съпруг. Чакай да имате деца и семейство, ще видиш как изобщо няма да ти се иска да знаеш...  Wink

# 89
  • Мнения: 4
Абе тези мъже няма ли да се научат да изневеряват както трябва т.е без никой да ги разбере. Този явно не му пука много. Ама има такива идиоти, които си казват :  Защо да изневерявам ако никой не ме разбере!

Общи условия

Активация на акаунт