Как да и кажа, че съпругът и си има любовница?

  • 19 067
  • 190
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 477
Ако съм на твое място ще разкажа всичко на най-добрата си приятелка.Рано или късно тя ще разбере.След като съпругът и явно не се крие достатъчно добре.Ще я боли при всички случаи.По-лошо ще е да ги види случайно или да разбере от чужд човек, а не от близка приятелка.Има неща ,които не бива да премълчаваме.И това е едно от тях.

# 61
  • Мнения: 2 556
Мен ми е долу-горе все едно от кого бих научила подобна вест, не виждам по-лош и по-добър вариант newsm78

# 62
  • Мнения: 52
Има различни хора,ти я познаваш и знаеш най добре дали би искала да знае.Аз лично искам да знам.И вече съм попадала в тази ситуация.Само че аз бях тази която лъгаха.Благодаря на този който ми каза(дори и с три месеца закъснение).В момента съм разведена с две деца,но съм щастлива. PeaceПредпочитам да го разбера от приятелка от колкото от клюкарките в квартала.Мисля че ти най добре знаеш отговора на въпроса си Peace

# 63
  • Мнения: 46 530
... Понякога истината боли,но това не означава ,че лъжата лекува!В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна. Джон Стайнбек

 Peace
Именно.
Лъжата влезе ли в един дом, той е загубен, без значение дали е за пари, коли или жени, може и да не е за добро, но това е принцип, който за мен е железен.

# 64
  • Мнения: 166
Доста неприятна ситуация... Най-притесняващо за мен е обстоятелството, че той знае, че ти си свидетел на изневярата му. Това във всички случаи ще ти изиграе доста лоша шега ако замълчиш пред приятелката си, а тя разбере... В тези битки винаги се търсят виновни някъде встрани, които да оберат отрицателната емоция и ти просто си обречена да поемеш част от нея. Съжалявам. Претегли внимателно плюсовете и минусите и действай. Избери онзи вариант, който смяташ, че е най-добър за НЕЯ. Във всички случаи може да загубиш близък приятел, но ти ще си останеш такъв. Ако приятелката ти не разбере твоето решение, значи губещата е тя. Не ти си изневерила, така че забележки от рода - каква отговорност било да разруши едно семейство - звучат несериозно. Това семейство ВЕЧЕ има проблем, ако иска - ще го разреши, ако не иска - не. Със или без намесата /а не вината/ на авторката.
Ако трябва да научавам за изневяра от страничен човек, бих искала да е точно от най-добрата ми приятелка. Ако тя реши да премълчи обаче /в което се съмнявам/, със сигурност ще приема и разбера решението й.

# 65
  • Мнения: 806
Той знае, че ти знаеш.  Той вече си е изградил монолог в главата, как би протекъл разговор, ако ти кажеш на приятелката си.  Тоест той вече е подготвен.  А и изглежда, че не се крие много.
Не съм сигурна дали ти си подготвена за това което може да се случи ако накрая ти излезеш, че завиждаш и за това си измисляш истории, че ти си го искала, че ти си.....
Може да измисли куп лъжи да те злепостави пред приятелката ти и мъжът ти най важно.  Не знам, прецени много добре какво да направиш.  Ако бях на твое място щях да накарам мъжът ми да и каже.  Абе знае ли човек какво може да се случи?

# 66
  • Мнения: 806
Сетих се бе -
Снимай ги без да знаят.  Пъхни снимката в там където ще я намери тя, и после като ти се оплаква, все едно, че си изненадана.  Това бих направила.

# 67
  • София
  • Мнения: 4 051
   По принцип най-лесно е да не казваш нищо. Правиш се,че не виждаш, това, в крайна сметка , не е твоя работа.
   Но помисли -ако ти беше на нейно място би ли искала да ти кажат? Приятелката ти ти е споделила,че усеща проблем, има нужда да говори с теб за това, значи сте доста близки. Може да си поговорите просто теоретично, какво би станало ако тя научи, ако разбере,ако някой види нещо и т.н. и да разбереш нейното отношение към проблема. Нали се сещаш,че като разбере ще те попита знаела ли си нещо( особено като разбере,че ти е съседка)- какво ще и кажеш, ще я лъжеш ли? А ако се скарат и мъжът и обясни каква е "овца" и как всичките и приятелки са знаели, но са си мълчали, какво правиш?
   Ще ти разкажа една случка. Бяхме няколко приятелки, постоянно заедно се движехме. Една вечер виждаме гаджето на едната с някаква мацка, доста интимно се държаха, не са се целували, но си личеше ,че са близки. Той след малко също ни видя, не дойде при нес ,само ни махна. На следващия ден пътуваме всички за София(студентки сме) и ние се чудим какво да правим, да кажем ли, да си траем ли? Хъка-мъка , подпитахме я, оказа се,че тя знае, предната вечер той бил с някакво бивше гадже, нищо съществено. И ние тогава си казахме,че сме го видели, но сме се чудили дали да и кажем. Никога няма да забравя как ни погледна, като ритнат кокершпаньол и каза: И вие ,какво, как няма да ми кажете...." Не беше ядосана или обидена, беше и мъчно! Най-добрите и приятелки да се чудят дали да и кажат нещо важно.
   Но хора всякакви, ти си я познаваш, прецени добре. Тук много момичета писаха,че не искат да знаят такова нещо. Аз лично, за себе си, съм на противоположното мнение.

# 68
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не ти си изневерила, така че забележки от рода - каква отговорност било да разруши едно семейство - звучат несериозно. Това семейство ВЕЧЕ има проблем, ако иска - ще го разреши, ако не иска - не. Със или без намесата /а не вината/ на авторката.
Не, все още няма проблем. Но авторката може да го създаде. Ако неверникът все пак държи на семейството си- почти сигурно е, че тя ще излезе виновна.

# 69
  • Мнения: 2 556
Аз не бих казала. И хич няма да се чувствам виновна от този факт даже.

Навремето имах позната, която беше хванала в крачка собствената си снаха. Реакцията й била да се скрие да не я види снахата Mr. Green После ми каза: "Такова хубаво семейство са, и детенце си имат, явно е увлечена нещо снахата, но сигурно ще й мине, мога ли аз да отида и да обяснявам на сина ми, да вземат да се карат заради това и т.н." Тогава направо не й схванах логиката, но сега я  разбирам.

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 12:47 от Tess

# 70
  • София
  • Мнения: 2 806
Правилно си решила да замълчиш засега, аз също бих постъпила така  Peace Поизчакай още малко, наблюдавай ги, щом не се крият. Ако имаш възможност, поговори със съпруга и преценявай тогава. Можеш да поговориш с приятелката си, колкото да разбереш как вървят отношенията им, но пак си помисли преди да кажеш каквото и да е, защото той може да държи на семейството си (колкото и странно да звучи) и да няма никакви намерения да го напуска...
Но пък има недоброжелателни хора, които биха й казали само да й гледат сеира и тя да бъде много по- наранена, отколкото ако й кажеш ти...
Незнам, всичко е хипотетично, ти най- добре познаваш ситуацията и замесените хора и съответно ти най- добре можеш да прецениш.

# 71
  • Мнения: 2 577
не  въпрос на лицемерие да премълчиш видяното.
Много пъти хората не искат да знаят истината умишлено.
След такива нещо трудно ще останете приятелки.
Аз лично бих постъпила егоистично - животът си е нейн, не бих се бъркала.

# 72
  • Мнения: 515
Какво е приятелство? Какво очакваме от Най-добрата си приятелка?
Аз от моите приятели /от добрите такива/ очаквам да са искрени с мен, да мога да разчитам на тях във всяка една ситуация и т.н. Най-добрата приятелка за мен не е само да си пием кафето и да се хвалим коя какво си е купила, а да си помагаме в трудни моменти. На моята най-добра приятелка аз бих казала всичко, което сметна, че е важно да знае и знам, че няма да ми се разсърди, дори това да не е приятно и от него да боли и очаквам същото и от нея. А да не говорим, че не понасям лъжещи и мамещи хора, какъвто всъщност е съпруга е в случая. Аз така го разбирам приятелството и за това бих й казала, но всеки преценява за себе си. Ти си познаваш приятелката и би трябвало да знаеш как да постъпиш, но аз не бих била повече приятелка с някого, ако знам, че е премълчал нещо важно за мен.

# 73
  • Мнения: 1 925
Ти си познаваш приятелката най-добре. Има всякакви хора, има жени, които предпочитат да не знаят и могат да се настроят срещу теб като им кажеш. Според мен може да я посъветваш щом има съмнения и ако иска да разбере сама да "поразтършува" или ако установиш, че тя наистина иска да знае да и кажеш.
Успех   bouquet , много гадна ситуация
  Sad

# 74
  • Мнения: 166
РЕНИ, дълбоко не съм съгласна с теб.
Докато схващате изневярата като нещо, СЛЕД което би могло да има проблем, ще има и приятелки, които се плашат от променливото ви доверие.

Общи условия

Активация на акаунт