Зачеване в ден, не по време на овулация

  • 115 993
  • 155
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8
Zdraveite MAMI,mnogo isksm da sam edna ot vas Cry Cry Cry,no ne stava ve4e 9 meseca!Sega pak nqmqm ovolacia,tova dali e problem s koito nqkoq ot vas se e sblaskvala?????????????MOLQ PI6ETE MI  baby_neutral

# 61
  • Мнения: 75
 newsm78 Ох да ви кажа, супер чудни сте ми всички, как точно знаете, кога сте забременяли, да не би да си записвате в някое календарче, кога и по колко пъти сте правили секс ?!
 Винаги съм се чудила, как точно се определя кога една жена е забременяла, да не би да е правила бебе, само веднъж в месеца и да е записла паметната дата в дневника си ?! Аз съм толкова напрегната, не знам дали имам овулация, нямам редовен цикъл, щурам се по лекари , които не знаят какво ми има, дете нямам от три години и все още не съм стигнала до там, че да помня, кога и колко пъти сме го правили, ако се отчая и стигна до там - по-добре да се хвърля от някой мост, това няма да е живот. Нека оставим нещата да се случват малко по-естествено, все пак - хора сме , не сме роботи! Не искам пластмасово бебе и мъжът ми не си записва предварително час за деня ми на отворени врати...

# 62
  • Мнения: 1 699
Ами всяка една жена опитваща се да разбере езика на тялато си, знае кога горе-долу и е овулацията и от това се съди кога е забременяла.За целта има тестове за овулация има и фоликуметрия.А за лекарите които посещаваш и за 3 години не са ти казали нищо конкретно-мисля че е по-добре да ги смениш.Добре е всичко да става по естествен начин, но всичко трябва да си има граници и според мен 3 години са достатъчно за да се замислиш по-сериозно а не да казваш : "зНе искам пластмасово бебе и мъжът ми не си аписва предварително час за деня ми на отворени врати..." А с това :"по-добре да се хвърля от някой мост, това няма да е живот" можеш да обидиш доста момичета, защото повечето от нас тук са се сблъсквали с много проблеми и все още живота не ни е наградил с детенце.Отчайваме се но трябва да се изправим и да продължим.

# 63
  • Мнения: 4 700
L`AMOUR, предполагам си видяла, че пиШеШ в подфорум zа проблемно zабременяване. Повярвай ми, тук всяка от нас много добре zнае кога е била овулацията и кога би могла да zабременее. Никой не те кара да правиШ секс по график или ин витро процедури, но недей да иzполzваШ иzраzи като "пластмасови бебета". Гроzно е и много нетактично спрямо другите жени, пиШеЩи тук.  Sick

# 64
  • Мнения: 1 768
L`AMOUR, предполагам си видяла, че пиШеШ в подфорум zа проблемно zабременяване. Повярвай ми, тук всяка от нас много добре zнае кога е била овулацията и кога би могла да zабременее. Никой не те кара да правиШ секс по график или ин витро процедури, но недей да иzполzваШ иzраzи като "пластмасови бебета". Гроzно е и много нетактично спрямо другите жени, пиШеЩи тук.  Sick

  202uu

# 65
  • Мнения: 180
Имам доста приятелки с бебета заченати ин-витро и на нито една бебето и не изглежда да е " пластмасово" Mr. Green
Няма да навлизам в подробности, но подкрепям написаното от Миле и Elsinor. Преди да се напише или каже нещо, е редно от добро възпитание да се помисли за останалите хора.

# 66
  • Мнения: 1 146
Тук истинска буря се е разразила.  Grinning L`Amour, разбирам те и теб! Но повярвай ми доста е голям броят на жените, които действително си записват и това не е краят на света. Разбирам желанието всико да е "естествено" и най-вече романтично. Но всичко това е до нагласата на човека и какво съдържание вкарва в нещата. За едни планирането не е романтично - аз също съм имала такъв период. При други култури - секс в точния ден с цел зачеване - това се е превърнало в ритуал на "сътворението" и се практикува от векове - всички го спазват - дори са описани и подробности за поведението на партньрите (говоря за индуизма, там доста бебета се раждат Simple Smile) Зачеването е физиологичен акт и не се ръководи от това дали го плануваме или не, когато предпоставките са на лице, чудото се случва. Това, че е физиологичен акт, не значи, че не е ЧУДО само по себе си. Защото въпреки че правим всичко "необходимо", не винаги се случва. В това се крие и голяма част от магията и красотата. Не всичко зависи от нас. Това, че може да се роди бебе чрез ин-витро или чрез някакъв още по-сложен метод на бъдещето не прави чудото по-малко. И повярвай - животът е живот и той винаги е истински, не е "пластмасов".
П.С. Извинявам се за дългия пост, но съм останала с впечатлението, че доста хора се вълнуват от този "проблем".

# 67
  • Мнения: 12 683
newsm78 Ох да ви кажа, супер чудни сте ми всички, как точно знаете, кога сте забременяли, да не би да си записвате в някое календарче, кога и по колко пъти сте правили секс ?!


Ами вече се разбрахме, че забременяване без овулация не става. А тук момичетата определено си следят овулацията.

Сега за другото - на приятелка моя приятелка....не мога да гарантирам. Но пък и има и случаи, когато са правили секс 1 път за месеца.
Нормално е тогава да е забременяла.  Laughing

# 68
  • Мнения: 75
 Shocked Хей, не ме нападайте така - много добре знам къде се намирам в " ПРОБЛЕМНОТО", нали и аз съм за тук, да не мислите, че на мен нещо ми е по-леко. Това пластмасовото бебе , беше в смисъл, че не искам да правя всичко, все едно следя рецепта - толкова грама от това, толкова от онова. Не  ми се обиждайте, точно на мен, аз съм не по-малко закъсала  ooooh! Дори съм доста изнервена, направо се ошашках като се поразчетох и видях през какво са минали повечето момичета.
А това за бебета, родени ин-витро и т.н. - няма нищо общо с това, което съм казала, дори напротив - възхищавам се на такива подвизи!  Hug
Просто съм учудена на това за овулацията, но както ви казах, аз  имам  нередовен цикъл, винаги, откакто се помня е бил такъв, следователно, не мога просто по някакви белези да следя , да разбера , че съм в овулация,  защото съм пробвала в такива дни и съм живяла след това доста време с лъжливи надежди за бременност, повярвайте ми - много по-разочароващо е. А колкото повече се замислям, за всичко, което трябва да се прави и следи, толкова по-трудно си представям, как въобще ще ми дойде желанието да правя бебе. Затова - просто дайте съвет - вие как го постигате - аз не мога, наистина ми се отщява. това е все едно да  трябва да излизам след 5 минути и точно тогава да започна да правя бебе, как ще ми иска при такова напрежение  ooooh!

# 69
  • Мнения: 1 699
Така е трудно е да се оттърсим от тези мисли но няма как.Аз ти предлагам да си вземеш тестове за ову и да проследиш , за да имаш някаква представа.След това можеш и на фоликуметрия да отидеш, за да се потвърди със сигурност дали настъпва ову.
А относно отщяването да си призная аз се усещам на моменти че правя секс само заради зачеването а не толкова че ми се иска.Това е нещо ужасно и със сигурност ще направя всичко по силите си , за да го променя.Няма как това е положението, като чакаме толкова дълго време нашите бебчета неминуемо ще мислим постоянно за това дали сме в ову, дали ще го улучим, ама дали ще ни дойде и такива работи.Но съм сигурна че един ден с широка усмивка ще се сещаме за тези моменти от живота ни макар и трудни  Hug Hug Hug и като погледнем усмихнатите очички на нашите дечица ще си кажем че си е заслужавало и сме готови отново да минем през всичко.
Така че не губете надежда мили момичета, и ние ще сме майки, просто момента за всяка една идва когато му дойде времето.Няма начин да ни се размине  Grinning

# 70
  • Мнения: 75
 Rolling Eyes да ти кажа и аз минах през това - да го правя без да ми се иска, само за да изпозлвам още една възможност, да улуча деня , подходящ за зачеване. резултатът беше , че накрая всички покрай мен забременяха от раз, само аз - не . Cry
Затова сега правя  не бебче, а любов, като се надявам по някое време да се каже, че сме направили и малко човече  Blush Така по-малко се  изнервям, но пк и някак по-празна и безнадеждна започнах да се чувствам, защото все едно започнах да се възприемам като 'безплодна" и това си е, все едно отхвърлих женствеността си. А това е наистина отвратително - да станеш сутрин и да се гримираш, ако няма цял ден кой да те види е безсмилено - нали?! Ето така се чувствам аз, когато правя любов - все едно всичко е донякъде напълно безсмислено. Съжалявам, не искам да разстройвам другите момичета, просто искам всички, които са се почувствали засегнати, да разберат, че не бива, на мен наистина ми е много тежко.

# 71
  • Мнения: 4 700
L`AMOUR, прочетох в друга тема какви точно са ти проблемите. На първо време бих те посъветвала да посетиШ добър ендокринолог. Въzможно е при регулиране на хормоните с подходяЩите медикаменти и доzи хормоните ти да се регулират и Чудото да се случи по съвсем естествен начин. Мога да ти кажа добри ендокринолоzи в Пловдив, zа други градове нямам личен опит.
Другият вариант е да се обърнеШ към клиника по стерилитет и да видиШ какво Ще ти кажат.
Но zнай, че най вероятно Ще е необходима лекарска намеса. Така че не раzчитай само на любов. Чудеса се случват и то не малко. За 3 години във форума са прочела zа много такива. Но въпреки че и ние сме със неиzяснен стерилитет не раzчитам много да се случи случайно.
Желая ти успех и дано не се налага да правите процедури.

# 72
  • Мнения: 75
Благодаря - аз така и направих днес си записах час в клиника по стерилитет , за три години всички ми даваха фалшиви надежди - че всичко ще се случи от самосебе си.... Хич, не ми се ходи по клиники и лекари, въобще  изключително неприятни са ми и прегледите при гинеколог след които се чувствам, едва ли не като изнасилена, дотолкова ми е отвратително, обаче , какво да се прави, ще стисна и аз зъби и ще се подложа на всичко, защото виждам, че хората, които ми казваха, че всичко ще се оправи, всъщност  въобще не са заинтересовани да се случи нещо с нас , или пък са просто любезни. С цената на всичко мисля и аз да се преборя, надявам се , че като разбера какво ми е ,че поне ще живея с нова надежда - че ще се излекувам и ще успея.

# 73
  • Мнения: 7
Я да задам един въпрос! Колко време трябва да мине от първоначалното бебе-правене  за да се отиде на лекар евентуално, ако не става! Мисля да насочвам "усилията"  newsm03  си в тази насока и да знам как се движа - да сверя часовника един вид! Дано всичко да мине гладко и безпроблемно.... но за всеки случай - да знам!

# 74
  • Мнения: 3 988
6 месеца до 1 година.

Зависи на колко години сте, дали си имала гинекологични проблеми и т.н. и т.н...
Ние чакахме година, но сега ако се върна назад, бих чакала само 6 месеца.

Успех!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт