Зачеване в ден, не по време на овулация

  • 115 829
  • 155
  •   1
Отговори
Още не се е сбъднала нашата мечта съвсем, но вече видях двете черти и усещам симптомите, така,че реших да разкажа как се случи.
 Както бях писала във форума от две години правихме опити за бебе,миналата година правих изследвания и всичко изглеждаше наред,но пак нямахме резултат. Вече се бях отчаяла много, заглеждах се по хорските бебета и големи тумбаци и много тъжно ми ставаше. Бях решила тази есен сериозно да тръгвам по доктори. През август ходихме на почивка и посетихме Троянския манастир, знаех, че там се намира т.н.чудотворна икона на Богородица. Запалихме със сина ми и мъжа ми по една свещ .
 Върнахме се оттам, а след няколко дни майка ми, както си вървяла, намери на улицата чисто нова бебешка дрешка- някоя майка навярно я е изтърсила от количката. Честно казано това ми вдъхна някаква надежда, че не може да е случайно.
 Няколко дни по-късно случайно видях в една тема за овулацията, че някои хора смятат първите дни след менструация за най-опасни за забременяване. Направихме опит в последния ден от менструацията и чудото стана. Чаках цикъла си на 8, но започна само леко зацапване, което продължи точно един ден и от 9 насам няма нищо, гърдите ми станаха болезнени, а теста ми в петък показа две черти. Още си го пазя и го поглеждам отвреме навреме , защото не мога да повярвам. Само се моля всичко да е наред при прегледа.
 Не съм много набожна, но все пак е голямо съвпадение. Може би понякога е нужно малко повече вяра, че ще се случи това, което толкова искаме. Two Hearts

oops Възможно ли е да се забременее в друг ден, освен в 48-те часа на овулация, които са точно посредата на цикъла. Това с първият и последният ден от цикъла, ме втрещи, за първи път чувам подобно изумително твърдение!

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 10:27 от медовинка

# 1
  • Мнения: 91
Според мен си е чиста проба съвпадение или просто си имала 2 овута.До колкото зном бременност без ову е доста трудно

# 2
  • Мнения: 2 309
Бременност без овулация,няма как да настъпи...

# 3
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Бременност без овулация,няма как да настъпи...


 Peace
 
Вероятно е било или цветна бременност, или много ранна овулация

# 4
  • Мнения: 3 988
просто си имала 2 овута.
В един месец?! Съмнявам се.

Вероятно е било или цветна бременност, или много ранна овулация
Колко ранна да е била тая овулация?! В последния ден от цикъла!?!?!? Нека да се изкажат по-запознатите, но аз не съм чувала за овулация в края на цикъла.

Най-вероятно да правили секс и след това.

Както и да е! Весела бременност на авторката на цитирания постинг и здраво бебе след леко раждане! Flowers Four Leaf Clover

# 5
  • Мнения: 135
Колкото и да е странно овулация може да настъпи дори по време на менструалното кръвотечение. Не е един случаят на жени забременели така. Овулацията може да е по всяко време, както много по-рано, така и много по-късно, всичко е индивидуално.

Няма как да се забременее без овулация, защото това дето те "забременява" трябва да оплоди нещо, а това дето трябва да се оплоди се отделя само по време на овулация. Самата дума идва от латинската дума за яйце - ovum; т.е. момента на отделянето на яйцеклетка. Може сексът да не е по времето на овулация, "плувците" теоретично могат да издържат до 5 дни в тялото на жената, но пак трябва да има овулация, за да стане. Съжалявам, че така го обяснявам ама...

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ха, вчера ходих да ми взимат секрет за микробиология, защото подготвям инсе. Та лекарката ми вика "яяя май имаме овулация", защото някаква тапа там на цервикалния канал незнам каво си. Аз и се изсмях и казах че на 7-ми ден от цикъла няма как да стане. Но тя каза, че така била забременяла с първото си дете, пък с второто 2 дни преди цикъл. newsm78 Или е безкрайно некомпетентна или е вярно това и може да се случват такива неща.

# 7
# 8
Здравейте и от мен! След  около 3,5г.  опити за  забременяване  , съвсем неочаквано  забременях. Невероятно за някой,  но  беше на 7 -мия  ден  от м.ц.Менструацията ми е на 26-28 дни.Така че няма невъзможни неща.

# 9
  • Мнения: 616

Няма как да се забременее без овулация, защото това дето те "забременява" трябва да оплоди нещо, а това дето трябва да се оплоди се отделя само по време на овулация. Самата дума идва от латинската дума за яйце - ovum; т.е. момента на отделянето на яйцеклетка.
Съжалявам, че така го обяснявам ама...
Много ти е точно обяснението и страшно ми хареса  Simple Smile Няма за какво да съжаляваш.

# 10
  • Мнения: 12 674
Мили момичета,
Извинявам се, но прочете 1 учебник по биология или най-елементарна книга за полово възпитание.
Пожелавам ви да забременеете независимо от деня.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Четем бе Мадам, четем. Ама ей на - на мен лекарка ми го разправяше това. Не че и повярвах де Laughing А преди 5 години като реших да забременявам акушерката пък ми даде такава рецепта - момче на 5 или 9 ден, момиче на 15. Чудя се чак дали е смешно или страшно. Ние тука може да си дрънкаме глупости, ама не ни е това работата все пак. Но тези хора са специалистите към които да се обърнем ако имаме проблем. И те да ги разправят такива....... То това с много ранна и много късна овулация си е градска легенда май, но от къде ли е тръгнала newsm78

# 12
  • Мнения: 2 422
Мили момичета,
Извинявам се, но прочете 1 учебник по биология или най-елементарна книга за полово възпитание.
Пожелавам ви да забременеете независимо от деня.

За кво" ни се извиняваш ако бяхме прочели поне един учебник, работата щеше да стане ама на нас не ни се чете само ни се "е.е"  Joy
А за пожеланието да ти се връща Praynig

# 13
  • Мнения: 2 309
Е на какво се чудите всащност...????????
Какво значение има кога е деня на зачеване????
Смятате,че ако не е около 14 ден НЯМАТЕ овулация ли ooooh!

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Чуденката е как при мен с 6 дневно кървене на 7-мия имах ову. Още пък по чудно ми е как да си направя момче на 5-ти ден.  Не е казано че точно на 14-ти ден се случва, ама пък веднага след менструалното кървене.... кога порасна тоя фоликул кой го знае.

# 15
По учебниците пише едно, но организма не е учебник. Само накротко история на моя позната - след като бебето не се получи година, посети клиника по стерилитет. Цикъла не беше редовен - около 50.60 дни. предписаха и противозачатъчни, но тя е разсеяна и не ги пи по схема........така........до тук добре, но в два последователни цикъла ходеше на фоликуметрия. първия - без ову...............ред сълзи ред сополи, след 56 дни цикъл и айде наново. ову пак няма, прегледи пред 3 дни, та така до 48 ден, но няма и няма.................чака цикъл, но познайте-на 70 ден тест и какво - бременна е  #Crazy
учуди целия екип, но както каза и доктора - организма не е учебник.
пожелавам на всички късмет и вярвайте - чудесата се случват. Praynig

# 16
  • Мнения: 12 674
Мили момичета,
Извинявам се, но прочете 1 учебник по биология или най-елементарна книга за полово възпитание.
Пожелавам ви да забременеете независимо от деня.

За кво" ни се извиняваш ако бяхме прочели поне един учебник, работата щеше да стане ама на нас не ни се чете само ни се "е.е"  Joy
А за пожеланието да ти се връща Praynig

Най-важното сте го нацелили.Нали знаете защо на Свети Иван му се вика Св.Иван Златоусти.

Овулация може да има по всяко време, вкл. и по време на цикъл.
Има 1 метод за предпазване от забременяване - на Огино-Кнаус му се вика. На същия принцип като овулационния календар. Най-ненадежният. Така че пак си идваме на думата - секс по всяка време.

# 17
  • Мнения: 1
А аз забременях на 6-ия ден! През 2006 бяхме на море за 2 седмици - очаквано, менструалния ми цикъл се появи в първия ден. А няколко дни по-късно заченах. И явно не съм единствената.
Чуденката е как при мен с 6 дневно кървене на 7-мия имах ову. Още пък по чудно ми е как да си направя момче на 5-ти ден.  Не е казано че точно на 14-ти ден се случва, ама пък веднага след менструалното кървене.... кога порасна тоя фоликул кой го знае.
Pesheck, май забравящ, че нормално жените имаме по 2 яйчника и фоликули могат да узреят и в двата. А в каква периодичност - въпрос на регулация. Или на стимулация

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Все повече се замислям като ви чета. Мен ми казаха, че не правя овулация, ами ако е толкова ранна? Ще взема аз да пробвам за момче на 5-9 ден. Ако стане първо тук ще се похваля.
п.п. Не се шегувам и не иронизирам - може и наистина да има нещо вярно, пък и проверката на теорията ще е приятна, така че...

# 19
  • Мнения: 2 382
Това със зачеването на момче и момиче си има теоретично обяснение,но би важало при спермограма без никакви отклонения и идеални условия,т.е.на практика си е градска легенда Sunglasses.
Който е учил биология му е ясно,че X и  Y хромозомите са с различно молекулна маса.Съответно XX и XY сперматозоидите са с различно тегло.
Който гледа Формула 1 му е ясно колко решаващо е теглото за скоростта.
Така че,ако се прави секс близо до овулацията,логично е първо да стигнат по-леките сперматозоиди Peace.
В действителност със смешните проценти подвижност и морфология,които имаме повечето,изобщо не се знае кой сперматозоид кога ще стигне и ще стигне ли изобщо Laughing

# 20
  • Мнения: 4 700
Pesheck, колко дни ти е цикълът? Ако си с къс цикъл, около 21 дни, zначи е напълно въzможно овулацията да е на 7 ден. На баzата на какво са ти каzали, че нямаШ овулация? 

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ба, къс - 33 дни средно, с около 7 дневно кървене. За това ми беше странно.
А иначе с наколко поредни месеца фоликулометрии. Просто фоликулите регресират. Но това е друга тема.

# 22
  • Мнения: 4 700
Ехеее, то и аz съм с такъв цикъл и овулацията ми е на около 20 ден. Та zабременяване на 5 ден е малко невъzможно.  Rolling Eyes Предполагам, че имаШ предвид ЛУФ синдром.  Sad

# 23
каква е вероятността за забременяване при полов акт по време на овулация без презерватив .. в случай че момчето не се е изпразвало .. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 4 700
Не zнам каква е точно, но я има. При ерекция се отделя секрет, в които съЩо има сперматоzоиди. До 72 часа може да се вzеме хапчето zа след секс.

# 25

ми той се изпразни доста време след това и вече беше с кондом

# 26
  • Мнения: 4 700
При ерекция се отделя секрет. Няма zначение кога е свърШил.

# 27
  • Мнения: 51
Хайде и аз да се присъединя Simple Smile Имам едно детенце и няколко бременности......Факт е,че съм забременявала няколко дни след цикъла.Не  знам как става,но е така......Имам редовен цикъл 28 дни,а за ову-то,не знам,никога,не съм я засичала....Пожелавам Ви,много радост и успех!

# 28
  • София
  • Мнения: 6 365
Пешек, а обмисли ли възможността лекарката да не е познала за овулацията ти? има я и тая възможност, при това не е малковероятна.
2 дни преди цикъл просто не може да се забременее. ако някой твърди такова нещо, не може да смята.

# 29
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Айде и аз да си кажа Crazy
С дъщеря ми забременях на 8ми ден от цикъла, при нормален 28 дневен такъв. Нямаше грешка, понеже акта беше само един баш тоя месец.  Втория път реших да пробвам тестовете за овулация и излезе положителен някъде към 13тия ден (пак при 28 дневен цикъл), направихме го по учебник и стана. Така че ранна, късна или нормална овулация не е константа дори за един и същ организъм Peace

# 30
  • Мнения: 7 716
Любима, единственият сигурен метод за установяване на овулация е ехографският преглед.
Сперматозоидите живеят във фертилна среда до пет дни, понякога и повече!
Ако си имала контакт на осмия ден, това не означава, че си забременяла тогава. Peace

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Джамка, тя тая вероятност е 100% да ти кажа Wink. Аз на лекари от кабинет в ДКЦ не вярвам почти хич. Ама много ми беше смешно като започна да ме убеждава, че можело и че тя така била забременяла и н`ам к`во си.

# 32
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
каква е вероятността за забременяване при полов акт по време на овулация без презерватив .. в случай че момчето не се е изпразвало .. Rolling Eyes
Не zнам каква е точно, но я има. При ерекция се отделя секрет, в които съЩо има сперматоzоиди. До 72 часа може да се вzеме хапчето zа след секс.
   Thinking Доколкото съм чела,този секрет служи за овлажняване и евентуалното по лесно проникване,но не съдържа сперматозоиди.Често го публикува в отговорите си в „Лична драма“сексолога др Врабчев.Иначе колко бременностти да съм имала вече ooooh! ,че и мои приятелки даже.Винаги така се предпазваме и за 8 години полов живот проблеми никакви. Peace                            А по темата–да,наистина има фрапиращи случаи,който го доказват,Божа работа!

# 33
  • Мнения: 4 700
АЗ пък съм чела, че има спермита, но не мога да посоча линк. БеШе някакъв отговор пак от лекар във някакъв форум. Няма zначение. Всеки zнае кой е най добрият начин и си носи последствията.
Иначе и аz години наред съм се предпаzвала от бременност чреz прекъснат полов акт и си мислих, че е добър метод. Да ама в последствие раzбрах, че и да не съм се паzила пак е нямало да стане най вероятно.  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 2 526
каква е вероятността за забременяване при полов акт по време на овулация без презерватив .. в случай че момчето не се е изпразвало .. Rolling Eyes
Не zнам каква е точно, но я има. При ерекция се отделя секрет, в които съЩо има сперматоzоиди. До 72 часа може да се вzеме хапчето zа след секс.
   Thinking Доколкото съм чела,този секрет служи за овлажняване и евентуалното по лесно проникване,но не съдържа сперматозоиди.Често го публикува в отговорите си в „Лична драма“сексолога др Врабчев.Иначе колко бременностти да съм имала вече ooooh! ,че и мои приятелки даже.Винаги така се предпазваме и за 8 години полов живот проблеми никакви. Peace                            А по темата–да,наистина има фрапиращи случаи,който го доказват,Божа работа!
Ходи чети "Лична драма"  и д-р Врабчев, що се вреш във форума за "Проблемно замременяване"?

# 35
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
 newsm78Това с нападката не го разбрах,защо и какво значение има че чета „Лична драма„?Просто споменах,не вярвам всяка от нас да не чете и странична литература,весници и списания през ежедневието си,докато чака на автобусната спирка или пред лекарският кабинет.Изказването ти е обидно и не на място,ако нещо си ядосана не си го изкарвай на невинни хора.Във форума се „вра“ защото тук ми е мястото!

# 36
  • Мнения: 2 926
Какво се карате бе хора?
Не знам какво е възможно, какво не възможно и понякога чета толкова противоречиви и невероятни неща, че съвсем вече давам фира.Много ми се иска да си бръкна в тръбите, в яйчниците, в матката и изобщо до където стигна, за да видя аджеба колко време са живи сперматозоидите в мен и в коя точно минута ме треска овулацията и изобщо всичко, ама не мога.Особено аз, дето мъжа ми пътува супер яко и не мога да се съобразявам с овулация, а с това кога ще си е вкъщи и кога не.
На теория всички сме чели, само че практиката не е точно като теорията, защото моята приятелка забременя в последния си ден от цикъла.Месец не са правили секс, правят и още месец не правят, защото тръгва спешно на път.И като забременя такъв цирк стана - всички мислиха,че детето не е негово, защото дефакто него го нямаше 2 месеца.Направиха я луда жената и през тестове за бащинство минаха и сега мъжът и е мек като памук, само че и трови цялата бременност.
Така че колкото и невероятно да ви звучи и така се забременява.Не знам как, не съм лекар...обаче се случва.
Божа работа.

# 37
  • Мнения: 4 700
Карамел`, направете посткоитален тест и Ще раzберете колко време живеят спермитата в теб. При нас на 6ти час имаШе оЩе няколко подвижни, на 13ти час нямаШе вече нито един. Водят ни с ниска оплодителна способност.
 А приятелката най вероятно е била с ранна овулация, а и спермитата са имали висока преживяемост. Има жени, които са с цикъл 21 дни, което оzначава овулация на 7 ден, ако и кървенето е 5 дни и спермитата имат добра преживяемост, ето така стават бебетата. Няма ниЩо чудно в това.  Peace

# 38
  • Мнения: 7 716
Карамел, наприви посткоитален тест, както ти е казала Миле, както и фоликуметрия, и ще разбереш всичко. Peace
И както казва Миле, възможно е отделянето на малко количество сперматозоиди по време на предварителната игра, без еякулация. Наличието може да се дължи на скорошен предишен акт, както и да бъде от физиологично естество.

# 39
  • до морето
  • Мнения: 494
И както казва Миле, възможно е отделянето на малко количество сперматозоиди по време на предварителната игра, без еякулация. Наличието може да се дължи на скорошен предишен акт, както и да бъде от физиологично естество.
  thumbsup
личи си кой си е учил за отличен уроците по биология, абе добра си беше старата образователна система...
Да се изкажа и аз по темата - забраменяване не е възможно в друго време освен по време на овулацията, ако този факт е вече опроверган очаквам опровержение и на постулата, че оплождането по естествен път може да се случи и на друго място освен във фолипиевата тръба.  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 4 700
dushka, имам приятелка с 3 деца и не zнае какво е овулация. Ходи сега на нея й обяснявай как се zабременява. Като се zакучи и край, zабременяла е точно преди цикъл, аz не съм била лекар и ниЩо не съм zнаела.  ooooh!


# 41
  • Мнения: 3 988
zабременяла е точно преди цикъл,

защото моята приятелка забременя в последния си ден от цикъла.

Извинявайте, но за мен това са градски легенди. Приятелките ви са забременели по време на овулацията си (дори и да не знаят какво е), когато и да е било това. Кога са правили секс е отделен въпрос... Сперматозоидите или яйцеклетките просто са живели достатъчно дълго... което и да било по-напред...

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 18:53 от cubbit

# 42
  • Мнения: 4 700
cubbit, аz точно това се опитвам да обясня, ама няма кой да слуШа/чете.

# 43
  • Мнения: 3 988
миле, разбрах! Ясно си го написала!  Peace

Ходи сега на нея й обяснявай как се zабременява. Като се zакучи и край, zабременяла е точно преди цикъл, аz не съм била лекар и ниЩо не съм zнаела.  ooooh!

# 44
  • Мнения: 805
През живота си съм била бременна три пъти. Първия направих аборт, но не това е важното.
И трите пъти сам забременяла първия ден след менструацията. Просто и трите пъти в тези месеци сам правила секс само по веднъж в месеца и няма как да е станало в друг ден. Така че овулацията наистина варира!

# 45
  • Мнения: 356
Момичета,наистина овулацията при всички жени е по различно време,както може и да има цикли без ову.Три мои приятелки заченаха преди и веднага след цикъл.На две от тях овуто беше установено тогава при фоликуметрия.Така че,няма какво толкова да се чудим.Всичко е възможно!Просто най-сигурния метод е няколко поредни месеца да се направи фоликуметрия от специалист и да се бебеправи във фертилните дни.И като сложим и преживяемоста на сперматозоидите - макс.до 5 дни и работата става.Друг е въпроса ако има и други проблеми при двойката какъвто бе и нашия случай.Ние 6 години се опитвахме да забременея.
Но категорично няма как да забременееш ако нямаш овулация в дните по време и след половия акт/ до 2-3 дни,все пак сперматозоидите при добра преживяемост са там и чакат да оплодят яйцеклетката Wink /

# 46
  • Мнения: 4 700
Никой не може да каже в кой ден е станало оплождането, освен ако не се е следяла овулацията на ехограф. Това, че някоя жена е имала секс един ден след свърШването на кървенето може да оzначава, че е zаченала 2 дни по късно. Сперматоzоидите могат да преживеят няколко дни и да "чакат" да се отдели яйцеклетка.

# 47
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Аз също с моя организъм трябва да затворим учебниците и да ги хвърлим в камината  Mr. Green.

Първи ден от цикъла - 09.09.2004 г.
ОВУ -  newsm78
Сексът за бебе започна от 22.10.2004 г. (помня я датата), но до тогава цикъл нямаше ( ПКЯ).

Отрицателен тест, но плоден сак на УЗ - 07.11.2004 г.

резултат - 20.07.2005 - жив и здрав юнак!

Някой може ли да смята  Whistling

# 48
  • София
  • Мнения: 6 365
Сексът за бебе започна от 22.10.2004 г. (помня я датата), но до тогава цикъл нямаше ( ПКЯ).

Отрицателен тест, но плоден сак на УЗ - 07.11.2004 г.
Някой може ли да смята  Whistling

аз мога Simple Smile

ако сексът за бебе наистина е започнал на 22 октомври и приемем, че оплождането е станало не по-рано от тази дата, то от 22.10 до 07.11 са 17 дни - тоест, на 17 ноември си била на 2 седмици и 3 дни оплождане или превърнато в езика на гинеколозите, 4 гестационни седмици и половина. на тази гестационна възраст не може да се види плоден сак на ехограф, още повече, щом нивото на ЧХГ не е било достатъчно високо, за да позитивира теста. най-рано плоден сак на ехограф се вижда след навършени 5 гестационни седмици и обикновено тогава ЧХГ е около 1000.

тоест, излиза, че оплождането не е станало след 22 октомври, а преди това. разбира се, това няма пряка връзка с темата, но ти направих това изчисление, за да покажа, че както ти, така и много други жени, забравят подробности (все пак, минава време), объркват дати и така се създават легендите от типа - забременях 1 ден преди мензиса или забременях на 2-рия ден от кървенето, които са физиологично невъзможни.

а иначе, прекомерно дълъг цикъл и късна овулация са неща, които ги има в учебниците и не са някакво рядко явление, така че не бързай да палиш камината.

# 49
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Благодаря за изчисленията, но  Wink

Цикълът ми е 42-43 дни. Точно, когато започнахме опитите за бебе, очаквах да ми дойде.

И нещо друго - пазенето преди да започнем опитите е било 100%, Дюрекс вършеше своята работа  Wink, та там грешка не е имало( щото ако имаше - щеше да се види) Sunglasses

Хайде сега, да направим нова сметка?
 43 дневен цикъл, старт на цикъла 09.09.2004  и гарантирано 100% пазене преди 22.10  Blush.

Единственото, в което не съм абслютно сигурна е точно наистина кога видяхме за първи път плодния сак. Помня само, че не можах да зарадвам сестра си на рождения й ден на 05.11, а няколко дни по-късно.
Със сигурност овулацията не ми е била на 14тия ден от началото на цикъла, а мнооого по-късно.



# 50
  • София
  • Мнения: 6 365
ами ето - значи правилно смятам.

а че овулацията не е винаги и само на 14-ти ден, вече го знаят и потребителите с по 5 мнения тук. това не е нещо необичайно, както вече ти писах.

# 51
  • Мнения: 4 700
Lioness, Щом сте видели сак след 05.11 zначи си zабременяла след 22.10. Което zначи и че овулацията ти е била около/след таzи дата.
Колкото и да смята човек, факт е, че не може да се zабременее беz да има овулация. Поради простата причина, че сперматоzоидите няма какво да оплодят, zаЩото няма zряла яйцеклетка.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ами ето де, при такива дълги цикли не е много логично да се търси ову на 14 ден, нали. Просто дълъг цикъл=по-късна овулация. Между другото в учебниците пише, че овулацията обикновено е по средата на цикъла, без значение колко е дълъг той. Иначе ако смятаме само 14-ти ден и става като моята колежка - " не се развива нормално, отивай да го махаш". А това че жената редовно е с 50-60 дневни цикли не се отчита и се получава забавяне на развитието с 2 седмици. Та както казаха момичетата по-горе, никой не може да каже кога точно е станало зачеването, но няма как да стане без овулация.

# 53
  • Мнения: 3 988
Миле и другите момичета не твърдят, че овулацията е винаги на 14-тия ден. Това, което се опитват да обяснят е, че без значение кога е бил половия акт, не е ли имало овулация, нямаше да има зачеване. Т.е. сперматозоидите / яйцеклетката са оцеляли, чакайки "съответната половинка", докато се случи оплождането.
Секс на 5тия ден от цикъла, не означава овулация и съответно зачеване на този ден!!!

# 54
  • Мнения: 7 716

Със сигурност овулацията не ми е била на 14тия ден от началото на цикъла, а мнооого по-късно.





Овулацията е обикновено 14 дни ПРЕДИ датата на следващата предполагаема менструация, а не 14 дни от началото на цикъла.
При жените със стандартен цикъл тези две дати се покриват.
Голямо надприказване, голямо чудо. Peace
Да стане зачеването, пък все едно кога.

# 55
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Хмм, а обърна ли някой внимание, че моята овулация е била именно в края на цикъла, буквално 1-2 дни преди да ми дойде  Flutter
Всъщност всички дати и детайли ги написах  заради това, за да се види, че МОЖЕ да има ОВУ и в края на цикъла, а освен ОВУ да има бременност и бебе. Магия е, но е факт. Всъщност при мен по принцип овулацията ми е доста по-късно от средата на цикъла или даже от тези 14 дни преди да ми дойде, но това е друга тема, с която радвам предимно гинеколозите  Mr. Green.

Лали много точно го каза  Peace
Цитат
Да стане зачеването, пък все едно кога.


Пожелавам го на всички желаещи Hug от цялото си сърце, независимо кога и как!   bouquet

# 56
  • Мнения: 4 700
Lioness, това не е въzможно. Овулацията не ти е била 2 дни преди цикъла. Ако не беШе zабременяла ЩеШе да ти дойде не 2 дни след овулацията, а 2 седмици след това. Т.е. Щяло е да има zакъснение.
Съветвам те да се раzровиШ иz нета и да прочетеШ малко zа лутеалната фаzа. Това са дните от цикъла след овулацията.

Това като zа начало.

Какво е Лутеална фаза?

Лутеалната фаза, наричана още `дни след овулацията’ (DPO) е тази част от цикъла, която започва след овулацията и завършва в деня преди следващия ви цикъл да се появи. Обикновено трае около 14 дни и не варира с повече от 1 ден при всяка жена. Лутеалната фаза е получила името си от Corpus luteum (‚жълто тяло’), структура която се развива на повърхността на яйчника след като зряла яйцеклетка е била отделена по време на овулацията. Corpus luteum произвежда прогестерон, подготвяйки тялото за бременост. Вашата ЛФ трябва да е поне 10 дена за да може да подсигури бременност.

Важността на ЛФ
По дължината на ЛФ можете да определите кога сте овулирала. Овулацията може да наcтъпи със закъснение поради редица причини, като например, стрес, увеличена физическа активност, медикаменти, но дължината на ЛФ обикновено е константна. Имайки товa в пред вид, можете да определите кога сте овулирала като извадите дължината на ЛФ от дължината на цикълът. Така например, ако цикълът ви е 28 дни, а ЛФ 12 дни, овулацията настъпва на 16. ден от вашия цикъл (28-12=16).



От тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12297.0

# 57
По повод ЛФ аз имам едно въпросче.
В момента пия Дуфастон и от 3 до 7 ден на следващия цикъл за пръв път ще се стимулирам с клостилбегит по лекарско предписание. Но ми се налага да пътувам за 5 дни в чужбина и тези дни се падат точно 10-14 ден от М цикъл, което ще попречи на проследяването.
И ето въпроса (не ми се смейте) мога ли да удължа приема на Дуфастон с още 5 дни и по този начин да отложа началото на следващия цикъл и чужбина да ми се падне 5-9 ден?

# 58
  • София
  • Мнения: 6 365
И ето въпроса (не ми се смейте) мога ли да удължа приема на Дуфастон с още 5 дни и по този начин да отложа началото на следващия цикъл и чужбина да ми се падне 5-9 ден?

не мисля, че ще се получи. попитай лекаря как да постъпиш. по-добре е да отложиш стимулацията с 1 месец.

# 59
Мерси за отговора Jam. Предвид продължителността на моя МЦ от 30 до 90 дни, 5 едва ли са проблем  Laughing, но ще се посъветвам с лекаря.

# 60
  • Мнения: 8
Zdraveite MAMI,mnogo isksm da sam edna ot vas Cry Cry Cry,no ne stava ve4e 9 meseca!Sega pak nqmqm ovolacia,tova dali e problem s koito nqkoq ot vas se e sblaskvala?????????????MOLQ PI6ETE MI  baby_neutral

# 61
  • Мнения: 75
 newsm78 Ох да ви кажа, супер чудни сте ми всички, как точно знаете, кога сте забременяли, да не би да си записвате в някое календарче, кога и по колко пъти сте правили секс ?!
 Винаги съм се чудила, как точно се определя кога една жена е забременяла, да не би да е правила бебе, само веднъж в месеца и да е записла паметната дата в дневника си ?! Аз съм толкова напрегната, не знам дали имам овулация, нямам редовен цикъл, щурам се по лекари , които не знаят какво ми има, дете нямам от три години и все още не съм стигнала до там, че да помня, кога и колко пъти сме го правили, ако се отчая и стигна до там - по-добре да се хвърля от някой мост, това няма да е живот. Нека оставим нещата да се случват малко по-естествено, все пак - хора сме , не сме роботи! Не искам пластмасово бебе и мъжът ми не си записва предварително час за деня ми на отворени врати...

# 62
  • Мнения: 1 699
Ами всяка една жена опитваща се да разбере езика на тялато си, знае кога горе-долу и е овулацията и от това се съди кога е забременяла.За целта има тестове за овулация има и фоликуметрия.А за лекарите които посещаваш и за 3 години не са ти казали нищо конкретно-мисля че е по-добре да ги смениш.Добре е всичко да става по естествен начин, но всичко трябва да си има граници и според мен 3 години са достатъчно за да се замислиш по-сериозно а не да казваш : "зНе искам пластмасово бебе и мъжът ми не си аписва предварително час за деня ми на отворени врати..." А с това :"по-добре да се хвърля от някой мост, това няма да е живот" можеш да обидиш доста момичета, защото повечето от нас тук са се сблъсквали с много проблеми и все още живота не ни е наградил с детенце.Отчайваме се но трябва да се изправим и да продължим.

# 63
  • Мнения: 4 700
L`AMOUR, предполагам си видяла, че пиШеШ в подфорум zа проблемно zабременяване. Повярвай ми, тук всяка от нас много добре zнае кога е била овулацията и кога би могла да zабременее. Никой не те кара да правиШ секс по график или ин витро процедури, но недей да иzполzваШ иzраzи като "пластмасови бебета". Гроzно е и много нетактично спрямо другите жени, пиШеЩи тук.  Sick

# 64
  • Мнения: 1 768
L`AMOUR, предполагам си видяла, че пиШеШ в подфорум zа проблемно zабременяване. Повярвай ми, тук всяка от нас много добре zнае кога е била овулацията и кога би могла да zабременее. Никой не те кара да правиШ секс по график или ин витро процедури, но недей да иzполzваШ иzраzи като "пластмасови бебета". Гроzно е и много нетактично спрямо другите жени, пиШеЩи тук.  Sick

  202uu

# 65
  • Мнения: 180
Имам доста приятелки с бебета заченати ин-витро и на нито една бебето и не изглежда да е " пластмасово" Mr. Green
Няма да навлизам в подробности, но подкрепям написаното от Миле и Elsinor. Преди да се напише или каже нещо, е редно от добро възпитание да се помисли за останалите хора.

# 66
  • Мнения: 1 146
Тук истинска буря се е разразила.  Grinning L`Amour, разбирам те и теб! Но повярвай ми доста е голям броят на жените, които действително си записват и това не е краят на света. Разбирам желанието всико да е "естествено" и най-вече романтично. Но всичко това е до нагласата на човека и какво съдържание вкарва в нещата. За едни планирането не е романтично - аз също съм имала такъв период. При други култури - секс в точния ден с цел зачеване - това се е превърнало в ритуал на "сътворението" и се практикува от векове - всички го спазват - дори са описани и подробности за поведението на партньрите (говоря за индуизма, там доста бебета се раждат Simple Smile) Зачеването е физиологичен акт и не се ръководи от това дали го плануваме или не, когато предпоставките са на лице, чудото се случва. Това, че е физиологичен акт, не значи, че не е ЧУДО само по себе си. Защото въпреки че правим всичко "необходимо", не винаги се случва. В това се крие и голяма част от магията и красотата. Не всичко зависи от нас. Това, че може да се роди бебе чрез ин-витро или чрез някакъв още по-сложен метод на бъдещето не прави чудото по-малко. И повярвай - животът е живот и той винаги е истински, не е "пластмасов".
П.С. Извинявам се за дългия пост, но съм останала с впечатлението, че доста хора се вълнуват от този "проблем".

# 67
  • Мнения: 12 674
newsm78 Ох да ви кажа, супер чудни сте ми всички, как точно знаете, кога сте забременяли, да не би да си записвате в някое календарче, кога и по колко пъти сте правили секс ?!


Ами вече се разбрахме, че забременяване без овулация не става. А тук момичетата определено си следят овулацията.

Сега за другото - на приятелка моя приятелка....не мога да гарантирам. Но пък и има и случаи, когато са правили секс 1 път за месеца.
Нормално е тогава да е забременяла.  Laughing

# 68
  • Мнения: 75
 Shocked Хей, не ме нападайте така - много добре знам къде се намирам в " ПРОБЛЕМНОТО", нали и аз съм за тук, да не мислите, че на мен нещо ми е по-леко. Това пластмасовото бебе , беше в смисъл, че не искам да правя всичко, все едно следя рецепта - толкова грама от това, толкова от онова. Не  ми се обиждайте, точно на мен, аз съм не по-малко закъсала  ooooh! Дори съм доста изнервена, направо се ошашках като се поразчетох и видях през какво са минали повечето момичета.
А това за бебета, родени ин-витро и т.н. - няма нищо общо с това, което съм казала, дори напротив - възхищавам се на такива подвизи!  Hug
Просто съм учудена на това за овулацията, но както ви казах, аз  имам  нередовен цикъл, винаги, откакто се помня е бил такъв, следователно, не мога просто по някакви белези да следя , да разбера , че съм в овулация,  защото съм пробвала в такива дни и съм живяла след това доста време с лъжливи надежди за бременност, повярвайте ми - много по-разочароващо е. А колкото повече се замислям, за всичко, което трябва да се прави и следи, толкова по-трудно си представям, как въобще ще ми дойде желанието да правя бебе. Затова - просто дайте съвет - вие как го постигате - аз не мога, наистина ми се отщява. това е все едно да  трябва да излизам след 5 минути и точно тогава да започна да правя бебе, как ще ми иска при такова напрежение  ooooh!

# 69
  • Мнения: 1 699
Така е трудно е да се оттърсим от тези мисли но няма как.Аз ти предлагам да си вземеш тестове за ову и да проследиш , за да имаш някаква представа.След това можеш и на фоликуметрия да отидеш, за да се потвърди със сигурност дали настъпва ову.
А относно отщяването да си призная аз се усещам на моменти че правя секс само заради зачеването а не толкова че ми се иска.Това е нещо ужасно и със сигурност ще направя всичко по силите си , за да го променя.Няма как това е положението, като чакаме толкова дълго време нашите бебчета неминуемо ще мислим постоянно за това дали сме в ову, дали ще го улучим, ама дали ще ни дойде и такива работи.Но съм сигурна че един ден с широка усмивка ще се сещаме за тези моменти от живота ни макар и трудни  Hug Hug Hug и като погледнем усмихнатите очички на нашите дечица ще си кажем че си е заслужавало и сме готови отново да минем през всичко.
Така че не губете надежда мили момичета, и ние ще сме майки, просто момента за всяка една идва когато му дойде времето.Няма начин да ни се размине  Grinning

# 70
  • Мнения: 75
 Rolling Eyes да ти кажа и аз минах през това - да го правя без да ми се иска, само за да изпозлвам още една възможност, да улуча деня , подходящ за зачеване. резултатът беше , че накрая всички покрай мен забременяха от раз, само аз - не . Cry
Затова сега правя  не бебче, а любов, като се надявам по някое време да се каже, че сме направили и малко човече  Blush Така по-малко се  изнервям, но пк и някак по-празна и безнадеждна започнах да се чувствам, защото все едно започнах да се възприемам като 'безплодна" и това си е, все едно отхвърлих женствеността си. А това е наистина отвратително - да станеш сутрин и да се гримираш, ако няма цял ден кой да те види е безсмилено - нали?! Ето така се чувствам аз, когато правя любов - все едно всичко е донякъде напълно безсмислено. Съжалявам, не искам да разстройвам другите момичета, просто искам всички, които са се почувствали засегнати, да разберат, че не бива, на мен наистина ми е много тежко.

# 71
  • Мнения: 4 700
L`AMOUR, прочетох в друга тема какви точно са ти проблемите. На първо време бих те посъветвала да посетиШ добър ендокринолог. Въzможно е при регулиране на хормоните с подходяЩите медикаменти и доzи хормоните ти да се регулират и Чудото да се случи по съвсем естествен начин. Мога да ти кажа добри ендокринолоzи в Пловдив, zа други градове нямам личен опит.
Другият вариант е да се обърнеШ към клиника по стерилитет и да видиШ какво Ще ти кажат.
Но zнай, че най вероятно Ще е необходима лекарска намеса. Така че не раzчитай само на любов. Чудеса се случват и то не малко. За 3 години във форума са прочела zа много такива. Но въпреки че и ние сме със неиzяснен стерилитет не раzчитам много да се случи случайно.
Желая ти успех и дано не се налага да правите процедури.

# 72
  • Мнения: 75
Благодаря - аз така и направих днес си записах час в клиника по стерилитет , за три години всички ми даваха фалшиви надежди - че всичко ще се случи от самосебе си.... Хич, не ми се ходи по клиники и лекари, въобще  изключително неприятни са ми и прегледите при гинеколог след които се чувствам, едва ли не като изнасилена, дотолкова ми е отвратително, обаче , какво да се прави, ще стисна и аз зъби и ще се подложа на всичко, защото виждам, че хората, които ми казваха, че всичко ще се оправи, всъщност  въобще не са заинтересовани да се случи нещо с нас , или пък са просто любезни. С цената на всичко мисля и аз да се преборя, надявам се , че като разбера какво ми е ,че поне ще живея с нова надежда - че ще се излекувам и ще успея.

# 73
  • Мнения: 7
Я да задам един въпрос! Колко време трябва да мине от първоначалното бебе-правене  за да се отиде на лекар евентуално, ако не става! Мисля да насочвам "усилията"  newsm03  си в тази насока и да знам как се движа - да сверя часовника един вид! Дано всичко да мине гладко и безпроблемно.... но за всеки случай - да знам!

# 74
  • Мнения: 3 988
6 месеца до 1 година.

Зависи на колко години сте, дали си имала гинекологични проблеми и т.н. и т.н...
Ние чакахме година, но сега ако се върна назад, бих чакала само 6 месеца.

Успех!  Peace

# 75
  • Мнения: 75
тия - по-добре започни с редовни прегледи на лекар, изчакай 6-8 месеца, не си ли бременна -  хващаш мъжленцето за ушите и  веднага на спермограма, на добри доктори за теб и т.н. Колкото по-рано, толкова по-добре, най-малкото ще имаш полза за по-нататък, ако всичко е наред защото  качествени лекари наистина трудно се намират.
Аз започнах да се убеждавам, че съществуват три типа жени, първите само да ги погледнеш и са забременяли, вторите са много притеснени, дали ще забременеят и забременяват, чак като забравят по случайност за притесненията си, някъде след  година и нещо, а третият вид, са  тъжните като нас, които , както виждаш се борят със зъби и нокти. Така , че момиче - не отлагай, не слушай ако някой ти каже, да не се притесняваш, чувстваш ли, че всичко правите, пък не се случва - по-добре иди на лекар излишни пъти, отколкото после да съжаляваш, че не си го направила. Аз от слушане точно на такива съвети съм на тоя хал - млада си, всичко е наред, не при всички става веднага - ето ме - вече не съм съвсем млада, мъжът ми, ако почакам още малко също ще стане прекалено зрял за да няма проблеми и т.н., да не се впускам в подоробности, че се ядосвам на самата себе си. Ако можех да върна времето назад - още първия път след като го правихме , трябваше да изчакам да видя , че не съм бременна и беж директно в клиниката по стерилитет,  сега вече щях да имам бебе сигурно.
Казвам ти го , не с цел да всявам паника, а с цел да спестя емоционалните сривове, които със сигурност всяка една девойка тук е преживяла - да стоиш и да гледаш, как всички край теб минават с колички , да не смееш да минеш покрай детски магазин, да ти подмят разни неща, да говорят глупости на мъжа ти, да ви изтъкват, съвсем УМИШЛЕНО, кой кога се е сдобил с бебе и няма ли и вие най-накрая да си имате, да ти приказват, как еди кой си се развел с жена си, защото тя не можела да забременее, пък после видиш ли, следващата веднага прихванала... Спести си го момиче - сега все още нямаш и представа колко мръсни могат да бъдат хората...

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 09:07 от L`AMOUR

# 76
  • София
  • Мнения: 626
тия - по-добре започни с редовни прегледи на лекар, изчакай 6-8 месеца, не си ли бременна -  хващаш мъжленцето за ушите и  веднага на спермограма, на добри доктори за теб и т.н. Колкото по-рано, толкова по-добре, най-малкото ще имаш полза за по-нататък, ако всичко е наред защото  качествени лекари наистина трудно се намират.
Аз започнах да се убеждавам, че съществуват три типа жени, първите само да ги погледнеш и са забременяли, вторите са много притеснени, дали ще забременеят и забременяват, чак като забравят по случайност за притесненията си, някъде след  година и нещо, а третият вид, са  тъжните като нас, които , както виждаш се борят със зъби и нокти. Така , че момиче - не отлагай, не слушай ако някой ти каже, да не се притесняваш, чувстваш ли, че всичко правите, пък не се случва - по-добре иди на лекар излишни пъти, отколкото после да съжаляваш, че не си го направила. Аз от слушане точно на такива съвети съм на тоя хал - млада си, всичко е наред, не при всички става веднага - ето ме - вече не съм съвсем млада, мъжът ми, ако почакам още малко също ще стане прекалено зрял за да няма проблеми и т.н., да не се впускам в подоробности, че се ядосвам на самата себе си. Ако можех да върна времето назад - още първия път след като го правихме , трябваше да изчакам да видя , че не съм бременна и беж директно в клиниката по стерилитет,  сега вече щях да имам бебе сигурно.
Казвам ти го , не с цел да всявам паника, а с цел да спестя емоционалните сривове, които със сигурност всяка една девойка тук е преживяла - да стоиш и да гледаш, как всички край теб минават с колички , да не смееш да минеш покрай детски магазин, да ти подмят разни неща, да говорят глупости на мъжа ти, да ви изтъкват, съвсем УМИШЛЕНО, кой кога се е сдобил с бебе и няма ли и вие най-накрая да си имате, да ти приказват, как еди кой си се развел с жена си, защото тя не можела да забременее, пък после видиш ли, следващата веднага прихванала... Спести си го момиче - сега все още нямаш и представа колко мръсни могат да бъдат хората...

Точно казано!  bouquet

# 77
  • Мнения: 7
L`AMOUR, стига бе - няма такива хора! Не мога да повярвам че това е възможно! Няма чак толкова лоши хора! Не знам - или аз живея в някакъв мой си розов свят и ги пропускам тези коментари /не за мен де - то аз още не съм почнала бебенцето - но към други мой приятели/ или явно моето обкръжение е такова, че такива хора няма! Направо ми се струва недопустимо да се правят подобни подмятания и изявления! Аз сигурно, ако чуя подобно нещо ще го подмина с пренебрежение. Нали знаеш - от теб зависи на какво ще обръщаш внимание и кой ще допускаш до себе си!

# 78
  • Мнения: 75
Така е - живееш в твоя си измислен свят, надявам се обаче да е истински Cry

# 79
  • Мнения: 1 325
Момичета, възможно ли е да  имам ранна овулация , след първият цикъл?(след аборт)
Днес видях положителен тест а въпросният ден , в който евентуално съм заченала е 10 - 11ден от първият ден на цикъла.
По принцип овуто ми е на 14-15ден newsm78

# 80
  • Мнения: 989
mari_rus, по принцип е възможно овулацията да се мени в рамките на няколко дни. Ако имаш предвид, че сте правили секс на 10-11 ден, то това не означава, че и зачеването е станало точно тогава. Сперматозоидите могат да преживеят до няколко дни в подходяща среда, каквато е цервикалната слуз около овулацията и да дочакат яйцеклетката.  

# 81
  • Мнения: 73
Да и аз знам за ранна или късна овулация, но чак пък толкова ..... нещо май са се объркали като са си смятали датите на забременяване кога какво и как е било. Иначе по-скоро е вероятно другото, че е възможно "плувците" да издържат дори до 8 дни в женското тяло, ако условията са подходящи - за това в форума на Зачатие някой беше показал и научна статия, че е възможно.

# 82
  • Мнения: 1 325
Много ви благодаря за отговорите HugУспокоих се малко, тъй като онзи ден , на прегледа док не видя все още нищо в матката.

# 83
  • Мнения: 1 325
Аз съвсем се обърках и ще обясня ситуацията при мен отново.
След аборта ми дойде на 31 ден , тоест на 5юни , цикъла ми продължи 7дни, но по принцип си ми е толкова.Правили сме го два пъти и то с презерватив(единият път с презервативът стана фал) , става въпрос за 13юни(първият път) и 17(вторият път)
Предполагаемата ми овулация е била да кажем на 15-16ден, тоест 20-21юни.
Въпросът ми е възможно ли е сперматозоидите да преживеят толкова дълго?мъжо даже твърди , че това със скъсването е станало на 13, аз пък си мисля , че беше на 17 newsm78
Отначало си мислех , че овуто ми е било по-рано, но сега се убедих , че не е така , тъй като ллодният сак започна да се формира чак в краят на 5г сед.В 7г сед и няколко дни все още не се видя ембрион.Не изключвам вероятноста и за кухо яйце newsm78, но все пак надеждата умира последна.

# 84
  • Мнения: 24
Здравейте.
Аз искам да изкажа и моите съмнения. Последните 3 месеца правим опити само около 14 ден, когато се предполага че е овулацията, но нищо не се получаваше.
Сега за септември нещата стоят малко по различно.
Цикъла ми свърши на 18-19 септ.
На 20 започнахме опитите, както и на 21, 22, 23, 26, 28 и така ще продължаваме докато не дойде следващия.
Въпроса е че последните 5 дни гърдите ми страшно наедряха и зърната започнаха да ме болят без някаква причина видима.
Не са ПМС симптоми защото следващия цикъл е чак на 13 октомври.
Предния път незнам как съм забременяла защото не сме го планували, но сега се чудя дали е възможно да сме успяли, защото е рано още за тест  newsm78

# 85
  • София
  • Мнения: 36 032
   Simple Smile възможно е  Sre4ko

# 86
  • Мнения: 453
Момичета, напълно е възможно понякога овулацията да настъпи съвсем в първите дни на МЦ. Моя приятелка забременя в 1 ден от МЦ. Твърди, че е сигурна, че само в този ден е правила секс. Но и защо не , може фоликула да е започнал развитие в предния месец (когато си и започва де), а да е нарастнал много до 1 ден на МЦ. Това си е Божа работа. Но за много късна ову, при редовен МЦ .. незнам ... може пък и това да е възможно, но в такъв случай теста за бременност няма да покаже ++ в дните , в които жената УЖ очаква да й дойде, а ще е 14 дена след тази късна овулация .. Малко объркано, но може да сте ме разбрали Simple Smile

# 87
  • Мнения: 1 325
И все пак не трябва да се изключва , че сперматозоидите живеят няколо дни в благоприятна среда, аз съм жив пример, правихме го няколко дни преди овуто и се прибрах в бг, на другият месец изненадата беше пълна, за капак използвахме и гумичка Shocked

# 88
  • Мнения: 4 700
Sre4ko , не се брои от когато ти е свърШило кървенето, а от първия ден на кървенето. Ако приемем, че ти е доШло на 15.09 е въzможно овулацията да ти е била миналата седмица. А Щом те болят гърдите zначи, че със сигурност е минала. Пожелавам ти това да е от хубавите приzнаци. 

garga, приятелката ти най вероятно е била с ранна овулация и сперматоzоидите са преживели няколко дни. Задържаните фоликули от минали цикли не са годни. Те или иzчеzват с кървенето или стават на кисти.  Дори в България е нормална практика при zапочване на процедура оЩе в първите дни да се направи преглед на жената. И ако има фоликули от предния цикъл не се zапочва стимулация, а се иzчаква един месец, докато иzчеzнат.

# 89
  • Мнения: 27
Привет момичета,само за да проверя дали съм разбрала правилно: имаме овулация веднъж в месеца,която трае 48 часа(в които часове трябва да се прави бебе),като сме с уговорката че овулацията всеки месец може да е по различно време.Сперматозоидите от своя страна,тези смели войници могат да живеят в нас,така да се каже, цели 3 дни нали така?
Имам едно въпросче:ако правим секс всеки ден от 1 ден на мес цикъл до 1 ден на следващият мес цикъл би ли трябвало да сме бременни задължително-имам предвид,че ако това не се случи означавали че имаме проблем с яйцеклетките или сперматозоидите??? оооооооо съжалявам въпросът ми прозвуча така сякаш всяко ин витро трябва да е успешно  oops
Добре на кратко вие препоръчвате ли всеки ден секс или пък с всеки ден бебеправене рискуваме да имаме много изтощени и малко на брой сперматозоиди?
Извинявам се,ако въпросът ми ви се струва глупав,но мъжът ми ме пита точно това а аз не мога да дам отговор. smile3505

# 90
  • Мнения: 4 700
Секс се препоръчва да се прави преz ден, а по време на овулацията всеки ден. Има много раzлични методи zа определяне на фертилните дни. АЗ лично имам болки от страната на овулираЩия яйчник.
Вероятността да се стигне до бременност е около 25 % на месец. Има много случай, в които яйцеклетката не е годна zа оплождане, фоликулът е бил праzен или оплодената яйцеклетка не се е оплодила и т.н..... За това се каzва, че до година опити са неЩо нормално. Аz лично не бих чакала повече от 6 месеца сериоzни опити.

# 91
  • Мнения: 16
Здравейте,съвсем нова съм тук и имам проблем,който не знам дали е за темата,но моля да ме извините предварително,ако греша.Така започвам на 20.09 с моя приятел направихме първи опит за бебе като бях преценила,че съм в овулация на 05.09 ми беше започнал мес.цикъл .който ми е на 24 дни винаги.Всичко беше наред,но на 2-я ден след това ме боляха яйчниците и гърдите като ПМС,10 дни преди цикъла винаги е така,но този път бяха по-силни болките.Друго като симптоми на 4,5-я ден след пробата за бебе беше ,че усетих пулсиране на матката за няколко дни с болки в яйчниците.Това което ме плаши е че ми дойде точно на датата.А ден преди това имах и зацапване в жълто с мириз.Кръвта е ярко червена а обикновенно ми е по-тъмна нали е мръсна кръв все пак.Страхувам се,че е извънматочна или спонтанен аборт,но при преден спонт.аборт ми тече много повече на парцали дори.Според Вас има ли повод за притеснение.А на лекар ще ходя като ми свърши.Но много искам бебе и незнам защо не се получи,а за цветната бременност знам че е по оскъдно кръвотечението и мисля че не е и това.

# 92
  • Мнения: 2 153
Според мен няма за какво да се тревижиш! Може да не е имало оплождане, а голямото ти желание ти е изиграло лоша шега. Наслаждавай се на  прияреля си и бебето ще дойде. За твое успокоение можеш да посетиш гинеколога си и да си направиш някои изследвания...

# 93
  • Мнения: 682
sluiti напълно те разбирам, винаги, когато се надявам да съм бременна и ми дойде започвам да се вглеждам и в най-малките детайли.Не е гаранция цвета на кръвта, понякога ми идва с кфяво течение, понякога направо ярко.Може би просто тои месец не се е получило, пробвайте няколко месеца до година, и дано стане бебка.Не мисли винаги най-лошото.
А ако наистина се съмняваш за цветна, направи тест- при нея нивата на ЧХГ не спадат и се отразява бременност.Може да посетиш и гинеколог, за да си спокойна.
Успех! Hug

# 94
  • Мнения: 682
Относно темата-приятелката ми забременя два дни преди дтата на МЦ, който и е редовен.А и имаме познато семейство без дечица дълги години.Ходили по лекари и един им казал, абе вземете го направете на "червено".Пробвали и резултаът вече щъка.Така е, в живота нищо не е константа.Скоро посетих една гинеколожка, и я съсипах с въпроси по учебник-може ли това да стане, може ли онова.........
А тя ми кза-"Виж, моето момиче, ние четем книги по медицина, но природата не ги чете.Всяко првило има изключения!"
Не виждам нищо странно в това да се забременее по всяко време на цикъла, знае ли човек!
P.S. И ние този месец палувахме на 5-6 ден от цикъла и ако има резултат ще докажем правилото за изключенията. Crazy

# 95
  • Мнения: 961
Здраявейте! Април месец правих инсеминация. Отидох на фоликулометрия на втори ден след края на цикъла и се оказа че фуликула е пред спукване. Беше ми 8 ден. На следващия ден направихме инсе.  При прегледа един ден след инсеминацията доки каза че фуликула се е спукал и вече го няма. Което значи че на 9 ден от цикъла съм имала овулация.

# 96
  • Мнения: 1 894
аз знам, че овулацията може да настъпи когато си иска, а след нея точно на 14тия ден идва цикъла. Ако дойде на 8мия +14, на 22ри ден сме в цикъл. На мен за 2.5 год само веднъж ми се е случвало, въпреки че 90% от случаите овулацията ми е била 12-16 ден.
а за това колко бързо се образуват зрели яйцеклетки - еми нали са 2 яйчника и се редуват всеки месец.... той е почнал да зрее още предния път когато се е отделила яйцеклетка и просто е узрял пък точно като менструацията от зрялата яйцеклетка на другия яйчник е приключила с отделянето.

# 97
  • Мнения: 4
Аз вече имам едно дете, момченце на 2 годинки и преди по-малко от месец с мъжа ми ходихме на екскурзия,уж пих противозачатъчни...Няоло дни след връщането ни в България имах час при гинеколог и на ехографа той установи, че съм в овулация - 16 ден след цикъла, но като му казах за противозачатъчните и как съм ги взела той ми каза,че въобще не съм се предпазила от бременност, ние този ден и след това не сме правили секс, но 2 дни преди ову - Як Grinning ooooh! След това почнаха да ме болят силно гърдите, но отмина болката за 3, 4 дни. Вече ми закъснява, а на мен ми е доста редовна менструацията. Как мислите, може ли да е станало бебче? Питам, защото при мен двете предишни бременности (едната прекъсната) минаха много леко, без симптоми.

# 98
  • София
  • Мнения: 23 106
Забременях с дъщеричката си "цели" 2 дни след последния ден от менструацията си!!! Твърдя го със сигурност, тъй като за цял месец с мъжа ми правихме секс точно 2 пъти, като вторият беше малко непосредствено преди да ми дойде (но така и не ми доеде де, защото вече съм била бременна). Та ако някой може да ми обясни какво е това чудо и как съм имала овулация непосредствено след менструацията   Crazy За огромен късмет това беше първият месец, когато решихме, че искаме бебе. Ако бях смятала разни 15-ина дни след менструация май нищо нямаше да се получи. Просто късмет  Hug

# 99
  • София
  • Мнения: 23 173
Забременях с дъщеричката си "цели" 2 дни след последния ден от менструацията си!!! Твърдя го със сигурност, тъй като за цял месец с мъжа ми правихме секс точно 2 пъти, като вторият беше малко непосредствено преди да ми дойде (но така и не ми доеде де, защото вече съм била бременна). Та ако някой може да ми обясни какво е това чудо и как съм имала овулация непосредствено след менструацията   Crazy За огромен късмет това беше първият месец, когато решихме, че искаме бебе. Ако бях смятала разни 15-ина дни след менструация май нищо нямаше да се получи. Просто късмет  Hug
Забременяването не става точно в момента на секса.
Сперматозоидите понякога оцеляват по-дълго време, овулацията понякога е по-рано от 14-15 ден.
Въобще случки всякакви има.

# 100
  • Мнения: 1 894
ами аз горе обясних. не става дума за чудо. имаме 2 яйчника и те се редуват през месец да изкарват зряла яйцеклетка - просто единия или я отделил по-късно, или другия я е отделил по-рано и така докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала и са се доближили. много често се получава при стресови ситуации.

# 101
  • София
  • Мнения: 6 365
ами аз горе обясних. не става дума за чудо. имаме 2 яйчника и те се редуват през месец да изкарват зряла яйцеклетка - просто единия или я отделил по-късно, или другия я е отделил по-рано и така докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала и са се доближили. много често се получава при стресови ситуации.

извинявай, но това са пълни глупости.
ако те интересува действителността, тук - www.zachatie.org - има доста информация по темата.

# 102
  • Мнения: 1 894
ами аз горе обясних. не става дума за чудо. имаме 2 яйчника и те се редуват през месец да изкарват зряла яйцеклетка - просто единия или я отделил по-късно, или другия я е отделил по-рано и така докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала и са се доближили. много често се получава при стресови ситуации.

извинявай, но това са пълни глупости.
ако те интересува действителността, тук - www.zachatie.org - има доста информация по темата.

би ли пояснила с няколко думи, че не разбирам точно с какво не си съгласна??

# 103
  • София
  • Мнения: 6 365
ами аз горе обясних. не става дума за чудо. имаме 2 яйчника и те се редуват през месец да изкарват зряла яйцеклетка - просто единия или я отделил по-късно, или другия я е отделил по-рано и така докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала и са се доближили. много често се получава при стресови ситуации.

извинявай, но това са пълни глупости.
ако те интересува действителността, тук - www.zachatie.org - има доста информация по темата.

би ли пояснила с няколко думи, че не разбирам точно с какво не си съгласна??

Беки, с целия цитиран текст.
1. не е задължително яйчниците да се редуват да овулират месец за месец. при някоя жена може да овулира само единият яйчник, при друга може няколко месеца да овулира единия, а после другия и т.н.
2. събитията през месечният цикъл на жената вървят последователно, управлявани от отделянето на различни хормони, и не е възможно в един и същи момент да се случват събития от два различни етапа на месечния цикъл - то е все едно да имаме лято и зима едновременно. не е възможно, цитирам, "докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала".


# 104
  • Мнения: 1 894
ами аз горе обясних. не става дума за чудо. имаме 2 яйчника и те се редуват през месец да изкарват зряла яйцеклетка - просто единия или я отделил по-късно, или другия я е отделил по-рано и така докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала и са се доближили. много често се получава при стресови ситуации.

извинявай, но това са пълни глупости.
ако те интересува действителността, тук - www.zachatie.org - има доста информация по темата.

би ли пояснила с няколко думи, че не разбирам точно с какво не си съгласна??

Беки, с целия цитиран текст.
1. не е задължително яйчниците да се редуват да овулират месец за месец. при някоя жена може да овулира само единият яйчник, при друга може няколко месеца да овулира единия, а после другия и т.н.
2. събитията през месечният цикъл на жената вървят последователно, управлявани от отделянето на различни хормони, и не е възможно в един и същи момент да се случват събития от два различни етапа на месечния цикъл - то е все едно да имаме лято и зима едновременно. не е възможно, цитирам, "докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала".




дотук опровергаваш, но не даваш верния отговор, щом изказването ми е толкова грешно.

Обикновено овулацията се редува в яйчниците - ако през единия месец овулира яйцеклетка от десния, следващият ще бъде от левия яйчник и обратно. хайде, да не казваме, че е абсолютно винаги, но хайде сега да не изкарваме всички жени дефектни и неподвластни на този закон.

считам, че е много по-възможно - ето пример: нормален цикъл през 30 дни, което значи овулация на 16ти ден, нормално редуващи се яйчници. Представи си сега, че е узраването и/ или отделянето е закъсняло и е станало на 24 ден (примерно поради стрес, някакви хапчета, т.н.). Менструацията идва 14 дни след това и настъпва вместо след 30 дни, след 38, трае да речем 6 дни, т.е. 14 дни са минали вече, но другия яйчник си е в ритъм и на 16ти ден по график си овулира и ето ти, 3 дни след приключване на цикъл, жената е готова да забременее. Може това закъснение от 8 дни да е заради плаващо узряване и на двата яйчника - примерно между 11-17 ден от периода (както е при мен да кажем).

# 105
  • София
  • Мнения: 23 173
becky bloomwood, пълни глупости пишеш.

# 106
  • София
  • Мнения: 6 365
Беки, напълно си неграмотна по темата, но нямам време, нито виждам смисъл да те образовам. писах ти нещо за етапите на цикъла, за хормоните, ама дори не си опитала да вникнеш.
затова ти дадох линк към сайт, където е публикувана много информация по въпроса за женския репродуктивен цикъл - ако имаш желание да научиш нещо, потърси там.

ако не - няма лошо да си живееш със заблуди, вероятно няма да имаш репродуктивни проблеми и да ти се налага да се просвещаваш по-добре. но моля - не давай мнения по теми, по които не си компетентна.

# 107
  • Мнения: 1 894
е, освен онзи сайт мога ли да използвам други източници??

примерно произволно http://www.americanpregnancy.org/gettingpregnant/ovulationfaq.htm

само говорите колко съм крива, ама грам не можете да обясните в детайли защо е така - дали не е защото на вас ви убягва нещо, а?  кой ви говори, че стават по едно и също време, говорим за изместване на границите до състояние на доближаване.

аз не изпадам в крайности да ви казвам, че сте невежи, хайде моля ви се и вие си спестете, има достатъчно източници, които да потвърдят, че не говоря съвсем такива измислици.

# 108
  • София
  • Мнения: 6 365
е, освен онзи сайт мога ли да използвам други източници??

примерно произволно http://www.americanpregnancy.org/gettingpregnant/ovulationfaq.htm

само говорите колко съм крива, ама грам не можете да обясните в детайли защо е така - дали не е защото на вас ви убягва нещо, а?  кой ви говори, че стават по едно и също време, говорим за изместване на границите до състояние на доближаване.

аз не изпадам в крайности да ви казвам, че сте невежи, хайде моля ви се и вие си спестете, има достатъчно източници, които да потвърдят, че не говоря съвсем такива измислици.

и къде в цитирания линк пише, че може единият ти яйчник да овулира, докато другия е в лутеална фаза или менструира?  Laughing

моля те, такъв виц отдавна не бяхме чували тук. разрешаваш ли да те цитирам в темата ни за репродуктивни анекдоти?

Зачатие е информационен портал, статиите са превеждани от най-различни източници и преди публикация в сайта, са редактирани от лекар-специалист. не го подценявай този сайт.

чети и се образовай. на мен нищо не ми убягва, след 5 години съсредоточено четене по темата.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 665&Itemid=38

http://www.fwhc.org/health/moon.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Menstrual_cycle


няма никакви доближавания и измествания на граници, каквито си въобразяваш. давам ти друг елементарен пример - все едно да имаш черешово дърво, на което едновременно да има зрели череши и цветове. и няма нито един източник, който да потвърди, че:

Цитат
просто единия или я отделил по-късно, или другия я е отделил по-рано и така докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала и са се доближили

защото не е възможно да стане това.

апропо, имам по-просто предложение - вместо да се мъчиш да четеш статии по Интернет, защо просто не попиташ гинеколога си?

виж, аз не се заяждам с теб. ти си умно момиче, много ми хареса какво писа по темата за вазектомията, но в случая си напълно неправа и това, което ме кара да реагирам, не е личната ти информираност, а факта, че я представяш и на околните за истина. някой може да повярва.


# 109
  • Мнения: 1 894
мила, хубав ферман си написала, но преди да се хвалиш колко си прочела, прочети какво съм написала.
написала съм, че овулацията настъпва в рамките на няколко дни след ментруация (или дори толкова рано като последен ден), на който факт жените се чудят.

а какво е менструация?? Simple Smile процесът на изхвърляне на вече мъртва яйцеклетка и остъргването на неизползвано подготвилите се стени на матката. яйчникът не менструира. той овулира само. в момента, в който го прави, лигавицата на матката започва да се подготвя отново.

не мога да ти кажа как матката съвсем-съвсем приключваща предното изхвърляне, бързо-бързо се подготвя за следващо - не съм чела достатъчно, но явно че го прави - доказателствата са бебетата заченати през този период и жените с кратък цикъл (22 дни да речем).

а случайно когато последния път бях на преглед (точно след цикъла ми - буквално това беше първият ми чист ден) ми хрумна великата идея да се прегледам и на женски ехограф и лекарката точно констатира как яйчникът се е подготвил за овулация всеки момент - все пак го видях на екрана и то изтъкнато не от случайна лекарка. и беше яйчникът от обратната страна на тази, която ме понаболяваше предния месец.

между другото мисля гледайки писанията, че бъркаш лутеална фаза и фоликуларна фаза. моето обяснение се базира на това, че докато жената е в менструация, тече фоликуларна фаза и овулаторната фаза може да започне (да не забравяме, че темата е как така едва приключил цикъла и сме в способност да забременеем) около приключването на течение от менструацията (което знаем накрая е слабо, но много жени го приемат за менструаен ден все пак.

естествено всеки тук е свободен да попита лекаря си, а и да чете извън форума, за да провери информацията.... Simple Smile

----------------------
справка:
Всеки менструален цикъл се състои от 3 фази: фоликуларна, овулаторна и лутеална и фоликуларна фаза.

Фоликуларна фаза

Продължава от първия ден (първи ден на менструацията) на цикъла до овулацията – средно 10-14 дни. В началото на цикъла ниското ниво на хормона естроген стимулира отделянето на хормона LH от хипоталамуса. LH предизвиква отделянето на FSH и LH от хипофизата. Това от своя страна увеличава продукцията на естроген в яйчниците.

Овулаторна фаза.

По време на нея естрогенът стимулира съзряването на един фоликул в яйчниците. Фоликул се нарича структурата, в която се намира незрялата яйцеклетка. Когато фоликулът узрее, той се спуква и освобождава една яйцеклетка. Именно този процес, на освобождаването на яйцеклетката се нарича “овулация”. Овулацията настъпва 24 до 36 часа след повишаването на количеството на лутеинизиращия хормон (LH) – средно 14 дни преди края на цикъла. Това повишаване е много бързо, голямо и продължава кратко време – само 1-2 дни.

Лутеална фаза.

Тя продължава от овулацията до края на цикъла. След освобождаването на яйцеклетката, фоликулът се превръща в т.нар. “корпус лутеум” или ”жълто тяло”. Затова и фазата се нарича ”лутеална”. Корпус лутеум произвежда хормона прогестерон, който разрехавява вътрешната стена на матката, подготвяйки я за прикрепването на оплодената яйцеклетка в нея (това се нарича “имплантация на яйцеклетката”).

Важно е да се каже, че не във всеки цикъл настъпва овулация! Напълно нормално е на всеки 13 цикъла да има един ановулаторен – цикъл, по време на който няма овулация

# 110
  • Мнения: 2 865
Никой ли не е чувал за близнаци заченати през няколко дни или дори седмици? Ето:
http://multiples.about.com/od/funfacts/tp/uniquetwins.htm

Аз познавам жена заченала по време на цикъл, въобще не е изключено.

# 111
  • Мнения: 3 988
Arizona, чували сме. И? Не става дума за изключенията, а за общия случай.

# 112
  • Мнения: 1 894
 Simple Smile е то много изключения правят общ случай ...

# 113
  • Мнения: 3 988
Не е така. Изключенията никога не са общия случай. По-скоро правят патологията. Както и да е. Отдалечаваме се от темата.

# 114
  • София
  • Мнения: 23 106
Кюбит, малко неуместно ми се струва изказването ти, че изключенията правят патологията. Извини ме, но базирайки се на думите ти излиза, че детето ми е плод на патология, което е абсурдно! Нека да е патология, но пък доста късметлийска.

# 115
  • София
  • Мнения: 6 365
между другото мисля гледайки писанията, че бъркаш лутеална фаза и фоликуларна фаза.

о, сигурно ги бъркам, да  Laughing

# 116
  • Мнения: 2 865
.

Последна редакция: ср, 23 дек 2009, 01:18 от Arizona

# 117
  • Мнения: 3 988
Tonka, изясни си пълното значение на думата най-напред, преди да се засягаш. Патология не винаги значи "лошо". Използва се за всякакъв вид отклонения от нормалния процес.

# 118
  • Мнения: 2 123
между другото мисля гледайки писанията, че бъркаш лутеална фаза и фоликуларна фаза.

о, сигурно ги бъркам, да  Laughing
ми вземи чети повече в интернет бре ... казаха ти хората  Twisted Evil

# 119
  • Мнения: 284
Хи хи хи Simple Smile Хихи Wink Става смешно вече Wink

Беки, аз ако бях на теб бих погледнала в Зачатие. Сигурна съм, че като прочетеш библиотеката и постовете на Джам, ще ти стане ясно, че не е редно да спориш с нея. От нея можем само да се учим.

# 120
  • Мнения: 1 894
освен зачатие има и други информационни източници.
с цялото ми уважение за сайта, но е леко лаишки.
поздрави и весели празници!

# 121
# 122
  • София
  • Мнения: 6 365
на туй му се вика "пази Боже, сляпо да прогледа"  Laughing
нямам какво да добавя...

# 123
  • Мнения: 348
Разбира се, че има ову по време на менструация!!! Имам в семейството си случай с две деца. При първото се е оказало така, второто е заченато съзнателно точно по това време.
Третата ми бременност се случи два дни след цикъл /тогава беше овулацията/, когато съм с овулация на 16 ден по принцип. Всичко е възможно и всеки месец е различно, не разчитайте, че е винаги по едно и също време.

# 124
  • Мнения: 4 700
 JUPETO, becky bloomwood  , обраzовайте се малко и не спорете с жени, които са по обраzовани и от някои квартални гинеколоzи. Ставате zа смях.  

Цитат
че овулацията настъпва в рамките на няколко дни след ментруация

може да така, ама може и да не е. Моята овулация е на 21 до 23 ден.

Цитат
не мога да ти кажа как матката съвсем-съвсем приключваща предното изхвърляне, бързо-бързо се подготвя за следващо - не съм чела достатъчно

ами Джам ти дава линкове точно на таzи тема. Прочети и тогава се иzкаzвай.

# 125
  • Мнения: 1 894
весели празници и пожелавам да се пообразовате вие!

# 126
  • Мнения: 1 894
- Дълго време ли правихте, опити за забременяване или се получи бързо?

- Знам за слуховете, че дълго време не съм забременявала, но това не е вярно. Не съм си правила и инвитро. Ако беше така, нямаше да крия, напротив - бих давала и съвети на хората с подобни проблеми! Сега единственият съвет, който мога да дам на жените, които работят за бебе, е да си купят тест за овулация от аптеките, за да разберат кой ден от месеца е възможно да забременеят и тогава да действат. Защото от учебниците сме чели, че денят, в който се отделя яйцеклетка, е 14 -ят, но при една моя приятелка това беше 7-ят, а при друга 29-ят ден! И поради тази причина много жени си мислят, че не могат да забременят, а се оказва, че нямат никакви медицински проблеми, просто не уцелват подходящия ден. Като чух тези неща, вече бях на ясно и щом взехме решение да работим за бебе, просто си купих теста. Стана много бързо и лесно, даже гинекологът ми похвали Тихомир, че е голям майстор!

http://www.-spam082-/news.php?anketa_results&id=4735

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Точно пък на Венета ще повярвам ...... ама друг път Laughing.

# 128
  • София
  • Мнения: 6 365
не разбирам какво общо има цитатът от сериозния научен източник, приведен от becky blomwood, с нейните твърдения, че двата яйчника работят поотделно и може единият да овулира, докато другият менструира?

# 129
  • Мнения: 1 894
бе стига е менструирал този яйчник, бе жена. на 7ми ден матката тъкмо приключва с менструацията, докато оратния яйчник вече е подготвил и овулира зряла яйцеклетка, която да се спусне в матката.
по гръб не падаш, ама не знаеш на колко жени можеш да попречиш отричайки тази информация.
 ooooh!

# 130
  • София
  • Мнения: 6 365
прочети пак за хормоните, Беки. двата яйчника не работят поотделно - няма преграда между тях, че да може върху единият яйчник да действа един хормон, а върху другият яйчник - друг хормон, отговарящ за друга фаза от цикъла.
точно това твърдиш ти. а не, че овулация може да има на ден, различен от 14-тия... Simple Smile провери си постингите.

апропо, добре е също да знаеш, че лутеалната фаза изобщо не е задължително да е точно 14 дни.

от думите ти също така разбираме, че не си наясно къде се извършва оплождането на отделената от фоликула яйцеклетка. не, не е в матката, не позна...

# 131
  • Мнения: 1 894
я сега кажи ти какво твърдиш.  Whistling нещо тотално се обърках от твоите неясни твърдения.
научила съм, че има хора, за които обяснението винаги е сложно и обгърнато в мъгла именно заради неразбиране, но нищо не може да ги спре да спорят.
хайде преди да навлизаме с такава ярост в изключенията и детайлите, да се съсредоточим върху принципа, може ли??  Peace
като разбулим него ( а явно ти го отричаш) нека навлизаме в други води.

аз твърдя, че овулация може да има дори и на 5,6,7ми ден след началото на менструалното течение (за доста жени все още смятани дни на цикъл) - което е учудващо за много хора, които са свикнали да мислят, че това се случва около средата на цикъла (типично около 14тия ден). склонна съм да мисля, че доста голям брой жени имат непостоянен цикъл или такъв, който е различен от 28 дни, за да им е интересна тази информация. във всеки случаи когато жените знаят, че това е възможност, биха могли да я използват, за да забременеят, или обратното - да я имат предвид, когато се пазят.

да съм казала, че яйцеклетката се опложда в матката? тя се спуска - оплодена или не - в матката, която е подготвена при всички положения. може би малко прибързано разглеждам само случая, когато не е оплодена..

не, не е задължително лутеалната фаза да е 14 дни, но в изключително голям обем от случаите е 14, а ако мърда, е с 1-2 дни. все пак е доста по-постоянна фаза от фоликулярната. лутеалната фаза е от момента на овулация до момента на кръвотечение, а не до момента на свършване на кръвотечението. нищо не пречи фоликулярна фаза и лющене на епителя от стените на матката да си текат едновременно. все пак от началото на овулацията до слизането на яйцеклетката - хайде за повторение да кажа, оплодена или не - до матката минава време и през това време матката се е доочистила и е образувала нов удебелен епител. лутеинизиращия хормон и прогестерона не се застъпват.

# 132
  • Мнения: 202
becky bloomwood спри да говориш глупости!

# 133
  • Мнения: 1 894
добре, хайде обяснете вие! Simple Smile

# 134
  • София
  • Мнения: 6 365
аз твърдя, че овулация може да има дори и на 5,6,7ми ден след началото на менструалното течение

това го твърдиш сега.
а онова, което написа при първите си участия в темата, и заради което те оспорваме, беше съвсем друго.

еми нали са 2 яйчника и се редуват всеки месец.... той е почнал да зрее още предния път когато се е отделила яйцеклетка и просто е узрял пък точно като менструацията от зрялата яйцеклетка на другия яйчник е приключила с отделянето.

и

имаме 2 яйчника и те се редуват през месец да изкарват зряла яйцеклетка - просто единия или я отделил по-късно, или другия я е отделил по-рано и така докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала и са се доближили. много често се получава при стресови ситуации.

# 135
  • Мнения: 1 894
същото е. чети - менструацията не е част от фазата. цикъла приключва в появата на течение, а не с края на течението.

писна ми да търсищ под вола теле.
ако някой има възражения, да се появи и да обясни в детайли,а не само с някакви откъслечни цитати и т.н.
айдееее!

# 136
  • Мнения: 924
 ooooh!  Момичета не мога да повярвам за какви неща спорите тука.
Организъмът на жената е едно цяло не може единият яйчник да менструира а другия да овулира, това са глупости.
Тези процеси се регулират от редица хормони, от хипоталамуса и хипофизата, върху тях може да окажат влияние и редица външни фактори.
Понякога се чудя дали въобще учите биология в училище вече.  ooooh!

# 137
  • Мнения: 588
Просто по някога трябва кураж за да си признаем, че сме сбъркали  Peace

# 138
  • Мнения: 1 894
ЯЙЧНИК НЕ МЕНСТРУИРА!!!  Laughing айчник само овулира.

менструацията е обелването на удебеления епител от стените на матката при липсата на оплодена яйцеклетка плюс самата загинала яйцеклетка. затова няма кръвотечение при нормална бременност, обаче има кръвотечение при извънматочна бременност.

# 139
  • София
  • Мнения: 6 365
блумууд, за последен път ти казвам:

не може

докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала и са се доближили

не може, бе!

това е положението.

за друго с теб не говоря. нито те питам какво е менструация, нито какво е конкатенация.

# 140
  • Мнения: 1 894
много сте отворени, ама не обеснявате. еми добре.  Laughing

# 141
  • Мнения: 924
При по-кратък цикъл от 21 дена например е напълно възможно овулацията да настъпи и на 7 ден  когато менструацията току що е свършила. Понякога при смяна на климата, стрес и др...........е възможно и при 28 дневен цикъл когато овуто е около14 ден да се случи по-рано.
Първата фаза на цикъла може да променя продължителността си, докато втората обикновено е около14-15 дена и е постоянна.
Всяко правило разбира се си има и изключения, може да се отделят две яйцеклетки, може и двата яйчника да овулират  Peace

# 142
  • Мнения: 1 325
На теория е така, съгласна съм с написаното, но за мен всичко е Божа работа!Яйцеклетки, фолекули , овулации.... #Crazy просто се убедих, че си е Божа работа!

# 143
  • Мнения: 682
Тя лекарката ми днес каза, че е Божа работа.Ние предполагаме, Господ разполага.
Така че за мен не са изключени всякакви ситуации, като това не ги прави патологични  Peace

# 144
  • Мнения: 1 894
така, явно никой не предоставя компетентно мнение, много се надявах jam да го направи, но явно тя само може да спори.
и понеже имах лекото подозрение, че се заяжда с лично с мен, търсейки вола теле, открих ей това мнение в началото на темата за потвърждение:

Колкото и да е странно овулация може да настъпи дори по време на менструалното кръвотечение. Не е един случаят на жени забременели така. Овулацията може да е по всяко време, както много по-рано, така и много по-късно, всичко е индивидуално.

Няма как да се забременее без овулация, защото това дето те "забременява" трябва да оплоди нещо, а това дето трябва да се оплоди се отделя само по време на овулация. Самата дума идва от латинската дума за яйце - ovum; т.е. момента на отделянето на яйцеклетка. Може сексът да не е по времето на овулация, "плувците" теоретично могат да издържат до 5 дни в тялото на жената, но пак трябва да има овулация, за да стане. Съжалявам, че така го обяснявам ама...

не знам защо толкова се вторачи в моето скромно изказване, че овулация може да се получи много сгъстено с края на менструалното течение, предвид, че цитираната авторка е много по-директна.

както и да е, понеже знам със сигурност, че дните от менструацията не са безрискови и понеже лично не вярвам, че сперматозоидите имат чак такава издръжливост, че да траят 5 дни, малко се поразрових и ето какво открих.

Овулацията може да настъпи в края на менструацията или съвсем след нея (примерно на ден 7-8, което при жени с кръвотечение 5-7 дни си е застъпване. естествено последните зачатъци на течение могат да са просто остатък от по стените на влагалището, а не от матката. менструалното течение не пречи на сформирането на фоликул и той може да се отдели под формата на овулация последните дни).

Уточнението: фертилните дни (т.н. фертилен прозорец) са 5те дни преди уволацията, като естествено двата дни преди това са с най-вискок шанс, а интересното е, че given the presence of protective fertile mucous during the last days of menstrual bleeding, the sperm may live for several days, being unaffected by the flow of blood, and therefore reach the ovum, or egg, at ovulation. - или в лаишки превод, в последните дни от кръвотечение се създава предпазваща мембрана, която благоприятства оцеляването на сперматозоидите.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC27529/

тук е едно най-официално и доста дълго многостранно проучване на женската оплодителна способност и изводът е, че:

Conclusions
In only about 30% of women is the fertile window entirely within the days of the menstrual cycle identified by clinical guidelines—that is, between days 10 and 17. Most women reach their fertile window earlier and others much later. Women should be advised that the timing of their fertile window can be highly unpredictable, even if their cycles are usually regular.
More than 70% of women are in their fertile window before day 10 or after day 17 of their menstrual cycle. - доста голям процент, не мислите ли??

мисля, че дори не беше важно да навлизаме чак в такива подробности. основната идея е, че както авторката на темата пита, не може да се зачене извън овулация, но предвид непредвидимостта на овулацията, е напълно възможно да се зачене в дни непосредствено след менструално кървене и от секс правен по време на цикъл. (даже има теория, че овулацията веднага след цикъл също докарва кървене и така жената остава с впечатление, че е още в цикъл). това създава илюзията, че може да се забременее по време на ментруално течение, докато то се е случило непосредствено след това. и все пак, макар и неточно, на практика твърдението е вярно.

идеята ми беша да дам информация, а не да навлизаме в академични спорове, с жени, за които яйчниците "менструират" и които са решили да се заяждат.
надявам се да съм била полезна все пак на някои.. Peace

# 145
  • Мнения: 924
becky bloomwood никой не се заяжда с теб  Peace
Зачеване в ден, не повреме на овулация не е възможно  Joy Joy Joy Joy
Оставам с впечътлението, че за някои овулацията е от 10-15 ден и ако заченеш по-рано то не си бил в овулация  #Crazy-ето това е глупавото, защото ово можеш да имаш и по-рано и по-късно и само тогава можеш да заченеш.
Глупав спор  Sick

# 146
  • Мнения: 2 908
Аз друго се зачудих-може ли някой да ми обясни как става,ако става,при редовен 28-29 дневен цикъл,ако лутеалната фаза е винаги 14-15 дена, фуликоларната да варира? Извинявам се,ако не пиша правилно фазите...Ако овулацията се измести по-рано,не би ли следвало и мензиса да дойде с няколко дена по-рано? Това значи ли,че при такива като мен,на които никога не им изпреварва или закъснява,а е винаги на 28-29 дена,винаги овуто е на 14-15 ден?

# 147
  • Мнения: 924
огнена стихия аз съм с такъв цикъл, и даже се пазехме с календарния метод, 4 години без проблем, но една пролет ми се случи случка и..................вече е на 10години.Заченала съм на 8ден.
Всяко правило си има изключения.

# 148
  • Мнения: 1 894
lasi, то естествено, че така сега ще кажете, но хайде. искам да помислиш върху следното нещо:
по-добре ли е някой да ти каже "невъзможно!" и да си останеш в заблуда, че овулацията е по средата
или
е по-добре поне да опита да обясни, че тези дни дори се използват преднамерено за зачеване.

щом жената е пуснала във форума тема, явно чака някой да й обясни, че може да забременее тогава, а не да философства върху всички изключния, да навлиза в детайли когато и той самия не знае всички подробности и да обърква всички.

доколко се опитвахте да изтъкнете величие и доколко се опитахте да помогнете??

# 149
  • Мнения: 924
becky bloomwood обичаш спора и явно имаш време за това.
Аз съм до тук  Laughing
Успех на всички бебеправищи и весело посрещане на новата година, нека тя ви донесе мечтаното   bouquet  bouquet  bouquet

# 150
  • Мнения: 12 674
Нищо не разбрах от обясненията. Само едно - невъзможно е това, което се случва на много жени. Патология? Но все пак трябва да има някакво обяснение.

# 151
  • Мнения: 1 894
Аз друго се зачудих-може ли някой да ми обясни как става,ако става,при редовен 28-29 дневен цикъл,ако лутеалната фаза е винаги 14-15 дена, фуликоларната да варира? Извинявам се,ако не пиша правилно фазите...Ако овулацията се измести по-рано,не би ли следвало и мензиса да дойде с няколко дена по-рано? Това значи ли,че при такива като мен,на които никога не им изпреварва или закъснява,а е винаги на 28-29 дена,винаги овуто е на 14-15 ден?

Lasi ти е отговорила, ако знаеш английски прочети линка в изводите на д-р уилкокс.
на мен ми се смяли за това, но от години, когато не се пазя с презерватив, си меря ежедневно сутрин овулацията с тест след почването на секс след мензиса докато не видя лутеинизиращия хормон, а и винаги имам един тест в чантата заедно с презерватива, за да не пия ескапеле напразно, ако има спешност. те парите дали за тестове или хапчета, все пари, но ефектът е друг. но това си е мой метод и си нося рисковее с него, така че не го взимайте присърце (държа да го кажа, предвид критиките)

# 152
  • Мнения: 2 908
lasi,аз точно това не разбрах-нали от всички спорове, единственото което твърдим всички е,че лутеалната фаза не се променя...значи си противоречим-значи се променя,щом има и такива случаи? Не разбирам...ако овуто ти дойде на 8-ми ден и мензиса ти не дойде по-рано,а на време,значи лутеалната фаза е станала по-дълга,значи не е константа? Значи колкото да спорим тук,май не сме съвсем прави за нищо,а природата само си знае....Извинявайте,ако съм глупава-не споря че съм много умна...ама до този извод стигам.

# 153
  • Мнения: 1 894
нека обобщя.
лутелната фаза не е постоянна, но е относително постоянна и приета за 14 дни. май е относително еднаква при една и съща жена. да, ако овулацията ти подрани или закъснее, и цикъла така се измества.
овулация може да настъпи веднага след като приключи изчистването на матката (но твърдението изключчва влагалището).
овулация още по-често настъпва няколко дни след края на течението.
обаснението е предвид схващането, че не е задължително да е по средата на периода от 1ви ден на един цикъл до 1ви ден на следвашия.
респективно овулация може да настъпи и по-късно от средата на цикъла.
5 дни преди овулацията се отваря фертилния прозорец, като двата най-близки до овулацията дни са най-рисковани.
пример: спермаозоидите си прокрадват до филопиевите тръби докато все още има менструално течение, на следващия или по-следващия ден настъпва овулация, жената забременява и си мисли, че по време на мензис се забременява, а това е поради доближаването на фазите и възможността сперматозоидие да оцеляват известно време.
и все пак забременяването през този период е често явление. но докторите и те самите спорят как става точно.

# 154
  • София
  • Мнения: 6 365
lasi,аз точно това не разбрах-нали от всички спорове, единственото което твърдим всички е,че лутеалната фаза не се променя...

а, променя се, защо да не се променя. не е задължително ЛФ да е 14 дни - това е нормата, но има отклонения.

# 155
  • Мнения: 2 908
Това ми беше въпроса-явно не бях разбрала добре,защото смятах,че ЛФ не може с пушка да я отместиш от 14 дена....а моят цикъл никога не е мърдал от 28-29 дена...никога. Миналият месец с тестове си измерих овуто на 14-ти ден...И все пак месеци наред не мога да хвана плувец...ще се ходи на лекар мисля.

Общи условия

Активация на акаунт