Зачеване в ден, не по време на овулация

  • 115 951
  • 155
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 23 193
becky bloomwood, пълни глупости пишеш.

# 106
  • София
  • Мнения: 6 372
Беки, напълно си неграмотна по темата, но нямам време, нито виждам смисъл да те образовам. писах ти нещо за етапите на цикъла, за хормоните, ама дори не си опитала да вникнеш.
затова ти дадох линк към сайт, където е публикувана много информация по въпроса за женския репродуктивен цикъл - ако имаш желание да научиш нещо, потърси там.

ако не - няма лошо да си живееш със заблуди, вероятно няма да имаш репродуктивни проблеми и да ти се налага да се просвещаваш по-добре. но моля - не давай мнения по теми, по които не си компетентна.

# 107
  • Мнения: 1 894
е, освен онзи сайт мога ли да използвам други източници??

примерно произволно http://www.americanpregnancy.org/gettingpregnant/ovulationfaq.htm

само говорите колко съм крива, ама грам не можете да обясните в детайли защо е така - дали не е защото на вас ви убягва нещо, а?  кой ви говори, че стават по едно и също време, говорим за изместване на границите до състояние на доближаване.

аз не изпадам в крайности да ви казвам, че сте невежи, хайде моля ви се и вие си спестете, има достатъчно източници, които да потвърдят, че не говоря съвсем такива измислици.

# 108
  • София
  • Мнения: 6 372
е, освен онзи сайт мога ли да използвам други източници??

примерно произволно http://www.americanpregnancy.org/gettingpregnant/ovulationfaq.htm

само говорите колко съм крива, ама грам не можете да обясните в детайли защо е така - дали не е защото на вас ви убягва нещо, а?  кой ви говори, че стават по едно и също време, говорим за изместване на границите до състояние на доближаване.

аз не изпадам в крайности да ви казвам, че сте невежи, хайде моля ви се и вие си спестете, има достатъчно източници, които да потвърдят, че не говоря съвсем такива измислици.

и къде в цитирания линк пише, че може единият ти яйчник да овулира, докато другия е в лутеална фаза или менструира?  Laughing

моля те, такъв виц отдавна не бяхме чували тук. разрешаваш ли да те цитирам в темата ни за репродуктивни анекдоти?

Зачатие е информационен портал, статиите са превеждани от най-различни източници и преди публикация в сайта, са редактирани от лекар-специалист. не го подценявай този сайт.

чети и се образовай. на мен нищо не ми убягва, след 5 години съсредоточено четене по темата.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 665&Itemid=38

http://www.fwhc.org/health/moon.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Menstrual_cycle


няма никакви доближавания и измествания на граници, каквито си въобразяваш. давам ти друг елементарен пример - все едно да имаш черешово дърво, на което едновременно да има зрели череши и цветове. и няма нито един източник, който да потвърди, че:

Цитат
просто единия или я отделил по-късно, или другия я е отделил по-рано и така докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала и са се доближили

защото не е възможно да стане това.

апропо, имам по-просто предложение - вместо да се мъчиш да четеш статии по Интернет, защо просто не попиташ гинеколога си?

виж, аз не се заяждам с теб. ти си умно момиче, много ми хареса какво писа по темата за вазектомията, но в случая си напълно неправа и това, което ме кара да реагирам, не е личната ти информираност, а факта, че я представяш и на околните за истина. някой може да повярва.


# 109
  • Мнения: 1 894
мила, хубав ферман си написала, но преди да се хвалиш колко си прочела, прочети какво съм написала.
написала съм, че овулацията настъпва в рамките на няколко дни след ментруация (или дори толкова рано като последен ден), на който факт жените се чудят.

а какво е менструация?? Simple Smile процесът на изхвърляне на вече мъртва яйцеклетка и остъргването на неизползвано подготвилите се стени на матката. яйчникът не менструира. той овулира само. в момента, в който го прави, лигавицата на матката започва да се подготвя отново.

не мога да ти кажа как матката съвсем-съвсем приключваща предното изхвърляне, бързо-бързо се подготвя за следващо - не съм чела достатъчно, но явно че го прави - доказателствата са бебетата заченати през този период и жените с кратък цикъл (22 дни да речем).

а случайно когато последния път бях на преглед (точно след цикъла ми - буквално това беше първият ми чист ден) ми хрумна великата идея да се прегледам и на женски ехограф и лекарката точно констатира как яйчникът се е подготвил за овулация всеки момент - все пак го видях на екрана и то изтъкнато не от случайна лекарка. и беше яйчникът от обратната страна на тази, която ме понаболяваше предния месец.

между другото мисля гледайки писанията, че бъркаш лутеална фаза и фоликуларна фаза. моето обяснение се базира на това, че докато жената е в менструация, тече фоликуларна фаза и овулаторната фаза може да започне (да не забравяме, че темата е как така едва приключил цикъла и сме в способност да забременеем) около приключването на течение от менструацията (което знаем накрая е слабо, но много жени го приемат за менструаен ден все пак.

естествено всеки тук е свободен да попита лекаря си, а и да чете извън форума, за да провери информацията.... Simple Smile

----------------------
справка:
Всеки менструален цикъл се състои от 3 фази: фоликуларна, овулаторна и лутеална и фоликуларна фаза.

Фоликуларна фаза

Продължава от първия ден (първи ден на менструацията) на цикъла до овулацията – средно 10-14 дни. В началото на цикъла ниското ниво на хормона естроген стимулира отделянето на хормона LH от хипоталамуса. LH предизвиква отделянето на FSH и LH от хипофизата. Това от своя страна увеличава продукцията на естроген в яйчниците.

Овулаторна фаза.

По време на нея естрогенът стимулира съзряването на един фоликул в яйчниците. Фоликул се нарича структурата, в която се намира незрялата яйцеклетка. Когато фоликулът узрее, той се спуква и освобождава една яйцеклетка. Именно този процес, на освобождаването на яйцеклетката се нарича “овулация”. Овулацията настъпва 24 до 36 часа след повишаването на количеството на лутеинизиращия хормон (LH) – средно 14 дни преди края на цикъла. Това повишаване е много бързо, голямо и продължава кратко време – само 1-2 дни.

Лутеална фаза.

Тя продължава от овулацията до края на цикъла. След освобождаването на яйцеклетката, фоликулът се превръща в т.нар. “корпус лутеум” или ”жълто тяло”. Затова и фазата се нарича ”лутеална”. Корпус лутеум произвежда хормона прогестерон, който разрехавява вътрешната стена на матката, подготвяйки я за прикрепването на оплодената яйцеклетка в нея (това се нарича “имплантация на яйцеклетката”).

Важно е да се каже, че не във всеки цикъл настъпва овулация! Напълно нормално е на всеки 13 цикъла да има един ановулаторен – цикъл, по време на който няма овулация

# 110
  • Мнения: 2 867
Никой ли не е чувал за близнаци заченати през няколко дни или дори седмици? Ето:
http://multiples.about.com/od/funfacts/tp/uniquetwins.htm

Аз познавам жена заченала по време на цикъл, въобще не е изключено.

# 111
  • Мнения: 3 988
Arizona, чували сме. И? Не става дума за изключенията, а за общия случай.

# 112
  • Мнения: 1 894
 Simple Smile е то много изключения правят общ случай ...

# 113
  • Мнения: 3 988
Не е така. Изключенията никога не са общия случай. По-скоро правят патологията. Както и да е. Отдалечаваме се от темата.

# 114
  • София
  • Мнения: 23 123
Кюбит, малко неуместно ми се струва изказването ти, че изключенията правят патологията. Извини ме, но базирайки се на думите ти излиза, че детето ми е плод на патология, което е абсурдно! Нека да е патология, но пък доста късметлийска.

# 115
  • София
  • Мнения: 6 372
между другото мисля гледайки писанията, че бъркаш лутеална фаза и фоликуларна фаза.

о, сигурно ги бъркам, да  Laughing

# 116
  • Мнения: 2 867
.

Последна редакция: ср, 23 дек 2009, 01:18 от Arizona

# 117
  • Мнения: 3 988
Tonka, изясни си пълното значение на думата най-напред, преди да се засягаш. Патология не винаги значи "лошо". Използва се за всякакъв вид отклонения от нормалния процес.

# 118
  • Мнения: 2 123
между другото мисля гледайки писанията, че бъркаш лутеална фаза и фоликуларна фаза.

о, сигурно ги бъркам, да  Laughing
ми вземи чети повече в интернет бре ... казаха ти хората  Twisted Evil

# 119
  • Мнения: 284
Хи хи хи Simple Smile Хихи Wink Става смешно вече Wink

Беки, аз ако бях на теб бих погледнала в Зачатие. Сигурна съм, че като прочетеш библиотеката и постовете на Джам, ще ти стане ясно, че не е редно да спориш с нея. От нея можем само да се учим.

Общи условия

Активация на акаунт