Зачеване в ден, не по време на овулация

  • 115 956
  • 155
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 700
Секс се препоръчва да се прави преz ден, а по време на овулацията всеки ден. Има много раzлични методи zа определяне на фертилните дни. АЗ лично имам болки от страната на овулираЩия яйчник.
Вероятността да се стигне до бременност е около 25 % на месец. Има много случай, в които яйцеклетката не е годна zа оплождане, фоликулът е бил праzен или оплодената яйцеклетка не се е оплодила и т.н..... За това се каzва, че до година опити са неЩо нормално. Аz лично не бих чакала повече от 6 месеца сериоzни опити.

# 91
  • Мнения: 16
Здравейте,съвсем нова съм тук и имам проблем,който не знам дали е за темата,но моля да ме извините предварително,ако греша.Така започвам на 20.09 с моя приятел направихме първи опит за бебе като бях преценила,че съм в овулация на 05.09 ми беше започнал мес.цикъл .който ми е на 24 дни винаги.Всичко беше наред,но на 2-я ден след това ме боляха яйчниците и гърдите като ПМС,10 дни преди цикъла винаги е така,но този път бяха по-силни болките.Друго като симптоми на 4,5-я ден след пробата за бебе беше ,че усетих пулсиране на матката за няколко дни с болки в яйчниците.Това което ме плаши е че ми дойде точно на датата.А ден преди това имах и зацапване в жълто с мириз.Кръвта е ярко червена а обикновенно ми е по-тъмна нали е мръсна кръв все пак.Страхувам се,че е извънматочна или спонтанен аборт,но при преден спонт.аборт ми тече много повече на парцали дори.Според Вас има ли повод за притеснение.А на лекар ще ходя като ми свърши.Но много искам бебе и незнам защо не се получи,а за цветната бременност знам че е по оскъдно кръвотечението и мисля че не е и това.

# 92
  • Мнения: 2 153
Според мен няма за какво да се тревижиш! Може да не е имало оплождане, а голямото ти желание ти е изиграло лоша шега. Наслаждавай се на  прияреля си и бебето ще дойде. За твое успокоение можеш да посетиш гинеколога си и да си направиш някои изследвания...

# 93
  • Мнения: 682
sluiti напълно те разбирам, винаги, когато се надявам да съм бременна и ми дойде започвам да се вглеждам и в най-малките детайли.Не е гаранция цвета на кръвта, понякога ми идва с кфяво течение, понякога направо ярко.Може би просто тои месец не се е получило, пробвайте няколко месеца до година, и дано стане бебка.Не мисли винаги най-лошото.
А ако наистина се съмняваш за цветна, направи тест- при нея нивата на ЧХГ не спадат и се отразява бременност.Може да посетиш и гинеколог, за да си спокойна.
Успех! Hug

# 94
  • Мнения: 682
Относно темата-приятелката ми забременя два дни преди дтата на МЦ, който и е редовен.А и имаме познато семейство без дечица дълги години.Ходили по лекари и един им казал, абе вземете го направете на "червено".Пробвали и резултаът вече щъка.Така е, в живота нищо не е константа.Скоро посетих една гинеколожка, и я съсипах с въпроси по учебник-може ли това да стане, може ли онова.........
А тя ми кза-"Виж, моето момиче, ние четем книги по медицина, но природата не ги чете.Всяко првило има изключения!"
Не виждам нищо странно в това да се забременее по всяко време на цикъла, знае ли човек!
P.S. И ние този месец палувахме на 5-6 ден от цикъла и ако има резултат ще докажем правилото за изключенията. Crazy

# 95
  • Мнения: 961
Здраявейте! Април месец правих инсеминация. Отидох на фоликулометрия на втори ден след края на цикъла и се оказа че фуликула е пред спукване. Беше ми 8 ден. На следващия ден направихме инсе.  При прегледа един ден след инсеминацията доки каза че фуликула се е спукал и вече го няма. Което значи че на 9 ден от цикъла съм имала овулация.

# 96
  • Мнения: 1 894
аз знам, че овулацията може да настъпи когато си иска, а след нея точно на 14тия ден идва цикъла. Ако дойде на 8мия +14, на 22ри ден сме в цикъл. На мен за 2.5 год само веднъж ми се е случвало, въпреки че 90% от случаите овулацията ми е била 12-16 ден.
а за това колко бързо се образуват зрели яйцеклетки - еми нали са 2 яйчника и се редуват всеки месец.... той е почнал да зрее още предния път когато се е отделила яйцеклетка и просто е узрял пък точно като менструацията от зрялата яйцеклетка на другия яйчник е приключила с отделянето.

# 97
  • Мнения: 4
Аз вече имам едно дете, момченце на 2 годинки и преди по-малко от месец с мъжа ми ходихме на екскурзия,уж пих противозачатъчни...Няоло дни след връщането ни в България имах час при гинеколог и на ехографа той установи, че съм в овулация - 16 ден след цикъла, но като му казах за противозачатъчните и как съм ги взела той ми каза,че въобще не съм се предпазила от бременност, ние този ден и след това не сме правили секс, но 2 дни преди ову - Як Grinning ooooh! След това почнаха да ме болят силно гърдите, но отмина болката за 3, 4 дни. Вече ми закъснява, а на мен ми е доста редовна менструацията. Как мислите, може ли да е станало бебче? Питам, защото при мен двете предишни бременности (едната прекъсната) минаха много леко, без симптоми.

# 98
  • София
  • Мнения: 23 123
Забременях с дъщеричката си "цели" 2 дни след последния ден от менструацията си!!! Твърдя го със сигурност, тъй като за цял месец с мъжа ми правихме секс точно 2 пъти, като вторият беше малко непосредствено преди да ми дойде (но така и не ми доеде де, защото вече съм била бременна). Та ако някой може да ми обясни какво е това чудо и как съм имала овулация непосредствено след менструацията   Crazy За огромен късмет това беше първият месец, когато решихме, че искаме бебе. Ако бях смятала разни 15-ина дни след менструация май нищо нямаше да се получи. Просто късмет  Hug

# 99
  • София
  • Мнения: 23 193
Забременях с дъщеричката си "цели" 2 дни след последния ден от менструацията си!!! Твърдя го със сигурност, тъй като за цял месец с мъжа ми правихме секс точно 2 пъти, като вторият беше малко непосредствено преди да ми дойде (но така и не ми доеде де, защото вече съм била бременна). Та ако някой може да ми обясни какво е това чудо и как съм имала овулация непосредствено след менструацията   Crazy За огромен късмет това беше първият месец, когато решихме, че искаме бебе. Ако бях смятала разни 15-ина дни след менструация май нищо нямаше да се получи. Просто късмет  Hug
Забременяването не става точно в момента на секса.
Сперматозоидите понякога оцеляват по-дълго време, овулацията понякога е по-рано от 14-15 ден.
Въобще случки всякакви има.

# 100
  • Мнения: 1 894
ами аз горе обясних. не става дума за чудо. имаме 2 яйчника и те се редуват през месец да изкарват зряла яйцеклетка - просто единия или я отделил по-късно, или другия я е отделил по-рано и така докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала и са се доближили. много често се получава при стресови ситуации.

# 101
  • София
  • Мнения: 6 372
ами аз горе обясних. не става дума за чудо. имаме 2 яйчника и те се редуват през месец да изкарват зряла яйцеклетка - просто единия или я отделил по-късно, или другия я е отделил по-рано и така докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала и са се доближили. много често се получава при стресови ситуации.

извинявай, но това са пълни глупости.
ако те интересува действителността, тук - www.zachatie.org - има доста информация по темата.

# 102
  • Мнения: 1 894
ами аз горе обясних. не става дума за чудо. имаме 2 яйчника и те се редуват през месец да изкарват зряла яйцеклетка - просто единия или я отделил по-късно, или другия я е отделил по-рано и така докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала и са се доближили. много често се получава при стресови ситуации.

извинявай, но това са пълни глупости.
ако те интересува действителността, тук - www.zachatie.org - има доста информация по темата.

би ли пояснила с няколко думи, че не разбирам точно с какво не си съгласна??

# 103
  • София
  • Мнения: 6 372
ами аз горе обясних. не става дума за чудо. имаме 2 яйчника и те се редуват през месец да изкарват зряла яйцеклетка - просто единия или я отделил по-късно, или другия я е отделил по-рано и така докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала и са се доближили. много често се получава при стресови ситуации.

извинявай, но това са пълни глупости.
ако те интересува действителността, тук - www.zachatie.org - има доста информация по темата.

би ли пояснила с няколко думи, че не разбирам точно с какво не си съгласна??

Беки, с целия цитиран текст.
1. не е задължително яйчниците да се редуват да овулират месец за месец. при някоя жена може да овулира само единият яйчник, при друга може няколко месеца да овулира единия, а после другия и т.н.
2. събитията през месечният цикъл на жената вървят последователно, управлявани от отделянето на различни хормони, и не е възможно в един и същи момент да се случват събития от два различни етапа на месечния цикъл - то е все едно да имаме лято и зима едновременно. не е възможно, цитирам, "докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала".


# 104
  • Мнения: 1 894
ами аз горе обясних. не става дума за чудо. имаме 2 яйчника и те се редуват през месец да изкарват зряла яйцеклетка - просто единия или я отделил по-късно, или другия я е отделил по-рано и така докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала и са се доближили. много често се получава при стресови ситуации.

извинявай, но това са пълни глупости.
ако те интересува действителността, тук - www.zachatie.org - има доста информация по темата.

би ли пояснила с няколко думи, че не разбирам точно с какво не си съгласна??

Беки, с целия цитиран текст.
1. не е задължително яйчниците да се редуват да овулират месец за месец. при някоя жена може да овулира само единият яйчник, при друга може няколко месеца да овулира единия, а после другия и т.н.
2. събитията през месечният цикъл на жената вървят последователно, управлявани от отделянето на различни хормони, и не е възможно в един и същи момент да се случват събития от два различни етапа на месечния цикъл - то е все едно да имаме лято и зима едновременно. не е възможно, цитирам, "докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала".




дотук опровергаваш, но не даваш верния отговор, щом изказването ми е толкова грешно.

Обикновено овулацията се редува в яйчниците - ако през единия месец овулира яйцеклетка от десния, следващият ще бъде от левия яйчник и обратно. хайде, да не казваме, че е абсолютно винаги, но хайде сега да не изкарваме всички жени дефектни и неподвластни на този закон.

считам, че е много по-възможно - ето пример: нормален цикъл през 30 дни, което значи овулация на 16ти ден, нормално редуващи се яйчници. Представи си сега, че е узраването и/ или отделянето е закъсняло и е станало на 24 ден (примерно поради стрес, някакви хапчета, т.н.). Менструацията идва 14 дни след това и настъпва вместо след 30 дни, след 38, трае да речем 6 дни, т.е. 14 дни са минали вече, но другия яйчник си е в ритъм и на 16ти ден по график си овулира и ето ти, 3 дни след приключване на цикъл, жената е готова да забременее. Може това закъснение от 8 дни да е заради плаващо узряване и на двата яйчника - примерно между 11-17 ден от периода (както е при мен да кажем).

Общи условия

Активация на акаунт