Зачеване в ден, не по време на овулация

  • 115 983
  • 155
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 716
Любима, единственият сигурен метод за установяване на овулация е ехографският преглед.
Сперматозоидите живеят във фертилна среда до пет дни, понякога и повече!
Ако си имала контакт на осмия ден, това не означава, че си забременяла тогава. Peace

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Джамка, тя тая вероятност е 100% да ти кажа Wink. Аз на лекари от кабинет в ДКЦ не вярвам почти хич. Ама много ми беше смешно като започна да ме убеждава, че можело и че тя така била забременяла и н`ам к`во си.

# 32
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
каква е вероятността за забременяване при полов акт по време на овулация без презерватив .. в случай че момчето не се е изпразвало .. Rolling Eyes
Не zнам каква е точно, но я има. При ерекция се отделя секрет, в които съЩо има сперматоzоиди. До 72 часа може да се вzеме хапчето zа след секс.
   Thinking Доколкото съм чела,този секрет служи за овлажняване и евентуалното по лесно проникване,но не съдържа сперматозоиди.Често го публикува в отговорите си в „Лична драма“сексолога др Врабчев.Иначе колко бременностти да съм имала вече ooooh! ,че и мои приятелки даже.Винаги така се предпазваме и за 8 години полов живот проблеми никакви. Peace                            А по темата–да,наистина има фрапиращи случаи,който го доказват,Божа работа!

# 33
  • Мнения: 4 700
АЗ пък съм чела, че има спермита, но не мога да посоча линк. БеШе някакъв отговор пак от лекар във някакъв форум. Няма zначение. Всеки zнае кой е най добрият начин и си носи последствията.
Иначе и аz години наред съм се предпаzвала от бременност чреz прекъснат полов акт и си мислих, че е добър метод. Да ама в последствие раzбрах, че и да не съм се паzила пак е нямало да стане най вероятно.  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 2 530
каква е вероятността за забременяване при полов акт по време на овулация без презерватив .. в случай че момчето не се е изпразвало .. Rolling Eyes
Не zнам каква е точно, но я има. При ерекция се отделя секрет, в които съЩо има сперматоzоиди. До 72 часа може да се вzеме хапчето zа след секс.
   Thinking Доколкото съм чела,този секрет служи за овлажняване и евентуалното по лесно проникване,но не съдържа сперматозоиди.Често го публикува в отговорите си в „Лична драма“сексолога др Врабчев.Иначе колко бременностти да съм имала вече ooooh! ,че и мои приятелки даже.Винаги така се предпазваме и за 8 години полов живот проблеми никакви. Peace                            А по темата–да,наистина има фрапиращи случаи,който го доказват,Божа работа!
Ходи чети "Лична драма"  и д-р Врабчев, що се вреш във форума за "Проблемно замременяване"?

# 35
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
 newsm78Това с нападката не го разбрах,защо и какво значение има че чета „Лична драма„?Просто споменах,не вярвам всяка от нас да не чете и странична литература,весници и списания през ежедневието си,докато чака на автобусната спирка или пред лекарският кабинет.Изказването ти е обидно и не на място,ако нещо си ядосана не си го изкарвай на невинни хора.Във форума се „вра“ защото тук ми е мястото!

# 36
  • Мнения: 2 926
Какво се карате бе хора?
Не знам какво е възможно, какво не възможно и понякога чета толкова противоречиви и невероятни неща, че съвсем вече давам фира.Много ми се иска да си бръкна в тръбите, в яйчниците, в матката и изобщо до където стигна, за да видя аджеба колко време са живи сперматозоидите в мен и в коя точно минута ме треска овулацията и изобщо всичко, ама не мога.Особено аз, дето мъжа ми пътува супер яко и не мога да се съобразявам с овулация, а с това кога ще си е вкъщи и кога не.
На теория всички сме чели, само че практиката не е точно като теорията, защото моята приятелка забременя в последния си ден от цикъла.Месец не са правили секс, правят и още месец не правят, защото тръгва спешно на път.И като забременя такъв цирк стана - всички мислиха,че детето не е негово, защото дефакто него го нямаше 2 месеца.Направиха я луда жената и през тестове за бащинство минаха и сега мъжът и е мек като памук, само че и трови цялата бременност.
Така че колкото и невероятно да ви звучи и така се забременява.Не знам как, не съм лекар...обаче се случва.
Божа работа.

# 37
  • Мнения: 4 700
Карамел`, направете посткоитален тест и Ще раzберете колко време живеят спермитата в теб. При нас на 6ти час имаШе оЩе няколко подвижни, на 13ти час нямаШе вече нито един. Водят ни с ниска оплодителна способност.
 А приятелката най вероятно е била с ранна овулация, а и спермитата са имали висока преживяемост. Има жени, които са с цикъл 21 дни, което оzначава овулация на 7 ден, ако и кървенето е 5 дни и спермитата имат добра преживяемост, ето така стават бебетата. Няма ниЩо чудно в това.  Peace

# 38
  • Мнения: 7 716
Карамел, наприви посткоитален тест, както ти е казала Миле, както и фоликуметрия, и ще разбереш всичко. Peace
И както казва Миле, възможно е отделянето на малко количество сперматозоиди по време на предварителната игра, без еякулация. Наличието може да се дължи на скорошен предишен акт, както и да бъде от физиологично естество.

# 39
  • до морето
  • Мнения: 494
И както казва Миле, възможно е отделянето на малко количество сперматозоиди по време на предварителната игра, без еякулация. Наличието може да се дължи на скорошен предишен акт, както и да бъде от физиологично естество.
  thumbsup
личи си кой си е учил за отличен уроците по биология, абе добра си беше старата образователна система...
Да се изкажа и аз по темата - забраменяване не е възможно в друго време освен по време на овулацията, ако този факт е вече опроверган очаквам опровержение и на постулата, че оплождането по естествен път може да се случи и на друго място освен във фолипиевата тръба.  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 4 700
dushka, имам приятелка с 3 деца и не zнае какво е овулация. Ходи сега на нея й обяснявай как се zабременява. Като се zакучи и край, zабременяла е точно преди цикъл, аz не съм била лекар и ниЩо не съм zнаела.  ooooh!


# 41
  • Мнения: 3 988
zабременяла е точно преди цикъл,

защото моята приятелка забременя в последния си ден от цикъла.

Извинявайте, но за мен това са градски легенди. Приятелките ви са забременели по време на овулацията си (дори и да не знаят какво е), когато и да е било това. Кога са правили секс е отделен въпрос... Сперматозоидите или яйцеклетките просто са живели достатъчно дълго... което и да било по-напред...

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 18:53 от cubbit

# 42
  • Мнения: 4 700
cubbit, аz точно това се опитвам да обясня, ама няма кой да слуШа/чете.

# 43
  • Мнения: 3 988
миле, разбрах! Ясно си го написала!  Peace

Ходи сега на нея й обяснявай как се zабременява. Като се zакучи и край, zабременяла е точно преди цикъл, аz не съм била лекар и ниЩо не съм zнаела.  ooooh!

# 44
  • Мнения: 805
През живота си съм била бременна три пъти. Първия направих аборт, но не това е важното.
И трите пъти сам забременяла първия ден след менструацията. Просто и трите пъти в тези месеци сам правила секс само по веднъж в месеца и няма как да е станало в друг ден. Така че овулацията наистина варира!

Общи условия

Активация на акаунт