Късна овулация?

  • 5 571
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Здравейте. ☺️
Нова съм в форума затова реших да споделя моята история с вас тъй като искам да ми дадете съвет.
 
С моя мъж правим опити за бебче от 8-9 месеца но за сега неуспешни. Реших да отида на гинекологичен преглед с цел да разберем дали всичко е наред.. Направих си изследвания който показаха че хормоните ми са добре, но трудността за забременяване идва от яйчника. Гинеколожката ми изписа С-фем и Пикозитол и каза да ги пия 2 месеца. Днес правя 1 месец от както пия прахчетата и пак ходих на преглед. Този път ме прегледа с вагинален ехограф и каза че всичко е наред и има шанс да се е получило но овулацията ми съвпада с идването на цикъла ми, тоест имам късна  овулация. Последния ми цикъл беше на 24.12.2019г правим опити от 29. 12
 до 5.01... И от 16.01 до 20.01. Продължителноста на цикъла ми е около 30-35 дни а кървя точно 5 дни.

Според вас възможно ли е да забременея в този случай или нямам никакъв шанс?

Благодаря ви предварително! 🌝

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 08:20 от Алиса Ч. 626369

# 1
  • Мнения: X
Я пак? Как овулацията ти съвпада с идването на какво, или аз нещо не разбрах? Тук май имаме изначално НЕразбиране на материята...

# 2
  • Мнения: 142
Я пак? Как овулацията ти съвпада с идването на какво, или аз нещо не разбрах? Тук май имаме изначално НЕразбиране на материята...


Да, имам в предвид късна овулация съвпада с идването на цикъла. Така ми каза докторката.

# 3
  • Мнения: 4 518
Или доктора ти трябва да си скъса дипломата или ти имаш много сериозен проблем и няма да можеш да забременееш без лекарска намеса. Смени лекаря, а той да си смени специалността или дилъра.
Овулацията е 12-16 дни преди следващата менструация. Ако времето е повече или по-малко, доколкото съм запозната трудно ще има бременност. Пък ако съвпада с менструацията, то няма къде да се имплантира оплодената яйцеклетка.
Прочети в нета как се случват нещата. Ти сигурна ли си, че това е казал?

# 4
  • Мнения: X
И според теб как точно се случва това? И кое е овулация, кое цикъл, кое менструация...? За 8-9 месеца много неща не са ясни май

# 5
  • София
  • Мнения: 799
Овулация може да настъпи и на 17-ти и на 19-ти ден, важното в случая е няколко месеца да се проследи кога точно настъпва и дали изобщо настъпва. Но да се засече с идването на цикъла.... трудна работа.

# 6
  • Мнения: 4 518
Овулация може да настъпи и на 17-ти и на 19-ти ден, важното в случая е няколко месеца да се проследи кога точно настъпва и дали изобщо настъпва. Но да се засече с идването на цикъла.... трудна работа.
Разбира се, но това удължава и цикъла. На мен този месец ми е била на 24 ден, което е изместило и "идването" и вместо да ми дойде на 32 ден, ми дойде на 36 ден.

# 7
  • Мнения: 142
Овулация може да настъпи и на 17-ти и на 19-ти ден, важното в случая е няколко месеца да се проследи кога точно настъпва и дали изобщо настъпва. Но да се засече с идването на цикъла.... трудна работа.
Разбира се, но това удължава и цикъла. На мен този месец ми е била на 24 ден, което е изместило и "идването" и вместо да ми дойде на 32 ден, ми дойде на 36 ден.

Да, при мен се получава горе долу същото днес съм в 29ти ден от цикъла имам още 4 дни до менструация.. Дали е възможно да забременея?

# 8
  • София
  • Мнения: 3 412
Не е възможно, овуллацията ти вече е преминала

# 9
  • Мнения: 4 518
Овулация може да настъпи и на 17-ти и на 19-ти ден, важното в случая е няколко месеца да се проследи кога точно настъпва и дали изобщо настъпва. Но да се засече с идването на цикъла.... трудна работа.
Разбира се, но това удължава и цикъла. На мен този месец ми е била на 24 ден, което е изместило и "идването" и вместо да ми дойде на 32 ден, ми дойде на 36 ден.

Да, при мен се получава горе долу същото днес съм в 29ти ден от цикъла имам още 4 дни до менструация.. Дали е възможно да забременея?
Ако нямате проблем може да забременеете следващата овулация. Тази сте я изпуснали.

# 10
  • Мнения: 142
Овулация може да настъпи и на 17-ти и на 19-ти ден, важното в случая е няколко месеца да се проследи кога точно настъпва и дали изобщо настъпва. Но да се засече с идването на цикъла.... трудна работа.
Разбира се, но това удължава и цикъла. На мен този месец ми е била на 24 ден, което е изместило и "идването" и вместо да ми дойде на 32 ден, ми дойде на 36 ден.

Да, при мен се получава горе долу същото днес съм в 29ти ден от цикъла имам още 4 дни до менструация.. Дали е възможно да забременея?
Ако нямате проблем може да забременеете следващата овулация. Тази сте я изпуснали.

Нямаме проблем, само че сме правили опити от 29.12 до 5.01 това е около 13ти ден от цикъла ми.. След това продължихме опитите от 15.01 до 20.01 това е около 23ти ден от цикъла. Възможно ли е покрай тези дати да се е случило?

# 11
  • Мнения: 4 518
Овулация може да настъпи и на 17-ти и на 19-ти ден, важното в случая е няколко месеца да се проследи кога точно настъпва и дали изобщо настъпва. Но да се засече с идването на цикъла.... трудна работа.
Разбира се, но това удължава и цикъла. На мен този месец ми е била на 24 ден, което е изместило и "идването" и вместо да ми дойде на 32 ден, ми дойде на 36 ден.

Да, при мен се получава горе долу същото днес съм в 29ти ден от цикъла имам още 4 дни до менструация.. Дали е възможно да забременея?
Ако нямате проблем може да забременеете следващата овулация. Тази сте я изпуснали.

Нямаме проблем, само че сме правили опити от 29.12 до 5.01 това е около 13ти ден от цикъла ми.. След това продължихме опитите от 15.01 до 20.01 това е около 23ти ден от цикъла. Възможно ли е покрай тези дати да се е случило?
Виж сега, можеш да забременееш само ако яйцеклетката, която се е отделила от фоликула по време на овулация се оплоди. Яйцеклетката е годна за оплождане около 24 часа след отделянето ѝ. Сперматозоидите могат да преживеят до 5 дни (по книга в идеални условия, бих казала 2-3 дни по-скоро). Въз основа на това е логично да можеш да забременееш в периода 3 дни преди овулацията до 24 часа след нея. Това е сложен процес и колкото повече се отдалечаваш от овулацията, толкова по-малък е шансът.
Мисля, че вече би трябвало сама да си отговориш на въпроса.

# 12
  • Мнения: 142
Овулация може да настъпи и на 17-ти и на 19-ти ден, важното в случая е няколко месеца да се проследи кога точно настъпва и дали изобщо настъпва. Но да се засече с идването на цикъла.... трудна работа.
Разбира се, но това удължава и цикъла. На мен този месец ми е била на 24 ден, което е изместило и "идването" и вместо да ми дойде на 32 ден, ми дойде на 36 ден.

Да, при мен се получава горе долу същото днес съм в 29ти ден от цикъла имам още 4 дни до менструация.. Дали е възможно да забременея?
Ако нямате проблем може да забременеете следващата овулация. Тази сте я изпуснали.

Нямаме проблем, само че сме правили опити от 29.12 до 5.01 това е около 13ти ден от цикъла ми.. След това продължихме опитите от 15.01 до 20.01 това е около 23ти ден от цикъла. Възможно ли е покрай тези дати да се е случило?
Виж сега, можеш да забременееш само ако яйцеклетката, която се е отделила от фоликула по време на овулация се оплоди. Яйцеклетката е годна за оплождане около 24 часа след отделянето ѝ. Сперматозоидите могат да преживеят до 5 дни (по книга в идеални условия, бих казала 2-3 дни по-скоро). Въз основа на това е логично да можеш да забременееш в периода 3 дни преди овулацията до 24 часа след нея. Това е сложен процес и колкото повече се отдалечаваш от овулацията, толкова по-малък е шансът.
Мисля, че вече би трябвало сама да си отговориш на въпроса.


Много благодаря ☺️

# 13
  • Мнения: 4 518
Защо не я пита какво има предвид. Аз, честно казано, нямам представа кой ден от цикъла ти е днес и колко ти е дълъг цикъла, така че нямам какво да ти кажа. Следващия път като си при лекар питай, ако не ти е ясно, за това си плащаш.

# 14
  • Мнения: 142
Защо не я пита какво има предвид. Аз, честно казано, нямам представа кой ден от цикъла ти е днес и колко ти е дълъг цикъла, така че нямам какво да ти кажа. Следващия път като си при лекар питай, ако не ти е ясно, за това си плащаш.

Продължителноста ми е 30-35 дни.
А днес ми е 29 ден от цикъла.

Общи условия

Активация на акаунт