Зачеване в ден, не по време на овулация

  • 115 675
  • 155
  •   1
Отговори
# 15
По учебниците пише едно, но организма не е учебник. Само накротко история на моя позната - след като бебето не се получи година, посети клиника по стерилитет. Цикъла не беше редовен - около 50.60 дни. предписаха и противозачатъчни, но тя е разсеяна и не ги пи по схема........така........до тук добре, но в два последователни цикъла ходеше на фоликуметрия. първия - без ову...............ред сълзи ред сополи, след 56 дни цикъл и айде наново. ову пак няма, прегледи пред 3 дни, та така до 48 ден, но няма и няма.................чака цикъл, но познайте-на 70 ден тест и какво - бременна е  #Crazy
учуди целия екип, но както каза и доктора - организма не е учебник.
пожелавам на всички късмет и вярвайте - чудесата се случват. Praynig

# 16
  • Мнения: 12 665
Мили момичета,
Извинявам се, но прочете 1 учебник по биология или най-елементарна книга за полово възпитание.
Пожелавам ви да забременеете независимо от деня.

За кво" ни се извиняваш ако бяхме прочели поне един учебник, работата щеше да стане ама на нас не ни се чете само ни се "е.е"  Joy
А за пожеланието да ти се връща Praynig

Най-важното сте го нацелили.Нали знаете защо на Свети Иван му се вика Св.Иван Златоусти.

Овулация може да има по всяко време, вкл. и по време на цикъл.
Има 1 метод за предпазване от забременяване - на Огино-Кнаус му се вика. На същия принцип като овулационния календар. Най-ненадежният. Така че пак си идваме на думата - секс по всяка време.

# 17
  • Мнения: 1
А аз забременях на 6-ия ден! През 2006 бяхме на море за 2 седмици - очаквано, менструалния ми цикъл се появи в първия ден. А няколко дни по-късно заченах. И явно не съм единствената.
Чуденката е как при мен с 6 дневно кървене на 7-мия имах ову. Още пък по чудно ми е как да си направя момче на 5-ти ден.  Не е казано че точно на 14-ти ден се случва, ама пък веднага след менструалното кървене.... кога порасна тоя фоликул кой го знае.
Pesheck, май забравящ, че нормално жените имаме по 2 яйчника и фоликули могат да узреят и в двата. А в каква периодичност - въпрос на регулация. Или на стимулация

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Все повече се замислям като ви чета. Мен ми казаха, че не правя овулация, ами ако е толкова ранна? Ще взема аз да пробвам за момче на 5-9 ден. Ако стане първо тук ще се похваля.
п.п. Не се шегувам и не иронизирам - може и наистина да има нещо вярно, пък и проверката на теорията ще е приятна, така че...

# 19
  • Мнения: 2 382
Това със зачеването на момче и момиче си има теоретично обяснение,но би важало при спермограма без никакви отклонения и идеални условия,т.е.на практика си е градска легенда Sunglasses.
Който е учил биология му е ясно,че X и  Y хромозомите са с различно молекулна маса.Съответно XX и XY сперматозоидите са с различно тегло.
Който гледа Формула 1 му е ясно колко решаващо е теглото за скоростта.
Така че,ако се прави секс близо до овулацията,логично е първо да стигнат по-леките сперматозоиди Peace.
В действителност със смешните проценти подвижност и морфология,които имаме повечето,изобщо не се знае кой сперматозоид кога ще стигне и ще стигне ли изобщо Laughing

# 20
  • Мнения: 4 700
Pesheck, колко дни ти е цикълът? Ако си с къс цикъл, около 21 дни, zначи е напълно въzможно овулацията да е на 7 ден. На баzата на какво са ти каzали, че нямаШ овулация? 

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ба, къс - 33 дни средно, с около 7 дневно кървене. За това ми беше странно.
А иначе с наколко поредни месеца фоликулометрии. Просто фоликулите регресират. Но това е друга тема.

# 22
  • Мнения: 4 700
Ехеее, то и аz съм с такъв цикъл и овулацията ми е на около 20 ден. Та zабременяване на 5 ден е малко невъzможно.  Rolling Eyes Предполагам, че имаШ предвид ЛУФ синдром.  Sad

# 23
каква е вероятността за забременяване при полов акт по време на овулация без презерватив .. в случай че момчето не се е изпразвало .. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 4 700
Не zнам каква е точно, но я има. При ерекция се отделя секрет, в които съЩо има сперматоzоиди. До 72 часа може да се вzеме хапчето zа след секс.

# 25

ми той се изпразни доста време след това и вече беше с кондом

# 26
  • Мнения: 4 700
При ерекция се отделя секрет. Няма zначение кога е свърШил.

# 27
  • Мнения: 51
Хайде и аз да се присъединя Simple Smile Имам едно детенце и няколко бременности......Факт е,че съм забременявала няколко дни след цикъла.Не  знам как става,но е така......Имам редовен цикъл 28 дни,а за ову-то,не знам,никога,не съм я засичала....Пожелавам Ви,много радост и успех!

# 28
  • София
  • Мнения: 6 363
Пешек, а обмисли ли възможността лекарката да не е познала за овулацията ти? има я и тая възможност, при това не е малковероятна.
2 дни преди цикъл просто не може да се забременее. ако някой твърди такова нещо, не може да смята.

# 29
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Айде и аз да си кажа Crazy
С дъщеря ми забременях на 8ми ден от цикъла, при нормален 28 дневен такъв. Нямаше грешка, понеже акта беше само един баш тоя месец.  Втория път реших да пробвам тестовете за овулация и излезе положителен някъде към 13тия ден (пак при 28 дневен цикъл), направихме го по учебник и стана. Така че ранна, късна или нормална овулация не е константа дори за един и същ организъм Peace

Общи условия

Активация на акаунт