Зачеване в ден, не по време на овулация

  • 115 954
  • 155
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 75
тия - по-добре започни с редовни прегледи на лекар, изчакай 6-8 месеца, не си ли бременна -  хващаш мъжленцето за ушите и  веднага на спермограма, на добри доктори за теб и т.н. Колкото по-рано, толкова по-добре, най-малкото ще имаш полза за по-нататък, ако всичко е наред защото  качествени лекари наистина трудно се намират.
Аз започнах да се убеждавам, че съществуват три типа жени, първите само да ги погледнеш и са забременяли, вторите са много притеснени, дали ще забременеят и забременяват, чак като забравят по случайност за притесненията си, някъде след  година и нещо, а третият вид, са  тъжните като нас, които , както виждаш се борят със зъби и нокти. Така , че момиче - не отлагай, не слушай ако някой ти каже, да не се притесняваш, чувстваш ли, че всичко правите, пък не се случва - по-добре иди на лекар излишни пъти, отколкото после да съжаляваш, че не си го направила. Аз от слушане точно на такива съвети съм на тоя хал - млада си, всичко е наред, не при всички става веднага - ето ме - вече не съм съвсем млада, мъжът ми, ако почакам още малко също ще стане прекалено зрял за да няма проблеми и т.н., да не се впускам в подоробности, че се ядосвам на самата себе си. Ако можех да върна времето назад - още първия път след като го правихме , трябваше да изчакам да видя , че не съм бременна и беж директно в клиниката по стерилитет,  сега вече щях да имам бебе сигурно.
Казвам ти го , не с цел да всявам паника, а с цел да спестя емоционалните сривове, които със сигурност всяка една девойка тук е преживяла - да стоиш и да гледаш, как всички край теб минават с колички , да не смееш да минеш покрай детски магазин, да ти подмят разни неща, да говорят глупости на мъжа ти, да ви изтъкват, съвсем УМИШЛЕНО, кой кога се е сдобил с бебе и няма ли и вие най-накрая да си имате, да ти приказват, как еди кой си се развел с жена си, защото тя не можела да забременее, пък после видиш ли, следващата веднага прихванала... Спести си го момиче - сега все още нямаш и представа колко мръсни могат да бъдат хората...

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 09:07 от L`AMOUR

# 76
  • София
  • Мнения: 626
тия - по-добре започни с редовни прегледи на лекар, изчакай 6-8 месеца, не си ли бременна -  хващаш мъжленцето за ушите и  веднага на спермограма, на добри доктори за теб и т.н. Колкото по-рано, толкова по-добре, най-малкото ще имаш полза за по-нататък, ако всичко е наред защото  качествени лекари наистина трудно се намират.
Аз започнах да се убеждавам, че съществуват три типа жени, първите само да ги погледнеш и са забременяли, вторите са много притеснени, дали ще забременеят и забременяват, чак като забравят по случайност за притесненията си, някъде след  година и нещо, а третият вид, са  тъжните като нас, които , както виждаш се борят със зъби и нокти. Така , че момиче - не отлагай, не слушай ако някой ти каже, да не се притесняваш, чувстваш ли, че всичко правите, пък не се случва - по-добре иди на лекар излишни пъти, отколкото после да съжаляваш, че не си го направила. Аз от слушане точно на такива съвети съм на тоя хал - млада си, всичко е наред, не при всички става веднага - ето ме - вече не съм съвсем млада, мъжът ми, ако почакам още малко също ще стане прекалено зрял за да няма проблеми и т.н., да не се впускам в подоробности, че се ядосвам на самата себе си. Ако можех да върна времето назад - още първия път след като го правихме , трябваше да изчакам да видя , че не съм бременна и беж директно в клиниката по стерилитет,  сега вече щях да имам бебе сигурно.
Казвам ти го , не с цел да всявам паника, а с цел да спестя емоционалните сривове, които със сигурност всяка една девойка тук е преживяла - да стоиш и да гледаш, как всички край теб минават с колички , да не смееш да минеш покрай детски магазин, да ти подмят разни неща, да говорят глупости на мъжа ти, да ви изтъкват, съвсем УМИШЛЕНО, кой кога се е сдобил с бебе и няма ли и вие най-накрая да си имате, да ти приказват, как еди кой си се развел с жена си, защото тя не можела да забременее, пък после видиш ли, следващата веднага прихванала... Спести си го момиче - сега все още нямаш и представа колко мръсни могат да бъдат хората...

Точно казано!  bouquet

# 77
  • Мнения: 7
L`AMOUR, стига бе - няма такива хора! Не мога да повярвам че това е възможно! Няма чак толкова лоши хора! Не знам - или аз живея в някакъв мой си розов свят и ги пропускам тези коментари /не за мен де - то аз още не съм почнала бебенцето - но към други мой приятели/ или явно моето обкръжение е такова, че такива хора няма! Направо ми се струва недопустимо да се правят подобни подмятания и изявления! Аз сигурно, ако чуя подобно нещо ще го подмина с пренебрежение. Нали знаеш - от теб зависи на какво ще обръщаш внимание и кой ще допускаш до себе си!

# 78
  • Мнения: 75
Така е - живееш в твоя си измислен свят, надявам се обаче да е истински Cry

# 79
  • Мнения: 1 325
Момичета, възможно ли е да  имам ранна овулация , след първият цикъл?(след аборт)
Днес видях положителен тест а въпросният ден , в който евентуално съм заченала е 10 - 11ден от първият ден на цикъла.
По принцип овуто ми е на 14-15ден newsm78

# 80
  • Мнения: 989
mari_rus, по принцип е възможно овулацията да се мени в рамките на няколко дни. Ако имаш предвид, че сте правили секс на 10-11 ден, то това не означава, че и зачеването е станало точно тогава. Сперматозоидите могат да преживеят до няколко дни в подходяща среда, каквато е цервикалната слуз около овулацията и да дочакат яйцеклетката.  

# 81
  • Мнения: 73
Да и аз знам за ранна или късна овулация, но чак пък толкова ..... нещо май са се объркали като са си смятали датите на забременяване кога какво и как е било. Иначе по-скоро е вероятно другото, че е възможно "плувците" да издържат дори до 8 дни в женското тяло, ако условията са подходящи - за това в форума на Зачатие някой беше показал и научна статия, че е възможно.

# 82
  • Мнения: 1 325
Много ви благодаря за отговорите HugУспокоих се малко, тъй като онзи ден , на прегледа док не видя все още нищо в матката.

# 83
  • Мнения: 1 325
Аз съвсем се обърках и ще обясня ситуацията при мен отново.
След аборта ми дойде на 31 ден , тоест на 5юни , цикъла ми продължи 7дни, но по принцип си ми е толкова.Правили сме го два пъти и то с презерватив(единият път с презервативът стана фал) , става въпрос за 13юни(първият път) и 17(вторият път)
Предполагаемата ми овулация е била да кажем на 15-16ден, тоест 20-21юни.
Въпросът ми е възможно ли е сперматозоидите да преживеят толкова дълго?мъжо даже твърди , че това със скъсването е станало на 13, аз пък си мисля , че беше на 17 newsm78
Отначало си мислех , че овуто ми е било по-рано, но сега се убедих , че не е така , тъй като ллодният сак започна да се формира чак в краят на 5г сед.В 7г сед и няколко дни все още не се видя ембрион.Не изключвам вероятноста и за кухо яйце newsm78, но все пак надеждата умира последна.

# 84
  • Мнения: 24
Здравейте.
Аз искам да изкажа и моите съмнения. Последните 3 месеца правим опити само около 14 ден, когато се предполага че е овулацията, но нищо не се получаваше.
Сега за септември нещата стоят малко по различно.
Цикъла ми свърши на 18-19 септ.
На 20 започнахме опитите, както и на 21, 22, 23, 26, 28 и така ще продължаваме докато не дойде следващия.
Въпроса е че последните 5 дни гърдите ми страшно наедряха и зърната започнаха да ме болят без някаква причина видима.
Не са ПМС симптоми защото следващия цикъл е чак на 13 октомври.
Предния път незнам как съм забременяла защото не сме го планували, но сега се чудя дали е възможно да сме успяли, защото е рано още за тест  newsm78

# 85
  • София
  • Мнения: 36 104
   Simple Smile възможно е  Sre4ko

# 86
  • Мнения: 453
Момичета, напълно е възможно понякога овулацията да настъпи съвсем в първите дни на МЦ. Моя приятелка забременя в 1 ден от МЦ. Твърди, че е сигурна, че само в този ден е правила секс. Но и защо не , може фоликула да е започнал развитие в предния месец (когато си и започва де), а да е нарастнал много до 1 ден на МЦ. Това си е Божа работа. Но за много късна ову, при редовен МЦ .. незнам ... може пък и това да е възможно, но в такъв случай теста за бременност няма да покаже ++ в дните , в които жената УЖ очаква да й дойде, а ще е 14 дена след тази късна овулация .. Малко объркано, но може да сте ме разбрали Simple Smile

# 87
  • Мнения: 1 325
И все пак не трябва да се изключва , че сперматозоидите живеят няколо дни в благоприятна среда, аз съм жив пример, правихме го няколко дни преди овуто и се прибрах в бг, на другият месец изненадата беше пълна, за капак използвахме и гумичка Shocked

# 88
  • Мнения: 4 700
Sre4ko , не се брои от когато ти е свърШило кървенето, а от първия ден на кървенето. Ако приемем, че ти е доШло на 15.09 е въzможно овулацията да ти е била миналата седмица. А Щом те болят гърдите zначи, че със сигурност е минала. Пожелавам ти това да е от хубавите приzнаци. 

garga, приятелката ти най вероятно е била с ранна овулация и сперматоzоидите са преживели няколко дни. Задържаните фоликули от минали цикли не са годни. Те или иzчеzват с кървенето или стават на кисти.  Дори в България е нормална практика при zапочване на процедура оЩе в първите дни да се направи преглед на жената. И ако има фоликули от предния цикъл не се zапочва стимулация, а се иzчаква един месец, докато иzчеzнат.

# 89
  • Мнения: 27
Привет момичета,само за да проверя дали съм разбрала правилно: имаме овулация веднъж в месеца,която трае 48 часа(в които часове трябва да се прави бебе),като сме с уговорката че овулацията всеки месец може да е по различно време.Сперматозоидите от своя страна,тези смели войници могат да живеят в нас,така да се каже, цели 3 дни нали така?
Имам едно въпросче:ако правим секс всеки ден от 1 ден на мес цикъл до 1 ден на следващият мес цикъл би ли трябвало да сме бременни задължително-имам предвид,че ако това не се случи означавали че имаме проблем с яйцеклетките или сперматозоидите??? оооооооо съжалявам въпросът ми прозвуча така сякаш всяко ин витро трябва да е успешно  oops
Добре на кратко вие препоръчвате ли всеки ден секс или пък с всеки ден бебеправене рискуваме да имаме много изтощени и малко на брой сперматозоиди?
Извинявам се,ако въпросът ми ви се струва глупав,но мъжът ми ме пита точно това а аз не мога да дам отговор. smile3505

Общи условия

Активация на акаунт