Зачеване в ден, не по време на овулация

  • 115 952
  • 155
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 894
освен зачатие има и други информационни източници.
с цялото ми уважение за сайта, но е леко лаишки.
поздрави и весели празници!

# 121
# 122
  • София
  • Мнения: 6 372
на туй му се вика "пази Боже, сляпо да прогледа"  Laughing
нямам какво да добавя...

# 123
  • Мнения: 348
Разбира се, че има ову по време на менструация!!! Имам в семейството си случай с две деца. При първото се е оказало така, второто е заченато съзнателно точно по това време.
Третата ми бременност се случи два дни след цикъл /тогава беше овулацията/, когато съм с овулация на 16 ден по принцип. Всичко е възможно и всеки месец е различно, не разчитайте, че е винаги по едно и също време.

# 124
  • Мнения: 4 700
 JUPETO, becky bloomwood  , обраzовайте се малко и не спорете с жени, които са по обраzовани и от някои квартални гинеколоzи. Ставате zа смях.  

Цитат
че овулацията настъпва в рамките на няколко дни след ментруация

може да така, ама може и да не е. Моята овулация е на 21 до 23 ден.

Цитат
не мога да ти кажа как матката съвсем-съвсем приключваща предното изхвърляне, бързо-бързо се подготвя за следващо - не съм чела достатъчно

ами Джам ти дава линкове точно на таzи тема. Прочети и тогава се иzкаzвай.

# 125
  • Мнения: 1 894
весели празници и пожелавам да се пообразовате вие!

# 126
  • Мнения: 1 894
- Дълго време ли правихте, опити за забременяване или се получи бързо?

- Знам за слуховете, че дълго време не съм забременявала, но това не е вярно. Не съм си правила и инвитро. Ако беше така, нямаше да крия, напротив - бих давала и съвети на хората с подобни проблеми! Сега единственият съвет, който мога да дам на жените, които работят за бебе, е да си купят тест за овулация от аптеките, за да разберат кой ден от месеца е възможно да забременеят и тогава да действат. Защото от учебниците сме чели, че денят, в който се отделя яйцеклетка, е 14 -ят, но при една моя приятелка това беше 7-ят, а при друга 29-ят ден! И поради тази причина много жени си мислят, че не могат да забременят, а се оказва, че нямат никакви медицински проблеми, просто не уцелват подходящия ден. Като чух тези неща, вече бях на ясно и щом взехме решение да работим за бебе, просто си купих теста. Стана много бързо и лесно, даже гинекологът ми похвали Тихомир, че е голям майстор!

http://www.-spam082-/news.php?anketa_results&id=4735

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Точно пък на Венета ще повярвам ...... ама друг път Laughing.

# 128
  • София
  • Мнения: 6 372
не разбирам какво общо има цитатът от сериозния научен източник, приведен от becky blomwood, с нейните твърдения, че двата яйчника работят поотделно и може единият да овулира, докато другият менструира?

# 129
  • Мнения: 1 894
бе стига е менструирал този яйчник, бе жена. на 7ми ден матката тъкмо приключва с менструацията, докато оратния яйчник вече е подготвил и овулира зряла яйцеклетка, която да се спусне в матката.
по гръб не падаш, ама не знаеш на колко жени можеш да попречиш отричайки тази информация.
 ooooh!

# 130
  • София
  • Мнения: 6 372
прочети пак за хормоните, Беки. двата яйчника не работят поотделно - няма преграда между тях, че да може върху единият яйчник да действа един хормон, а върху другият яйчник - друг хормон, отговарящ за друга фаза от цикъла.
точно това твърдиш ти. а не, че овулация може да има на ден, различен от 14-тия... Simple Smile провери си постингите.

апропо, добре е също да знаеш, че лутеалната фаза изобщо не е задължително да е точно 14 дни.

от думите ти също така разбираме, че не си наясно къде се извършва оплождането на отделената от фоликула яйцеклетка. не, не е в матката, не позна...

# 131
  • Мнения: 1 894
я сега кажи ти какво твърдиш.  Whistling нещо тотално се обърках от твоите неясни твърдения.
научила съм, че има хора, за които обяснението винаги е сложно и обгърнато в мъгла именно заради неразбиране, но нищо не може да ги спре да спорят.
хайде преди да навлизаме с такава ярост в изключенията и детайлите, да се съсредоточим върху принципа, може ли??  Peace
като разбулим него ( а явно ти го отричаш) нека навлизаме в други води.

аз твърдя, че овулация може да има дори и на 5,6,7ми ден след началото на менструалното течение (за доста жени все още смятани дни на цикъл) - което е учудващо за много хора, които са свикнали да мислят, че това се случва около средата на цикъла (типично около 14тия ден). склонна съм да мисля, че доста голям брой жени имат непостоянен цикъл или такъв, който е различен от 28 дни, за да им е интересна тази информация. във всеки случаи когато жените знаят, че това е възможност, биха могли да я използват, за да забременеят, или обратното - да я имат предвид, когато се пазят.

да съм казала, че яйцеклетката се опложда в матката? тя се спуска - оплодена или не - в матката, която е подготвена при всички положения. може би малко прибързано разглеждам само случая, когато не е оплодена..

не, не е задължително лутеалната фаза да е 14 дни, но в изключително голям обем от случаите е 14, а ако мърда, е с 1-2 дни. все пак е доста по-постоянна фаза от фоликулярната. лутеалната фаза е от момента на овулация до момента на кръвотечение, а не до момента на свършване на кръвотечението. нищо не пречи фоликулярна фаза и лющене на епителя от стените на матката да си текат едновременно. все пак от началото на овулацията до слизането на яйцеклетката - хайде за повторение да кажа, оплодена или не - до матката минава време и през това време матката се е доочистила и е образувала нов удебелен епител. лутеинизиращия хормон и прогестерона не се застъпват.

# 132
  • Мнения: 202
becky bloomwood спри да говориш глупости!

# 133
  • Мнения: 1 894
добре, хайде обяснете вие! Simple Smile

# 134
  • София
  • Мнения: 6 372
аз твърдя, че овулация може да има дори и на 5,6,7ми ден след началото на менструалното течение

това го твърдиш сега.
а онова, което написа при първите си участия в темата, и заради което те оспорваме, беше съвсем друго.

еми нали са 2 яйчника и се редуват всеки месец.... той е почнал да зрее още предния път когато се е отделила яйцеклетка и просто е узрял пък точно като менструацията от зрялата яйцеклетка на другия яйчник е приключила с отделянето.

и

имаме 2 яйчника и те се редуват през месец да изкарват зряла яйцеклетка - просто единия или я отделил по-късно, или другия я е отделил по-рано и така докато едната яйцеклетка се е очиствала чрез ментруация, другата е овулирала и са се доближили. много често се получава при стресови ситуации.

Общи условия

Активация на акаунт