След феталната морфология...

  • 4 674
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 62
4d не означава нищо друго, освен че плода се наблюдава в реално време и е повече за кеф на родителите.
Добрия специалист "вижда' плода двуизмерно. Добрите наблюдатели в страната са малко, но  не е невъзможно да намериш специалист, какъвто твоят лекар не е!
Моето бебе също е малко по-малко от г.с., защото цикълът ми е на 35 дни. И как тогава да отговаря на мерките? А всичко е наред с нас, така че намери спешно специалист по фетална морфология! Аз лично съм ходила при двама- Виолета Димитрова и Марков- стахотни са, а ако искаш координати пиши на " лични ".
И горе главата!  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 7 045
A колко време да изчакам за следваща фетална морфология?
Ако не се чувстваш спокойна, може да отидеш и утре. Ехографският преглед е напълно безвреден и за теб и за бебето.

# 17
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Ох, много мразя такива доктори. Изтърсят някоя глупост и изобщо не ги интересува какво става в главата на бременната жена. Изобщо не се притеснявай. Много често размерите на бебчо не съвпадат точно с гест. седмици. За твое лично спокойствие няма нищо лошо да отидеш на фетална морфология при специалист (твоят доктор определено не е такъв) да ти обясни всичко точно и подробно и да си караш лека и спокойна бременност.

Напълно подкрепям.Масово е разминаването на орган с друг от гл.т. гестационните седмици - с по една две седмици разлика има, която после ( в края на бременността) изчезва.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 603
"Горе-долу да" .... е най-тъпото нещо, което съм чувала,  същото е, като "малко бременна", казано от лекар  ooooh!.
Напълно безвреден е прегледа, още днес си запиши час за друг лекар, защото притеснението и лошите мисли са ти излишни точно сега.

# 19
  • Мнения: 6 713
A колко време да изчакам за следваща фетална морфология?
Ако не се чувстваш спокойна, може да отидеш и утре. Ехографският преглед е напълно безвреден и за теб и за бебето.

 Peace
Абсолютно! По-добре отиди на друг д-р, така ще си по-спокойна - което е и по-добре за бебчо, отколкото да го мислиш и да се тревожиш Peace

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 15:55 от ЛУРДЕС

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
A колко време да изчакам за следваща фетална морфология?
Ако не се чувстваш спокойна, може да отидеш и утре. Ехографският преглед е напълно безвреден и за теб и за бебето.

 Peace
Абсолютно! По-добре отиди на друг д-р, така ще си по-спокойна - което е и по-добре за бебчо, отколкото да го мислиш и да се тревожиш Peace
Само че има голяма вероятност следващият лекар да потвърди казаното от колегата си и тогава тя да се притесни още повече. Просто авторката трябва да разбере, че няма нищо притеснително в тези отклонения.

# 21
  • Мнения: 393
Аз ходех при трима доктори. И тримата ми вадиха ралзични рамери спрямо г.с. и различни пропорции  Laughing Като ти е на главата хич не е смешно де! Това се получава, защото в разлчните апарати са заложени различни мерки. Освен това не всички гинеколози са добри ехографисти!
Моята бебка я мериха и теглиха в корема не повече от 2800, но тя се появи 3500 с перфектни мерки и съвсем съразмерна. Аз си знам колко мисли хвърлих обаче, колко се притеснявах и не спах!
Лекари като този, който се е изказал са за #2gunfire
Можеш да идеш на ехограф още сега, защото е напълно безвреден. Но няма смисъл, защото нищо му няма на бебето ти!

# 22
Благодаря Ви момичета за отговорите, да мисля да потърся още едно мнение по въпроса, само че така донакаде всеки лекар ти казва нещо различно и аз още повече се обърквам.Незнам защо само глупости са ми в главата и се притеснявам , вместо да изкарам една спокойна бременност

# 23
  • София
  • Мнения: 7 045
Благодаря Ви момичета за отговорите, да мисля да потърся още едно мнение по въпроса, само че така донакаде всеки лекар ти казва нещо различно и аз още повече се обърквам.Незнам защо само глупости са ми в главата и се притеснявам , вместо да изкарам една спокойна бременност
Така сме устроени   Hug и аз се притеснявах през цялото време. Желая ти лека бременност и да ни се похвалиш със здраво бебче.

Общи условия

Активация на акаунт