Гоблени-26

  • 85 329
  • 606
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 5 696
pepi_r ,не се заричай!....  hahaha Все ще те изкуши някое друго "детско" гобленче!  Hug 
Уф, абе аз съм сигурна, че няма да се стърпя ама ......

Междувпрочем, много ме кефят шарените ти постинги - отговаряш наведнъж на всички включили се по някакъв начин  Hug

# 526
  • София
  • Мнения: 418
Благодаря за информацията за ламето. Моето е на Анхор. Твърдо е и ми се получава кофти, но иначе е ефектно наистина. Но не се ядосвам, продължавам за да свикна пък после може да го ушия пак и да се получи по-добре. Приготвила съм и още един музикант - все някои от тях ще се получи - за подарък на мъжът ми са (занимава се с музика). Сега няма как да покажа, но в понеделник ще се пробвам да ви покажа как става.
Приятна пиене на кафе и раздумка на тези които ще се срещат!

# 527
  • Мнения: 496
За ламето-не съм шила,но гледах една съседка (шие някакви покривчици,срещу заплащане), та тя много интересно борави с ламето Wink Връзва няколко възела по протежение на нишката,казва,че така не се засуквало,а при шиене възелчетата не личат изобщо. Аз като един Тома Неверни се взирах доста,наистина не се забелязва Peace

# 528
  • София
  • Мнения: 418
Да ама аз направих грешката та си купих ситна панама.Определено е ефектно и като посвикна ще го ушия отново, защото сега не се получава гладко.

# 529
  • Мнения: 45
Manzelka твоите Дим. от Варна ли ги купуваш?Аз се чудя дали да не си поръчам от магазина във Варна.В Пловдив явно ги комплектова сама жената-нямах никакви снопчета.На купонджииките от София-на тая среща пиите по едно и за нас дето не можем да дойдем.И чакаме снимки и картинки.Приятно кафенце! Grinning

# 530
  • София
  • Мнения: 83
Виталити може ли да те попитам на каква панама и с какъв бод я уши тази красота.Направо ми останаха очите в нея.Точа и зъби, но друго си е като го видиш готов.  bouquet  bouquet  bouquet

# 531
  • Мнения: 15
 Определено ставам фен на dimensions,като гледам невероятните ви творения,момичета.Изглеждат много съвременно и имат излъчване. Трудно ли се изработват? Влизах в сайта им но нещо не се ориентирах за размери.Едва ли ще мога да комплектовам нещо,но ще правя опит с готова комплектовка.Дали греша? Балерината, фарът, майчина радост са изключителни....Поздрави на всички,които обичат това изкуство Hug

# 532
  • Мнения: 161
Направи ми впечатление, че от всички конци се дублираха само 3-4 номера, но за мен стряскащото е, че номера е един и същи, а срещу него още в оригиналните схеми пише различен цвят (макар и близък). Пояснявам - примерно № 123456, на една схема пише - светрло синьо, а на другата пише светло лилаво, №654321 на една схема пише - бежово, а на другата пише пясъчно жълто. Подчертавам не само на превода, а това е на оригиналните схеми и ключове. Аз се шокирам от този факт и не знам как да подходя - каква марка конци да си избера и кой от многото конвентори, които се публикуваха тук да използвам, за да си определя моите цветове. Ако може някой да ме посъветва днес, защото ще връщам оригинала, а ми се искаше като купувам конците, да сравнявам с оригиналите (надявам се).
Виталити - Майчина лрадост също е Дименшън. Ако може сподели ти как си го комплектова, защото е станал много успешен!!!
 

ilinayor - мен това честно казано ме шокира  Shocked  На мен това ми е втори гоблен на Дименшънс – преди това ших “Ангелска целувка” и повече от половината цветове се повтаряха и в “Майчина радост”  . Аз гледах само номерата и изобщо не бях обърнала внимание на наименованията на конците. Оказа се, че наистина има разлика –един и същ номер в двата гоблена има две различни описания на цвета и то при доста от номерата се получава така..... Ама в конверторите има дадени само номера и сигурно затова не съм обърнала внимание... Цяло чудо е, че и двата гоблена ми се получиха много сполучливи ....

Марулчице, ти имаш оригинали – би ли сравнила моля те дали наистина при един и същ номер при двата гоблена цветовете се различават? Много те моля  Praynig Направо незнам – цялата тази работа ме хвърли в дълбок размисъл и вече ще ме е страх честно казано да подбирам конците само по номерата... ooooh!

Manzhelka – може ли и ти да направиш това сравнение на конците щом имаш и ти оригинални комплектовки ? Много те моля  Praynig

Виталити може ли да те попитам на каква панама и с какъв бод я уши тази красота.Направо ми останаха очите в нея.Точа и зъби, но друго си е като го видиш готов.  bouquet  bouquet  bouquet
Лилия Проданова – ших го на Аида 18 – бяла , и се получава 30 см. в диаметър – точно както си е по описание, а бодовете са различни – кръстче, полукръстче, контурен бод и малко френски възел. Шие се с различен брой нишки на конеца и от цялата тази работа се получава някакъв ефект сякаш е релефен като го гледаш. Не е толкова сложно, просто трябва да се следят бодовете, но аз така си организирах конците, че да ми е лесно – на всеки конец си пише за какъв бод е , с колко нишки и знака – за да няма объркване и така - като видя знака и знам с какъв бод и с колко нишки да го шия. Май малко омотано го обясних... newsm78

Кетри – на теб лек път ти желая!  bye

pepi_r , мечото е много сладък, ама и аз се надявам да не е последен  Wink

Тарзанка -  много са хубави буйките. Може би наистина трябва да се сменят двата цвята на сянката.... Thinking

cho4ka -  браво, много хубави гоблени имаш  smile3501

белла -  дано се оправят проблемите ти по–скоро – пожелавам ти не само светлина в тунела, ами слънце направо да изгрее   Praynig
А ти кой конвертор ползва за мечетата ?

vvvitality ,направо приказно се е получило!!!! А,малко извън темата.... Blush ама какъв ти е телефона?!Много ме впечатли качеството на снимките ,които си направила с него....
 
gesh44 – малко извън темата - телефона е на големият ми син – Sony Ericsson K750i - нека да не се приема като реклама ! Той ми прави снимките - голям фотограф е - само щрака ли щрака - направо го е разнебитил вече, ама засега не издава багажа photo

# 533
  • Мнения: 338
cho4ka,добре дошла! Аз смятам,че всичко,което си харесаш и ушиеш с много любов,ще е заредено с късмет и щастие.... Hug
това е много готино, мисля, че това е истината!!! страхотна мисъл!

аз се ядосах, че не съм го видяла по-рано (за сянката на буйките говоря) - абе чудех се, защо ми се получи наопаки тая пуста сянка... сега като каза ivanichka, аз я разших цялата и я шия наобратно. айде ще показвам на новата тема, че сега нямам апарат.

# 534
  • Мнения: 439
vvvitality,дай мейл и веднага ще ти го метна в пощата,че е в pdf формат и не мога да го кача в мултито Hug
...всъщност виждала съм качени pdf файлове там,но не знам как става Embarassed

момичета,благодаря за подкрепата,дано наистина да се оправят нещата! Praynig

Къдравелка ,браво,много са красиви!

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 15:45 от bella_

# 535
  • Мнения: 65
И аз да се похваля с нещо:
http://images21.snimka.bg/004179082-big.jpg
http://images21.snimka.bg/004179083-big.jpg

Имам още един готов - ама няма кой да го снима Embarassed
И още два почнати - Йерусалимската икона и един ангел с крила - графика
 Hug

# 536
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Аз нещо не вдянах за кой гоблен на Дименшънс има такава разлика и с какво мога да бъда полезна? Моите и двата гоблена на Дименшънс са оригинални от Америка, но не съм обращала внимание да има дублаж на номера и наименование на конци, може ли да сте по-конкретни?
Иначе ще го разгледам оригинала на Майчината радост и ще рекна има ли наистина дублажи някакви, което ме съмнява, но ще проверя. За японката категорично мога да кажа, че няма дублаж.

Къдравелке, много красиви еднорози!

# 537
  • Мнения: 65


Къдравелке, много красиви еднорози!
[/quote]

Благодаря
smile3525

# 538
  • Мнения: 161
Аз нещо не вдянах за кой гоблен на Дименшънс има такава разлика и с какво мога да бъда полезна?

Става въпрос за следното : На един и същ номер в единия гоблен е даден един цвят, а в другия гоблен – друг цвят. Аз си направих труда да ги извадя от двата гоблена “Майчина радост” и Гейшата, която шиеш в момента, за да не те затруднявам допълнително да ги търсиш. Моля те да сравниш цветовете на следните  номера дали са едни и същи :
                         
                              В Гейшата :       В Майчината радост :

Номер 15350  –     Lt. gold               -  Pale gold brown
Номер 15376  -     Lt. brown            -  Beige
Номер 6031    -     Lt. coral              - Lt salmon pink
Номер 13008  -     Coral                   - Salmon pink
Номер 15372  -     Cream                 - Dk cream

Също така например в Гейшата цвят Yellow е с номер 12305, а в Майчината радост същия цвят е с номер 12293... Моля те да провериш и следните цветове с различни номера  дали са еднакви или са с различни нюанси :

                           В Гейшата :       В Майчината радост :

Yellow               12305                              12293
Pale grey          18390                               6081
Grey                  18500                              18512

Малко множко станаха, ама няма да имам мира, докато не разбера какво става... ooooh! От както разбрах за тези разлики и все ме човърка  нещо newsm78 ...  ама такива са рисковете за тези, които се правим на майстори и си комплектоваме сами  Crazy

Къдравелке, много красиви гоблени ! И на мен много ми харесаха еднорозите !  Laughing

# 539
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Оф, голямо ровене ще пада. На пръв поглед номерата съвпадат, като цяло нюансите са еднакви, но имената се различават.

Специално като сравнявам твоята майчина радост с оригиналната снимка, мога да кажа, че доста добре са подбрани цветовете, макар че има малко разлика. Оригиналът е по-пастелен и по-синкав, докато твоят лилавее. Допускам, че това може да е повлияно от снимките, като ушия един ден моя, ще го покажа и ще сравняваме, сега пришпорвам гейшата Tired.

Едно мога да кажа със сигурност, Майчина радост е спряна от производство още преди 2 години, защото това беше гобленът, който първо харесах на Дименшънс и съответно поръчах на брат ми да ми го прати. Той обърнал магазините и го няма, и го няма, та една продавачка му е рекла, че е спрян от производство и за това не го намира. Един ден съвсем случайно, като бил командировка в друг щат, влезнал в един магазин и го видял, изостанал и намален с 50%, та вместо за 30 долара го е купил за 15 Money. Така се сдобих с това гобленче, а иначе когато не го е намерил първоначално, харесал и избрал гейшичката и ми я донесе. Та това е вкратце.

Здравче, къде си бе пиленце? До къде я дотика с чаршафа, м? Липсваш ми!

Джъмпи, приятно моренце, забавих се аз с плащането, но още понеделник отивам и ги пускам, че срамота! Иначе голяма благодарско  Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт