Гоблени-26

  • 85 310
  • 606
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 720
Би трябвало да са един и същи нюанс  newsm78 - след като номера е същия ...
(а защо ли описанието на цвета е различно)  Rolling Eyes

# 541
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Аз си го обяснявам като вид фирмена политика и съответно фирмата си пази разработките. Може би именно това е и причината да има различие в нюансите на "оригиналните" разработки на мадам Гери от Герика  Tired

# 542
  • Мнения: 720

Мимито & Светла ,аз фаила,от пост#495 не можах да го отворя,но я имам схемата в РМ и я разгледах....та, "по-дебелия" гобленов бод ,наистина, се шие с повече ката конец....на места, даже, са 4 нишки....в ключа е дадено....Аз,лично не знаех,че тази програмка-РМ-има и такава опция-да си задаваш "дебелината" на бода....така,че ти благодаря,че обърна внимание на този факт! Hug

А къде точно да гледам кой цвят с колко ката се шие  Confused  май не се оправям лесно с РМ
Изтеглила съм си  русификатор за РМ - превеждал програмата на руски
Ама не съм го инсталирала , че ме е страх да не я разваля нещо  Embarassed
Май ще трябва да го сложа , пък каквото стане  Confused
Може на руски да е по-разбираемо (за нас дето много-много не вдяваме на английски )

# 543
  • Мнения: 161
Може би именно това е и причината да има различие в нюансите на "оригиналните" разработки на мадам Гери от Герика  Tired
Joy  Joy  Joy  
Маруленце, много ти благодаря за труда! Малко ме  успокои Whistling , ама все пак ако реша да комплектовам пак сама ще си отварям очите на 8  #Crazy Жалко, че са спряли такъв хубав гоблен от производство - сигурно е нямало много търсене  Sad

# 544
  • Мнения: 7 803
нямам време да се включвам активно, но големи красоти показвате.
марулева, не се шашкай, не бързам. ние днес тръгваме и на 27.07 се връщаме, организирайте се за среща моля.

# 545
  • Мнения: 27 524
Пак питане имам, дано не се повтарям с друг  Blush
Става въпрос за Тайната вечеря, взела съм го и майка ми ни го шие за в хола. Взех го от Шехерезада с конци на ДМЦ. Почти 2/3 е ушит, вчера леля ми ни беше на гости, а тя е дъгогодишна гобленарка и каза, че на Вилер ушит бил с по-меко преминаване на светлосенките по лицата. Гледах на Вилер, гледах и на дмц, както и на крутц. С изключение на последния, ми изглеждат почти еднакви. Имате ли наблюдения и впечатления?
Здравче, знам, че го шиеш и ти. Откъде и с какви конци?

Иначе моята лунна зима /хитлерова/ върви, но бавно  Crazy И запустялата воденица ме чака, но искам да свърша със зимата, ама борът ми взима здравето  Tired

Ето трите вечери:

Вилер
ДМЦ/ади/
Крутц

# 546
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
Става въпрос за следното : На един и същ номер в единия гоблен е даден един цвят, а в другия гоблен – друг цвят.

не се въздържах и проверих и моите  Mr. Green
бледо розово - pale pink го има в три от шестте гоблена и е 13280 в два от тях, а е 6819 в третия  Crazy
Цвета обаче е еднакъв и в трите,  Thinking което може и нищо да не означава. Купувани са от България и може да им е правена някаква магия  Whistling

я да приложа една снимка  Wink



Блонди  Confused не мога да помогна, не съм шила това, но ако на майка ти и харесва има ли значение кой какво казва?

и само за инфо: в момента шия "Горски параклис", моя е с българско мулуне, комплектовка на "Казанлък" и е от 97 год.  Blush друга мацка от гоблените.ком шие същия с ДМЦ конци и на ЛС ми писа, че не вижда разлика  Hug

и един специален подарък за майсторките гобленарки и за нас останалите   Laughing цъфна тази сутрин и не мога да се нахваля Sunglasses

# 547
  • Мнения: 643
????

Боже,на мен да ми ушие някой тайната вечеря,хич няма да питам с какви конци е .....Ще си го окача и това е....
Имах една комшийка ,която е ушила три тайни вечери-за сина,за дъщерята и за себе си ,но не съм ги виждала,възрастна жената беше,гъркиня,не я познавам лично.

Гууди,ако искаш да снимам и моя параклис докъде съм го докарала да видиш цветовете.С български конци е,на зарята.

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 20:07 от ina221

# 548
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
к'во да го гледам, като моя е:  сив, в буквалния и в преносния смисъл на думата  Tired с нетърпение чакам да стигна до параклиса, че да има малко цвят. Това е снимка от миналата седмица, сега има повечко ушито, но е пак  толкова сиво  Tired



Преди време в една тема се изказах остро за вилеровите  гоблени  Rolling Eyes сега разбирам, колко мека съм била в изказа; Hug не ме разбирайте погрешно: за всеки влак си има и пътници, просто този не е моя влак.

# 549
  • Мнения: 643
Бе то и аз не го шия,той си седи от 8 години донякъде.

Сега ми харесват съвсем други неща,но преди години нямаше избор по магазините. Когато шиех най-много това се продаваше.

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 20:23 от ina221

# 550
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
 Mr. Green Айде да се състезаваме Laughing която го завърши първа ще черпи победената едно кафе  Heart Eyes

# 551
  • Мнения: 338
къдравелке, страхотни гоблени.еднорозите много ми харесват... и аз имам в чакащия списък един еднорог, ама кога ли ще му дойде времето...

блонди, аз така като гледам от снимките (не че много разбирам де), ама ми се струва, че на вилер е най-хубавия. ама може и качеството на снимките да е кофти.

ако направите състезание, да оповестите - аз ще съм от поддържащите мажоретки  newsm68 newsm44  Hands Clap Hands Clap newsm19 nuts

# 552
  • София
  • Мнения: 83
Може ли да помоля за схемата на Майчина радост?
Момичета терзае ме един въпрос от няколко дни.Бяхме на гости на моя леля която също шие /когато и остане време/ та тази леля има 3 деца и каза че всеки гобл. го шие по 3пъти ,Вие бихте ли шили гобл за всяко едно? Аз ших Тайната вечеря,но ако трябла да я ушия още 2пъти не се наемам./отне ми близо 2-2,5год/

# 553
  • Мнения: 643
Гууденце,виж,аз съм малко по-напред,досега се мъчих да снимам и да кача. hahaha
 
http://picasaweb.google.com/ina2211abv/I?authkey=D9KSZGfrc1Q



Приемам облога,чакай го след 10 г,ако сме здрави.... Laughing Ама ти го правиш 1:2
и ша ма предвариш

Никога не бих ушила нещо три пъти,ми то ще ти писне


Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 21:20 от ina221

# 554
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721

Момичета терзае ме един въпрос от няколко дни.Бяхме на гости на моя леля която също шие /когато и остане време/ та тази леля има 3 деца и каза че всеки гобл. го шие по 3пъти ,Вие бихте ли шили гобл за всяко едно?

Как ли пък не  Mr. Green
Ще искам от всяко дете да ми ушие по един гоблен за мен  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт