камчия

  • 28 284
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 530
Години на ред ходим само на къмпинг " Рай". Отсядали сме и във вила Самоков и Финландия. Плюсовете са, че е тихо, няма дискотеки, спокойно е, плажа е голям,  Варна е близко. Има два хранителни магазина, две-три заведения, хората от близкото село носят и продават плодове и зеленчуци. За тези, които обичат спокойната почивка е идеално. Съчетанието планина - море е страхотно. Ние си носим и скара и си правим барбекю. Плажът е огромен и за деца е идеалното. Но...
Минусите са огромни. Базата е стара, и всяка следваща година става все по-зле. Тези хора не си дават труда, поне козметичен ремонт да направят преди сезона. Всичко е на доизживяване, вехто, мирише на мухал, около бунгалата е мръсно. А плажът е под всякаква критика. Там пък никой не си дава зор да почисти.
Обичам го това място, много ми е неприятно, че нарочно го оставят да се саморазруши, но повече на Камчия няма да почивам.
Съвет за тези, които ще ходят там- носете си мрежи за прозорците, понеже тези които са там са изпокъсани.

# 16
  • Мнения: 174
Здравейте момичета,
вчера се върнахме от Камчия и сме много доволни. Като се има предвид, че сме отишли на почивка и то с малко дете си искарахме страхотно. Няма лукс, има тишина и спокойствие. Няма климатик има страхотна сянка, защото нашите бунгала бяха в гора и повече от 24 градуса не е ставало. На плажа не те прескачат сто човека, или някоя сърдита лелка да мърмори, че детето ти и е посипало хавлията с пясък. Царевицата е 1,50 лв. Има три хранителни магазина, в които цените са абсолютно нормални. Варна е на 15 мин. път с кола и от там също можеш да си купиш всичко. Освен това като отидеш на плаж не те нападат веднага да плащаш 3,00 лв. чадър и т.н. или ако си носиш собствен да си изолиран на 50м. от морето. Можеш да си сложиш чадъра където пожелаеш.  Има заведения и едно с оркестър. За базите- вярно че са позанемарени, но пък за 5-6 дни се изкарва. Още повече ако сте компания влизаш в бунгалото само да спиш, а през цялото време си пред бунгалото на хапка сръбка. Това е общо взето. Ние бяхме на Нептун, но чух че и на Елмона е добре. На Нептун е 30 лв. бунгалото на Елмона 12 лв. на човек.

# 17
  • Мнения: 174
Забравих да пиша за комарите:
като се намажеш с Аутан нямаш никакви проблеми. Ние се прибрахме без едно ухапване. А вечер около масите палехме спирали на Райд. Не мога да разбера някой като каже големи комари, много комари. Аз незнам лятно време някъде да няма комари. Аз от Камчия се върнах без ухапване, а като се прибрах ме нахапаха, така че не се плашете, за почивка е моного хубаво.

# 18
  • Мнения: 924
Вчера се върнахме от бунгалата на "Рай"
Мога само да обобщя : Догодина съм пак там
Страхотно спокойствие- никой не те прескача на плажа
Природата е фантастична. И не сме изпоядени от комарите
Ако нещо ви интерсува повече - питайте

# 19
  • Мнения: 518
и ние се завърнахме преди два дни от там . изкарахме страхотно . прозорците на бунгалото бяха с мрежа , а вечер се пръскахме против комарите - нямаше ухапани !
но , зависи кой какво търси - там си е дивотия . аз исках разходки сред природата и спокойствие - намерих точно това ! има изоставени и  запуснати бунгала и бивши столови - затворени http://www.snimka.bg/album.php?album_id=265925&pid=6563354&lp=-4230, но какво ми пука . нашето бунгало не беше луксозно , но обзаведено удобно и си имаше вс. необходимо . под дебела сянка , чак студено ти става . загараден двор , който дори се заключваше ,с пясъчник за игра на децета .(бунгалата на "жити"Русе) http://www.snimka.bg/album.php?album_id=265925&pid=6566972&lp=-8180
туристически забавления и атракции   плюс всякакви сергии и чаршии, могат да се намерят в прекомерно изобилие във вс. други курорти, та свят да ти се извие ! липсата им компенсирахме с  разходки по облагородени или диви пътеки , http://www.snimka.bg/album.php?album_id=265925&pid=6567006&lp=-9360а
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=265925&pid=6563602&lp=-7480
детето ,че и аз за пръв път, видя и се радва на десетсантиметров бръмбар , бръмбар -рогач и още няколко вида много интересни и красиви .
има корабчета , които возят по реката половин час срещу 5лв. на калпак http://www.snimka.bg/album.php?album_id=265925&pid=6563335&lp=-3220
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=265925&pid=6567097&lp=-12620
 а срещу скромно доплащане може да продължи и по-дълго . могат да се видят костенурки препичащи се на падналите във водата клони .предлагат и  водни колела по 8лв.на час , не пробвахме (заради детето) , видяха ми се малко мърлявички , но возят!
      -3 сергии за всякакви надуваеми играчки , пояси , лодки... на почти двойни цени сравнени със Софийските .
      -3 кръчми на "центъра" , една по-навътре от двете страни на тесния път - там готвят най-добре . цените са почти еднакви . цаца 150 гр. 3.00лв. , шопска салата 3.00 лв. , наливна бира 1.80
      -аз лично видях само 2магазина -в центъра и в комплекс "нимфа" , не са заредени "до козирката" , но има вс. необходимо . от там купувахме и зеленчуци - домати -1.50 , краставици 1.50 , продават също пъпеши и дини .
в "нимфа" има кръчма ама мн. яко дъни чалга , има малък детски кът , дори инпровизиран мини фитнес на открито за почиващите там.
      -плажът не  ни беше никак близо , без кола сме и с хлапето , но сме такива хора , че малко усилия не са ни проблем , още повече избирахме приятна сенчеста пътека ,добре подържана заради русначетата от х-л "лонгоз".http://www.snimka.bg/album.php?album_id=265925&pid=6563591&lp=-7150
плажът http://www.snimka.bg/album.php?album_id=265925&pid=6563583&lp=-6310
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=265925&pid=6567357&lp=-14380
, с прилично ситен пясък , широка и дълга ивица , неохраняем ,с изключение на запазеното място за русначетата .
водата , първите дни мътна и с водорасли , но към края  чиста и бистра.
       -аптека няма ! само малък здравен пункт ,мисля ,че в къмпинг "рай".
      -памперси на бройка продават в магазина на центъра , за другия незнам .
      -водатаот чешмите има много утайка , не става за пиене . купувайте си!
      -свободни места имаше доста . довечера ще пиша телефони на комплекс "нимфа" и още едно място , но то май не е мн. подходящо за малки деца -на високо е и  има доста стълби , направо насред гората . лонгоз по-точно с уникални растителни(лиани) и животински видове.

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 13:35 от oska

# 20
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Здравейте момичета само искам да вметна по темата, че от 21,07 до 27,07 в Камчия има киноложко изложение и май доколкото разбрах доста от участиците ще са в "Рай".Не че лично аз имам нещо против кучетата напротив даже и ние имахме намерение да участваме с нашето, но просто ви го давам като информация.

# 21
  • Мнения: 924
Кучешкото изложение беше събота и неделя. В неделя вечер го закриха.На децата много им хареса, но всеки си има интереси и право на избор. Мног се радвам че бчхаме там по това време

Ние бяхме на къмпинг рай. oska  е била на бунгалтата до реката там наистина е доста далеч от плажа. Нашите бяха на около 2 мин от плажа .Аптека има в така наречения здравен пункт, слава богу не ни се наложи да го ползваме. Иначе си има изоставени бази, но има и много работещи. Слава богу нямаше чалга до господа. Имаше и заведения с музика, но всичко беше в рамките на нормалното и приличното. Има къде да си напазаруваш или да похапнеш в някое заведение. Както вече казах догодина пак ще съм там - ако не го застроят

# 22
  • София
  • Мнения: 1 941
oska, вие бяхте ли резервили предварително бунгало? Ако отидем така без резервация дали ще намерим свободно - началото или края на август? А дори и сега в сезона ли на плажа не е гъчканица? Много съм се навила на такава почивка - дива, сред природа.

# 23
  • Мнения: 518
тръгнахме без резервация . първо минахме през "жити" , знаем го от приятели  . имаше свободни места и останахме . после  разпитахме и в др.  комплекси , предимно край реката . навсякъде имаше места  говорим за средата на юли . предполагам , че няма да се променят драстично нещата , но август си е по-силен сезон навсякъде .
и да на плажа наистина нямаше навалица .
като се върне мъжът ми , ще пиша каквито телефони сме събрали.

# 24
  • Мнения: 123
Как е в комплекса Рай, по точно в Самоковските бунгала. Мисля тези дни да резервирам, но ако ми дадете и подробности ще съм ви много благодарна. Примерно ме интересува, кухнята отделена ли е или е просто една маса в една от стайте? Как е положението с баните, топлата вида стига ли? Ако и приложите снимки, грешка няма да имате Simple Smile. Аз мисля да заминавам на 2 ри август, но предпочитам преди това да си имам резервация, а не там в посления момент да се чудиме и маеме къде да отсядаме.
Лошото е че в нета, няма много информация за тази част на камчия, почти няма снимков материал и информация.
По миналата година бях там, но ние винаги сме си отсядали в Мечта и въобще не съм се и сетила че може да я затворят и да нямам телефони и информация за други бунгала  Rolling Eyes.

# 25
  • Мнения: 924
В Самоковските бунгала има 2 стаи с по 3 легла, баня с тоалетна и кухненски бокс - 55лв.
На нас ни направиха отстъпка заради повече нощувки - 50 лв.
В т. нар. кухненски бокс има шкаф с мивка/помещението е много малко , но върши работа/ , хладилника беше в една от стаите. Бйлера го държахме включен почти непрекуснато и не сме имали проблем с водта. И банята и кухн. бокс имаха нужда от освежаване- но за токлова пари става. В бунгалата "Камчия" доколкото разбрах кухненския бокс е изцяло оборудван + един хол . Това е сайта http://vilirai.hit.bg/vili.htm, но камчията ги няма снимани тук. Ще се опитма по късно да кача и снимки , защото апарата в момнета не е при мен а снимите са още в него

# 26
  • Мнения: 123
Аз като се обадих да разпитам, разбрах че Самоковските са две стаи, с по две легла, защото ние ще ходиме 4 човека, а не с по три легла. Иначе ми каза същата сума 55 лв. и каза че кухнята не е обурудвана. Предполагам става въпрос за едни и същи бунгала.
А да питам как стават нещата с яденето. Вие носихте ли си котлончета, скари и т.н. и заплаща ли се тока. Защото като гледах в други станции се заплаща по 3 лв. на ден за използването на уреди.
За колко дни ви направиха отстъпка, че ние мислме да ходиме за 9,10 дни.
Много ще бъда благодарна и на снимчици, че утре най късно ще се резервира. Зарадвах се че чух отзиви и то положителни Simple Smile
 

# 27
  • Мнения: 924
Ами за леглата не знам - в нашето имаше по 3 легла, но си беше просторно. За храната - носихме си доста неща, но има и  там откъде да се пазарува  . Не са някакви магазини със супер зареждане- но има хляб, мляко, кашакавал, сирене, салами, и замразени неща за скара Ома и пазарче с домати краставици, дини . Абе може да се пазарува спокойно. Ние носихме телевзор, газово котлонче. малка скара и тостер за сандвичи. Въобще не ни попитаха на рецепциятя за ел уреди. Има и заведения в които може да се храните
За отстъпката - бяхма за 10 дни. И нищо не ни казха за плащане на ток. Като резервирах изрично казах че държа на хладилник
Ще видя дали имам снимани бунгалата - не съм сигурна , но те са точно такива като на сайта

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А какво е положението с комарите? Вярно ли е , че има много комари?

# 29
  • Мнения: 924
Ние нямахме проблеми с комарите. Бях взела дето се включват в контактите и вечер пръсках децата. Нямаше ухапани

Общи условия

Активация на акаунт