АВГУСТовските кореми раждат бебчета засмени.

  • 17 618
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 266
Привет   bouquet
Специално  Hug на Мика! Добре завърнала се Simple Smile

Аз съм каталясала от мероприятията покрай седмицата на активното раждане, преводи и постоянното очакване ремонтът да започне... Прозорци още нямаме и вече започвам да се изнервям, защото всъщност смятах другата седмица вече да приключваме, а ние тепърва ще започваме тогава. И се тревожа в тези жеги дали ще се е отмирисало всичко, докато дойде време бебка да се ражда.
Иначе съм женена за вентилатора  Mr. Green Пуснах си кабела на нета до леглото и си бачкам тука, а до мен плътно един голяяям вентилатор ми прави вятър Simple Smile Климатик нямаме, но и аз не обичам усещането от него, а така ми е екстра Simple Smile Ех, сега на Брит в къщата сигурно е хладина Wink

Количка купихме Сangaroo Сarrera от Продавалник - розАва. Много готино вози. да ви питам - тапицериите на количките с какво ги перете, защото аз я изпрах с обикновен прах, че и Вениш и омекотител сложих  Mr. Green И сега се чудя трябва ли да я препирам с бебешки прах за пране?

Обаче креватче още нямаме и като им знам сроковете за доставка, май вече е време да поръчвам...
В петък сме при Марков, ама аз отивам "с едно наум", за да не се вкарам пак в някой филм...  ooooh!

Колкото до онази лекция, аз преписах от една юлка, малко даже без да чета. Понеже не си водя записки, на мен всичко ми звучеше логично и излишно да записвам. Та, д-р Попиванова казваше, че някои бебета трябва да се будят - които са родени с по-малко тегло, сучат вяло, имат по-силна жълтеница, не пишкат или не акат достатъчно - защото има опасност от обезводняване. Даде пример с едно бебе, което в края на първия месец тежало 500 гр. по-малко от теглото при изписването, ама всички били щастливи колко добре си спяло детето, будело се само по 3-4 пъти на ден да се храни. Та, мисълта ми е, не приемайте всичко буквално - всяко бебе е различно и никой по-добре от вас няма да знае от какво има нужда точно вашето детенце.

Леле, забравих - благодаря на всички, които са ми честитили поредния имен ден   mrstraetz
Аз в общи линии си ги празнувам всичките, а Еньовден ми е много специален, защото е малко "вещерски".
Ея, тихо сега, не ме издавай Simple Smile А. вчера ми се обади и каза: "Малко съм объркана от многото ти именни дни, ама все пак..."  Mr. Green

А пък днес П. ми каза, че мириша "на бебе" - не знам дали е хубаво това, понеже ми е много слабо обонянието, но на него май му харесва. Да те успокоя, казват, че окситоцинът, който се отделя при кърменето, те прави постоянно хай и че било страхотно за емоционалното състояние на майката  Mr. Green

Оф, и да се оплача - не стига, че майка ми нонстоп говори за "нашето дете" и се цупи, когато за нещо не сме на едно мнение, ами и най-добрата й приятелка и тя. Явно бебето ми е някакво "обществено" такова  Mr. Green

# 76
  • Мнения: 19
Ани, пиши моля те за обличането, че и аз съм го закъсала. Купила съм и по-тънки дрешки, и такива дето са май за зла зима  Embarassed

# 77
  • Мнения: 38
Ани, какво стана, забрави ни  Wink. Майтапа на страна, но и аз това дето ме притекнява е как ще го обличам това бебе в жегата. Дори и не знам какви дрешки за новородено да купя  newsm78. Моята сестра ми каза, че като е новородено и се обличало с много тъничко, но дълго ръкавче. Защото то като е жега и не се извежда навън. Ама като и вътре е горещо. И като от жега ми иде да си сваля и кожата как да го облеча него  Thinking ? И идея си нямам. С Ники беше лесно (декемврийче), изобщо не съм се чудила за него и това не ми е било проблем. А сега? Реших да изчакам да питам детската докторка, но сега като си подредих старите дрехи и видях с какво разполагам, се оказа че като за начало май ще ми трябват именно дрешки. От Ники са все по-плътни или плюшени. Та затова ще се купуват, но какви?

# 78
  • Мнения: 1 266
Абе, какво ще им обличате на горките бебета? По един памперс и едно боди без ръкави или с къси ръкави. Отгоре най-много една пелена, ако подухва. Като стане средата/краят на септември, те ще са попораснали и може да се окаже, че им трябва по-голям размер дрешки. Нощем спален чувал върху бодито, толкоз Simple Smile

Лелееее, Катедрата по социология ми е дала един проект за превод до неделя, мамата си джаса  ooooh!

# 79
  • Мнения: 235
Количка купихме Сangaroo Сarrera от Продавалник - розАва. Много готино вози. да ви питам - тапицериите на количките с какво ги перете, защото аз я изпрах с обикновен прах, че и Вениш и омекотител сложих  Mr. Green И сега се чудя трябва ли да я препирам с бебешки прах за пране?
Mарта Hug  Simple Smile
Не знам дали би било толкова фатално за обикновения прах, но омекотетилят мен лично ме притеснява... Може и малко параноя да ме гони, но след като изчетох сума ти неща на тема екология и домакинство, а и като знам как сама аз съм обривам от всички омекотители и някои прахове, със сигурност бих я препрала още веднъж, ако бях на твое място.

Ани,
и на мен ми е интересно какво са казали за обличането. Защото тук май повече наблягат на това, че е по-опасно да не ги претоплиш бебета и как не трябва много да ги обличаш и формулата  е:
боди, ако е много горещо.
боди + пижамка, ако е топло.
боди + пижамка + чувалче, ако е хладно.

Само за първите дни в клиниката ми искат задължително вълнена желетка. Без значение колко са градусите навън..

# 80
  • Мнения: 1 266
Добре, ще препирам Simple Smile мъжът ми ще каже, че полудявам пак Simple Smile
Обаче това с вълнената жилетка ме уби!  Rolling Eyes Shocked
Има ли изобщо толкова малки вълнени жилетки?

# 81
  • Мнения: 1 410
Марта,добре си изпрала количката.Не мисля ,че ще е някакъв проблем ,нито праха,нито омекотител.А и ти нали няма да слагаш бебето директно върху дюшечето,аз поне слагах бархетна пеленка отдолу.А после като се роди бебето - усещам как майка ти ще бъде игнорирана в един момент,защото ще ти писне + следродилнта депресия.
Марта е права за обличането.Летните бебета са много по-лесни - с бодита и това е.'Щото онези ми пъпки от топлото са кофти.Тя ,нашата е на година и вчера я гледам пак има пъпчици,а е все гола и все в басейна в банята плацика.

# 82
  • Мнения: 1 410
Аааа,жилетки има ,и елечета - бабите плетат.,зер детето да не измръзне! Laughing
И на мен ми се стори странно това за въленената жилетка,не разбрах - в кой край на света е?

# 83
  • Мнения: 235
Обаче това с вълнената жилетка ме уби!  Rolling Eyes Shocked
Има ли изобщо толкова малки вълнени жилетки?

И аз гледах  Shocked в началото, сега вече свикнах. Струва ми се нормално  Mr. Green
А такива жилетчици във Франция има... И то 100% вълна даже.  Laughing
Виж, в кралството Белгия нещата са мааааалко по-различни...  Simple Smile

# 84
  • Мнения: 502
eya, гледай се сега каква си!  Laughing Защо не купи шапката на детето? Ти ако си мислиш, че аз нямам едно отделение от гардероба с дрехи до първи клас.  hahaha Като ми хареса нещо и го купувам, само гледам да съобразя сезона с евентуалния размер на дрехите тогава. Като има разпродажби и намаления няма как да пропусна да купя нещо, което ми харесва. И на бабите казвам да подаряват големи дрехи.  И така си трупам купчини.  Wink Обаче трябва от време на време да се преглеждат, че да не останат неносени. Аз ти писах тогава, само да не се разочароваш като я получиш, като я видиш колко е голяма.  Hug

Мика, ти се върна! Добре дошла обратно! Ама наистина с тази жилетка изби рибата.  Shocked Мика, ти сигурна ли си, че е за бебето? Аз предполагам, че е за теб. За бебето не би трябвало нищо да ти искат, ако трябва жилетка, те ще имат в родилното. Но теб наистина може да те тресе от студ, въпреки температурата.  Peace

valeni, моето дете се роди при 40 градусова жега и веднага го облякоха с къс ръкав. Беше на часове и не ми даваха да го покрия, а си спеше по боди и чорапки. Даже правиха течение в стаята.  Rolling Eyes 

Така, че вътре или вън, при такива жеги, бебето да е само по боди без или с къс ръкав. Котката ме е изпреварила. Wink

# 85
  • Мнения: 1 410
Ей,какво сладко спящо бебче!И е без вълнена жилетка. Laughing

# 86
  • Лондон
  • Мнения: 56
За обличането... и аз смятам с памперс и такова някакво само

дълги ръкави ако подухва... и спален чувал вечер... тук като гледам бебета са им почти голи, а в америка направо голи си ги разнасяха - само по памперс. нямам намерение да го навличам...
това с вълнените жилетки и мен ме  Rolling Eyes... тук ни искат само седалка за кола задължително... обличаш си го както искаш.

марта, еньовден си е вещерския празник  Wink бяло вино, свещи и музика Laughing Laughing

мартини, шапки има, не е като да няма - тази не е първата, няма и да е последната  Wink

на мен ми е голям кеф днес... поради 2-та красавци, които ме заместват стана навалица в офиса, няма компютър за мен и сега "работя" в домашна обстановка...

# 87
  • Мнения: 10
Абе, какво ще им обличате на горките бебета? По един памперс и едно боди без ръкави или с къси ръкави. Отгоре най-много една пелена, ако подухва. Като стане средата/краят на септември, те ще са попораснали и може да се окаже, че им трябва по-голям размер дрешки.
И аз съм на това мнение. Макар че майка ми вече се е притеснила, заради избора ми на бодита, бодита и само бодита и едни единствени ританки. Тя се е притеснила даже, че то е много слабичко и мъничко и е трудно да го подхванеш, ама аз лекинко я отрязах, ама ще свикне. То горканчо в тази жега остава и пълен комплект дрехи, пък и пелена да му сложа. Все си мисля и аз, че трябва лекинко да е облечено да не му е много жега..

# 88
  • Мнения: 1 266
Eya, т'ва с Mind the gap е култово Simple Smile
Аз даже познавам човек, действително успял да падне във въпросната дупка на Лондонското метро  Mr. Green
А как ви завиждам в цивилизованите държави, че имате Baby Gap  Embarassed

# 89
  • Мнения: 1 410
Ехеееей,юлските мами наистина си имат вече 15 бебчета!Да са им живи  здрави!Момичета,ние имаме още време. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт