АВГУСТовските кореми раждат бебчета засмени.

  • 17 625
  • 285
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 502
Благодаря ти, mi6imadi!  Hug Те всички новородени са сладки като спят.  Wink

Аз забравих да се похваля, че днес се занимавам с труд и творчество. Правя щъркел за вратата. Като е готов и ако не е много грозен ще покажа.  Laughing

# 91
  • Мнения: 235
Лелееее, тая моя жилетка какъв смут внесе!!!!  Laughing Laughing Laughing Joy

Mартини мама, и аз се радвам пак да се присъединя към групата Simple Smile)
И съм сигурна, че жилетката е за бебето.  Simple Smile
Имам един дълъг списък за бебето, и друг, отделно за мен. Тя е в първия  Mr. Green

Естествено, предполагам, че и тук, ако е 40 градуса никой няма да го навлича, горкото с вълнени жилетки, но все пак тук такива температури са си голяма рядкост и са за не повече от 3-4 дни. И е много вероятно в края на август вече да сме около, че и под 20те градуса...

Еya, ама много са ти сладки нещата от GAP-a!!! Аз съм им такъв фен, а сега се оказа, че тук ги няма ..... Sad Confused  

# 92
  • Мнения: 1 410
Martini mama,И не само като спят!!!Този щъркел много ми хареса .Представям си как ще изглежда от нашата къща.Много забавно!Така комшулъка ще разбере ,че Щърка е минал( не че по джумбарето няма да се разбере).

# 93
  • Мнения: 1
И на мен от този така "летен" модел вълнена жилетка ми искат, та за по-сигурно два броя  smile3521

Марти направо си се е родил голям човек  Heart Eyes

Грозен, хубав, искаме щъркела  Wink

# 94
  • Мнения: 990
Благодаря ти, mi6imadi!  Hug Те всички новородени са сладки като спят.  Wink

Аз забравих да се похваля, че днес се занимавам с труд и творчество. Правя щъркел за вратата. Като е готов и ако не е много грозен ще покажа.  Laughing
И на мен много ми хареса тази идея, по модел ли го правиш или по фантазия, защото ако имаш моделче веднага да го пуснеш да го видим!  Flutter

# 95
  • Мнения: 1 266
Да, Марти наистина изглежда голям и фантастично добре оформен (разбирай не-сплескан) за бебе, родено по естествен механизъм  Mr. Green

# 96
  • София
  • Мнения: 1 338
Martini, много е сладък Марти Heart Eyes и името много ми харесва.. нали и моето бебче така ще се казва Party
Valeni, добре съм.. благодаря, че попита Hug
Stella, мила радвам се, че си по-добре.. още малко остана. Дръж се Hug
Ани, и на мен ще ми е от полза да дадеш инфо за обличането Peace
Kovatcheva, как е малката Калина? Всичко наред ли е?

Момичета, днеска ми потече пак някакво прозрачно нещо.. даже ми се стичаха и капки по краката #Crazy На някои да му се е случвало? Thinking
И междудругото днеска имам по-малко контракции като чели Wink
Аз нямам нищо за бебо освен 3 бодита с къс ракав 2, от които не са за новородено, а за малко по-голямо бебе.. такива съм ги купила сега все ще ги носи Mr. Green
Ще почнем да се приготвяме от другата седмица като се изнесем живот и здраве Peace
Само се чудя ако бебчо ни изненада какво ще правим като не сме подготвени? newsm78 Дори моя багаж за болницата не е готов #Crazy

Преди малко някои отвори и затвори вратата на апартамента и си помислих, че Иво се е върнал, но не беше той #Crazy Обадих му се да го попитам.. леле какви откачени хора има, че вратата да ми отварят #Crazy #2gunfire

# 97
  • Мнения: 502
Да, Марти наистина изглежда голям и фантастично добре оформен (разбирай не-сплескан) за бебе, родено по естествен механизъм  Mr. Green

Аз съм виждала много деформирани глави на бебета, родени със секцио. Може би разположението в утробата също се отразява на формата на главата.  newsm78
Иначе неговата глава беше с невероятни размери (40 см!!!) и един вид тя оформяше пътя, а не той нея.  Laughing

Картинката на щъркела си я разпечатах от нета, но е само с размер А4 и сега ми се вижда малък. Носи торбичка с бебе, а в краката му стои табелка с името и дата на раждане. Ще го покажа като е готов.  Laughing

Ето това ползвам за модел, но го правя с цветна хартия за по- шарено:



Миши, вие като сте в къща можете направо един по- голям да си направите и да го сложите в градината.

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 17:43 от Martini mama

# 98
  • Мнения: 12
   
     Моят син е лятно бебе-роден е на 18 юни ,беше страшна жега тогава!На изписването го облякох с боди с къс ръкав,отгоре ританки и памучна блузка с дълъг ръкав.После си го оставях все много леко облечен,дори критики от доки получавах на моменти,ама като преценях какво ми е на мен как да го оставя детето да прегрее?Все от това ме беше страх!
    Та по същество де-памперс и боди с къс ръкав за разходките навън,една лека пелена(често тензухена) за отгоре,а вкъщи дори бодито без ръкави,а често и само по памперс.Вечер спеше пак така-добавях памучно чувалче.

   Апропо-вече се обадих на всичките си приятелки с препоръката така да си нагласят нещата,че да не са бременни през лятото-ами то това си е божие наказание при тези температури Crazy



# 99
  • Мнения: 10
Леле колко са сладки тези щъркели Simple Smile. много добра идея. Може да си направя такъв за детската стая, където стените също ще са изрисувани с феи и Бети Бап...! Подарък от една приятелка. Знаете ли в кое списание щеше да излиза Стела? Че аз сега взех 9 месеца и вътре е Камето, по коремче на снимка...! Само че още не съм го чела...

# 100
  • Мнения: 31
Еи аиде стига бе аз мисля като раждаме да не е чак толкова топло нали го дават да става по хладно стига вие се подготвяте за нечовеши жеги или аз като съм за края на август все си мисля че няма да е 40градусова жега пък и да е топло септември не така горещо.За това сме купували в несвяст бодита с какъвто щеш ръкав сигурно по 20 ританки също 20 камизолки пак там някъде шапки пижами от всичко по много.Знам че ще кажете че е излищно но аз защото не смятам да пера на ръка и да събирам за пералня и да има да не ми свършват и след здраво преобличене.Мисля че до 6 месеца няма да купувам дрехи че и по нататък.Нека да има пък ще го мислим как ще се обличаме.
И аз искам такъв щъркел Мартини като го направиш да го видим и аз може да си измаисторя един.Тои кога се слага като се прибереш от родилното на вратата ли.Не че има някоя бабичка тука в нашия квартал да незнае че щъркела ме е ухапал но за нас еи така за настроение.... Mr. Green

# 101
  • Мнения: 26
Стели мисля ще излиза в "Моята бременност", аз утре ще мина да видя дали е излязло списанието.

Стефи беше облечена на изписването (02.08) с боди с късо ръкавче и едн много тъничко костюмче с панталонче и дълго ръкавче. А в родилното и в къщи спеше само по боди, завита с пелена през деня и с тънко одеалце вечер. Даже една вечер в родилното Стефи се беше наакала, беше станало вече след полунощ и понеже 98 год. бебетата във Втора градска бяха в повой (пелените с които ни повиваха бабите  навремето), аз реших нали съм ербап, да сложа на детето памперс (носех си) и отгоре пак да я повия за да не ми се карат акушерките. Всичко добре, разпових аз като се стараех през цялото време да запомня поледователността и прегъването на пелените, ама нейсе. Сложих на детето памперса и като почна едно въртене, едно сукане на пелените в продължение на 20 мин сигурно, бебето се изнерви, аз също и накрая ей така както си е по памперс, голичка, метнах и една пелена отгоре и си заспа девойката като къпана. Е на сутринта отнесох скандала от акушерките, ама .................

Повоя е най-гадното нещо с което съм се сблъсквала. Веднъж ми я носеха разпъната по цялата и дължина, следващия път повита като кравайче, ръчичките и и те вътре в пелените. Голяма гадост.

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 18:42 от Asija

# 102
  • Лондон
  • Мнения: 56
Мартини, някъде гледах един много смешен щъркел, забит все едно във вратата, само едни щъркелски крака стърчат от нея... като се сетя къде ще ти го пратя....

Може щъркела да го комбинираш с това:


На мен тази ми харесва  Laughing Laughing Laughing


Като се ровех безцелно ми хареса и това тук: http://jenite.blogspot.com/2007/08/60-70-80-20.html?showComment=1203321660000

# 103
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Ето ме, вече съм на линия току що се прибрах, не съм ви забравила естествено но сега влизам във форума. Значи ето каква казаха
1. През Първия месец от раждането - температурата в стаята да бъде около 22-23 градуса, а при къпане около 26 градуса. Когато бебето е в стаята и спи може да е облечено с боди с къс или без ръкав и отгоре гащеризонче /от тези които завършват на крачето с  ританка/ и лека памучна или бархетна пелена. Да му се проверява нослето и крачетата, ако те са студени и около устичката е бледо значе му е хладно и по-добре ако спи не да се облича с още нещо , а просто да се завие с нещо по-плътно отгоре. за чувалчетата казаха че по-добре да ги оставим за след септември месец дори и тънките. Има и родители които поддържат 18-20 градуса в стаята тогава вече детето може да е в чувалче. Активните масажи да са сутрин, а не вечер, защото детето се превъзбужда. Олио да се ползва само по време на масажа. Иначе, лосион или крем на липидна основа.

При разходките когато на вън е около 30 градуса и нагоре спокойно бебето може да е само по боди , но задължително да има тънки памучни чорапчета през първия месец, защото от крачетата най много изстиват. При спане на вън задължително да е завито с тъничка пелена. И пак да се следи нослето. Чадърчето на количката е почти задължително.

След като стане на един месец и влезе във втория през деня в темепературата в стаята е около 21-22 градуса , а през нощта около 18-20. Може да се спи и на отворен прозорец. Това е желателно , ако не може да се постигне тази температура и е по-топло, значи детето ще е облечено по-лекичко.

При разходките е хубаво да се излиза сутрин до 11ч и следобяд след 18ч. Говорим за майките които ще родят в края на юли и началото на август и ще хванат наистина големите жеги.

Хубаво е количките да имат мрежичка против комари.

При возене в колата, климатика да поддържа температура  23-24 градуса и на задната седалка да бъде изключен.

Това за наште дреги +една отгоре е вярно, но трябва да се има предвид че се съобразяваме не с това как сме облечини а как ни се иска да бъдем. Защото има моменти в които на човек му е толкова топло, че му се иска да е гол - тава означава че бебето ще е с една дрешка, ако на майката й идва да е гола.

Също да се има предвид че при спане може да е покрито и да му е добре защото е в покой, а като е будно то е непрекъснато в движение и телесната му температура леко се повишава.

Никакви такива бебешки шапки след къпане и тем подобни, по скоро шапка за слънце и то след като стане на едни месец.

И по-добре облечено бебе на сянка и на нормална температура отколкото голо бебе на слънце и в най-голямата горещина.

В общи линии това е. Надявам се че съм била полезна. Ако се сетите нещо питайте защото може и да съм пропуснала. След малко ще ви пусна и списъка за бебето.

# 104
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Момичета, стискайте ми палци, тръгваме към болницата, с висока температура съм, повръщане и разстройство. И като капак на всичко с родилни контракции. Имам нужда от вашата подкрепа. Дано задържа още малко бебката Sad
Аз за всеки случай приготвих багажа за изписване на беба, дано да не се наложи преди Август да го ползваме.
Моля се и този път да устискам кълки. Сори за негативния пост, дано утре да ви се похваля.

Общи условия

Активация на акаунт